Gyvename vis geriau!

Liepos 26, Ketvirtadienis

Toliau skaitau švedų gydytojo, mokslininko, universiteto dėstytojo ir pozityvo propaguotojo, skaičiusio pranešimus įvairuose prestižiniuose pasaulio seminaruose ir forumuose, Hanso Roslingo knygą „Factfulness“. Gimęs 1948 metais, autorius, deja, mirė pernai pavasarį. Paliko tris vaikus. Sūnus Ola ir jo žmona Anna knygos viršelyje nurodomi kaip bendraautoriai.
Pakartoju testą, kurį buvau pateikęs prieš keturias dienas:
***

Štai testo atsakymai:
1: C  2: B  3: C  4: C  5: C  6: B  7: C  8: A  9: C

Na, kaip tai sutampa su jūsų atsakymais?
Aš sąžiningai prisipažįstu: pasirodžiau blogiau nei beždžionės…
Kuo čia dėtos beždžionės?
Autoriaus komentaras man patiko! Jei beždžionei po kiekvieno klausimo į narvą įdėtum tris bananus, pažymėtus raidėmis, A,B,C, ji atsitiktinai pasirinktų „atsakymą“. Ir teisingų atsakymų po devynių klausimų vidutiniškai būtų trys.
O mano teisingų atsakymų po dvylikos klausimų buvo tik du…
***
Bet gerai, kad autorius paguodžia! Aš pasirodžiau panašiai, kaip testą atlikusieji Nobelio premijos laureatai! Autorius ištyrė daug žmonių grupių ir padarė išvadą, kad kuo geriau žmonės gyvena, tuo pesimistiškiau vertina pasaulio progresą.
Knygoje yra įdomių pavyzdžių, rodančių pažangą. Pavyzdžiui, 1962 metais milijonui žmonių teko 200 gitarų (namuose laikomų, aš supratau…), o 2014 metais gitarų jau buvo 11000…

patiko(14)