Gravitacinės bangos

Vasario 12, Penktadienis

Žmonės mėgsta gyventi rūke. Taip jaukiau: tu nematai daug keistų ir nemalonių dalykų, bet ir tavęs, nemokyto, nesuprantančio ir suprasti nenorinčio, niekas nemato…
*
Jūs neturite (aš turiu…) laiko skaityti. Neturite. Ir nenorite. O jei ir skaitote – tai paviršėliais, paviršėliais, tiesa? Kam čia gilintis?
*
O man įdomu, kodėl sutapo du dalykai: Romos popiežiaus ir Maskvos patriarcho susitikimas bei pranešimai apie gravitacines bangas.
*
Bandau spėti: kaltos gravitacinės bangos. Žiūrėkite: vienas žmogus iš Maskvos, kitas iš Romos, o susitinka Kuboje! Atsitiktinumų nebūna! Jei gaublyje nubrėšite trasas, tai pamatysite, kad jų susikirtimo kampas yra tiksliai toks, kaip penkiakampės žvaigždės viršūnės kampas – 36 laipsniai. Todėl Kuba – pusiau socializmas, pusiau kapitalizmas, pusiau… Todėl, kad susitikimas – pusiau valstybinis, pusiau religinis, pusiau piarinis, pusiau…
*
Et, užtenka sapalionių! Čia liūdnai šaipausi tik dėl to, kad jau ne pirmą kartą stebiuosi, kaip žmonėms, jums, nerūpi vieną kartą susėsti ir išsamiai atsakyti sau į klausimą: kaip jūs tai suderinate? Dievą ir bažnyčią; Dievą ir daug religijų; sutvėrimą ir Didįjį sprogimą; vėjais paleistus jūsų pinigus ir Nobelio premijas už tai; etc., etc.
*
Žinau, žinau! Bažnyčia jau viską suderino. Bet tai bažnyčia, jai to mirtinai reikia, o jūs? Kaip jūs tai aiškinate savo vaikams? Panašiai, kaip mano mama: „Tylėk! Tikėk!“? Ar šiek tiek kitaip?
*
O dabar paskaitykite. Specialiai jums, mielieji, parengiau svarbiausių, jums labiausiai suprantamų dalykų, konspektėlį iš lrytas.lt… :-))) (Paryškinta mano)
***
„Ponios ir ponai, mes aptikome gravitacines bangas (GB). Mums tai pavyko!“ – paskelbė Pažangios lazerinio interferometro gravitacijos bangų observatorijos LIGO vadovas Davidas Reitze’as.
Anot jo, šias gravitacines bangas paskleidė prieš 1,3 mlrd. metų susijungusios dvi juodosios skylės.
***
Manoma, kad gravitacinės bangos atsirado per Didįjį sprogimą prieš 13,8 milijardo metų.
*
Jos sklinda iš pačių energingiausių Visatos įvykių, tokių kaip žvaigždžių sprogimai ar juodųjų bedugnių susiliejimai.
*
Dėl gravitacinių bangų erdvėlaikis šalia masyvių objektų gali išlinkti ir tokia išlinkusia forma gali sklisti erdve
*
Juodųjų bedugnių susijungimai vyksta, kai dvi juodosios bedugnės ima suktis viena apie kitą, spinduliuodamos energiją GB pavidalu. Šios bangos turėtų skleisti charakteringą čirpimą, pagal kurį galima išmatuoti dviejų objektų mases.
*
Iš dviejų juodųjų bedugnių susidariusi viena paskui irgi įgyja idealiai sferišką formą, bet pirma, kaip spėjama, ji išspinduliuoja specifines GB.
*
Viena iš svarbiausių juodųjų bedugnių susijungimo aptikimo pasekmių mokslui būtų patvirtinimas, kad jos išties egzistuoja – bent jau kaip idealiai apvalūs objektai iš gryno, tuščio, išlenkto erdvėlaikio
*
Dar keistesnis atradimas paaiškėtų, jei GB būtų aptiktos sklindančios iš „kosminių stygų“. (…) Mokslininkai spėja, kad kosminės stygos, jei egzistuoja, kartkartėmis gali susimazgyti…

patiko(14)RSS

Atsakymai (26)

petras, Vasario 12 10:28  #

Ką aš galiu pasakyt, nelabai ko vertas konspektėlis :)Bet norėjau pastebėti, kad „vėjais“ leidžia ne mano pinigus. mano pinigai pas mane kišenėje :D

patiko(5)Burgis, Vasario 12 11:38  #

Ak, petrai, petrai… Susidaro įspūdis, kad Jūs pats savo pinigus ir išsispausdinate. Pakartosiu: „O jei ir skaitote – tai paviršėliais, paviršėliais, tiesa? Kam čia gilintis?“

patiko(2)petras, Vasario 12 13:00  #

Nelabai supratau ką norėjot pasakyt :)) bet kokiu atveju, vienas žmogus įsigilinti į visus gylius nepajėgus.
p.s. gal norėtumėt už eurus nusipirkt mano spausdintų pinigų ?

patiko(7)jm, Vasario 12 13:19  #

paryškinimai taikliai sudėti! Dar galima būtų pridurti: „atradimas turėtų sukelti revoliucinius perversmus gravitacinių bangų laboratorijos vadovo kabinete“ ir paryškinti.

patiko(2)Eglė, Vasario 12 14:03  #

Negaliu juoktis balsu (sėdžiu kabinete), o taip norėtųsi:)))
Bravo!

patiko(2)qwerty, Vasario 12 15:06  #

Biblijos pasaka, kad barzdotas senukas sukūrė Pasaulį per šešias dienas nėra mažiau įtikinanti nei mokslininkų pasakojimai esą viskas prasidėjo nuo singuliarinio taško, adatos smaigalio, mažesnio už atomą. Kuris staiga, per trilijonų trilijonų trilijonų kartų už sekundę mažesnį mirksnį išsiplėtė iki apelsino dydio, dar po milijardinės akimirkos dalies iki žemės, vėliau saulė sistemos dydio, etc. Viskam vykstant kekviebane visatos taške vienu metu.Nes niekas nežino, kas buvo iki to, kaip niekas nežino, kodėl taip atsitiko. Nes nieko negalima tinkamai patikrinti. Todėl religijos pasakos ir nėra niekuo prastesnės už mokslininkų teorijas. Čia aš nekalbu apie barioninės visatos pažinimą. Mokslininkai čia jėga.

patiko(5)Rokas, Vasario 12 17:30  #

jm’ui: nemanau, kad jūsų pastebėjimas itin taiklus. Kažkada ir elektromagnetinės bangos atrodė visiška egzotika. Tik pamanyk – kažkoks periodinis elektromagnetinio lauko kitimas erdvėje. Ar jį kas matė? Ar jį galima paliesti, pačiupinėti?

Bet juk dabar taip nebeatrodo, tiesa? Na, ar jau suprantate, kur lenkiu?

patiko(5)Burgis, Vasario 12 17:35  #

Rokui: yra skirtumas… Elektromagnetiniu lauku niekas nesirengė paaiškinti pasaulio atsiradimo.

patiko(2)qwerty, Vasario 12 19:52  #

Išankstinė nuomonė apie žmogų. Koks vis tik tai yra nuodas, trūčinantis viską aplinkui, kur tik yra pamyžiama. Ypač neigiama išankstinė nuomonė. Ne tą mokyklą baigė (kaimo vidurinę), tėvai ne tie (alkoholikai, ar šiaip kokie durniai), kažkas pasakė apie jį kai ką blogo, tautybė ne ta, odos spalva, etc. Visas blogis ir prasideda nuo išankstinės nuomonės. Tai čia apie tokią sukruštą ilgalaikę išankstinę nuomonę apie kitą žmogų. Bet yra ir momentinė. Kvarkas toks: „…Bandau spėti: kaltos gravitacinės bangos. Žiūrėkite: vienas žmogus iš Maskvos, kitas iš Romos, o susitinka Kuboje! Atsitiktinumų nebūna! Jei gaublyje nubrėšite trasas, tai pamatysite, kad jų susikirtimo kampas yra tiksliai toks, kaip penkiakampės žvaigždės viršūnės kampas – 36 laipsniai. Todėl Kuba – pusiau socializmas, pusiau kapitalizmas, pusiau… Todėl, kad susitikimas – pusiau valstybinis, pusiau religinis, pusiau piarinis, pusiau…“Kol skaičiau, tai kokias tris keturias femtosekundes pagalvojau, kad „na, štai, tinklaraštininkas pavirto sokolovu, ką ir reikėjo įrodyti…“ iki nedavėjau prie to „Et, užtenka sapalionių! Čia liūdnai šaipausi…“)

patiko(1)Sokolovas, Vasario 12 20:03  #

O BIOLAUKAI IŠPRANAŠAUS APOKALIPSĘ…

Va kai bus ištirti BIOLAUKAI, tada atsiras galimybių skaityti žmonių mintis, ir net per atstumą. Tai galimai ir taps tikruoju Apokalipsės preliudu.
Didžiųjų valstybių (pvz, JAV) tarnybos jau seniai dirba ta linkme. Žmonių minčių skaitymas,- tai juk ne kažkokių telefoninių pokalbių klausymasis, kur galima „prikąst liežuvį“. Pabandykit sustabdyt galvojimą! Pats žmonių gyvenimas jo įprasta visaverte forma taps neįmanomas, prasidės visuotinio „įzombinimo“ era…
Viskas, kas susieta su biolaukais ( net hipotetiškai) yra įslaptinama, prilyginama mistikai ( „vaiduokliai“, ekstrasensorika, spiritizmas…), nors, po „mistifikavimo priedanga“ visi tie reiškiniai yra kruopščiai specialiųjų tarnybų tiriami.

patiko(14)qwerty, Vasario 12 20:12  #

Sokolovai, tuo ir skiriatės nuo tinklaraštininko, kad jis niekada neparašys tokio kliedesio esą „…BIOLAUKAI IŠPRANAŠAUS APOKALIPSĘ…“ Ir dar didžiosiomis raidėmis. Pagalvoti Jus apie tai, Sokolovai, nekviesiu. Nes Jūs kitoks). Ir gal būt net ir teisus esate, velnias čia žino)))

patiko(3)Burgis, Vasario 12 20:22  #

qwerty: giriu už preciziką…

patiko(3)qwerty, Vasario 12 20:35  #

Tinklaraštininke, nors tas daugtaškis reiškia kažką visai priešingą precizikai, bet ačiū)

patiko(1)Burgis, Vasario 12 21:01  #

qwerty: ne, nieko priešingo! Tik nenoriu smulkiai aiškinti, nes ne kiekvienas čia apsilankantis taip tiksliai analizuoja.

patiko(2)mama R, Vasario 12 22:18  #

Na, ir prisijuokiau :) :) :) ypač iš stygų susimazgymo :) :)

patiko(1)qwerty, Vasario 12 22:31  #

mama R, dar kiek prieš vakarą, nuotaikai.

Nieko čia neįprasto (ką pamatysite tame video). Nieko daugiau, nei forma. Turinys gi lygiai toks pats, kaip ir Lietuvoje. Lietuvos politikai, pareigūnai ir valdininkai pas JE jaučiasi tip top, kaip šiame vaizdo įraše. Tik visi tie nuolankumo tūpsniai vyksta jų galvose. Jausmuose, emocijose, etc. Todėl ir nėra jokio skirtumo. Ir dar klausimas, kas yra natūraliau…

https://www.facebook.com/ozodlikradiosi/videos/10155178025511959/?pnref=story

patiko(1)tegaida, Vasario 12 23:03  #

Ir kopūstai ir susimazgymai ….:-) -aciu!

patiko(1)paulius, Vasario 12 23:04  #

Sokolovai, jeigu jūs pradėsite skaityti mano mintis iš mano „biolauko“ aš jas užkoduosiu, visi žmonės taps užsikodavę. :D Na nebent jūs, genialus matematikas, visus atkoduosite vienu savo skvarbiu žvilgsniu.
Šiandienai teks pasitenkinti tik tuom ką galima išskaityti iš žmogaus mimikos, visokie biolaukai yra tolima ateitis.

patiko(0)Random, Vasario 13 00:05  #

Šiais laikais dar nėra net suprantama kas yra sąmonė, iš kur ji atsiranda, kaip ją kažkur perkelt ir t.t. O Sokolovas jau pranašauja kažkokias apokalipses :)) Jūs teigiat, kad tikrai žinot ką ten tyrinėja tos slaptos tarnybos. O iš kur žinot? Konspiracijos internete nesiskaito.

Net tokie dalykai kaip melo detektoriai nėra naudojami teismuose, nes negali tikrai patikimai užtikrinti fakto ar meluoja ar ne, ką jau ten bekalbėt apie kažkokius vertėjus iš elektromagnetinių impulsų į žmonių kalbą, kai sąmonė yra tokia sudėtinga, kad net dabar kompai negali nė mažos dalies smegenų atkartot.

patiko(5)Sokolovas, Vasario 13 08:27  #

Random:
Aš niekada neatsakau į klausimą „iš kur žinote?“. Ir pats niekad neužduodu tokio klausimo…
„Melo detektoriai“ čia niekuo dėti. Jie nesurenka informacijos, jie tikrina pastarosios tikrumą.
Kalbate apie „panaudojimą teisme“. Ir nūdien įmanoma surinkti daugybę informacijos, kuri „teisinėje valstybėje“ negali būti tiesiogiai realizuota dėl „nesankcionuotų“ jos gavimo būdų. Tačiau tokia informacija vis tiek tampa „tarpine grandimi“, nes suteikia žinių apie tai, „kur reikia ieškoti“. „Sankcionuotas“, „teisėtas“ paprastai būna „paskutinysis smūgis“. Nes…Menka bėda, jei informacijos kol kas negali realizuoti ( teisme, ar pan.). Bėdos sulaukiama tada, jei sankcionuota priemonė neduoda rezultato. Ir todėl sankcionuota priemonė vykdoma jau po to, kai, tyliai ir nepastebimai, buvo atlikta ištisa ( nebūtinai „teisėtų“ ) operatyviųjų priemonių grandinė.
O jei bus skaitomos žmonių mintys…Bet kokia, visiškai teisėta, priemonė ( pavyzdžiui, sankcionuota krata) iš karto duos teigiamų rezultatų!

patiko(5)NiekurNeiva, Vasario 13 08:56  #

Paįvairinimui – irgi 2016 vasario 12 d., ESA/Rosetta/Philae
https://meduza.io/feature/2016/02/12/poka-malysh-s-komety
https://www.youtube.com/watch?v=ktrtvCvZb28

patiko(0)Andrius, Vasario 15 09:23  #

Jei žmogus neatsako į klausimą „iš kur žinote?“, tai su juo neverta toliau kalbėti. Bet jis kad rašo, kad rašo…

patiko(0)Sokolovas, Vasario 15 10:32  #

Andriui: Smalsumas- yda :)

patiko(3)Andrius, Vasario 15 13:49  #

Smalsumas – vienas iš tobulėjimo variklių.
Bet čia ne smalsumas. Jei žmogus savo teiginių nesugeba nesugeba pagrįsti faktais ar nepateikia šaltinių, tai tokie teiginiai nelabai ko verti.

patiko(1)Sokolovas, Vasario 15 14:32  #

Andriui: Gerai, netikėkit, jei nenorit. Man „dzin“…:) O ‘šaltinių“, tokių, kaip jūs įsivaizduojat, nėra ir būti negali…

patiko(8)Ronaldas, Vasario 16 23:02  #

Kaip žmogui, siejančiam ateity su gravitacinių bangų astrofizika, Lietuvos žiniasklaidos lygis kiek nuvilia – beveik visose citatose yra bent po vieną faktinę klaidą.

patiko(2)XHTML

Leistinos XHTML žymos:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>