Gimsta žmogus

Artėja nauji mokslo metai. Mums reikia žinoti, ką mes mokysime.

Priminsiu istoriją. Kai buvau vaikas, mėgau skaityti, svajoti, ieškoti nuotykių, stebėti ir tyrinėti aplinką. Vyresnieji sakydavo: „Palauk, sulauksi mūsų metų, visos kvailystės išgaruos.“

Sulaukiau trisdešimties. Na, ir kas? „Žolė ta pati, medžiai tie patys, meilės troškimas tas pats.“ O mano poreikiai – tie patys.

Senyvi žmonės sakydavo: „Palauk, sulauksi mūsų metų, užpuls vargai, ligos – surimtėsi.“

Perkopiau 50, užpuolė ligos. Na, ir kas? „Žolė ta pati, medžiai tie patys, meilės troškimas tas pats.“ O mano poreikiai – tie patys.

Dabar jau žinau: ne visi žmonės iki galo gimsta! Gal ten kas nors su ta virkštele, gal su genais susiję, bet kai kam nepavyksta gimti iki galo ir gyvena jis pusiau gimęs.

**Yra keturios gimimo stadijos.

** 1. Visi, su kuriais mes susiduriame, tikrai yra Homo erectus – dvikojai („atsistoję“) žmonės. Bet kai kurie tik tuo ir skiriasi nuo gyvūnų… Tiesa, iš Homo erectus dažnai „išsivysto“ labai geri sportininkai.

  1. Dauguma žmonių yra Homo habilis – nagingi, sumanūs žmonės. Jie užsidirba maistui ir aprangai, pasimaudo, pasidegina, išgeria alaus. Jie neskaito knygų, ypač nemėgsta eilėraščių, abstrakcijų. Jie gimdo ir augina vaikus be jokių emocijų – taip reikia.

  2. Kai kam pavyksta gimti Homo sapiens. Mąstantis žmogus kuria, tiria, stato. Jis mokosi kuo geriau padaryti darbą, kuo daugiau uždirbti. Jis važinėja po pasaulį, vaikšto po muziejus, parodas, lanko žymias vietas ir tai daro nuoširdžiai, nes taip liepia protas – būk išsilavinęs. Jis perka gerus namus, gerus automobilius, gerus paveikslus, nes jis žino, kas yra geri.

  3. Patys laimingiausi ir patys nelaimingiausi yra tie, kurie gimdami pasiekia Homo ludens – žaidžiančio žmogaus fazę. Jie rašo eilėraščius ir dažnokai gėdijasi dėl to. Jie stebisi, kodėl žydros akys ir žydras dangus – vienodai gražu. Jie nenori dirbti už pinigus, bet jiems nieko neparduoda be pinigų. Dažnai jie sukuria tai, kas gražu, įspūdinga, didinga, bet neteikia jokios naudos. Jų žmonos gražios, o dar ir laimingos, jei kažkaip pavyksta pasiturinčiai gyventi.

Keista tai, kad pirmųjų trijų stadijų žmonės mėgsta žaidžiančiuosius: artistus, menininkus, rašytojus… Bet mėgsta kažkaip keistai – lyg su užuojauta, lyg su pajuoka. Dažnai mėgsta ne žmogų, o jo „produkciją“, arba mėgaujasi keistai ludens gyvenimo vingiais. Visai nesirūpindami, kad tie vingiai gali būti skaudūs…

Pasitikrink, kiek tau pavyko gimti. O aš rengiuosi rugsėjo pirmąją susitikti su visai ar beveik visai gimusiais. Įdomu!

Atsakymai

Ignas, 2007-08-11 15:29:52

Idomu zmoniu klasifikavimas… tik as jam nepritariu… manau zmogus taip ir “negimsta”… jis tik atsiranda siame pasaulyje ir jame arba stovi arba stumiasi i prieki, bet galu gale viskas baigiasi ir vel zmogus dingsta is pasaulio… O as vertinu tokius zmones kurie visa gyvenima spaudzia save ir stengiasi pasiekti kuo daugiau.

Darius, 2007-08-12 18:49:38

Manyčiau, ir esu nesuprastų žmonių grupėj.

Burgis, 2007-08-12 21:01:14

Suprask pats save, Dariau, to pakaks! Nebūtina, kad tave suprastų visi.

Kleopatra, 2007-08-13 16:29:11

Ar dažnai jaučiatės nesuprastas? Manote, kad kartais Jus žmonės laiko keistuoliu, gimusiu per vėlai ar per anksti?

Rasa, 2007-08-14 10:30:05

Man patiko 🙂 tik va galvoju, jei buciau homo ludens, man grazios zmonos nereiketu… 😀 Kazkaip vyrai mane daugiau traukia… Viskas puiku, tik prajuokinot, suprantu, kad tiesiog sutuoktini turejot galvoj 😀 O siaip labai graziai skamba- zaidziantis zmogus. Marcinkevicius graziai pasake:

…Ak, ta zeme! Ji nemegsta pasaku

pasakiskoje savo kasdienybeje.

Ir keistuoliai vis dar jos nepasuka

veidu i fantastiskiausia realybe.

As tai manau, kad keistuolius megsta dar ir uz tai, kad su jais zmones pailsi. Nes tiesiog pamato gyvenima ir is kitos puses ir gali atsipalaiduoti nuo to, kaip “reikia” gyventi. Bent trumpam. Net jei is ju pasijuokia, dazniausiai gerasirdiskai. Na ir tegul sau. Juoktis visada sveika 🙂 Aisku, jei tai nezeidzia kitu.