Iki absurdo… Kur ta riba?

Rugsėjo 6, Antradienis

Suprantama, tai ankstesnės temos tęsinys…

*

Šiandien lietinga diena, dirbu beveik vien kompiuteriu, reikia pailsėti. Pažvelkime, kuo užsiimame:

***

* Priėmėme naują mokytoją. Šiandien darbą ji baigia. Tai kas turi daugiau teisių – darbdavys ar darbuotojas?

***

* Nagrinėju du įstatymus: „Lietuvos respublikos teritorijos administracinių vienetų ir jų ribų“ bei „Lietuvos respublikos transporto lengvatų“. Moksleivius reikia pavėžėti. Viename įstatyme skaitau:

„… kaimo gyvenamosioms vietovėms priskiriami miesteliai, kaimai ir viensėdžiai“; „miesto tipo gyvenvietės (…) yra laikomos miestais“; apibrėžta, kas yra miestai, bet neapibrėžta, kas yra gyvenvietės.

Kitame įstatyme skaitau, kad pavėžėjimo apmokėjimą turi kompensuoti moksleiviams, gyvenantiems „… kaimuose ir miesteliuose…“. Palaukite, bet juk miesteliai yra „kaimo gyvenamosios vietovės“, o kaimo apibrėžimo kitame įstatyme nėra!

*

Kodėl tai užkliūva? Todėl, kad iš Jonavos rajono Išorų pavėžėjimą kompensuoja, o iš Garliavos (miesto!) – ne. Todėl, kad antrajame įstatyme išskirtinės teisės suteiktos M.K.Čiurlionio menų mokyklos ir konservatorijų mokiniams, bet KTUG – pamiršta. Todėl, kad valdininkas ministerijoje, kuriam ką tik paskambinau, ten dirba 22 metus (kaip ir aš gimnazijoje…), bet jam visai nerūpi, kaip tie įstatymai kuriami, derinami, kaip jie veikia visuomenę. Man rūpi.

***

* O čia dar paaiškėjo, kad esu apsirūkęs… O čia dar paaiškėjo, kad prieš pensiją turiu mokytis dirbti su studentais… O čia dar paaiškėjo, kad nemoku įtikti šios svetainės lankytojams… O čia dar kraujo nusiurbė… O čia dar automobilį reikia taisyti… O čia dar lyja…

***

Bet juk jie laimėjo! Bet juk yra vilties, kad dar laimės.

*

Ir gal tuos įstatymus pakeis… Ir automobilį sutaisys… Ir kraujas mano geras, geras… Ir studentai blakę suras, atsiprašyti privers… O aš jums parašysiu ir tada, kai neva sunku, ir tada, kai neva lengva. Gal kam nors padės. O gal net visokių absurdų sumažės?

patiko(0)RSS

Atsakymai (8)

Burgis, Rugsėjo 6 12:26  #

Taip? Ne?

patiko(0)Tomis, Rugsėjo 6 13:50  #

Citata: „Priėmėme naują mokytoją. Šiandien darbą ji baigia. Tai kas turi daugiau teisių – darbdavys ar darbuotojas?“

Norėjau pasiteirauti, kokią mokytoją teko priiminėti ir taip greit atsikratyti? Kas atsitiko?

O darbuotojų teisės šiais laikais labai išpūstos… Teisių turi dažniau tas, kurio , kaip sakoma, „snukis naglesnis“… ( žinoma, tai neteisinga, bet dažnai taip yra…)

patiko(0)Arvydas, Rugsėjo 6 13:57  #

O taip! Kiekvienas drąsus išdėstyti savo anoniminę nuomonę!.. Tačiau, kaip suprantu, paskaitoje nebuvo nė vieno studento, kuris dėstytojui į akis būtų drįsęs pasakyti, kad šis atrodo apsirūkęs :))

Nieko nepadarysi – internetas suteikia galimybę anonimiškai reikšti savo nuomonę, požiūrį, įžvalgas ir sąmojį. Ir nesvarbu, jog nuomonė gali būti klaidinga, požiūris – paviršutiniškas, įžvalgos – trumparegiškos, o sąmojis – lėkštas. Čia jau kiekvieno žmogaus vidinis filtras suveikia, kiek ir ko galima sakyti, o ką, geriau, nutylėti.

patiko(0)Burgis, Rugsėjo 6 14:56  #

Aš jums sakiau! Dabar paskaitykite…
*
Sėdime mes keturi mano kabinete: Viktorija iš Edinburgo universiteto, Vladimiras ir Paulius – iš Kembridžo. Kalbame lėtai, maloniai, ilgai. Juk ne kasdien toks malonumas man!
*
Ir paskambina tas geras žmogus, kuris ne tik sutaisė mano automobilį, bet ir atvežė jį prie gimnazijos. Aš čiumpu piniginę, telefoną, svečių paprašau palaukti ir išbėgu į kiemą, palikęs atlapotas duris. Tik įsėdęs į automobilį sužinau, kad remonto dirbtuvių direktorius norėtų, kad parvežčiau jį atgal – į Partizanų gatvę…
*
Važiuoju jausdamasis nesmagiai, kad neįspėjau savo svečių. Skambinti negaliu – nenoriu gaišinti savo geradario.
*
Finalas: grįžtu, durys atlapotos, mano svečiai sėdi kaip sėdėję.
*
Tai va! Tai ir yra aukščiausia klasė! Tai ir yra palaima man! Tai ir yra teisingas likimo atlygis – būti su tokiais žmonėmis. Tokiais žmonėmis! O jūs sakote – apsirūkęs…

patiko(0)Burgis, Rugsėjo 6 15:13  #

Tomiui: su mokytoja – tiesiog nesėkmė jai ir mums. Kaltų nėra. Bet jei ji būtų sumaniusi išeiti be priežasties ar iš keršto – apsaugos neturėtume.

patiko(0)Regina, Rugsėjo 6 20:42  #

Ačiū. Labai patiko. Toks pažįstamas tas prasmės ir beprasmybės mišinys, viskas susimaišo ir skonis gyvenimo kiekvieną kartą kitas, kitoks…

patiko(0)saulius, Rugsėjo 7 17:51  #

Kas atsitiko atomobiliui ?

patiko(0)Burgis, Rugsėjo 7 19:10  #

Sauliui: buvo gimęs su blogais stabdžiais… Aštuonerius metus išgyveno, bet dabar, rodos, teisingi chirurgai-meistrai sutvarkė. Matysime… :-)

patiko(0)XHTML

Leistinos XHTML žymos:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>