Euro tu, euro…

Birželio 10, Antradienis

Tikrai nesu nacionalistas. Tikrai esu patenkintas, kad esame ES. Tikrai manau, kad reikia įsivesti eurą jau vien dėl to, kad trys Baltijos šalys „neišsivaikščiotų“…
Bet tikrai nemanau, kad tas pinigas turi būti euro, o ne euras! Kažkas iš derybininkų neatliko savo darbo ir turėtų atsiprašyti, pasitraukti. Kažkas negerai su ta sąjunga, kad taip elgiasi su savo nariais. Juo labiau, kad graikai vadina pinigą graikiškai!
*
Vos ne kasdien norisi apibendrinti: ką, po galais, jūs ten veikiate, euriniai, imantys nežmoniškus atlyginimus, jei vairuojate tą sąjungą į pražūtį? Ar jūs nematote, kad žmonėms jau nusibodo papiktinantis „reguliavimas“ iš Briuselio ir Strasbūro? Viską reguliuoja! Ką sėti, su kuo tuoktis, kaip ką vadinti, kaip vaikus mokyti… Jūs, euriniai, supraskite, kad laisvi žmonės nori būti laisvi net sąjungoje. Nekirskite šakos, ant kurios patys sėdite!
*
Viena bėda, kad jų ten daug, per septynis šimtus… Panašu, kad jie patys nebesusigaudo, kiek ir iš kur ten yra bukagalvių, kurie „prakiša“ absurdiškas „rekomendacijas“. Panašu, kad jie sukūrė tiek dokumentų, tokias krūvas popierių, kad niekas nieko nebespėja net perskaityti. Ką jau norėti, kad suprastų… Juo labiau, kad susikalba tik per vertėjus.
*
Ei tu, euro! Ateik pas mus!

patiko(0)RSS

Atsakymai (10)

Burgis, Birželio 10 09:35  #

Įvertinkite…

patiko(0)Simonas, Birželio 10 11:20  #

Nemačiau, kad reguliuotų su kuom tuoktis. Pačios valstybės greičiau stipriai reguliuoja su kuo tuoktis – tiksliau su kuo nesituokt.

patiko(0)Burgis, Birželio 10 11:29  #

Simonui: kaip nematėte?! Vyrui su vyru rekomenduoja…

patiko(0)NiekurNeiva, Birželio 10 12:47  #

… Valstybinė lietuvių kalbos komisija atkreipia dėmesį, kad lietuvių kalboje ir toliau bus vartojamas kaitomas ES bendrosios valiutos pavadinimas euras.
2004 m. spalio 28 d. Kalbos komisija yra priėmusi nutarimą „Dėl Europos Sąjungos bendrosios valiutos pavadinimo lietuvių kalboje“. Jame nustatyta, kad ES bendrosios valiutos pavadinimas lietuviškai vartojamas adaptuotas – su lietuviškomis linksnių galūnėmis: euras, euro, eurui ir t. t.
http://www.vlkk.lt/lit/105084
http://www.vlkk.lt/lit/1094
http://www.vlkk.lt/lit/lt/news.dnews/127

patiko(0)Burgis, Birželio 10 13:32  #

NiekurNeiva: aš žinau tai, bet pinigo pavadinimas tai euro…

patiko(0)petras, Birželio 10 13:43  #

Tai jei kiekviena valstybė euro nominaluose pradės savo susigalvotus pavadinimus rašyti (ar galūnes pridedinėti) tai ir betvarkė gausis :)

patiko(0)tikinti, Birželio 10 14:49  #

Geras pastebėjimas dėl Euro-rekomendacijų su kuom tuoktis :-)..Tiesa ne-euro-tolerantiškai, bet taikliai ;-)

patiko(0)Ema, Birželio 10 22:30  #

Ne tik reguliuoja, su kuo tuoktis, bet ir kam atiduot (!)augint vaikus. Bėdų bėda. Bent jau šia prasme Azijoje ar pas Putiną liaudžiai ramu.

patiko(0)b, Birželio 14 00:12  #

koks dar reguliavimas, tai rekomendacijos, jei turi savo galvą tai gali ir nedaryti taip kaip sako…labai jau daug pykčio pas autorių,aiškiai matosi kad viduje problemos pas patį slypi

patiko(0)Ema, Birželio 15 19:35  #

Rekomendacijos su privalomu tendencingu auklėjimu nuo darželio. Aš savo vaiką jau užauginau, bet rūpi, kaip jam teks auginti savo vaikus. Beje, Norgegijoje jaunimas jau vengia turėti vaikų, būtent dėl minimos problemos.

Prie ko čia pyktis, ką juo pasieksi?

patiko(0)XHTML

Leistinos XHTML žymos:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>