Audrius Alkauskas. Genijus?

Kovo 20, Antradienis

*
Šiandien patyriau didžiulį džiaugsmą, nes išklausiau geriausią savo gyvenime mokslinį pranešimą. Jokių abejonių – geriausią!
*
Fizinių ir technologijos mokslų centre (FTMC) profesorius Audrius Alkauskas, prieš daugelį metų kartu su broliu dvyniu Giedriumi baigęs KTU Gimnaziją, beveik valandą žavėjo mane pranešimu tarptautinėje studentų fizikos ir gamtos mokslų konferencijoje „Open Readings 2018“.
Kas žavėjo?
1. Erudicija. Fizika, matematika, chemija, kompiuterija, mokslo istorija ir net lingvistika – fantastiška proporcija ir aukščiausios klasės komponentai.
2. Kalba. Tokia sklandi, tokia aiški, tokia turtinga, tokia laisva anglų kalba – ir be jokių užrašų, popierėlių! (Smagu, kad ir Vilniaus meras, atidarydamas konferenciją, laisvai kalbėjo angliškai be jokių užrašų.)
3. Gelmė. Audrius į atomo lygmenį nusileidžia, į dešimt dvidešimt aštuntuoju laipsniu pakyla taip lengvai, kad atrodo, jog jo neveikia jokios Žemės jėgos, nesulaiko jokios paslaptys.
4. Įtaigumas. Man visada patinka integruoti pranešimai. Pavyzdžiui, kompozitorius Giedrius Kuprevičius taip talentingai sumaišo dailę su muzika, kad gaunamas tikrai sprogstamasis mišinys. Audriaus pokštai, viražai iš vieno mokslo į kitą, emocingi intarpai, pakartojimai yra gražiau už gražiausią muziką.
5. Pateiktis. Ne, tai ne „skaidrės“! Ir ne „Word“, „Excel“ ar „PowerPoint“… Tai kinas, interaktyvus kinas. Spalvotas, išmoningas, kruopščiai ir talentingai paruoštas. Kokias esu matęs daktarinių disertacijų pateiktis? Gėda! Audriaus pateiktį reikėtų įtraukti į visas doktorantūrų studijas kaip privalomą elementą. Visuose prestižiniuose pasaulio universitetuose. Laimė, nė išversti nebereikia.
***
Išvada. Audriui iki Nobelio premijos – vienas žingsnelis. O mokslinio, pedagoginio ir žmogiškojo tobulumo viršūnę jis jau pasiekė.
Sveikinu, dėkoju ir žaviuosi!

patiko(52)RSS

atsakymai (10)

skaitytojas, Kovo 20 20:39  #

B.Burgiui: Jūs pasėjote šią mokslo sėklą. Aukščiausio Lietuvos ordino ar premijos esat vertas.

patiko(18)Burgis, Kovo 20 20:46  #

skaitytojui: Audrius mane šiandien apdovanojo taip, kad iš konferencijos ėjau dainuodamas! Du broliukai iš Anykščių yra mano gyvenime – kokia laimė! Matematikas ir kompozitorius Giedrius, rašytojas ir fizikas Audrius yra visų mūsų viltis ir ateitis. Esu laimingas, kad buvau ir esu su tokiais žmonėmis.

patiko(30)Audrius, Kovo 21 19:18  #

Koks sutapimas – mano brolio vardas irgi Giedrius :)

patiko(2)Burgis, Kovo 21 20:34  #

Audriui: todėl Tu – irgi genijus! :-)

patiko(3)Audrius, Kovo 22 00:44  #

Abejoju, ar šį sutapimą taip galima pritaikyti ir mano atvejui, bet ačiū :)

patiko(1)Burgis, Kovo 22 08:38  #

Audriui: kuklumas būdingas ir vienam, ir kitam Audriui. Linkėjimai Almutei ir Marijai!

patiko(2)As, Kovo 27 19:07  #

Viskas ok, normalus jaunas profesorius ir normali paruosta ir parepetuota sneka.
Geresnej konferencijoj visos plenarines panasaus lygio buna.

patiko(3)AŠ, Balandžio 4 09:34  #

Direktoriau,

KTUG mokėsi įvairūs mokiniai. Pirmųjų laidų gimnazistai kiek žinau iš tikrųjų sąžiningi ir garsinantys gimnaziją (kaip Alkauskai). Tačiau ką Jūs pasakysite apie tokius gimnazistus (kiek prisimenu buvo ir gimnazistų prezidentais rinkti)?:

https://www.delfi.lt/verslas/verslas/viename-didziausiu-tarptautiniu-skandalu-trys-lietuviskos-gijos.d?id=77602797

patiko(1)Random, Balandžio 7 16:32  #

Akiū dūmimas.

Visų pirma savęs reikėtų paklaust ar tu esi kažkoks blogietis, nes greičiausiai dirbi Lietuvoje, o valdžią vagimis vadina. Tai ir tu pagal asociaciją vagis?

Kaip čia galima kažką įžvelgt man niekaip nesuvokiama. Iš karto klijuojama etiketė „toks“ žmogaus, kuris nėra nei pilnai informuotas temos atžvilgiu, nei supranta apie ką čia apskritai eina kalba.

Taigi Burgis tada irgi teroristas, jei jau prisiskaičius delfio straipsnių komentuot…

patiko(3)Burgis, Balandžio 8 07:08  #

AŠ: kažkas ir atominę bombą sukūrė… :-). Nieko nepasakysiu! Nieko tikro nežinau!

patiko(2)XHTML

Leistinos XHTML žymos:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>