Audrius Alkauskas. Genijus?

Kovo 20, Antradienis

*
Šiandien patyriau didžiulį džiaugsmą, nes išklausiau geriausią savo gyvenime mokslinį pranešimą. Jokių abejonių – geriausią!
*
Fizinių ir technologijos mokslų centre (FTMC) profesorius Audrius Alkauskas, prieš daugelį metų kartu su broliu dvyniu Giedriumi baigęs KTU Gimnaziją, beveik valandą žavėjo mane pranešimu tarptautinėje studentų fizikos ir gamtos mokslų konferencijoje „Open Readings 2018“.
Kas žavėjo?
1. Erudicija. Fizika, matematika, chemija, kompiuterija, mokslo istorija ir net lingvistika – fantastiška proporcija ir aukščiausios klasės komponentai.
2. Kalba. Tokia sklandi, tokia aiški, tokia turtinga, tokia laisva anglų kalba – ir be jokių užrašų, popierėlių! (Smagu, kad ir Vilniaus meras, atidarydamas konferenciją, laisvai kalbėjo angliškai be jokių užrašų.)
3. Gelmė. Audrius į atomo lygmenį nusileidžia, į dešimt dvidešimt aštuntuoju laipsniu pakyla taip lengvai, kad atrodo, jog jo neveikia jokios Žemės jėgos, nesulaiko jokios paslaptys.
4. Įtaigumas. Man visada patinka integruoti pranešimai. Pavyzdžiui, kompozitorius Giedrius Kuprevičius taip talentingai sumaišo dailę su muzika, kad gaunamas tikrai sprogstamasis mišinys. Audriaus pokštai, viražai iš vieno mokslo į kitą, emocingi intarpai, pakartojimai yra gražiau už gražiausią muziką.
5. Pateiktis. Ne, tai ne „skaidrės“! Ir ne „Word“, „Excel“ ar „PowerPoint“… Tai kinas, interaktyvus kinas. Spalvotas, išmoningas, kruopščiai ir talentingai paruoštas. Kokias esu matęs daktarinių disertacijų pateiktis? Gėda! Audriaus pateiktį reikėtų įtraukti į visas doktorantūrų studijas kaip privalomą elementą. Visuose prestižiniuose pasaulio universitetuose. Laimė, nė išversti nebereikia.
***
Išvada. Audriui iki Nobelio premijos – vienas žingsnelis. O mokslinio, pedagoginio ir žmogiškojo tobulumo viršūnę jis jau pasiekė.
Sveikinu, dėkoju ir žaviuosi!

patiko(59)