Kalėdų krizės dovanos

Lapkričio 25, Antradienis

Kai sunku – reikia daugiau optimizmo. Optimizmo, geros nuotaikos  dozę gauname su dovanomis. Bet už ką pirkti dovanas? Ar verta jas pirkti?
Žinoma, JOKIU BŪDU negalima pirkti masinio kalėdinio šlamšto, kuriuo dabar užverčiamos parduotuvės! NEGALIMA, ir gana!
Džiaugiuosi, kad krizė daugybę žmonių privers galvoti, sveikinti vienas kitą kūrybiškiau, originaliau ir … šilčiau. Šiemet dar nepadeklamuos, bet jei sulauksiu, kai per šventes anūkėliai man padeklamuos naują eilėraštuką arba padainuos dar negirdėtą dainelę, – aš „išsilydysiu“. Pamenu, koks stiprus buvo įspūdis, kai marti svečiams padainavo su dviem savo sesutėmis.
Pradėkime keistis dovanų idėjomis! Štai keli mano pasiūlymai:
1. Dovanoti reikia tik artimiausiems, mieliausiems žmonėms – tai atsiperka: pats išleidęs dovanai skirtus pinigus nesijausi geriau, nei pradžiuginęs mielą žmogų.
2. Dovanokime tik praktiškai naudingus daiktus. Geriausia – suvartojamus, nes ilgalaikę dovaną „pataikyti“ sunkiau. Variantai: kaklaraiščiai, kvepalai, kremai, gėrimai…
3. Puiki dovana – ne daiktas, o, pavyzdžiui:
* Įsipareigojimas: mesti rūkyti; niekada nemeluoti; niekada nesikeikti; atlikti tam tikrus darbus; „pagerinti“ save ir pan.
* Kūrinys: eilėraštis, laiškas, piešinys, nuotrauka, muzikos įrašas; tarkime, surenku aš nuotraukas, kuriose močiutė geriausiai atrodo, kompiuteriu sukomponuoju, fotolaboratorijoje išspausdinu, įrėminu – kainuos nedaug, o močiutė bus laiminga (žr. pav.; čia, žinoma, ne močiutė, o promočiutė maitina Luką…); kitas variantas – aš būčiau laimingas gavęs kieno nors sukomponuotą mėgiamiausių arijų CD.
* Kelionė (dovanoja turtingi…), seansas kėglių klube, vakarienė restorane, bilietai į teatro spektaklį, SPA procedūros, bilietai keliems seansams baseine.
4. Prasminga dovanoti skanėstus bendram stalui. O, kokį varškės skanėstą mums padovanojo marti! O kartą per Velykas mes visi valgėme stručio kiaušinį…
Mano laukiamiausia dovana  – daug daug valandų su anūkėliais! Apsidžiaugčiau ir gavęs naują žoliapjovę – kaskart dirbdamas prisiminčiau dovanojusius… Bet tai jau gali būti tik bendra dovana.
O jūs ką dovanosite?

patiko(1)RSS

Atsakymai (38)

Vytautas, Lapkričio 25 21:29  #

Kad ir ką bedovanosiu, tai bus kažkoks daiktas „su mintimi“. Pvz brolis gaus dovanų peleninę kuri baisiai kosės, gal tai privers jį susimastyt apie rukymo žalą?

patiko(1)Burgis, Lapkričio 25 21:39  #

Peleninė, kuri kosėja – nuostabu! (Beje, gėda prisipažinti, bet paklausiu: kodėl dabar sako „kosėja“, nors anksčiau sakydavo „kosti“?)

patiko(0)as, Lapkričio 25 21:54  #

as pasirupinau pigiais kinietiskais niekuciais kompiuteriui ar telefonui. net neisivaizduojate kiek galima nupirkti uz 2-3 dolerius ebay aukcione. (distancinis fotoaparatui, deklas mobiliajam telefonui, apsaugine plevele nesiojamajam kompiuteriui, usb pakrovejas nokia telefonui ir pan..). aisku dovanas reikia planuoti is anksto, nes gali tekti paluketi trejeta, ketverta savaiciu kol is kito pasaulio krasto atkeliaus.

patiko(0)V., Lapkričio 25 22:37  #

Aukštaičiai ir dabar sako „koso“. :))
O „literatūriškai „, man rodos, galima sakyti ir „kosti“, ir „kosi“, ir „kosėja“.

patiko(0)Rasa, Lapkričio 25 22:42  #

Vaikai protingai pritaiko lietuvių kalbos taisykles.
Vienas sako: Tie gruziukai gražiai eurovizijoj sudainavo… Klausiu: kas kas? Sako: na, gruzai! Klausiu: kodėl gruzai? Juokiasi: Latvija- latviai; Gruzija- gruzai…

patiko(0)Robertas, Lapkričio 26 10:37  #

Žemaitiškai sako,- priausi, kuosaa

patiko(1)Ignas, Lapkričio 26 10:45  #

As visada tik uz originalias ir idomias dovanas. Nepatinka man tas maximinis slamstas, kurio priveze ir mases ji perka… Megstu pats dovanoti fotografijas, kitokius paties padarytus kurinius (muzikines daineles, video filmukai) ir panasiai. Aisku tokios dovanos tinkamos tik labai artimiems ir mylimiems zmonems, bet jos tikrai labiau pasiteisina nei slamstas. Na aisku kartais pabunu cia pavadintu turtuoliu ir pakvieciu i koki restorana ar pns :) Juk tai dovana ne tik mylimam zmogui bet ir kartu sau, kaip sakoma dovana abiems :)

patiko(0)Robertas, Lapkričio 26 11:17  #

Čia toks juokelis, senelis anūkui,- žiūrėk ką aš tau išdrožiau.
1.Variantas. Anūkas meno mylėtojas.
2. Variantas. Anūkas popso mylėtojas.
3.Variantas. Anūkas ………………

patiko(0)Neprisistatantysis, Lapkričio 26 21:20  #


Aš manau, kad reikia dovanoti tai, ką pats išmanai, ir vengti dovanoti dalykus, kuriuos išmanai prasčiau nei tas, kam dovana skirta (nebent tiksliai žinai, ko jis norėtų).

Kai išmanai, žinai, kas žmogui tinka. Taip mažiau streso renkant dovaną — pamatai, ir žinai radęs būtent tai, ko reikia. Aš, pavyzdžiui, visiems ir visada dovanoju knygas.

Jei žmogus žino, kad išmanai ką dovanoji, tai atidžiau ir į tą dovaną pasižiūri — net jei pirmas įspūdis neypatingas, žino, kad parinkai tai būtent jam, kad yra verta su tuo daiktu „susidraugauti“.

Ir nieko blogo, kad žmogus žino gausiąs, pavyzdžiui, knygą, nes vis tiek lieka klausimas — kokią. Juk tikra dovana yra ne tik atidumo ženkas, bet ir neša gana konkretų palinkėjimą, intenciją. Kruopščiai išrinkta dovana — kaip kamertonas — harmonizuoja subtilias artimųjų vibracijas.

patiko(0)Burgis, Lapkričio 26 21:25  #

„Nepri..“: knyga – gera dovana, bet mėgstu šį anekdotą…
Vasilijaus Čiapajavo draugai svarsto, ką padovanoti vadui gimimo dienos proga.
– Gal padovanokime knygą? – siūlo vienas.
– Ne, knygą jis jau turi, – sako Petka.

patiko(0)Neprisistatantysis, Lapkričio 26 21:29  #

Geras anekdotas. :) Bet šiais laikais geram knygyne galima rasti knygą net ir pačiam Čiapajevui.

Knygyne mane labiausai sunervina nekokybiškai išverstos knygos vaikams. >:(

patiko(0)Rasa, Lapkričio 26 23:04  #

O aš niekam nieko nedovanoju per Kalėdas. Tik pas mane Kalėdų senelis kam nors palieka dovanų, tai perduodu… Mano šeimoj nekalbama NIEKADA apie dovanų dovanojimą nuo savęs. Kalėdos- Kalėdų senelio metas ir ką atneša, tas ir gerai. :)
Galima vakarais susėdus pasvarstyti, ko norėtume, kartais senelis išgirsta :) ir tą daiktą atneša. O jei prašysi per daug, jis gali špygą nupieštą atnešt.
Dovanos turi būti nuoširdžios. O jei dovanotos su geriausiu jausmu, apgalvojant, koks skirtumas, kas tai? Juk paprastai į dovanas tiek gerų emocijų supakuojama kartu!
O Burgis tai, jei norės visokių žoliapjovių brangių, tai tikrai gaus špygą nupieštą ko gero… :D Jau nebūkit gobšus, taigi per Kalėdas seneliui reik visą pasaulį apipirkti! Paskui kitiems neliks :D

patiko(0)Tetis, Lapkričio 26 23:10  #

Perskaičius nuostabiai tikrovišką rašinį tenka pasižiūrėti dar karta į savo šeimos gyvenimą. Labai daug tiesos surandu šiame rašinyje. Tekdavo anksčiau susimastyti apie tai. Žmona, draugai , bendradarbiai ragino būk kaip visi: skrendam n kartą į Egiptą, „…tik TAU radau labai gerą mašiną…“, „žiūrėk kaimynai kaip gyvena!“…..
Na 6 televizorių nėra tačiau pridėjus kompiuterius namuose susidarytu daugiau ką galima būtu žiūrėti vienu metu.
Patikrinus dukters matematikos žinias padariau išvada, kad 8 metus praleido veltui matematikos pamokose. :(

Tikrai padarysiu išvadas.

Dėkui

patiko(0)Andrius, Lapkričio 27 13:35  #

Kalbant apie knygas ir kalėdines dovanas, siūlau http://kitosknygos.lt/kisenine_biblioteka
Pats vieną įsigijau, o kitą užsisakiau Kalėdoms :)

patiko(0)Perlenkejas, Lapkričio 27 14:20  #

Knygos ir kitos dovanos, labai gražu… bet… mano galva dovanos nėra esmė, ėsmė tame kad taves nepamiršta, kad esi kažkam svarbus. Juolab, kad Kalėdos nėra dovanų metas, kaip mano vaikučiai, jie laukia Kalėdo kad gautu dovanėlę iš tariamo Kalėdų senio, o Kaldėdos yra šeimos, draugų ar artimųjų buvimas drauge. Aš manau, kad tai ir yra didžiausia dovana.

patiko(0)Andrius, Lapkričio 27 15:07  #

Aš šiemet planuoju atgaivint savo seną sumanymą išsiuntinėt visiems sveikinimo atvirukus tradiciniu paštu. Tik nesugalvoju kaip susirinkt po visą Lietuvą išsibarsčiusių draugų adresus :)

patiko(0)Matilda, Lapkričio 27 17:41  #

Ačiū už gražų rašinį.Norėčiau jį padovanoti kai kuriems tėveliams. Tik , vargu, ar supras. Pernai su septintaklasiais nagrinėjome tokias skaudžias temas- apie paliktus , nereikalingus vaikus. Mokiniai rašė laiškus kūrinių personažams. Mintis buvo viena- mums nereikia jūsų pinigų ir brangių daiktų, mums reikia- TĖVŲ. Bet kaip priversti tėvus tai išgirsti? Jei jie NENORI tai girdėti? O vaikai kenčia, netgi labai.

patiko(0)Dainele, Lapkričio 28 03:17  #

Mes kaip ir kiekvienos sv. Kaledos skrisime i Chicago. Siemet sia kelione dovanoju as.
Turtingi nesam, bet labai geri pasulymai lektuvams ir viesbuciams, jei perki ziemine kelione is anksto. O siems metams is viso pigu keliauti :-)

patiko(0)Burgis, Lapkričio 28 08:52  #

Dainele, labai smalsu pasidarė, kas Tu (Jūs?) tokia? Gal parašykite man tiesiai el. paštu (žr. vokelio piktogramą kairėje)?
Ačiū.

patiko(0)Jovita, Lapkričio 29 02:54  #

Daniele, o kodel i Cikaga skrendate? Cia taip salta siuo metu laiku:)

patiko(0)Giedrius, Lapkričio 29 14:51  #

Tai Dainelė skrenda, o Daniele lieka čion.

patiko(0)asa, Lapkričio 30 19:19  #

pirkti arba pačiam padaryti malonias ir nebrangias dovanas, būtinai…sėkmės, juk ne karo metas…

patiko(0)Rimantė, Gruodžio 2 12:27  #

Kadangi esame patys „biedniausi“ iš tėvų-draugų-giminių serijos, „išsidirbinėsime“ kaip visada. Praėjusiais metais dovanojome riešutus, saldainius ir raudoną vyną, tinkamą šildymui, bei prieskonius karštam vynui. Šiemet badas pro langą žiūri, bet vis tiek ką nors gudraus sugalvosiu.

Beje, gerbiamasis Burgi, ar jaučiate gimtadienio artėjimą?

patiko(0)Andrius, Gruodžio 2 16:14  #

Tas vynas vadinamas glitveinu (nevykęs sulietuvinimas). Labai džiugu, kad toks atsirado ir pas mus. dar prieš kelis metus reikėjo draugų prašyt, kad jo iš Vokietijos parvežtų.

patiko(0)V., Gruodžio 2 23:15  #

Atsiprašau. GLINTVEINAS, o ne joks „glitveinas“. Vokiškai „Glühwein.“ Karštas alkoholinis gėrimas iš vynuogių vyno su cukrum ir prieskoniais – cinamonu, gvazdikėliais, citrinų ir apelsinų žievelėm, muskato riešutu. Kur jūs radote tokį „lietuvinimą“ – glitveinas, be „n“? Primena kažką glitų…

patiko(0)Burgis, Gruodžio 3 16:18  #

Rimantei: mano gimtadienis? Iš kur žinote (žinai?) Taip, vis labiau jaučiu „metų prasmingą lėkimą…“.

patiko(0)Rimantė, Gruodžio 4 18:11  #

Kadaise smagiai su Jumis apie gyvenimo prasmę diskutuodavome ilgais rudens vakarais dar KTU Statybos fakulteto trečiame aukšte – iš tų laikų ir prisimenu.

patiko(0)Burgis, Gruodžio 4 20:15  #

Intriga, Rimante, intriga… „Kiek mylėta, kuo tikėta, lyg žaliu lietum nulyta…“ Kuri čia Rimantė (kad tik žmona nesužinotų…)?

patiko(0)Rimantė, Gruodžio 8 11:29  #

Jokios intrigos čia nėra. 7 laida. Dar viena KTUG augintinė, matematikos taip ir neišmokusi :)

patiko(0)Iveta, Lapkričio 18 12:21  #

man uztrigo ideja su nuotraukom mociutei – as zadu daryti tokia ideja – bet ne mociutei , o visai seimai- koliaza su nuotraukom :). manau ta dovana bus kazkas tokio per Kaledu vakara – suzadins tiek prisiminimu…. ir kiekvienasjoje ras save- ir desiu ne nuortr kur visi gerai iseje, o kaip tik – linksmas kokias, kad kiekvienas rastu is ko pasijuokti ir kad isimintinos akimirkos butu (pvz yra uzfiksuota kur senelis su fanaru vasara , nes jam mano pusbrolis uzstate bezaisdamas :D- jis labai del to pergyveno:D:D, dar visokiu tesluotu, miltuotu, uogieniuotu mano mazu duktereciu nuotrauku ir desiu ne su baliniais rubais o paprastose gyvenimiskose situacijose – noriu kad atsispindetu realybe…pavargau nuo netikrumo. ir darysiu sita koliaza ant drobes – kad butu jau kaip paveikslas, jau nusiziurejau ir kur galima padaryti – vcupé III aukste (ten visokias fotkes kelia ant drobes (jeigu ir jum idomu – http://www.artiq.lt )) nu , manaus super bus. aciu uz ideja!

patiko(0)mamyte, Gruodžio 10 10:10  #

As uz orginalias dovanas! visada norisi zmogu nustebinti kazkuo orginaliu. Deja, neturiu kantrybes dovanas gaminti :( tai tuo ir neuzsiimu :) Pati visai neseniai is drauges gavau porcelianini „aksomini“ puodeli. Nerealiai patiko, todel nusprendziau dovanoti tokius kaledoms: orginalu, miela ir tikrai bus naudojama… http://www.decoboutique.lt

patiko(0)As, Lapkričio 15 21:54  #

Puiki ideja!

patiko(0)Tomule, Lapkričio 22 16:58  #

Likau suzaveta parduotuve Tiger Kaune, ji yra prekybos centre Molas.. Labai daug originaliu dovanu galima rasti uz nedidele kaina http://www.tigershop.lt

patiko(0)Taupau, Gruodžio 10 15:48  #

As tai darau savo rankomis o norinciams sutaupyti siulau apsilankyti svetaineje KEICIUDOVANA.LT tenai patys zmones siulo dovanas uz nedidele kaina,galima susitarti arba net pacias parduoti ,pakeisti nauja daigta tinkancia kitam i dovanas,tenai yra nuo papuosalu kvepalu iki dovanu kuponu ir zmones ne tik parduoda bet ir keicia..

patiko(0)Simona, Gruodžio 12 13:35  #

As tai pavyzdziui vaikui uz 30 LT praeitas Kaledas is cia pirkau. Ir pigu, ir vaikui labai patiko. Tikrai aciu labai siai bendrovei. Verta pasiziureti , isbandykit: http://www.skelbiu.lt/skelbimai/pigios-kaledines-dovanos-vaikams-30-lt-9916288.html

patiko(0)Jolanta, Spalio 21 16:06  #

Man dovanų paieškas labai palengvina Norų Saugykla http://www.norusaugykla.lt
Kai pati pradėjau savo norus užrašinėti, tai aplinkiniai irgi užsikrėtė :) Dabar bent jau artimiausiems žmonėms visda turiu kelis variantus, ką galima padovanoti ir neprašauti.

patiko(0)dovanos krikstynoms, Spalio 21 09:38  #

Man iškilo problemytė, nes draugė, kuri paprašė, kad būčiau jos vaiko krikštamote, daro vaiko krikštynas per kalėdas. Kokios dovanos krikštynoms būtų tinkamos tiek viena tiek kita proga? Turiu omeny, kokia viena dovana tiktų tiek kalėdų tiek krikštynų proga? Norėčiau išsiversti su viena dovana.

patiko(0)Dideli meškinai, Lapkričio 11 03:04  #

Manau puikiausia ir mieliausia dovana kalėdoms yra didelis pliušinis meškiukas. Mano vaikai tiesiog dievina tokias minkštas ir pukuotas dovanas. :)

patiko(0)XHTML

Leistinos XHTML žymos:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>