Amen mokykloms?

Kovo 20, Sekmadienis

***
Šią savaitę Seimas patvirtino naują švietimo įstatymą. Pagal jį nuo 2015-ųjų Lietuvoje nebeliks vidurinių mokyklų, jų vietą užims pradinės mokyklos, pirmą kartą įteisintos progimnazijos, kuriose gali mokytis 1–8 klasių vaikai, pagrindinės mokyklos ir gimnazijos.
***
Be to, mokykla nebegalės išmesti iš mokyklos mokinio…
***
„Susėdo išmintingieji ir nusprendė, kad vidurinės mokyklos yra nepriklausomos Lietuvos priešai, turime tapti anglais ir daryti tik taip, kaip anglai daro, nors gerai nežinom, kaip anglai daro“, – priiminėjant naująjį įstatymą kalbėjo partijos „Tvarka ir teisingumas“ frakcijos narys Julius Veselka.
***
Įstatyme taip pat įteisinta mokyklų vadovų rotacija…
***
(delfi.lt)

***
Pakomentuosiu tuos keturis teiginius…
***
1. Jūs tik nepamirškite, kad aš pirmasis Lietuvoje norėjau įkurti progimnaziją! Autoriaus teises reikia gerbti… Priminsiu ir tai, kad KPI Eksperimentinę vidurinę mokyklą (įkurtą 1989 metais) pavadinau Gimnazija likus maždaug dvejiems metams iki to momento, kai Lietuva nutarė kurti gimnazijas… Kilus kolizijai dėl pavadinimo-statuso, ministerijai siūliau mūsų Gimnaziją pavadinti traktieriumi (licėjus jau buvo Vilniuje…) – vis tiek mes būsime geriausi!
Taigi dėl tų struktūrinių pavadinimų bėdos nėra. Bėda bus, kai teritoriškai bus išdėstomos pradinės, progimnazijos ir gimnazijos…
***
2. Esminis dalykas! Nemokytiniems mokyklų beveik nebeturime, mažamečiams nusikaltėliams tramdyti priemonių beveik nebeturime, dabar turėsime vargo net ligoniuką perkeldami į kitą įstaigą – reikės įrodyti! O proto ligoniukų daugėja…
Bet gerai! Kursis mokyklos, kurios nepriims tų, kuriuos reikėtų išmesti. Kaip tada valdininkai suvarys moksleivius į savo mokyklas?
***
3. Teisus Julius Veselka! Ar kas išklausė graudžius anglų verksmus dėl daugelio jų mokyklų degradacijos? Ar kas priminė, kiek anglai prarado milijonų pabandę įdiegti elektroninę lankomumo apskaitos sistemą? Ar kas apklausė mūsų tautiečius, kaip jie Britanijoje renka savo vaikams mokyklą, kokių problemų turi? Ne, anglai mums ne pavyzdys! Prieš du dešimtmečius buvau, mačiau…
***
4. Čia tai „geriausia“, ką buvo galima sugalvoti! Nepradėkite šaukti, kad savimi rūpinuosi, – man tai jau nebeaktualu… Vietoj to, kad sugalvotų, kaip pašalinti netikusius direktorius, galvočiai pasiūlė, kaip netikusiems suteikti progą! Maža to, jie įsivaizduoja, kad iš direktoriaus kabineto galima išeiti taip, kaip iš Seimo kabineto, pasibaigus kadencijai. Vargšai jūs, vargšai… Dabar aš net reanimacijos palatoje galvodavau apie savo Gimnaziją, bet negi taip galvosiu žinodamas, kad vadovauti liko trys mėnesiai, mėnuo, savaitė?… Meluos kiekvienas, žadėdamas visa širdimi dirbti iki paskutinės sekundės! O dirbti reikia visa širdimi!
***
Išvada: tėvai ir vaikai ras savo Mokyklą, kaip pavasarį tirpstantis sniegas randa kelią į upę… Bet tai nebus valstybės mokykla! Ir gerai!

patiko(3)