Apie šunis, kates ir gėles…

Gegužės 10, Ketvirtadienis


*
Buvo Sargis. Mylėjo
Jį sesutė maža,
Tėvas, rytą išėjęs
Vis vaišino rieke.
***
Ir taip toliau… Čia iš savo jaunystės eilėraščio pacitavau. Drukių kaimo vienkiemį prisiminęs: Sargiukas kieme prie būdos, karvutė ir kiaulės – tvarte, vištos ir gaidys po uždarą kiemą vaikštinėja, tik tas katinas eina kur panorėjęs…
Gėlės darželyje, gėlės ant palangių…
Tokia mano vaikystė.
*
O paskui namas Kaune, Fredoje, ir aš rašau: „Albina turi ilgakotį skėtį, todėl ir po Fredą gali vaikštinėti…“. Problema buvo palaidi (bet ne benamiai!) šunys. Vienas kitas katinas pateršdavo. Bet ką tu padarysi, jei ten ir stirnos, ir zuikiai, ir ežiai vaikštinėjo, ir ondatros plaukiojo, ir žalčiai šliaužiojo…
*
O dabar štai Vilnius, Antakalnis… Tiek šeimų su šunimis negalėjau įsivaizduoti! Ir kokių tik šunų nesivedžioja! Vieni surenka, kiti nesurenka. Vieni už pavadėlių vedžioja, kiti palaidus. Firminės blondinės ir brunetės net po du vedasi, superveislinius, į save panašius… Man atrodo, kad čia didelės problemos su žmonių psichika. Gal vienišumo bijo?
*
O gėles irgi įmantriai išdėsto. Kas savo namuose, kas savo terasose, o kas bendro naudojimo plotuose. Gražias ir lyg išmestas?
***
Apibendrinu. Uždraudė gyvūnus laikyti cirkuose. Kada uždraus eksperimentus su gyvūnais šeimose? Kada šuo vėl išdidžiai gyvens šuns vietoje? Kada katinas bus ne žaisliukas, o Katinas? Kada ir gėlės bus savo vietose?
Palauksiu.

patiko(20)RSS

atsakymai (62)

Burgis, Gegužės 16 15:13  #

Random: žadėjau pasitraukti, bet neiškęsiu neparašęs Tau 100 balų!

patiko(5)Burgis, Gegužės 16 16:17  #

Kur dingo kiti komentarai?! Bazėje juos matau. O jūs matote?

patiko(0)Rasa, Gegužės 16 16:25  #

Burgiui: nieko mes nematome. Taigi 50 ir galas… :( Ir paskui pikta, gal patys įdomiausi buvo tie paskutiniai, kurių nespėjom perskaityt :(

patiko(4)Random, Gegužės 16 16:52  #

Ačiū. Tik gaila, kad dingo komentarai, Giedrius turbūt nebepamatys atsakymo…

Jei kas dar nėra bandęs: paspaudus viršuj dešinėj virš komentarų ant „RSS Feed“ simbolio dar matosi keli ankstesni komentarai.

Na, o jei Rimas ar dar kas nors kitas kartais patvarko puslapį, užsiminkit. Galiu tik nuspėti kame replės, tačiau atrodo, kad pataisyti neužtruks.

patiko(5)Burgis, Gegužės 16 18:13  #

Ieškosiu meistro…

patiko(1)Giedrius, Gegužės 17 11:18  #

Random: Ačiū už patarimą dėl RST feed simbolio. Padėjo. Atsidariau, perskaičiau, rimtų kontrargumentų neradau :) Absoliučiai nesuprasta ir išversta į kitą pusę viskas, ką norėjau pasakyti. Parašiau ilgą ilgą komentarą su kiekvieno punktelio detaliais paaiškinimais bei pagrindimais, o po to ėmiau ir ištryniau. Kam jis tau? Juk tu jau viską žinai. Istorijoje, kurią paminėjau yra tokių puikių spalvų bei atspalvių, o tu tesugebėjai visur įžvelgti tik vieną juodą spalvą. Neįmanoma priversti žmogaus matyti detales, jeigu jis pats to nenori. Nė nemėginsiu to daryti. Tai tuomkart tiek. Beje, dar sakoma, kad tam tikros rūšies muzikos klausymas padeda arba blokuoja gebėjimą tuos atspalvius pastebėti. Tik norėjau, kad visi matytų pasaulį spalvotą, o ne juodai baltą…
***
Ir dar… Tik vieno prašau, kalbant apie spalvas bei atspalvius, būk geras, neapkaltink manęs dar ir trans- bei homo- įvairiaspalvių vaivorykštinių idėjų skleidimu. Bijau, kad šito aš neištversiu.
***
Su nekantrumu laukiu tinklapio autoriaus temos apie inkarus. Įdomu kas tai: stabdis ar stabilumo garantas?
Su visa derama pagarba. Giedrius.

patiko(1)Random, Gegužės 17 13:30  #

„Trukt už vadžių, vėl iš pradžių“

Giedriau, galiu tik parekomenduoti pasidomėti kognityviniu disonansu. Iš šalies atrodo nekaip.

Yra sakoma: „lenk medį kol jaunas“. O kai viskas jau pastatyta ant snarglių ir makaronų, pamatus pakeist sunku…

Grįžtant prie pagrindinės temos. Aš asmeniškai neturiu ir neturėsiu augintinio. Tiesiog nepatinka neprognozuojamumas ir paprasčiausias purvinumas. Tad labai nejauku, kai žmonės vedasi augintinius į viešas vietas, o jie sukasi man po kojomis ar lipa ant manęs. Šeimininkui atrodo normalu, šiukštu supeikti. Vieną akimirką viskas gerai, o kitą žiū ant kojos seilėjasi ir t.t. Jei kam tai patinka, puiku. O man tai nepriimtina.

patiko(4)Rasa, Gegužės 17 14:13  #

Random :) niekada nesakyk niekada :) Šypsausi skaitydama.
Šypsausi, nes galvoju, kaip tu vaikus auginsi. Mat juos bala, tuos augintinius :) Bus tau ir prognozuoti ir „nepatinka purvinumas“. Kai jiems kiekviena bala- šventė, piešti (ypač nenuplaunamais flomasteriais) gražiausia ant naujos vienspalvės paklodės, o visus lipdukus iš lipdukų knygelės gražiausia suklijuoti ne į tam skirtas vieteles, o ant sekcijos, grindų, šaldytuvo, tavo telefono, tau auskarus prilipint iš jų ir žinoma dar pasirausus kokius svarbius tavo darbo užrašus pagražinti :) O kai dar tau prisegios (jei mergytė) rožinių segtukų pilnus plaukus arba sugalvos nulakuot kojų nagus… Ir žinai, didelė tikimybė, kad tu tai leisi, nes su dabartiniais gyvenimo tempais, pagalvosi- tegul lakuoja, kad tik gaučiau kelias ramias minutes išgerti puodeliui kavos :)

patiko(10)Giedrius, Gegužės 17 15:17  #

Random: Stebiuosi.
„Iš kur berniukui tiek drąsos, tiek valios geležinės…?“
Ką tik Platoną pavadinai šizofreniku…? Hmmm… Drąsu. Taip pat tuos, kurių mintimis, darbais rėmiausi, pateikdamas savo teiginį viešai. Tai – daugybė iškilių asmenų: etnologas Aleksandras Žarskus, kuris citavo Kembridžo universiteto etnologą ir antropologą Juozapą Danielių Unviną, kuris savo ruožtu, išnagrinėjęs 16 išsivysčiusių ir 86 primityvias kultūras 1934 m. išleido veikalą „Seksas ir kultūra“ apie tai, kad visų civilizacijų pakilimai ir nuopoliai priklauso nuo civilizacijų seksualinės moralės (čia apie civilizacijų degradavimą); galima sakyti – Laodzi, kurio minties taip ir nesupratai; japonų mokslininką Masaru Emoto, kuris atliko tyrimus bei parašė knygą apie tai, kaip žmogaus kūną veikia ne tik garsai, pasakyti žodžiai, muzika, bet ir vaizdai bei užrašyti žodžiai…, Jeleną Petrovną Blavatskaja, jogos Mokytoją Yogi Bhajan, kurie kalbėjo aplamai apie vibracijų poveikį bet kam, ne tik žmogui… Atmeti JAV neurobiologų tyrinėjimus apie pozityvią Mocarto ir ne tik jo, įtaką žmogui.
Na ką aš čia vardinsiu, dar daugybė kitų žmonių, kurių darbus aš skaičiau bei nagrinėjau, o tu, kaip suprantu – ne. Galų gale, atmeti akivaizdžius trijulės seksas – narkotikai – rokas statistinius tarpusavio ryšius… Atmeti japonų žurnalistų atliktą tyrimą Tokijo roko salėse, kuriose ten esantiems būdavo užduodami trys klausimai: kuo jūs vardu? kur jūs esate? kokie dabar metai? Nei vienas iš apklaustųjų į juos nesugebėjo atsakyti. Tau tai atrodo normalu? O Acid-rock atmaina, kurios atlikimui tiesiog būtini narkotikai? Nežinau, galbūt esi toks kategoriškas dėl to, kad pačiam patinka rokas ar esi nuo jo priklausomas? :)
Ir stovėdamas pozicijoje: viskas ko nesuprantu arba man nepatinka yra netiesa, išvadini visus šizofrenikais…
Ką gi, nutylu, nes nebeturiu ką pasakyti. Bus nuoširdaus noro daugiau sužinoti, klausk.

patiko(6)skaitytojas, Gegužės 17 15:40  #

Carlos Santana grojamas rokas, manau, tik pagerina „vibracijas“
https://www.youtube.com/watch?v=OYSQtv66k20
https://www.youtube.com/watch?v=TCAeDIF2svc

patiko(3)Random, Gegužės 17 16:05  #

„Iš rašto išėjo iš krašto“

Nesitikėjau, kad sulauksiu tiek daug klaidų ir tiek pasipūtimo iš tavęs. Nusiritai į patį žemiausią diskusijos lygį, o pakelti iš jo jau ne mano pareiga. Jei taip su kiekvienu, tai nieko nebespėčiau, tad čia ir sustosiu…

Perskaityk po mėnesio ar dviejų viską nuo pradžių. Švaria galva, lėtai. Atsiprašymo nereiks. Juk nežinom ko nežinom, nematom ko nematom :)

patiko(8)eilinis, Gegužės 17 22:00  #

Ir kiek tų organinių trąšų pas mus prisikaupę. B.Burgis 100 kartų teisus.

patiko(0)XHTML

Leistinos XHTML žymos:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>