Et tu, Brute?

Senatui paskelbus Cezarį diktatoriumi iki gyvos galvos, dalis senatorių pradėjo baimintis jo augančios galios. Prieš jį atsisuko net ir dalis draugų, tarp jų – Brutas.

Et tu, Brute? (lot. ir tu, Brutai?) yra šiuo metu plačiai paplitusi frazė, tariamai paskutinieji Julijaus Cezario pasakyti žodžiai. Dabar ji pateikiama kaip didelės, netikėtos išdavystės simbolis.

***

Vasarą turime daugiau laiko apie viską pagalvoti. Ramiai, lėtai, šviesiai… Vasarą lengviau galvoti net apie sunkius dalykus. Pavyzdžiui, kas tave išduos? Pavyzdžiui, ką apie tave dabar galvoja tie, kurie atostogauja, bet gal ir vėl rezga planus rudeniui?

*

Tik jau nepagalvokite, kad čia kokia nors senatvinė paranoja. Išdavysčių jau buvo. Dabar galiu apie jas ramiai galvoti ir jums šį tą patarti. Dabar jau visi mano priešai gerokai pavėlavo. Dabar taip lengva, gera, paprasta gyventi, nes turiu pasą su gera data…

*

Tai va, jums svarbu žinoti, kad Bruto tipo išdavystės visada susijusios su brutų (taip ir noriu parašyti – brudų…) turimu užnugariu. Jei ne senatoriai, Brutas nebūtų išdavęs Cezario. Vyras retai palieka žmoną, neturėdamas pas ką nueiti. Politikai, verslininkai, valdininkai dažniausiai išduoda gerai apskaičiavę, kas po išdavystės bus jų pusėje. Pagalvokite apie dabartinį Egiptą…

*

Išvada: saugotis reikia ne Bruto, saugotis reikia jo klano.

Atsakymai

Burgis, 2013-07-08 08:58:39

Reitinguokite…

Darius, 2013-07-08 10:53:25

Labai įdomu, jog TU ir lietuviškai, ir lotyniškai reiškia tą patį.

petras, 2013-07-08 13:09:21

galiu klyst, bet žodis “per” ir lietuviškai ir angliškai ir lotyniškai tą patį reiškia. nors dėl lotynų nesu įsitikinęs 🙂

ai nors daug tokių žodžių, kur keliose kalbose vienoda reikšmė 🙂

pvz. lietuviškai ir ukrainietiškai dėkui vienodai (beveik) tariasi. vyšnia ? net nesuprasi čia lietuvių žodis ar rusų 🙂

ai dar niekaip netikėjau, kad “du” tiek lietuviškai tiek indiškai taip pat. bet sutikęs indą paklausiau, sako jo.

nors apskritai, šitas skaičius du kažkoks keistas. bent jau indoeuropiečių kalbose labai panašiai skamba.

Ieva, 2013-07-08 13:18:49

Taigi lietuvių kalba ir yra kilusi iš indoeuropiečių…

Aušrius, 2013-07-10 17:59:14

Tie Cezariai įrodė, kad pas valdovus išvis negali būti draugų. Nebūna. Niekada. Taip jiems ir reikia.