Ačiū tau, Rusija!

Rugpjūčio 19, Antradienis

Kokią varškę (lietuvišką rusams) valgome! Kokius jogurtus (lietuviškus rusams) valgome! Vakar pilną šaldytuvą prisipirkau, tik supykau, kad to, su vyšniomis, jau tik vienas indelis lentynoje buvo…
*
Man nerūpi, kad tie produktai pigesni. Negalėčiau pasakyti nei lietuviškų lietuviams, nei lietuviškų rusams produktų kainų. Mane apėmė džiaugsmas supratus, kad lietuviai  moka pagaminti labai skanių dalykų eksportui. Žymiai skanesnių nei vietinei rinkai! Tai teisinga. Taip buvo per amžių amžius: išvežame tai, ką galima pelningai parduoti, o patys suvalgome tai, kas atlieka… Ar kiti kitaip daro? Pinigai mums svarbiau už mūsų pilvo pasitenkinimą. Juk gyvenime ne vien savo pilvui reikia įtikti… Už svetur gautus pinigus statome savo ligonines, gražiname mokyklas, taisome kelius, tiesa?
*
Nesistebiu, kad Švedijoje daug kokybiškesnių nei pas mus maisto produktų. Neveš ispanai geriausių vaisių į Lietuvą, jei Švedijoje už juos gali gauti daug daugiau. Rinka yra rinka. Dabar lietuviai išmoko uždirbti pinigus Norvegijoje, o išleisti Lietuvoje. Rusijos nesantaika su pasauliu gali išeiti į naudą Rusijai – gal išmoks patys ką nors geresnio pasigaminti? Tiesa, rusiška degtinė ir iki šiol buvo gera…

patiko(1)RSS

Atsakymai (9)

Burgis, Rugpjūčio 19 08:41  #

Epizodas istorijai…

patiko(0)petras, Rugpjūčio 19 16:19  #

Šiuo atveju neco garbė kaip ir ne prie ko. Įdomu kokia bus ar buvo VU reakcija (vis gi kiečiausias univeras Lietuvoje). Ir menkas nukrypimas. pastebėkite, kaip rizikinga vykdyti nusikaltimą didesnėje grupėje žmonių :) tik tryse (4iese) dalyvavo, o jau kažkas antsyk prasitarė.
arba nebent viena iš tų merginų nepasirašė tokiom aferom ir būtent įskundė nusikaltėlį ir bendrininkes :) tada reiktų tokiai paploti

patiko(0)Arvydas R., Rugpjūčio 19 20:40  #

Emm.. Aš tik drįsčiau paprieštarauti, kad mes už veltui gautus pinigus kažką statome! Taip, statome, bet tie pinigai nėra gauti veltui. Kad juos gautume, mes sugriovėme savo žemės ūkio sektorių. Gauname pinigų renovacijoms, o medžiagas perkame iš užsienio ir tokiu būdu pinigai grįžta ten, iš kur mus ir pasiekė. Darbo birža moka išmokas iš ES fondų, nes ES parankiau mokėti mažesnius pinigus ČIA nei daug didesnius TEN. Kaip šeimininkas teisingai pasakė – rinka yra rinka. Joje nieko nėra veltui! :)

patiko(0)Ema, Rugpjūčio 19 21:37  #

Kažin, ar Rusija išmoks pasigaminti ką nors geresnio. Jų savita darbo kultūra (švelniai tariant,- aplaidi), požiūris į darbą, ypač darbininkijos sluoksnyje (pvz.: ,,bus gerai ir taip“, ,,tiek to, – apsieisiu“ ir t.t.). Ne kartą jiems buvo blogai, bet nelabai ką keitė. Mentaliteto pasikeitimui reikia ilgo proceso.

patiko(0)miklis, Rugpjūčio 20 00:58  #

Gerb. Burgi, o kaip manote apie šią Rusijos nesantaiką su pasauliu, kiek senas toks tautinis šios šalies bruožas? Nežinau ir smalsu, ar toks, tikiuosi nesuklysiu pavadindamas, ,,savo vidinio pasaulio kūrimas su taisyklėmis, atribotomis nuo išorinio pasaulio“ būdingas ne tik pastarajam šimtmečiui, o jau gerokai anksčiau? Tiesiog pasiklausius skirtingų nuomonių susidaro toks įspūdis, kad rusai nuolatos stengiasi įvesti savas taisykles ir jomis vadovautis, tačiau jos gali būti pasmerktos likusio pasaulio. O gal Rusijai dar ateityje šiuo atžvilgiu įmanoma pasitaisyti?

patiko(0)Burgis, Rugpjūčio 20 08:07  #

mikliui: atsakysiu kitoje temoje. Ačiū Tau, tai svarbi tema!

patiko(0)petras, Rugpjūčio 20 08:47  #

man atrodo galima būtų tūkstančius knygų prirašyt tokia tema ir tai galo nebūtų:DD
šiaip vienas žmogus manyčiau gerai pastebėjo, kad apsidairius, Rusija tikrai ne pats didžiausias blogis pasaulyje. tiesiog jie viską daro labai tiesmukiškai, todėl susilaukia tokios priešpriešos, tokios reakcijos. pvz. vakarų valstybės, praeityje didžiulės imperijos, tiesiog veikė daug rafinuočiau (bet tuo pačiu gali būt, kad daug pavojingiau). tada kitiems atrodo, kad lyg ir viskas normaliai, bet ne tiems kurie yra engiami. be to viską stebim iš vakarų civilizacijos bokšto, todėl daug kas lieka nepastebėta viduje. o nesantaiką su pasauliu sėja visos didžiosios šalys, buvusios, esamos imperijos ir ne tik, vnž visi, kas turi daug jėgos. pas juos labai didelės ambicijos. paimkit net paprasčiausią šeimą. kuris iš santuokinių ar šeimos narių tik pajunta galią, kitus spaudžia po padu (ar bent rodo viršenybę), tampa šeimos galva.

patiko(0)Giedrius, Rugpjūčio 20 19:26  #

Būtent. Mūsų šalis savaip turtinga. Eksportuojame, badaujame, bet nesame pamestinukai – gerai žinome, kur mūsų namai.

patiko(0)XHTML

Leistinos XHTML žymos:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>