Išmoktos ir neišmoktos pamokos

Sausio 3, Trečiadienis


*
Man rodos, kad manęs nelies jokia liga.
Jei šausit į mane –
Pro šalį lėks kulka.
*
(Algimantas Baltakis. „Aš tas, kuriam bus padaryta išimtis“)
***
Jam – trisdešimt vieneri. Mokyklą ir universitetą baigė Vilniuje, studijavo Suomijoje, dabar gyvena San Franciske, dirba programuotoju. Surado mūsų fondą ir dosniai dosniai parėmė!
Ar aš jo metų būdamas taip mokėjau? Ne…
*
Vis galvoju apie tą žavingąjį „Matematinį maratoną“. Kiek daug aš išmokau! Bet kiek iš tų 318-os moksleivių išmoko mano pamokas? Ar visi pastebėjo, kad viena pamoka buvo tokia: jei gali pavogti – nevok! Kodėl į finalą pakviečiau dvidešimt dalyvių? Juk būtų užtekę ir dešimties… Norėjau, kad tie jauni žmonės, kurie nesugebėjo išlaikyti sąžiningumo testo, gautų skaudžią pamoką visam gyvenimui. Laimė, kokia laimė, kad ne tuo keliu atėjusių buvo tik du! Ir jie dabar žino, kad aš žinau…
O aš gėriuosi ir džiaugiuosi, kad iš 318-os dalyvių mažiausiai trys šimtai rungėsi sąžiningai, garbingai!
*
Aš matau tave, mokykla. Palyginau trečioko Luko matematiką Stokholme ir trečiokės Mildos matematiką Vilniuje. Apsidžiaugiau! Esminių skirtumų nėra. Bet kokie baisūs kontrastai mūsų šalies švietime! Ir kada valdžia išmoks mano paprastą pamoką: sakyk tiesą!
*
Aš vėl sprendžiu uždavinius. Mokausi. Mokysiu. Kai ko pats išmoksiu, gal ir kitus šio to išmokysiu… Metas dirbti ir džiaugtis!

patiko(59)