Hierarchija

Birželio 11, Ketvirtadienis

Kiekviename darbe yra tam tikra hierarchija, tvarka, nusakanti, kas kam yra pavaldus, kam užduoti atitinkamus klausimus. Paprastai tai nurodo kolegų pareigos, tačiau galia gali pasireikšti daugybe skirtingų būdų, tad jums reikėtų išsiaiškinti, kaip tai iš tiesų veikia praktikoje.

(www.delfi.lt)
***
Turėsi laiko – stebėk klinikos darbą. Atskiri, kuri yra slaugė, o kuri – medicinos seselė (rašau senoviškai)? Atskiri, kuris yra gydytojas, o kuris dar tik rezidentas? Pasakytum, kuris iš jų profesorius, kuris docentas, o kuris – tiesiog gydytojas?
*
Prisiminiau jaunystę… Kaip mes tapome mokslų kandidatais? Oi, labai įvairiai! Svarbiausia, žinoma, buvo rasti darbo vadovą. Tiksliau, sulaukti, kol kažkuris pasisiūlys būti vadovu. O tada – pažinti jį. Buvo dešimtys vadovų, kurių taisyklė buvo kategoriška – kiekvieno tavo straipsnio bendraautorius bus ir vadovas. Buvo dešimtys bukagalvių vadovų, kurie priversdavo jiems dirbti tuos, kurie norėjo tapti kandidatais. Buvo dešimtys labai protingų, įtakingų vadovų, kurie „kepdavo“ kandidatus kaip bandeles…
*
Bet KTU (KPI) įdiegta hierarchija nė iš tolo neprilygsta medicinos įstaigų hierarchijai… Dėl to sakau, kad jauniems žmonėms verta pagalvoti: ar tu mokėsi prisitaikyti? ar tu mokėsi nusilenkti, įtikti? ar tu mokėsi save pakeisti dukart: iki tol, kol iškilsi, ir po to, kai iškilsi? ar tu nori paklusti hierarchijos dėsniams?
*
Nėra bėdos labai talentingiems ir darbštiems: visi nori jais pasinaudoti, o tada neišvengiamai turi leisti ir iškilti. Deja, kartais vaizdas liūdnai apsiverčia: iš pradžių čiulpė syvus iš jo, po to jis keršija čiulpusiems ir virsta tironu…

patiko(0)