Kas galėjo numatyti?…

Lapkričio 13, Pirmadienis

*
Politikai ir žiniasklaida kalba apie valstybės šimtmetį, o aš galvoju ir galvoju, kur nukeliavome per tuos 27-erius metus…
*
Žiūriu į jauniausios anūkėlės mamytei paruoštus pusryčius, skaitau be žodyno tai, kas parašyta, ir galvoju: ar galėjau tada pagalvoti, kad mums Stokholmas bus beveik arčiau nei Klaipėda?
*
Žiūriu, skaitau ir klausau ir suprantu: Seime, aukščiausioje valdžios institucijoje, palikusių šeimas, vagiančių ir korumpuotų, girtų darbe yra, ko gero, daugiau nei statistiškai visuomenėje. Kas apie tai galėjo pagalvoti 1989 metais?
*
Kasmet atostogaujame vis kitoje šalyje. Kas apie tai galėjo pasvajoti 1989 metais?
*
Į nepriklausomybę atgavusią Lietuvą turėjo sugrįžti visi, kurie jos dešimtmečius ilgėjosi svetimuose kraštuose. O dabar išvyksta, išvyksta… Jei kas būtų tai pasakęs 1989 metais…
*
Mano gimnazistai ne vargą vargsta JAV, Britanijoje, Švedijoje, Šveicarijoje, Prancūzijoje ir daugelyje kitų šalių. Kas apie tai galėjo pasvajoti 1989 metais?
*
Pagrindine kovos kryptimi Sąjūdis laikė kovą su nomenklatūra, privilegijomis. Dabar gi nepotizmas, privilegijos lyg ir pranoksta tai, kas buvo 1989 metais?
*****
Jūs matote – gyvename kaip laivelyje ant bangų. Ko daugiau matote, jaučiate: palaimos ar pasipiktinimo?
*****
Aš gyvenu gerai. Ne puikiai, bet gerai. O gailiuosi tik vieno: per tuos 27-erius metus turėjome užsiauginti kitokią kartą. Kitokią! Tai gal nors dabar pradėkime?

patiko(33)