Kas iš tiesų dabar svarbu?

Rugpjūčio 30, Antradienis

Šiandien – posėdis, rytoj – posėdis, poryt – šventinis renginys…

*

Stop! Ne tai svarbiausia! O kas? Manęs, švietimo sistemos atstovo, prieš rugsėjį dažniau šio to klausia žurnalistai. Jie atlieka pareigą – prieš rugsėjį reikia parašyti apie mokyklas. O aš galvoju – ar jie tikrai klausia to, kas jiems, o ir kitiems, atrodo dabar svarbiausia? O gal tai svarbiau, apie skelbia žiniasklaida, dar nesiedama šios dienos su mokslo metų pradžia? Apžvelkime:

1. Krepšinio čempionatas. Žinoma, svarbu patirti emocijų ir suvaldyti emocijas.

2. Vėtra JAV pakrantėje. Toli, ne mums pakenkė, bet įdomu. Būtų buvę įdomiau, jei uraganas būtų pasiautęs kaip priklauso uraganui. Oi, ką aš čia kalbu?!

3. Libija. Ar Sirija? Na, ten kažkur, kažkas…

4. Euras. Graikai jų turi, bet nedaug, mes jų neturime, tai nieko graikams ir neduosime. Mums nerūpi, tiesa?

5. Gimė! Na, kam gimė, tam svarbu, bet neimsi gi domėtis kiekvienu gimimu…

6. Kainos. Tai kad gana stabilios, net šūkaujant aistrų įžiebti nepavyks. Nenori – nepirk.

7. Mokslai. Svarbiausia – neprarasti krepšelių. Mokyklose, gimnazijose, universitetuose. Tai svarbiausia didžiulei pedagogų armijai, bet tas svarbumas erzina tėvus, erzina mokesčių mokėtojus. Na, ir kas?

8. Politika. Nusibodo, nusibodo!

9. Emigracija. Atrodo, kad visi jau ten buvo, ruošiasi ar bent jau šeimoje yra išvykusių. Tema ramiems pokalbiams. Egzotika baigėsi.

*

Sveikata. Aš sergu, tu sergi, jis, ji serga… Va, amžinoji tema! Aš senstu, tu sensti, jie, jos sensta, bet svarbiausia – ji sensta…

Tai ir kalbėkime apie tai! Paguoskime vieni kitus. „Neprisiriškime“ prie datų, kainų, renginių – pasimokykime gyventi sraunioje laiko tėkmėje, kurioje yra ir seklumų, ir pavandeninių uolų, kurioje galima susižeisti, net nuskęsti, bet galvokime apie tai, kaip smagu taip greitai, taip šauniai, taip azartiškai plaukti!

patiko(0)RSS

Atsakymai (6)

Burgis, Rugpjūčio 30 16:31  #

Žemyn? Aukštyn? Reitinguokite…

patiko(0)Arvydas, Rugpjūčio 30 17:28  #

Na, prie šios dienos aktualijų dar labai tiktų lietuviškos karinės aviacijos visiškas fiasko :))

patiko(0)sonata, Rugpjūčio 30 20:27  #

Taip, gerb. Burgi, sveikata… Nesu žymių žmonių citatų žinovė, gal ir suklysiu autorystę, bet, berods, Konfucijus pasakė “ Sveikata- dar ne viskas, bet viskas be sveikatos yra niekas“. Lekiam bėgam griūnam – pamirksi geltona šviesytė – negi paisysi, ir – opa- raudona. Pačiu netikėčiausiu momentu. Žaibo kirčiu per visus planus, kryžium per svajones. Perkainojam vertybės, perdėliojam prioritetus – tik dažniausiai per vėlai. Nors… kartais ir per raudoną perbėgus pavyksta nepakliūt po ratais:)

patiko(0)nuoba, Rugpjūčio 30 22:26  #

Arvydui: atsitikimas gal įdomiausias tikimybių teorijos požiūriu – trys lėktuvai nesutelpa 65 tūkstančiuose kvadratinių kilometrų.

patiko(0)D., Rugpjūčio 30 22:59  #

nuobai: jei tiksliau tai tuos kilometrus reikia skaičiuoti kubais :)

patiko(0)Vaiva, Rugpjūčio 31 11:11  #

Likus mums su vienu lėktuvu, svarstymus apie politiką reikėtų tyliai pamiršti, o vaikams, palikusiems vidurinės mokyklos suolą, na čia iš savo patirties rašau, iškyla laikinumo klausimas. Viskas praeina negrįžtamai ir, vaikui palikus namus, vis dažniau pagalvoji, ar tikrai tiek buvo atiduota dūšios ir laiko jiems ar tik taip norėta ir įsivaizduota? Ar tikrai tuo teisingu keliu nukreipei savo vaiką, ar iš vis įmanoma jauną žmogų „kraipyti“? Man, kaip buvusio abituriento mamai tai vis dar aktualūs klausimai…

patiko(0)XHTML

Leistinos XHTML žymos:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>