Diena prieš nuosprendį

Kovo 31, Antradienis

Tik jau nepgalvokite, kad galvoju apie nuosprendį man teisme! Manęs jis visai nedomina (nei teismas, nei nuosprendis), visai nejaudina… Žinau, kad esu teisus. Yra tūkstantį kartų svarbesnių dalykų. Ir man, ir jums.
*
Prisimenate Lenskio ariją iš operos „Eugenijus Oneginas“: „… ką man atneš diena prašvitus…“? Per ilgus metus aš jau daug daug kartų tuos žodžius prisiminiau. Ir jūs…
*
* Kokios bus egzamino užduotys? Ar pasitaikys tos, kurioms esu pasiruošęs?
* Tai patvirtins nėštumą ar ne? (lauki patvirtinimo? lauki nepatvirtinimo?)
* Sutiks tekėti už manęs ar nesutiks?
* Auglys gerybinis ar piktybinis?
* Gausiu tą trokštamą darbą ar negausiu?
* Patvirtins mokslinį laipsnį (vardą) ar ne?
* Tai rimta liga ar tik negalavimas?
* Pavyks su ja pasimatyti (pasikalbėti) ar nepavyks?
* Juk jis nesunkiai avarijoje sužeistas, nesunkiai?!
*
O, tas sąrašas ilgas! Rašau jums tai, kad prisimintumėte rusų patarlę: su kiekviena nelaime reikia permiegoti… Aš visai lengvai įveikiu ir labai sunkių nuosprendžių dienas, bet sunkiai pakeliu dienas prieš nuosprendžius…

patiko(0)RSS

Atsakymai (32)

Burgis, Kovo 31 19:54  #

Įsivertinimui…

patiko(0)Rasa, Kovo 31 21:12  #

Negalėčiau tiksliai pasakyti, kas yra arija, todėl nežinau ar tai tik daina ar arija. Tačiau kai man sunku, aš atsisėdu ir dar ir dar kartą klausausi tos arijos ar dainos, nežinau… Žmogaus iš La Mančos…
Įrašas lietuviškai prastokas. Bet lietuviškas, užtat mielas :) Angliškai tai daug yra.
https://www.youtube.com/watch?v=_-x1e_S3Vqo

O originalūs žodžiai tokie:

To dream the impossible dream
To fight the unbeatable foe
To bear with unbearable sorrow
And to run where
the brave dare not go
To right the unrightable wrong
And to love pure and chaste from afar
To try when your arms are too weary
To reach the unreachable star
This is my quest
To follow that star
No matter how hopeless
No matter how far
To fight for the right
Without question or pause
To be willing to march,
march into hell
For that heavenly cause
And I know
If I’ll only be true
To this glorious quest
That my heart
Will lie peaceful and calm
When I’m laid to my rest
And the world will be
better for this
That one man, scorned
and covered with scars,
Still strove with his last
ounce of courage
To reach the unreachable,
the unreachable,
The unreachable star
And I’ll always dream
The impossible dream
Yes, and I’ll reach
The unreachable star

patiko(0)qwerty, Kovo 31 21:25  #

Baimė. Baimė… tai tam tikras jausmas…gal kančia?Kuo baimė skiriasi nuo kančios? Vienas žymus boksininkas sakė, jog tuomet, kai jis išeina į ringą, tai bijo tik vieno-kad rūbinėje kas nepavogtų jo daiktų. Kuo kančia skiriasi nuo nevilties? Jei esi visiškai tikras dėl savo nevilties, privalai elgtis taip, tarsi turėtum viltį, – arba nusižudyti. Kančia neduoda jokių teisių (A. Kamiu).

patiko(0)Stebėtoja, Kovo 31 21:37  #

Nežinia, kas kenkia labiau ar šitoks stresas ar cigaretė.

patiko(0)Rasa, Kovo 31 22:02  #

Qwerčiui: tavo paminėtas boksininkas nėra drąsus. Mano manymu. Drąsus ne tas, kuris nebijo. Jam juk tam nereikia jokių pastangų. Išties drąsus tas, kuris moka nugalėti savo baimes…
Šiaip nežinau ar baimę pavadinčiau kančia. Manau ne visada. Kartais tai kančia, kartais tiesiog stabdis.

O apskritai, tai (žinau, kad skamba banaliai) viską nugalėti padeda Tikėjimas-Meilė-Viltis. Žmonės tai priima arba nurašo. Todėl ir Don Kichotas vertinamas arba kaip beprotis arba kaip siekiamybė. Žinoma, bepročiu jį daugiau kas laiko. Toks jau tas mūsų pasaulis. Bet jis suprato kaip rastį savą kelią su tais trim mano išvardintais dalykais ir kaip siekti žvaigždės… Dažnas, laikantis jį tik bepročiu, to nesupranta niekada.
Pagalvojau, kad rusiškoje kultūroje apie tai (tą trijų žodžių, ne trijų pirštų, jeigu ką, „kombinaciją“) daug kalbama ir mintyse panorau išsiversti tai į rusų kalbą. Ir susijuokiau, nes pirmas trijų žodžių derinys, kuris iškilo prieš akis buvo toks: mir-družba-Gorbačiov :)

patiko(0)sonata, Kovo 31 22:20  #

Anglai turi tikslesnį atitikmenį nusakyti „dalyvauju panašioje situacijoje“, nes „esu panašioje situacijoje“ yra per daug statiška. Lietuvos žmogaus teisių organizacija sureagavo opertyviai, EŽTT ilgai dar nagrinės mano skundą. Bet svarbiausia – netylėti. Taip vertinamas krikščioniškas nuolankumas man anaiptol nėra dorybė. Antro skruosto niekad neatsuksiu. Juokaujant : „tu man – žandą, aš tau – sprandą“. Dėl visa ko gyvybę apsidraudžiau nuo visokių skraidančių plytų :) Minusuokit į sveikatą, bet sulaužyti pačiai sau stuburą dėl „gatdaus valgio šaukšto“ tikrai ne man. Užtat ir gerbiu tinklaraščio Šeimininką – jo irgi neįsivaizduoju klūpančio prieš gleivėtą netiesą.

patiko(0)qwerty, Kovo 31 22:29  #

Rasa,nugalėti save yra svarbiausia. Ir sunkiausia.Jei nugalėsi save, tai kiti tau bus nebaisūs. Bet ne apie tai. Įdomiau yra kas kita.Trumpą laiką, tam tikrą momentą, atsitiktinai būti drąsiu yra lengva. Kaip ir trumpai būti protingu.Išmintingu. Geru.Disciplinuotu.Sunkiau tokiu būti ilgesnį laiką. Dar sunkiau-visuomet. Nes vargu ar įmanoma.Savivertė nuo to ir priklauso-kiek ilgai gali toks (išmintingas, geras, disciplinuotas, etc.) būti. Ypač tuomet, kai to reikia.Kuomet tas yra būtina.Ką aš čia parašiau, dabar galvoju. Padėk išrišti)

patiko(0)Rasa, Kovo 31 23:01  #

Qwerčiui: neblogai surašei. Išsivertus į mano kalbą, nelabai dėl ko ir prieštaraučiau :) Baimė (mūsų baimė) juk yra mumyse, ne kituose. Taigi ją savyje (save) ir reikia nugalėti. :)
O tai, ką paskui pasakei, mano kalba reiškia tai, kad žmogus turi būti ištikimas sau. Savo poreikiui būti kažkokiu, savo vertybėms ir pan. Jei jis sugeba būti savimi, tokiu, kokiu nori būti, priima save tokį, arba bent eina į norimą save pačiais lėčiausias žingsneliais- tai ir su jo saviverte viskas gerai. O jei dar ir sugeba bent per nago juodymą pralenkti save, savo galimybes ir savo lūkesčius, tada tai jau labai gerai :))))) Tik nereikia visiems norėti būti kosmonautais, nes paskui visų savivertė bus ne kokia, kai netaps… :) Ir, žinoma, kad kuo mažiau norėtų būti autoritetingais nusikaltėliais. Aš pav. graužiu graužiu save, kad vis neišmokstu dviračiu važiuot. Bet mano savivertė dar iškenčia, nepribaigia manęs… O va mašiną vairuoti, tai jau bijau. Apie tai su savimi net nenoriu kalbėtis, nes eilinį kartą susipykčiau :(
O apskritai tai gal reikia tiesiog daryti tai, ką gali geriausio ir geriausiai. Kiek gali. Paskui kartais tai tampa įpročiu, manau :) Visi mes netobuli. Labai. Tai juk jei būtume tobuli, mes būtume danguje ir turėtume sparnelius, o ne plepėtume čia internete :)
Be to, tavo išvardinti dalykai- protas, išmintis, gerumas, disciplina- anaiptol nėra suprantami, kaip geri dalykai visiems. Ir reikalingi jų aukštai savivertei.Aš tarkim, kažkaip niekada beveik negalvoju apie discipliną, nes nepamenu kada tokį žodį buvau vartojus :))))))

patiko(0)Vilniete, Kovo 31 23:14  #

Man tik keista – Burgis trina Sokolovą, bara jį už ilgus komentarus, o Rasa kaip rašė ilgus tekstus, taip rašo. Apie jos tekstų kokybę ir prasmę apskritai nekomentuoju.

patiko(0)Rasa, Kovo 31 23:22  #

Vilnietei: na ir ačiū, kad esate pasikėlus į puikybę (kurią kitoje temoje įvardijote kaip vieną didžiųjų nuodėmių :) ir nekomentuojate… Nes, juk vis vien esu durna- ko gero nesuprasiu, tai geriau ir nesivarginkit :)

patiko(0)qwerty, Kovo 31 23:29  #

Tai štai, Rasa, tavo tekstuose nei kokybės, nei prasmės…Yra kur tobulėti) Čia,manau, dėl to, kad pamiršai, kas yra disciplina…

patiko(0)Virėjas, Kovo 31 23:30  #

važiuotumėt geriau ryt palaikyt p. Burgio, ten galetumėte susipažinti, bei gyvai padiskutuot tarpusavyje būrelyje…

patiko(0)Rasa, Kovo 31 23:42  #

Qwerčiui: bet užtat aš prisiminiau ką tai reiškia!!! savicipilina, oi, sa-vi-dis-cip-li-na. Karvė aš karvė… Ne-dis-cip-li-nuo-ta. Aš po 29m. rūkymo pernai po ligoninės juk mečiau suėmus save į nagą, pakeitus požiūrį… O dabar, metus su viršum nerūkius, vėl ėmiau rūkyt :((( Nepatinku sau dėl to :(.
O tobulėt tai jau man yra kur, net labai yra… Argi aš prieštarauju? Mhm, jei norim kažką praktikuoti ar kažkame tobulėti, disciplinos reikia… Nu, turbūt.

patiko(0)qwerty, Kovo 31 23:46  #

Dabar galvoju. Štai Vilnietė, Adefagija, Sokolovas, daugelis kitų, nuoširdžiai džiaugiasi tinklaraštininko dėmesiu, liūdi, kuomet jo negauna, garsiai ir nuoširdžiai piktinasi, kad vieną trina, o kitam leidžia rašyti paklodes. Pavydi vienas kitam. Ir jie tai daro atvirai. Nuoširdžiai. Garsiai. Reikalaudami Kaip vaikai. Man gi, visiškai vienodai, ką ir kam tinklaraštininkas čia leidžia, o ko ne. Jokių emocijų. Net nepagalvoji apie tokius niekus. Pofik, jei atvirai. Gal tai blogai? Gal geriau yra nebūti tokiu abejingu?

patiko(0)qwerty, Kovo 31 23:51  #

Oho, dėl rūkymo, tai čia žiauriai. Aš taip pat rūkiau. Ir ilgai. Mečiau jau nežinau kiek metų. Gal 8.Net negalvoju pradėti.Nenoriu.Ir tau ta fazė turi ateiti-nenorėjimo. Tuomet viskas paprasta ir lengva. Bet jei vis nori, kankiniesi, tai jau geriau rūkyk.

patiko(0)qwerty, Kovo 31 23:55  #

Adefagija, čia lankausi dėl to, kaip taikliai pastebėjo tinklaraštininkas, kad noriu pabėgti nuo savęs. Dar dėl to, kad su laiku asidaro įprotis, priklausomybė. Dar dėl to, kad pasikalbi su savimi (dažniausiai. Nes komentarais su savim čia kalbamės kartais). Ir dar dėl to, kad pasikalbi su tavimi, Rasa, tinklaraštininku, kitais. Vis linksmiau)

patiko(0)Rasa, Balandžio 1 00:17  #

Qwerčiui: Tai suprantu aš viską. Kad reikia keisti požiūrį, tada keičiasi norai, poreikiai ir t.t. Aš ir nebenorėjau, nesikankinau. Paskui kai kas vėl apsivertė :(
O aš neateinu čia pabėgti nuo savęs. Aš visur save su savimi tampausi.

patiko(0)qwerty, Balandžio 1 00:25  #

Balandžio pirmoji! Adefagija, apgauk mus kaip nors.Juk tu moki.Patikėsim.Paskui juoksimės) O tinklaraštininko bylos nuosprendžio paskelbimas balandžio pirmąjai paskirtas? Ką tai galėtų reikšti? Paskelbs, kad visas procesas buvo tik pokštas, socialinis eksperimentas? Manau, ka ne kitaip)

patiko(0)N, Balandžio 1 08:37  #

„Žinau, kad esu teisus“ – taip sako baisiausi žmonės. Tarp jų ir islamo fundamentalistai ir panašūs. Ne kas jei teismo nuosprendis nejaudina.

Dažniausiai, be kita ko, taip sako tie, kas žino, kad pralaimės.

patiko(0)Burgis, Balandžio 1 08:44  #

N: Aš jau laimėjau! Nepastebėjote?

patiko(0)Rasa, Balandžio 1 08:59  #

Labas rytas :) Labai tikiuosi, kad p. Burgiui šiandien bus gera diena, to linkiu iš visos širdies. Nors, manau, kad su jo charakteriu jam jau visos dienos geros. Net jei kai kurios iš jų būna sunkios.

Ir išties manau, kad reikėtų pasistengti man kur kas mažiau čia rašyti. Na, ne pirmą kartą taip manau, bet aš dar kartą pasistengsiu. Taip pat reikėtų pasistengti ir kitiems, rašantiems pernelyg daug ir nerimtai, o “bile“ norint kalbėti. Nes kitaip iš čia pabėgs tikrai daug nuostabių žmonių- Andriai kažkeli, Darius, D. ir kiti.
Nes „paprikolinti“ ir „patrolinti“ žmonės gali nueit ir į Delfį, o čia, manau, ateidavo tie, kurie nori ramiai gražiai protingai pasikalbėti. Bet tarp lavinos jūsų (na gerai, pajuokavau, ir mano :) pliurpimo jų komentarai prapuola arba tiesiog išsišaipoma ir jokių normalių diskusijų gautis nebegali.
Ir čia ne balandžio pirmosios pokštas :) Pasistenkim.
Geros visiems dienos :)

patiko(0)Sokolovas, Balandžio 1 09:01  #

Sėkmės Gerb. Burgiu !

patiko(0)Sokolovas, Balandžio 1 09:02  #

Sėkmės Gerb. Burgiui. Esu tikras,- jam pavyks nugalėti.

patiko(0)Vilniete, Balandžio 1 09:28  #

Nugalėti – ką? Aš taip pat Burgiui linkiu sėkmės.

patiko(0)Andrius, Balandžio 1 09:36  #

Aš linkiu, kad Burgis nugalėtų Sokolovą. :)
O Rasa save.

patiko(0)N, Balandžio 1 16:23  #

p. Burgiui: Ne, nepastebėjau. Gal kokią nuorodą turite? Ką nors konkretaus?

Ta prasme ar iš tiesų bylą laimėjot, ar tos kalbos apie tai kaip „aš gyvenime laimėjau, nes turiu anūkes…“ ir bla bla?

patiko(0)Burgis, Balandžio 1 17:39  #

N: kas nors Jums gyvenime labai nepasisekė? Kodėl toks piktas? Kodėl toks vargšas, kad manote, jog aš Jums atsiskaitinėsiu?

patiko(0)Stebėtoja, Balandžio 1 17:50  #

O!!! Auksinai Rasos žodžiai „o čia, manau, ateidavo tie, kurie nori ramiai gražiai protingai pasikalbėti. Bet tarp lavinos jūsų (na gerai, pajuokavau, ir mano :) pliurpimo jų komentarai prapuola arba tiesiog išsišaipoma ir jokių normalių diskusijų gautis nebegali.“
Verta apmąstyti. Rasa nuostabi, nors ir neleidžia man skaityti jos komentarų ir juo labiau komentuoti. Nesuilaikiau. Atsiprašau, Rasa.

patiko(0)Stebėtoja, Balandžio 1 19:19  #

Šiaip pajuokavimui, nes B.Burgis labai mėgsta juoktis ir juokauti. Bet man visai nejuokinga ir patiko :“ Kou pats kvep, tou kėtus tep…“

patiko(0)Sokolovas, Balandžio 1 20:46  #

Manau, jog turėta omeny….nuosprendis KTU Gimnazijai…

patiko(0)Vilniete, Balandžio 1 23:59  #

Manau – išdūrė visus Burgis. Tikrino reakciją :-)))

patiko(0)XHTML

Leistinos XHTML žymos:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>