Dabar jau ir veidaknygėje…

Balandžio 20, Pirmadienis


*
Dabar jūs tokį mane matysite veidaknygėje. Et, vadinkime ją (jį) feisbuku, darykime nuodėmę…
Aš ilgai spyriojausi, bet vakar sūnus mane galutinai įtikino – aš turiu būti feisbuke. Gerai, pabandysiu. Kol kas tikrai nežinau, ką ten veiksiu, bet jau vakar ir šiandien patyriau didelį malonumą, pakviesdamas širdžiai mielus žmones būti mano virtualiaisiais draugais.
*
Pakviesčiau ir daugiau, daug daugiau, bet jūs man šiek tiek padėkite: aš ne visus vienodai gerai prisimenu, nežinau kai kurių atsiliepusiųjų motyvų būti su manimi. „Nudegęs“ su netikrais draugais realiame gyvenime, noriu atsargiai rinktis net virtualiuosius draugus. Jei jūs norite būti su manimi toje virtualiojoje erdvėje, tai būkite geri, keliais sakiniais priminkite man apie save… Tie, kurie jau yra mano virtualieji draugai, gali man rekomenduoti prijungti ir jų draugus, bet ir vėl – norėčiau bent šį tą sužinoti apie juos…
*
Ši svetainė veikia ir veiks! Čia – atviroji erdvė (žinoma, ne tiems, kurie nori prišiukšlinti…). Kai ką kol kas  bandysiu net dubliuoti. Va, šiandien turiu temą, kurią, jei spėsiu, paskelbsiu ir čia, ir savo feisbuke.

***

Ne tai, ne tai, ne to,
ne tiek, ne tam, ne tas…
Esu tiktai piemuo,
dainuojantis dainas.
*
Esu tiktai žvejys,
prigaudęs nebylių,
tai kas man pasakys,
keliems keliams kelių
prireiks ištikimų?…
*
Ar tu patikima,
jei aš tiktai piemuo,
vienodai nedrąsus
nurengti ir aprengt?…
Stabdyk, nereikia lenkt!
*
Iš laimės įsakau:
įsupkite varpus!
Dingau, dangau, dingau.
Din-gau-dan-gau-din-gau…

 

patiko(0)RSS

Atsakymai (28)

Burgis, Balandžio 20 09:13  #

Debiutas…

patiko(0)Darius, Balandžio 20 09:48  #

O manęs nėra ir niekada nebus veidaknygėje:
1. Noriu ir mėgstu su draugais gyvai (susitikti, telefonu) bendrauti.
2. Neturiu laiko facebuke skaityti ir žiūrėti ką kiti parašė ar kokią nuotrauką įdėjo.

patiko(0)Burgis, Balandžio 20 10:03  #

Dariui: ir aš taip maniau… Iki šiol. Bet reikia išbandyti, kad įsitikintum, jog buvai teisus.

patiko(0)Temidė, Balandžio 20 10:21  #

Pagaliau! Džiaugiuosi, kad sūnus jus įkalbėjo tam, ką aš jums seniai siūliau. Tik nepradėkit Feisbuke savo taisyklių įvedinėt! Ten jau nebe jūsų daržas.

Reikia skirti „draugus“ nuo „sekėjų“. Tie, kuriuos jus dominat bet nėra jūsų pažįstami, galės jus „sekti“. O į draugus priimkit tik sau žinomus žmones.

O aš savo gyvenime dabar išgyvenu netektį, todėl negalėsiu daug ir šmaikščiai rašyti.

patiko(0)Burgis, Balandžio 20 10:43  #

Temidei: ačiū!
Užjaučiu Jus dėl netekties…
Aš kol kas tvirtinu draugus, o dėl „sekėjų“ dar kol kas neišsiaiškinau, kaip juos padaryti „sekėjais“.
Dabar turiu mažai laiko virtualiems dalykams. Realieji atakuoja…

patiko(0)petras, Balandžio 20 10:53  #

gali būt, kad netolimoj ateity, taip išsivystis virtuali erdvė, kad net ir teismas per feisbuką galės eit.

patiko(0)Temidė, Balandžio 20 11:09  #

Ten kažkaip nustatymuose turbūt galimą tą sekimą aktyvuoti. Pats nesu jo aktyvavęs, nes nesu toks žinomas, kad mane kas nors norėtų sekti. Kai sekimo funkcija bus pas jus aktyvuota, profilyje bus ne tik mygtukas „Pakviesti draugauti“, bet ir „Sekti“. Jūsų „Sekėjai“ gaus į savo srautą visą informaciją, kurią įkelsit. Sėkmės!

patiko(0)Gediminas, Balandžio 20 16:52  #

Pritariu, į draugus turbūt nepriimsite :) tai laukiu kol padarysit galimybę „sekti“.

patiko(0)Burgis, Balandžio 20 16:54  #

Gediminui: ko nepriimsiu? To Gedimino, kuris pastatė Vilniuje pilį, nepriimsiu, bet Jūs gal kitas Gediminas?

patiko(0)Iš šalies, Balandžio 20 17:07  #

Jei p.Burgio tinklapyje jau yra bent dvidešimt sekėjų, reiškia, yra tokia galimybė.

patiko(0)tik moteris, Balandžio 20 17:35  #

viršuje ,pačioje dešinėje yra trikampiukas, jį paspaudus -nustatymai,tada kairėj pasirodo sekėjai ,ir nurodot ,kad sekėjai ne draugai:-)))) nes draugai ir taip seka:-)))))

patiko(0)Pentium100, Balandžio 20 18:05  #

Manęs irgi nėra ir nebus facebook’e – aš netgi esu užsiblokavęs jų IP. Man užtenka, kad mane seka VSD ir NSA, nereikia prie to dar ir fb pridėt.

patiko(0)sonata, Balandžio 20 19:08  #

Pentium100, vakar su pasiskonėjimu žiūrėjom „Kortų namelį“, kelias serijas iš eilės. Baltuosiuose rūmuose mačiau Kauno savivaldybės personažus – viceministrą, vagiantį tušinuką iš prezidento kabineto, susitarimų prieš balsavimą dėliojimą ir didelę sekimo mašineriją (taip sakydavo mano senelis apie kažką grėsmingą ir nepriklausantį nuo pavienio žmogaus). Tai kam reikia sekti, tegul seka, šiais laikais kitaip nebus. Prieš porą metų draugai mokė – „kalbėkite tik vonioje pasileidę vandenį“. Atsiprašau, o už vandenį slaptosios tarnybos sumokėtų?Manau, kad ne. Ir jei kam nors įdomu, kad buitinėj šnekoj kartais pavartoju necenzūrinį žodį, kai užtykšta karštas aliejus, tai jau čia ne mano problemos. Juokas ėmė, kai viešino besikeikiančių politikų pokalbius. Jei tik mūsų didžiųjų tik tokios nuodėmės būtų – galima kreiptis į Vatikaną dėl paskelbimo šventaisiais.

patiko(0)Dominykas, Balandžio 20 19:46  #

Geras išradimas tas feisbukas, daug funkcijų, darančių gyvenimą patogesnį, daug galimybių padiskutuoti įdomiais klausimais. Tiesa, viskas taip patogu, kad daugelis ir įninka į beprasmiškumą, dalinasi nevykėliškomis nuotraukomis ar kvailais video – juk tik porą mygtukų paspausti užtenka. Nuo naudotojo priklauso gerai ten, ar blogai :)

patiko(0)Pentium100, Balandžio 20 21:18  #

sonata, taip, kas nori sekti ir seks, tačiau nereikia jiems to darbo palengvinti :). Be to, įvairioms tarnyboms tas sekimas kainuoja (atlyginimai darbuotojams, vieta db ir t.t.), nors, tikiuosi, naudos iš to ir negauna (kolkas neturėjau ryšių su teroristais ar politikais it t.t.). O tuo tarpu facebook’as iš to uždirba (parduodami surinktus duomenis visokiem reklameriam).

Apskritai, nenoriu savo tikro vardo ir pavardės rašyti viešoje vietoja (t.y. puslapyje kur gali suindeksuoti Google). Spec tarnybos ir taip žino, o visiem kitiem nebūtina. O tuo tarpu kas mane asmeniškai pažįsta, žinos ir kas tas Pentium100.

patiko(0)qwerty, Balandžio 20 21:27  #

Pentium100, jūs plepate daugiau nei būtina. Plepys-tai dovana priešui. Nepamirškite to. Juk esate profesionalas.

patiko(0)Edmundas, Balandžio 20 21:59  #

Trivialu pastebėti, kad pati Veidaknygė nieko blogo nedaro :) Visa esmė, ką rašai, kas ir ką komentuoja. Visai įmanoma intelektualiai pabendrauti, tik reikia kai kuriuos šnekorius užblokuoti.

patiko(0)Sokolovas, Balandžio 20 22:00  #

Veiksmingiausias sekimas vykdomas per aplinką, per kontaktus. Kuo gausesni asmens kontaktai, tuo lengviau surinkt apie jį informaciją, bei ją susisteminti. Esant „pertekliniams kontaktams“ ( kuriais kaipmat apauga „į bendravimą linkę“ žmonės), lengviau stebėt ir žmogaus nuotaikos kaitą ( būtina komponentė planuojant, pavyzdžiui, verbavimą), ir pan.
DĖL ASMENS STEBĖJIMO IR PERTEKLINIŲ KONTAKTŲ ĮTAKOS JAM

Sunkiausia stebėti ( sekti, tirti) tuos asmenis, kurie išpažįsta nuostabų ( ir Gamta pagrįstą) principą-„žmogus yra uždara sistema, o ne atvira“. Sekimas tampa lengvesnis visuomenėje, kurioje asmuo traktuojamas ne kaip individas, o kaip kažkokio „kolektyvo“ sraigtelis. Be to, juk pati „mechanizmo priežiūra“ reikalauja „stebėti sraigtelius“! Taigi- uždaras ratas!
Norint būti mažiau pažeidžiamam sekimui, pirmiausia būtina saugotis perteklinių kontaktų…

patiko(0)qwerty, Balandžio 20 22:17  #

Sokolovai, „verbavimas“, „sekimas“, „surinkti informaciją apie asmenį“, „saugotis perteklinių kontaktų“, etc. wtf? Kas per retorika?)

patiko(0)nuoba, Balandžio 20 23:14  #

Retorika atitinka laikmečio dvasią

patiko(0)sonata, Balandžio 20 23:38  #

Pentium100, žinoma, mes kiekvienas skirtingai apsibrėžiam magiškąjį ratą, kuriame jaučiamės saugiausiai. Juk ir personalinis laukas kiekvieno yra skirtingas. Nuolatinę įtampą jausčiau galbūt tik tada, jei realizuotųsi fantastinių filmų scenarijai – jei vietoj asmens tapatybės dokumento būtų įsodinami „čipai“. Net ir man nesmagiai tektų pasijaust, einant „pėstute į karališką vietą“ – o gal palydovinis ryšys eina būtent per būdelę su širdele :) Na bet labai tikiuosi nesulaukti tokios „mokslo ir technikos revoliucijos“ artimiausią ketvirtį amžiaus, todėl rami einu miegoti. Linkėjimai sekliams, agentams ir kitiems džeimsbondams.

patiko(0)Andrius, Balandžio 21 07:36  #

Stebiuosi žmonėmis, kuriems veidaknygėje „viskas taip patogu“ ir paprasta…
B. B. priimti į draugus gausybės internautų tikrai neverta. Nes tuomet jis ant savo sienos matys visų savo virtualių draugų pranešimus. „Sekimo“ funkcija čia būtų tinkamesnė. Ir kalbu ne apie tą sekimą, kurį čia nagrinėja didysis verbuotojas Sokolovas.

patiko(0)petras, Balandžio 21 10:39  #

Pentiumai, tikriausiai į gydymo įstaigas vaikštai ir mokesčius moki taip pat prisidengęs pentiumo slapyvardžiu :) ar dažnai per petį pasisuki pažėt, ar saugumas neseka ?:)

patiko(0)Pentium100, Balandžio 21 11:58  #

Petrui. Dėl to, kad saugumas seka, tai nelabai ką padarysiu. Bet, saugumas skiriasi nuo FB – saugumui kainuoja pinigus mane sekt, o FB iš mano sekimo uždirbtų pinigus (ir saugumui palengvintų darbą). Taigi, žinau, kad neišeis visiškai apsisaugot nuo sekimo, bet reikia padaryt, kad sekimas kainuotų brangiau.

Kiek žinau, nei gydymo įstaigų, nei mokesčių deklaracijų Google (ar FB) neindeksuoja, bent jau kol kas.

Man patinka tai, kad suvedus mano vardą ir pavadrę i Google paiešką randama nemažai rezultatų (įskaitant kelis FB accountus), bet nė vieno apie mane (ar gal koks vienas).

patiko(0)petras, Balandžio 21 12:39  #

Tai tu ir nesinaudoji, o tie, kurie naudojasi, jiems nerūpi, kad kažkas juos seka :) visi patenkinti ir laimingi, kol gali rinktis :)

patiko(0)Irmantas, Balandžio 21 16:58  #

Nemanau, kad Jums taip gyvybiškai svarbu yra dubliuoti save, išbarstyti save veidaknygėje, kai turite vieną fantastiškiausių tinklapių Lietuvoje. Jūsų burgis lt be jokių veidų, o facebookas – tik veidaknygė.

patiko(0)Burgis, Balandžio 21 17:17  #

Irmantui: ačiū Jums! Manau, kad Jūs teisus, bet aš pažadėjau savo vaikui – tai pabandysiu. Kita vertus, ten, feisbuke, kai kas džiaugiasi, kad aš atėjau. Trečia vertus, juk esu visiškas bedarbis, man tik rašinėti ir rašinėti… Žinoma, bandysiu neprarasti kokybės.

patiko(0)ne humanitaras, Balandžio 22 10:49  #

Na feisbuke mažiau anonimiškumo, kuris B.Burgiui nepatinka, tad vienaip ar kitaip ten bent vienas pliusas yra.

patiko(0)XHTML

Leistinos XHTML žymos:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>