Aktualijos

Lapkričio 15, Antradienis

* Seimo nariai vėl skiria sau atlyginimus, priedus ir lengvatas. Ir mes norime, ir mes norime visko sau paskirti! Bet tik baronas Miunhauzenas ir Seimo nariai gali patys save už plaukų pakelti…
* Iš biudžeto Seimo nariai nori šį tą paskirti savo kunigaikštystėms. Savo! Kad jo baudžiauninkai sakytų: „Mūsų ponas geras! Kiti ponai blogi…“
* Prokurorai nežino, kaip dirba policininkai. Nes prokurorai domisi, kaip dirbame mes…
***
Ir vis tik – visa tai tokie niekai! Mes nesuprasime nei kedofilų, nei pedofilų, nei korumpuotų valdininkų, nei godžių prekeivių, nei neišprususio jaunimo, nei pagiežingų senių, kol nesuprasime žmogaus. Kol nesuprasime, kodėl žmonės gyvena taip, o ne kitaip…
*
Čia ne vieta platesnei studijai, bet vieną aspektą galiu aptarti. Amžinoji žmogaus problema – pasiduoti geiduliams ar stengtis juos įveikti. Pastebėjote, kad niekas nekalba apie pedofiles? Todėl, kad vyriški lytiškumo geiduliai gamtos duoti žymiai, žymiai galingesni! Pagalvokite, kodėl?
Kadaise buvo kalama į galvą apie susilaikymą iki vedybų. Kadaise aš stebėjausi, kokią keistą galia turi ta metrikacija! Bet dar anksčiau aš stebėjausi, kodėl apie gražiausią, stipriausią jausmą ir veiksmą kalbama pusę lūpų, su pakikenimais, kaip apie kažką gėdingo, šlykštaus? Gal nedaug trūko iki pasišlykštėjimo tuo jausmu, veiksmu ir visa moteriškąja gimine? Galėjau sužydrėti?
*
Patys pagalvokite:
a) kodėl gamta palaimą teikiančius (teiksiančius) organus sutapatino su šalinimo organais?
b) kodėl turime mėgautis organizmų išskyromis?
c) kodėl palaimą galima patirti tik įsiterpus į kitą?
***
Ir tada būna ta diena, kai supranti: bjaurybės, niekšai, ką jūs ten šlykščiai kalbėjote! Tai dangiškas grožis, nežemiška palaima ir viso gyvenimo prasmė!
*
Ir tada lengviau suprasti tuos, kurie pasiduoda iškrypėliškiems geismams pasinaudoti vaikais, kurie vagia ir meluoja, kad nors šiek tiek kompensuotų tai, ko negali gauti iš to palaimos šaltinio. Ar galite įsivaizduoti kad tie komisarai, seimūnai, ministrai ką nors darytų netinkamo, jei būtų laimingi šeimose? Kas rizikuotų!
Todėl užjauskime juos visus…

patiko(0)RSS

Atsakymai (11)

Burgis, Lapkričio 15 16:52  #

Įvertinkite…

patiko(0)pokstininkas, Lapkričio 15 17:30  #

a) gal, nes jeigu butu du organai butu siek tiek keista ir nepatogu?
b) kas sake kad megaujames, tiesiog tai yra toks pats svarbus reikalas, kaip ir kvepavimas
c)palaima galima ir nusvietima pasiekus pajaust
Ir jusu mintis, kad tas kas nepatyre meiles linksta i blogi? :D

patiko(0)Martynas, Lapkričio 15 19:05  #

Pasmalsausiu: kas turetu nustatyti valdzios atlyginimus, kad juos tauta (suverenas) suvoktu kaip saziningus?

patiko(0)Burgis, Lapkričio 15 19:27  #

Martynui: pažvelkite į šios temos reitingus ir suprasite – mes niekada nesutarsime… :-), :-(.
*
Yra įvairiausių būdų nustatyti atlyginimus: prašyti kitos šalies ekspertų, pavesti tai nepriklausomai finansininkų, teisininkų grupei ir pan. Blogiausiu atveju bent išlaikyti padorumą ir „pasukti ruletę“: trys valdžios viena kitai nustato atlyginimus. Bet tik jau ne patys sau!

patiko(0)Martynas, Lapkričio 15 20:04  #

Tačiau tada kiltų kitų klausimų: ar Seimas, kuriam nepatikima net toks reikalas, kaip atlyginimų dydžių nustatymas, iš vis gali priimti protingus sprendimus bet kurioje srityje (o juk dauguma jų daug sudėtingesnės už atlyginimų nusistatymą) ir tinkamai valdyti. Tikėtina, jog nemažos dalies žmonių atsakymas būtų „ne“. Taip atsiveria kelias užsienio (kad ir ekspertų) valdžiai, o suverenumas tyliai išgaruoja.

patiko(0)Burgis, Lapkričio 15 20:27  #

Martynui: ne, Seimo veiksnumu tuo atveju nesuabejočiau, o atvirkščiai – suprasčiau, kad Seimas išmano apie etiką, moralę.
Pagalvokime: ar tėvai pasako vaikams, už kiek litų jiems reikia padovanoti kalėdinę dovaną?

patiko(0)Martynas, Lapkričio 15 23:34  #

Moraline prasme tai atrodytų gražiau, sutinku. Bet pykčio daug nesumažintų, mat dalis žmonių piktinasi pačiu atlyginimo dydžiu, kas jį benustatytų. O tie, kurie piktinasi faktu, kad Seimas algą nusistato pats, galės ir toliau sakyt, kad Seimas specialiai paskyrė tokius ekspertus, kurie paskyrė didele algą (t.y. viskas vėl atsiremia į atlyginimo dydį). Užburtas ratas.
Ne veltui Platonas „Valstybėje“ polio valdovus padarydavo pačiu neturtingiausiu ir mažiausiai privilegijuotu sluoksniu iš visų.

patiko(0)Margarita, Lapkričio 16 12:50  #

Čia tik vyrams gamta sutapatino:)

patiko(0)Burgis, Lapkričio 16 13:06  #

Margaritai: tai kad ne – ir moterims… :-)

patiko(0)Giedrius, Lapkričio 16 19:36  #

„Per 6 m. politines kampanijas apie 24 mln. Lt parėmusios įmonės laimėjo beveik pusę per tuos metus vykusių didesnių viešųjų pirkimų, kurių bendra vertė – beveik 21 mlrd. Lt.“…ir tyla:) Jokios korupcijos: visi politikai nepriklausomi, nekorumpuoti…

patiko(0)Aktualijos | Kauno Žinios, Lapkričio 17 10:16  #

[…] Originalus įrašas tinklaraštyje Burgis.lt […]

patiko(0)XHTML

Leistinos XHTML žymos:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>