Jie sugrįžta…

Gegužės 23, Trečiadienis

Prie fakultetų nėra kur pasistatyti automobilio – sesija artėja! Visi, kurie visą semestrą buvo kažkur dingę, dabar sugrįžta pasiimti savo laimikio. Būtent laimikio, nes reikia laimėti…
*
Vakar 97 mano antrakursiai laikė antrąją tikimybių teorijos egzamino dalį. Taisau darbus. Apsidžiaugsiu, jei rasiu bent penkis, vertus teigiamo įverčio…
*
Aš nekaltas! Aš nemokiau jų taip, kaip jie rašo. Pavyzdžiui, kas yra vidurkis?

Tik suprantantys apie tikimybinį vidurkį įvertins, kokia čia gili mintis! Begalybės mistika..
*
Yra ir aiškesnių išdėstymų. Pateikiu vieną iš jų, nieko netaisydamas:
*
Normalusis skirstinys, tai dydis parodantis intervalą, kuriame didžiausia tikimybė, kad bus ieškomas dydis. Normaliojo skirstinio dėka galime pavyzdžiui rasti kaip auditorijoje pasiskirstę studentai pagal zodiako ženklus. Surade kiekvieno iš 12 zodiako ženklų studentus, tikimybė rasti šaulį daug didesnė.

patiko(0)RSS

Atsakymai (23)

Burgis, Gegužės 23 14:30  #

Pasiguoskime…

patiko(0)Rytis, Gegužės 23 14:34  #

Tai kaip čia taip: universitetas toks geras ir šaunus, bet iš 97 studentų nėra kam teigiamą rašyt?

patiko(0)Burgis, Gegužės 23 14:40  #

Ryčiui: atsakysiu kaip Napoleonas: universitetas – tai aš! Kol aš čia dirbu, jis nebus blogas. Ir mano noras parodyti savo universiteto ydas parodo to universiteto galią.

patiko(0)eilinis studentas, Gegužės 23 15:14  #

Jei iš 97 darbų pacitavimo nusipelnė tik 2 tai visai neblogai parašėme? Ar bus antra dalis? ;D

patiko(0)Burgis, Gegužės 23 15:23  #

Studento pokštas:
„Atsitiktinis skaičių generatorius (ne atsitiktinių skaičių generatorius… – B.B.) parenka bet kokį atsitiktinį skaičių, o Monte Karlas pirmas tai suprato.“

patiko(0)Burgis, Gegužės 23 15:40  #

Mokykitės:
„Bernulio didžiųjų skaičių dėsnis tai pasiskirstymo apie vidurkį dispersija.“

patiko(0)Rytis, Gegužės 23 15:54  #

Ne Napoleonas, o Liudvikas XIV pasakė „Valstybė – tai aš“

patiko(0)Burgis, Gegužės 23 16:23  #

Teisingai, Ryti, bet aš turiu ne Liudviko kompleksą, o Napoleono – tai ir norėjau pabrėžti…

patiko(0)Burgis, Gegužės 23 16:46  #

eiliniam: Jūs taip paklausėte, kad nesupratau…

patiko(0)juokinga, Gegužės 23 18:07  #

Man tai įdomu, kuo viskas baigsis. Kieno funkcija katedroj ar fakultete yra paaiškinti p. Burgiui, kad universitetas – tai vis dėlto ne jis? Ir kad studentas čia yra ir šeimininkas, ir klientas? Nors aš esu p. Burgio pusėj ir manau, kad jei universitetinio lygio tikimybių teorija yra žmogui per sunki, tai reikėtų rinktis proftechninio. Nu bet dėstytojai irgi valgyti nori, ir jie valgo iš šitų absurdiškai švaistomų valstybinių lėšų.

patiko(0)Burgis, Gegužės 23 20:22  #

juokinga: ar Jums dar nenusibodo kvailai kandžiotis? Gal jau norėtumėte kalbėti apie dalykus, o ne apie mane? Ar man Jums padėti – išmesti iš čia?

patiko(0)miklis, Gegužės 23 23:13  #

O ką daro likusieji studentai, kuriems neužteko valios gauti teigiamo įvertinimo? Klausiu, nes dar nesu pakankamai susipažinęs su studijavimo univesitete ypatybėmis.

patiko(0)jurgis, Gegužės 23 23:39  #

O kokia prasmė mokinti matematiką, jei jos neišmoksta?

Mano hipotezė, kad kai kurių tiesiog smegenys/mąstymas neištreniruoti… Ir gaunasi situacija, tarsi aiškint žmonėms alpinizmo subtilybes ir vingrybes, nors jie vos prisitraukimą padaro (o gal ir nepadaro)… O per egzaminą duot įlipt į neigiamo nuolydžio sienelę :)

patiko(0)juokinga, Gegužės 24 07:59  #

Mikliui

Viskas priklauso nuo kritinės masės. Jei tokių tik keli, tai jiems leidžiama įsitikinti, kas čia napoleonas. O jeigu 92 iš 97, tai napoleonui katedros vedėjas išaiškina krepšelines tiesas ir leidžia susiprasti. Ypatingai sunkiais atvejais katedros vedėjas imasi iniciatyvos pats, kad ateity niekam nekiltų abejonių, jog Universiteto prekė yra diplomai, o ne žinios. Nepatenkinti laiko špygas kišenėse.

patiko(0)juokingai, Gegužės 24 08:31  #

Aš miklio vietoj nesuprasčiau nieko, ką čia papiktavot :)
O atsakymas tai toks – likusieji studentai eina perrašyti antrą kartą, dažnai net trečią ar ketvirtą, priklauso nuo dėstytojo. Paprastai iš kelinto nors karto pasiseka visiems. Pirmi perrašymai nekainuoja, paskui jau pradeda reikėti ir užsimokėti kažkiek nelabai daug.

patiko(0)Lina, Gegužės 24 09:05  #

Direktoriau, neišmeskite Juokingo. Jis šiame bloge reikalingas kaip pas karalių juokdarys :) Tiesiogiai juokiasi iš rūmų šeimininko (o kartu ir labiausiai mėgsta juokus apie jį), galbūt kartais „kvailai kandžiojasi“, bet kartais tik itin šaržuotas situacijos paaiškinimas gali padėti kažkam atsibusti.

patiko(0)Arvydas, Gegužės 24 10:29  #

Juokinga, jei universitetų prekė – diplomai, tai aš siūlyčiau viską daug labiau supaprastinti. Kam išlaikyti didžiules patalpas, įrangą bei personalą? Juk užtektų atidaryti kioskelį kur nors, pavyzdžiui, prie stoties. Nebeliktų dėstytojų, studentai būtų patenkinti. O ir pelno atžvilgiu tai būtų puikus sprendimas!

Kita vertus, B. B. netektų Napoleono pozicijų. Jums neliktų prasmės su juo kovoti, nebereikėtų kurstyti revoliucijų ir žadinti užmigusių liaudies masių. Ką tada veiktumėte??

patiko(0)sms, Gegužės 24 10:48  #

Arvydai, jūs visiškai neteisus. Universitetai negali susimažinti iki kioskelių, netgi iki mažesnių universitetų negali, nes jiems reikia išlaikyti tą visą armiją „napoleonų“. Nėra Lietuvoje tiek gebančių studijuoti, kiek joje yra norinčių dėstyti. Nepriimkit studijuoti inžinerijos tų, kurie iš matematikos VBE gavo mažiau, negu 90 proc. ir neturėsite problemų. O gal darbo?:)

patiko(0)Burgis, Gegužės 24 12:47  #

sms: Jūs užkliudėte labai aktualią temą. Kodėl universitetai nori būti dideli? Kodėl?! Mano, „napoleono“, atlyginimas nepriklauso nuo universiteto dydžio. Man patiktų dirbti labai labai mažame, bet labai labai gerame universitete. Laimė, kad tokią ir turiu gimnaziją…

patiko(0)studentas, Gegužės 24 16:52  #

Laba diena,

Sakėte, kad galutinį pažymį sužinosime šiandien iš seniūnų, bet nesužinojome. Tikriausiai dar neišvedėte?

patiko(0)Burgis, Gegužės 24 19:45  #

studentui: visi, kurie turi seniūnus, sužinojo… Savąjį galite auklėti, aš netrukdysiu.
*
Bet ne nuostolis, jei ir nesužinojote – visi teigiamus įverčius gavusieji tikrai sužinojo :-).
*
Svarbus skelbimas!
Kažkas užgrobė mano antradienio auditoriją ir pagrobė mano skolininkus… Todėl perrašymą perkėliau į trečiadienio 8 val., S150a.

patiko(0)Vilmantas, Gegužės 25 13:32  #

Tai reiškia,kad perrašymas vyks 05 30? Čia jau galutinis laikas?

patiko(0)Burgis, Gegužės 25 13:55  #

Vilmantui: tai reiškia…

patiko(0)XHTML

Leistinos XHTML žymos:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>