Garbingos kovos reikia, reikia!

Sausio 19, Penktadienis

Šviesos daugiau!
*
O visuomenei svarbu išgirsti, kad vis dar atsiranda žmonių, kurie neprarado noro bei sugebėjimo mokytis. Todėl teisus mokytojas (prisiminkime: nėra buvusių mokytojų, kaip nėra ir buvusių kagėbistų) Bronislovas Burgis, teigdamas, jog, renkantis skirtingus būdus, įvairias priemones kovai su neteisybe, melu, šmeižtu, negalima daryti vieno: atsiklaupti prieš niekšybę…
(Jūratė Laučiūtė. Nesiklaupti prieš niekšybę! (slaptai.lt))
***
Kaip gera žinoti, kad yra gerų žmonių, tavo bendraminčių!
Ir tada, prieš trejus metus, ir dabar atsiranda mane mokančių: užmiršk; atleisk; susitaikyk… Suprantu, kad katalikiškas auklėjimas – daugelio kraujyje ir smegenyse.
Bet jūs tik apsidairykite! Ar tokios Lietuvos norėjote prieš 28-erius metus? O kad ji ne tokia, kokios norėjote, tai gal čia didžiausia ir yra atlaidžiųjų klaida?
Pažvelkite plačiau: per tūkstančius metų istorijos, per šimtų šalių gyvenimus. Dabar aiškiau, kodėl ir mūsų šalyje yra daug niekšų, sukčių, vagių, apgavikų, veidmainių? Todėl, kad žmonių prigimtis nėra tokia, kad per šimtmečius viskas tik gerėtų, kad kuriose nors šalyse susikurtų utopinis rojus.
*
O tada suprantate, kad reikia kovotojų už gėrį, prieš niekšybę. Kitaip balansas tarp gėrio ir blogio nebus išlaikytas, tada blogis pradės vyrauti…
Todėl tyloje pamąstykite ir pasakykite sau: daugiau nebūsiu pasyvus; daugiau nebūsiu abejingas. Stoju į kovotojų už gėrį gretas!

 

patiko(53)