Gal tau reikia psichologo pagalbos?

Kovo 14, Antradienis


*
Šiandien automobilyje radijas man pasakojo, kad šiais laikais, kai gali pagrobti vaikus, atimti juos, nužudyti, daugeliui žmonių labai reikia psichologo pagalbos.
Aš klausiau ir galvojau: ne, nereikia! Turiu patirties – man jau ne kartą siūlė psichologo pagalbą. Keliskart buvau nusileidęs bent jau iki šeštojo pragaro rato, bet nė minties apie psichologo, kunigo ar kokio kito panašaus žinovo pagalbą neturėjau… Žmogus turi būti stiprus! Pats. Reikia išmokti gyventi nuo pirmojo skausmo (dantuką ištraukti!) iki paskutinio. Reikia išmokti ištverti žmonių ir likimo siunčiamus išbandymus.
*
O dabar – pavasaris siautėja! Slidinėjimo trasas pamirškite. Hormonų audras pasitikite… Va, čia aš ir galiu padėti!
*
1. Pasitikėk. Ne tu pirma(s), ne tu paskutinė (paskutinis). Viskas bus gerai! Ir bus dar tų pavasarių…
2. Žvelk giliau. Į pražystančią gėlę. Į lizdelį kraunantį paukščiuką. Į prabudusį skruzdėlyną. Matai, koks tas pasaulis gilus ir įvairus?
3. Neskubėk! Ar taip jau labai lauki birželio karščio? Pasimėgauk kovo įvairove. Lėtai lėtai gerk šį pavasarį – kaip sulą.
4. Dirbk. Neišsisukinėk. Jau ne atostogos ir dar ne atostogos.
5. Būk su žmonėmis. Išlįsk iš tų tekstų: knygose, žiniatinklyje, telefone… Išlįsk iš ilgų apmąstymų ilgais žiemos vakarais.
***
Mažėja lankytojų mano svetainėje… Gerai, kad mažėja! Nebus gaila uždaryti. O gal jie į feisbuką persimetė? Ne, jie į laukus, į miškus, į aikštes išėjo! Ir aš einu…

patiko(63)