Gera žinia yra tik žinia apie gerą žmogų

Kovo 3, Antradienis

***
Studentai įvertino dėstytojų sąžiningumą

Šiandien, kovo 3 dieną, Lietuvos studentų atstovybių sąjunga pagerbė metų dėstytojus, savo darbu aukštosiose mokyklose puoselėjančius svarbiausias akademines vertybes. Daugiau nei 9000 studentų iš įvairių aukštųjų mokyklų išrinko 10 geriausių Lietuvos dėstytojų.
***
Šiemet metų dėstytojais pripažinti: Antanas Andrijauskas (VDA), Gintautas Bareikis (VU), Liutauras Degėsys (VPU), Leonidas Donskis (VDU), Saulius Kavaliauskas (LKKA), Valdemaras Makutėnas (LŽŪU), Edvard Michnevič (VGTU), Laurynas Pakštaitis (MRU), Vytautas Radžvilas (VU), Kęstutis Simonavičius (KTU).
***
Sveikinu ilgametį KTU gimnazijos informatikos Mokytoją ir KTU dėstytoją Kęstutį Simonavičių! Kažkada jo adresu mesta replika „mokytojas be žmogiškojo faktoriaus“ skambėjo kaip priekaištas, bet šiais laikais – tai aukščiausio lygio komplimentas. Nes yra dalykų, kuriuos tik tokie kaip Kęstutis gali šiek tiek pagerinti.
***
Šiandien per mano paskaitą auditorijoje buvo 50 studentų, bet per auditoriją „keliavusiame“ sąraše atsirado 58 pavardės. Tai mano visų laikų rekordas…
***
Netrukus tiems žmonėms bus leista vertinti, ar aš geras dėstytojas.
***
Šiandien tie studentai gražiai mane pakvietė į savo tradicinį renginį „Antikolis“. „Kolis“ (nuo „kolokviumas“ – (lot. colloquium – pokalbis) – žinių patikrinimo aktas) bus po dviejų savaičių…
***
Darbuotoja savo vadovui sako: „Šiandien aš iš darbo išeisiu 16 valandą.“ Ne paprašo, motyvuoja, o tik pasako…
***
„Burgi, ar šiandien mes mokysimės trupmenas sudėti?“ – klausia penktokas.
***
„Direktoriau,
Išsiųskite laišką, kurį pridėjau…“, – rašo abiturientė. O anglišką laišką pradeda taip: „Dear Sir or Madam…“.
***

patiko(1)RSS

atsakymai (67)

studžius, Kovo 5 20:16  #

nesvarbu: aš suprantu kad burgis to siekia, bet man nepatinka klausytis žmogaus kuris nerodo pagarbos man, ir man tada sunku jį gerbt.
aš suprantu kad neturiu turbūt jokioj srity daugiau žinių ir nepadėstyčiau geriau už jį…bet jei burgis ateina ir parodo mano menkuma man liūdna, aš nebesugebu priimt žmogaus, ir to ka jis nori man duot.

mokykloj turejau labai gerą mokytoją kuris irgi rodė kad daug ko nežinau, bet jis pasakydavo kaip išmokt ir tikėdavos kad išmoksim, dėl to kad jis geras mes nenorėdavom jo nuvilt.

O burgis siekia kad ji nustebintume , bet kažkodėl neperlabiausiai norisi…

patiko(0)Burgis, Kovo 5 20:24  #

silurai: gal galėtumėte patikslinti: „Na stai jus ir vel izeidinejate :)“. Tegu šios svetainės lankytojai sprendžia, kas teisus.
studentams: ar ne aš jums sakiau, kad galite visai nebūti manęs matę, ateiti tik į egzaminą, „pasiimti“ savo pažymį ir išdidžiai išeiti? Ar ne aš jums sakiau, kad nesu toks talentingas, jog per kelis mėnesius priversčiau jus pamiršti visą ankstesnę matematiką? Ar ne jūs man raštu praėjusį semestrą įrodėte, kiek ir ko išmokote (dokumentai saugomi!)? Ar ne aš jums sakiau kazachų patarlę : „Neišsilaikei ant arklio – nėra ko griebtis už uodegos“? Ar ne į šantažą panašūs šie kaltinimai „žiūri kaip į šiukšles…“, kad sesijos metu būtų galima pradėti rėkti: „Žiūrėkite, jis nori mus išmesti kaip šiukšles!“?
Priminsiu jums jūsų teises: jūs galite nelankyti mano paskaitų, jūs galite reikalauti sudaryti egzaminų komisiją, jūs galite reikalauti savo egzaminų rašto darbą pateikti ekspertams. Priminsiu jums jūsų pareigas: jūs turite atsiskaityti už matematikos kursą, parodydami STUDIJŲ, o ne MOKYMO rezultatą; jūs privalote savo teiginius („laiko mus šiukšlėmis…“) įrodyti faktais, kitaip savo tiesas mums visiems teks įrodinėti teismuose… Atsiprašau, bet nieko paguodžiančio kol kas pažadėti negaliu…
Bet palaukime lygiai dvi savaites: turėsime pirmąjį STUDIJŲ rezultatą!
P.S. Daugiau šioje diskusijoje nedalyvausiu: pavasaris, noriu pasidžiaugti gyvenimu ir jums leisti nuo manęs pailsėti…

patiko(0)Irid, Kovo 5 20:50  #

Studento patarimas kolegoms studentams.
Jūs susidūrėte, gal pirmąkart gyvenime, su matematiškai mąstančiu žmogumi, tokiu Burgiu. Nuo normalaus žmogaus jis skiriasi tuo, kad teisybė yra aukščiau visko: jausmų, nuomonių, norų, etc. Įrodymas matematikoje yra siekymbė ir tikslas, ko neatstos jokie niekieno įrodinėjimai. Kol dėstytojas turi įrodymą (egzaminų rezultatus), kad studentai durniai, tol studentai ir bus – tiesiai šviesiai – durniai. Žinoma, labai neetiška be užuolankų žmogui pareikšti apie jo kvailumą, ir nenoriu tikėti, kad jis nors kartą taip padarė. Tačiau, norom nenorom, ta įrodyta dėstytojo nuomonė apie studentus netiesiogiai matosi ir jūs tai jaučiate.

Kitaip nebus. Jei norite nesimokyti ir tuo pačiu metu išlaikyti savo, protingų žmonių, įvaizdį, jums teks kraustytis pas humanitarus, gal ten rasite žmogiškos atjautos?

patiko(0)matematikos mokytoja, Kovo 5 21:14  #

Irid: Na, pagal tai, kiek jie daro gramatinių klaidų, vargu ar ir iš humanitarų sulauks atjautos :) Neįžeidinėkite humanitarų :)

patiko(0)Rasa, Kovo 5 21:17  #

Studentams: nesvarbu, koks dėstytojų požiūris į jus, svarbiausia, koks jūsų pačių požiūris į save :) Turėjau įvairių dėstytojų, mėgau beveik visus. Buvo, kurie akivaizdžiai „sodino“, nes manęs nemėgo, viena vasaros stovykloj net kekše išvadino, nes pabėgom su kaimiečiais į šokius :), o ji ėjo pėsti kelis km. mūsų parsivaryti (kažkas paožino). Paskui, kai reikėjo pas ją gintis diplomo ekonominę dalį, buvo striukai, braukė viską iš eilės. Ir ne kartą. Kvailai ir su pasimėgavimu. Bet aš žinojau, kad AŠ MOKU PUIKIAI ir kad aš esu GERAS ŽMOGUS. Ir parašiau taip, kad komisija nerado nei vienos klaidelės.
O kartą puikiai mokėdama (man taip atrodė) rašiau regiono elektrotechnikos olimpiadoj uždavinius. Parašiau. Priėjo vienas dėstytojas, užmetė akį ir jau kad ėmė juoktis. Žiūriu, susilaikyt negali, žvengia balsu… Ir dar kažką kitiems dėstytojams pakuždėjo. Kaip man reikėjo jaustis? Iškaitau, pasijutau debile, skaitau dar ir dar, bet nematau klaidų, tiesą sakant jau nieko pasimetus nemačiau. Nekenčiau jo tada, kaip reta. Paskui, kai laimėjau 1-ą vietą :)))) paklausiau savo dėstytojos, ko jis taip juokės?! Pasirodo, kiti dar nebuvo nusirašę užduočių, o aš jau buvau išsprendus, nes aš kažkaip iškart rašiau ir klausimus, ir visus atsakymus.
Taigi ne tai, kaip į jus žiūri dėstytojai svarbiausia. Svarbiausia, kad jums patiems būtų už ką save teigiamai vertinti. Būkit protingais gerais Žmonėmis!
Štai aš neseniai su buvusiu mokslo draugu kalbėjau. Jis man pasakė: “ Ne aš, o tu turėjai gauti raudoną diplomą“ Jis buvo „kalikas“ :) Bet aš nuoširdžiai pasakiau, kad galbūt aš buvau protingesnė tada už jį, bet jei jau man iki raudono diplomo trūko to 0,25, tai taip ir teisinga, man nei trupučio negaila. Jis gavo tokį rezultatą, kokio siekė. O aš spėjau dar iš paskaitų kartais pabėgdama ir su bernais pagastroliuoti, ir vyrą susirasti, ir puikiai mokslo žinias įsisavinti, ir į kokį Vilnių ar kitur nuvaryti prasivaikščiot. Ir džiaugiuosi, kad buvau tokia :)
O dėl Burgio, (papletkinsiu savo nuomonę tyliai, nes jis sakė čia neberašys, tai nematys :))))) Manau, kad jis pakeikia ar pažemina (jūsų supratimu) ar kitaip pakalba taip, kad jūs įsižeidžiat todėl, kad jis viliasi sužadinti jūsų ambicijas, kad jums kiltų noras įrodyti, kad esat NE TOKIE! Įrodykit jam, kad esat protingi, pasitikintys ir kad tą suknistą :)))) matematiką jums tik juoko darbas parašyt na, bent 8. :)
Mėgstu studentus. Už visą jų gyvenimo būdą. :))))

patiko(0)studžius, Kovo 5 22:22  #

jūs kolkas neturit įrodymų apie antra srauta, nes jam nedėstėt…

tad kol neturite įrodymų prašyčiau neįžeidinėti ;)

o po dviejų savaičių greičiausiai ir turėsit;)

patiko(0)studžius, Kovo 5 22:29  #

rasai:labai smagus, teisingas ir įkvepiantis požiūris. ačiū

patiko(0)Rasa, Kovo 5 22:36  #

Studžiui: ačiū :) Ir vis tik, nors esu nedidelio ūgio, bet vis vien Rasa esu iš didžiosios raidės :) Na, vardas toks mano pasitaikė retas, rašomas iš didžiosios :)))) Kad Žmogus iš didžiosios būčiau, nepretenduoju, tiek to… :)

patiko(0)Tomas D., Kovo 6 02:28  #

Na, kad 8 studentai butu prirasyti, tai tikrai perdaug :) Teko matyt sarasu, kai vietoj 6 numerio iraso koki betmena ar supermena, o gale dar kanors imaiso, bet is kitos puses, jei tai teorine paskaita, gal galite pasakyti koks tikslas surasineti atejusius zmones? Ar Jusu (gerb. saito autoriau) poziuris i atejusius studentus tures itakos pasirasant galutini bala?
Asmeniskai as nukentejau Fizika 2 kurso metu, kai visose teorinese paskaitose destytojas zymejo, kas ateina, na o as nebuvau nei vienoj. Is egzamino gavau 5, nors buvau isitikines, kad gausiu ne maziau 7. Kas keisciausia, apie 90% studentu gavo 5, o kai atejome paziureti rezultatu, per duris iskiso seniunams zalius lapukus ir tuo viskas baigesi. Aisku buvo galima akis draskyti ir reikalauti… Bet kai i padidinta stipendija nepretendavau, tai kaip ir jokio skirtumo.

patiko(0)pemixlos, Kovo 6 03:30  #

idomu, kaip cia tie „studentai“ burnotu ant destytojo, jei reiketu uz mokslus patiems susimoketi. Ne tik uz mokslus, bet ir uz vadovelius, kainuojancius simtais, pragyvenima ir pan? Pagyventu kaip likes normalus pasaulis gyvena pasieme paskola studijoms, tada suvoktu, kad mokosi ne tam, kad destytojui ispudi sudarytu, o del saves. Sakot tikimybiu teorijos nereikia? Net nezinau, ka i toki teigini atsakyt… Gal jums po mazaji kojos pirsteli nupjaut? Juk nereikalingas…

patiko(0)Rasa, Kovo 6 08:41  #

Tomui D.: bet jei tu nenusiteikęs visai eiti į paskaitas, tau reikėjo būti neakivaizdininku.

patiko(0)petras, Kovo 6 11:36  #

Aš tai už taiką pasaulyje. Yra įvairių dėstytojų ir įvairių studentų. Universitetas, mokykla yra gyvenimo dalis, o gyvenime vienos teisybės nėra. Todėl siūlau mokintis tam, kad įgyt žinių, gerai praleist laiką, išmokt kitaip mąstyt ir dėl kitų priežasčių. O jei jum reikalingas tik diplomas, tai tiesiog geriau jį nusipirkt (aišku išskyrus atvejį, jei neturit daug pinigo ar nežinot kur pirkt). Nes išėję iš universiteto netapsit geri specialistai be praktikos. t.y. norint dirbt kažkokį konkretų darbą nebūtina baigt su tuom susijusią specialybę (vėlgi išskyrus tam tikrus atvejus kaip pvz. baigęs vadybą negalėsi būt chirurgu. nors atvirkštinis variantas labai galimas). Sėkmės visiems ir gero savaitgalio.

patiko(0)dar1, Kovo 6 11:46  #

Burgis, Kovo 4 14:12 # neskaitytas atsakymas
dar1: žinoma, blogis! Kaip gali vadovas organizuoti darbą, pasiekti rezultatų, jei pavaldiniai ateina ir išeina kada nori? Čia ne vien darbo įstatymų pažeidimas, čia etiketo klausimas: darbuotojas turi pripažinti vadovo teisę nuspręsti, kitaip darbuotojas parodo, kad vadovas neįgalus spręsti…
=============================
Na, šis galioja, kai vadovas yra darbų vykdytojas statybose arba vyr buhalteris. Arba vaikų darželio auklėtoja. Imonėse, kuriose aš dirbu paskutinius 12 metų, vadovas yra informuojamas arba netgi ir ne. Nes -monės pakankamai sąmoningi ir savarankiški spręsti patys, kaip jiems tvarkyti savo darbo laiką.

patiko(0)GL, Kovo 6 17:00  #

„Teko matyt sarasu, kai vietoj 6 numerio iraso koki betmena ar supermena“

Kai as studijavau Bremene ir turejome tiesines algebros kursa, mes su vienu draugu keleta kartu pridaveme namu darbus pasirase „John Doe“ ir dauguma sprendimu, kur reikejo ka nors irodyti, buvo mazdaug tokie „this is trivial“. :)

Juokingiausia, kad vargsas teaching assistant visgi istaise tuos „John Doe“ darbus ir net karta parase aukstesni bala negu tam mano draugui jo tikrajame namu darbe ;)

patiko(0)Tomas D., Kovo 6 17:37  #

Rasai: nusiteikes, bei kai galiu – einu, taciau dirbu tam paciam KTU (elektronikos projektai), todel i paskaitas kartais nera laiko nueiti, betkokiu atveju atejus atsiskaitymams sedziu prie knygu ir mokausi, jei as moku, tai kodel mano balas bus mazesnis vien del to, kad nesedejau ir neklausiau paskaitu? Dar daznas atvejis, kad tos paskaitos buna nuskaitymas nuo knygos. Taip taip, tam paciam KTU.

patiko(0)siluras, Kovo 6 18:53  #

Burgiui: atsiprasau jusu jei kurie nors mano parasyti zodziai jus izeide.. Tikrai nenoriu kad per tokius kaip as galvotumete jog visi studentai yra chamai… Man visada patiko diplomatija ir taikus sprendimai.. sekmes jums istverti su mumis,na o saviskiams kolegoms linkiu sekmes praeiti Burgio matematikos-gyvenimo teorijas.

patiko(0)Burgis, Kovo 6 19:16  #

Ačiū visiems (ir silurui), bet vis tiek skelbiu moratoriumą diskusijoms šia tema (tiek čia, tiek auditorijose) iki kovo 19 dienos – pirmosios egzamino dalies. Ateis ir įrodys!
Šiandien šį tą aš įrodžiau su ketvirtokais ir jų tėvais (mamomis) (žr. kitą temą). Būdamas studentas aš bijočiau – juk reikės būti ir tėvu (mama)…

patiko(0)XHTML

Leistinos XHTML žymos:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>