Ateikite visi! Nesvarbu, kad nesimokėte…

Papildomas priėmimas į universitetus.

Tiesioginis priėmimas į universitetus.

Och, tas Pranas! Kaip tik tokio tame poste ir reikėjo. Universitetams reikėjo…

Kas pagaliau pasakys, kad karalius nuogas? Pranas tikrai nepasakys.

***

Sprendžiu ir sprendžiu uždavinius. Tokius, kurie tiktų abiturientams. Mūsų abiturientams. Užeinu į rusiškąjį internetą ir… beveik nieko tinkamo nerandu. Beveik visi uždaviniai per sunkūs. Mūsiškiai tokių nesprendžia.

*

Kodėl nesprendžia?! Ar mes menkesnio proto? Ne! Nesprendžia todėl, kad nereikia. Todėl, kad universitetai (apie kolegijas išvis nėra ko kalbėti…) priima ir nesprendusius. Tai gal gerai, kad priima? Jūs girdėjote, kaip jie teisinasi: „Jei nepriimsime, tai jie valkataus, vogs, plėšikaus…“

O dabar jie baigia universitetus ir… netinka darbdaviams. Nes nėra tokio darbo, kurį jie pajėgtų atlikti. Nes XXI amžius už lango…

***

Kostas išvažiuoja studijuoti į Oksfordą. Dabar jis gidas į Lietuvą atvykstantiems japonams. Japoniškai jiems viską pasakoja…

Atsakymai

no name, 2015-08-17 18:19:18

Iš esmės mūsų aukštosios mokyklos (gal su retomis atskirų studijų programų išimtimis) yra lizingo bendrovės, dalijančios aukštojo mokslo diplomus išperkamosios nuomos būdu (susimoki už kelerius metus “studijų” ir jau su “aukštuoju”). Gaila, nes tokie absolventai turi neadekvačiai aukštą “savivertę”, reikalavimai darbdaviui – atitinkami, o paklausus, ką gi tas vaikelis moka – iškalbinga tyla…

Klausimas retorinis: ar tikrai prekybos centro akcijinių prekių etikečių klijavimui reikalingas žmogus su “aukštuoju” išsilavinimu. Ir kodėl mokesčių mokėtojai turi mokėti už tokio žmogaus tokį išsilavinimą?

Dalius, 2015-08-17 21:42:28

Matematika gyvenime daugeliu atvejų nereikalinga tokiu lygiu, kokiu mokoma universitetuose, bet ji, kaip sakė Antanas Baranauskas, reikalinga “Proto lavinimui, tai smegenų mankšta”. Tad nesureikšminkim matematikos, kad neva tai ji yra išganymas ir visa ko gėris. Taip ji svarbi, bet klausimas ar tarkim išspręsti išvestines ar integralus geriau, nei mokėti kelis eilėraščius ar žinoti kelias istorines datas?

Rūta, 2015-08-18 04:35:23

Daliui: Mokėti kelis eilėraščius ir žinoti datas – reiškia turėti atmintį. Mokėti išspręsti uždavinį – reiškia gebėjimą mąstyti. Pasitelkus mąstymą galima bandyti atkurti atmintį (kaip ieškome pamesto rakto – kartojame mintyse visus atliktus veiksmus, kol grįžtame iki tos vietos, kol dar turėjome raktą). Turėdami tik atmintį ir nemokėdami susieti atmenamų faktų sugebėsit apskaičiuoti/numatyti tinkamiausius sprendimus visiems gyvenimo atvejams? Aš moku daug eilėraščių, nepamenu integralų, bet jeigu man reikėtų, tereikėtų pasiimt knygą ir paskaityti (taip būdavo, kai sūnui reikėdavo paaiškinti matematiką)… Sustiprinta matematika mane išmokė mąstyti ir dėl to ją garbinu. O eilėraščiai lieka eilėraščiais… Gražu ir tiek…

Monika, 2015-08-18 09:15:15

„Gražu ir tiek“… Ne, ne gražu ir tiek. Čia tiktų M. Martinaitis:

Poezija

kalba tiems,

kurie supranta daugiau,

negu

gali jinai pasakyti…