Draugausime su lenkais!

Balandžio 27, Penktadienis

Šiandien Lenkijos prezidentas aplankys lietuviškuosius savo šalies kraštus.

Mūsų Prezidentė nenuvyko į Lenkiją, nors buvo kviesta.

Mūsų gimnazistai nuvyko į Lenkiją ir labai patenkinti grįžo.

Žmonės gali pataisyti tai, ką sugadina politikai…

 

patiko(0)RSS

Atsakymai (13)

Burgis, Balandžio 27 09:31  #

Pagirkite!…

patiko(0)Mykolas, Balandžio 27 10:44  #

Šaunuoliai! Tik nesuprantu prie ko rusų centras?

patiko(0)D., Balandžio 27 10:57  #

pagirtina jog lenkai stengiasi dalyvio vardus rašyti gimtosios kalbos raidėmis.

patiko(0)Iš arčiau, Balandžio 27 12:27  #

Lenkai, kurie gyvena Lenkijoje, draugiški ir pan. Teko ne kartą bendrauti – patiko, puslenkiai kurie gyvena Vilniaus krašte – jokie diplomai nepakeis požiūrio į juos :)

patiko(0)Lina, Balandžio 27 13:36  #

Ne tik vardus. Lietuviams pamažu įprantant didesnių pirkinių važiuoti į Lenkiją, lenkiškose parduotuvėse ima rastis lietuviškai parašytų nuorodų, pvz. „čia išrašomos sąskaitos“ – su visom varnelėm ir nosinėm!

patiko(0)Mykolas, Balandžio 27 15:04  #

Lina, ne tik užrašai, bet ir personalas šnekantis lietuviškai :)

patiko(0)Burgis, Balandžio 27 15:38  #

Mykolui: visi dainavo rusiškai… Išgirstumėte, kaip mūsiškiai dainuoja :„Мне нравится, что вы больны не мной…“ – gražu!

patiko(0)sonata, Balandžio 27 20:29  #

Šiandien festivalyje „Dainavų Dainava“ vaikai (pradedant nuo darželiokų iki Statybininkų rengimo centro vyrukų) dainavo, šoko, iš plastikinių atliekų išradingai pagamintas sukneles demonstravo. Viskas vyko Dainavos parke – pro šalį į „Saulėtekį“ migravo begalė žmonių, begalė žmonių grįžo namo po darbų. Stabteldavo nedaugelis. Savi vaikai, savų vaikų savi draugai. Neįdomu? O paskui stebimės – kodėl vaikai abejingi ir atitolę. Ir ne lenkų, ir ne anglų kalba viskas vyko…

patiko(0)Ieva, Balandžio 28 00:00  #

Sonata, stabtelėdavo nedaugelis, nes visi žino kokie šiemet metai ir koks Dainavos seniūnijos geradaris bendruomeniškumo jausmą puoselėja. Kažkodėl to žmogaus brošiūrą gauname pašto dėželėje. Kažkodėl artėja Spalis. Bet šiaip, Sonata, mačiau rinkosi žmonės, o ypač mamos (kartais ir tėtukai) su vaikais. Sujudino mus visus – bent dėmesį atrkreipėm, pamatėm, o va ir svetainėj parašėm :-))))

patiko(0)sonata, Balandžio 28 10:11  #

Gerb. Ieva, Jūs šaunuoliai! Sutikit, bet aplinkinių namų gyventojų yra ten gana nemažai. Aš apie juos kalbu. O dėl spalio – juk ir pernai, ir užpernai toks renginys buvo. Veikia stiprus bendras nusivylimas. Bet gyvenimas vienas – kito nebus. Ir progų pasidžiaugti gal ir neverta praleisti. Atsiprašau Šeimininko, kad vėl nuvažiavau su „burokais į malūną“, bet yra vaikai – ar KTU Gimnazijos, ar Dainavos, ar Stulginskio mokyklų – visi vaikai. Ir jie nori dėmesio.

patiko(0)Vladas, Balandžio 28 10:40  #

Mykolai,
rusai ne tik lietuviams su lenkais padeda surasti bendrą kalbą.
Sovietmečiu buvo toks nutikimas Žemaitijoje. Važiavo suvalkietis dukros aplankyti, nutekėjusios į kažkokį Žemaitijos užkampį. Na ir aišku užblūdino kažkur. Pasiklausė kaime sutikto žmogaus kelio. Tas paaiškino jam viską nuoširdžiai, bet žemaitiškai. Suvalkas nieko nesuprato. Tada pakartojo dar smulkiau – vis tiek nieko nesuprato, bet staiga jam šovė galvon gera idėja. Klausyk, -sako- ar tu nemoki ruskai paaiškinti. Juo muoku, – paskė žemaitis – paediš priamo, ptom na pravo… Ir abu puikiai vienas kitą suprato.

patiko(0)Mykolas, Balandžio 28 16:58  #

Skaičiau apie kosmoso turistą – jis specialiai mokėsi rusų kalbos, kad galėtų susišnekėti tarptautinėje kosmoso stotyje.
Įdomu visi ten kalba rusiškai? Ar yra kokia nors oficiali kalba…
Šiaip manau rusų kalba naudinga ir melodinga :)

patiko(0)R., Gegužės 1 17:56  #

Mykolai, kiek man žinoma, rusai ten kalba amerikietiškai, o amerikiečiai – rusiškai. Kad būtų lygybė :)

patiko(0)XHTML

Leistinos XHTML žymos:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>