Kauno merai

Balandžio 14, Ketvirtadienis

Gyvenu keistame mieste… Lyg ir Lietuvos centras, lyg ir provincija. Dar ne Aukštaitija, bet jau ir ne Suvalkija. Yra žemaičių, bet jų niekas neklauso. Lyg ir renkame valdžią, bet niekas negali žinoti, ką išrinkome.

*

Kodėl Kaunas negalėtų būti tas miestas, kuris pasakytų tiems, kurie posėdžiauja Lietuvos pakraštyje, vietinių lenkų apsuptyje, – baikite tyčiotis! Nedelsiant pakeiskite rinkimų taisykles! Mes, kauniečiai, norime į visus postus išsirinkti tuos, kuriuos renkame, o ne tuos, kurie kuo nors tampa tarpusavyje susitarę.

*

Dabar jau nebeįdomu, kas bus tas meras. Tai susitarimų auka, o ne gyventojų išrinktas žmogus…

patiko(0)RSS

Atsakymai (33)

giedrius_m, Balandžio 14 12:43  #

:) Mero mes niekuomet ir nerinkome. Jei tarkim už konservatorius balsavo 25% žmonių, kiti 75% balsavo prieš.
Daugpartinė sistema. Niekas tikros daugumos nesurenka.

patiko(0)Aš, Balandžio 14 13:21  #

Mikaitis tapo, iš blogiausių gal ir geriausias…

patiko(0)Darth Vader, Balandžio 14 13:59  #

Šiaip jau sostinė nėra „Lietuvos pakraštyje“ – jei kas nežino, tai Lietuvos sostinė Vilnius. Ir ne pakrašty jisai, politiškai Kaunas yra labiau pakraštyje nei Kėdainiai ar Panevėžys. Tai viena. Antra – nė viena partija negali gauti 50% + 1 balso, kad turėtų daugumą. Valdo koalicijos. Tad jei yura 7 partijos taryboje – kombinacijų skaičius didokas. Taip, pikta, kai renki vienus, valdo kiti…bet gal laikas lietuviams aktyviau balsuoti?

patiko(0)Aš, Balandžio 14 15:10  #

Šiaip tai yra Lietuvos pakraštyj ponas Vaderį ta jau sostinė. Palyginkit atstumas kiek reikia iš Klaipėdos važiuoti į Kauną, ir kiek į Vilnių? Kiek šiauliečiams laiko užima nuvažiuoti iki Vilniaus, o iki Kauno? Mažeikiai iš vis puse dienos į tą sostinę keliauja…. Panevėžiečiams panašus atstumas , Utenai gerai, Alytui … Bet šiaip visumoje Kaunas geografiškai yra žymiai geresnėje padėtyje negu Vilnius.

patiko(0)Darth Vader, Balandžio 14 16:56  #

Oi, mokinukas su liniuote pažaidė…Kaip gaila, kad politiškai Kėdainiai ar Marijampolė keliasdešimt ksrtų svarbiau nei buvusi laikinoji sostinė, kad Vilniaus Užupis pagal ekonominę įtaką svarbesnis. Ir kad ne Kaunas tapo sostine, o Vilnius…Nesipūskite, ponai ir nematuokite pasaulio, kuriame valdo Skaipas ir torentai, akmens amžiaus mastas. Nebėra atstujmų, kurių neįveiktų skaipai ir emailai…

patiko(0)Aš, Balandžio 14 17:02  #

Tai matos kad tamsta tik Vilniuj ir skypinat ir emailus rasot, uztat ir Vaderis. Amzinas. Lauko nemates.

patiko(0)Burgis, Balandžio 14 17:48  #

Tai va, kauniečiai, turime merą… Kas vakar žinojo, kad tai bus R. Mikaitis? Kur dar pasaulyje taip būna?

patiko(0)sonata, Balandžio 14 18:52  #

P. Burgiui: Kaunas visada šiek tiek neprognozuojamas, švelniai tariant:) Labai smagiai pasijuokčiau, jei tokie viražai vyktų kur nors kitapus ekvatoriaus… Kulminacija buvo verta dviejų mėnesių cirko. Vien tik auksas valdo mus:) Kita vertus, kiek ten tų partijų Čerčilis pakeitė?:)))

patiko(0)Justas, Balandžio 14 19:00  #

Džiugu, kad viskas gerai baigėsi, nes pastarosios savaitės jau buvo įvariusios nerimo!

patiko(0)Gaivuolė, Balandžio 14 19:34  #

Sutinku:
Nedelsiant pakeiskite rinkimų taisykles! Mes, kauniečiai, norime į visus postus išsirinkti tuos, kuriuos renkame, o ne tuos, kurie kuo nors tampa tarpusavyje susitarę.
Bet kaip tai pasakyti, kad išgirstŲ? Kaip?

patiko(0)Ema, Balandžio 14 20:02  #

Argi nebuvo smagu, kai Kaunas meru buvo išsirinkęs V.Šustauską? Mes tada jau juokėmės. Yra gi pasakymas, kad kiekviena tauta verta tokios valdžios, kokią išsirenka.

patiko(0)Lucy, Balandžio 14 20:23  #

Čia ir bėda, Ema, kad Kauno tauta neverta valdžios kurią išrenka :)

patiko(0)Ema, Balandžio 14 20:39  #

Lucy, ar gerai supratau: kiekviena Kauno valdžia jam (Kaunui) per gera???

patiko(0)nv, Balandžio 14 21:41  #

Tiesioginiai merų rinkimai – vienintelis vaistas,gelbstintis nuo partinių gaujų siautėjimo.

patiko(0)Lucy, Balandžio 14 21:45  #

Čia apie šiuos rinkimus, Ema. Kažkas nusprendė, kad Kaunas nevertas to, ką išsirinko. Tokia buvo mintis :)

patiko(0)dominykas, Balandžio 15 00:07  #

O mane visai sudomino Vaderis – kodėl gi Marijampolė ar Kėdainiai daug svarbesni politiškai už Kauną? Čia dėl agurkų fabriko ir jo savininko, ar kaip?.)

patiko(0)kk, Balandžio 15 07:39  #

Mere Henytės gaujos advokatė tapti negalėjo, nes jau Henytės sūnelio teisėjas buvo demonstratyviai nušautas: )Teko tenkintis tuom kas gavosi.: )Negi leisi ir toliau nekaltiem žmonėm žūti nuo kedopedrylų gaujos?

patiko(0)Vaidas, Balandžio 15 08:07  #

reikėtų klausti, o ka mes (įskaitant ir Jus, Broniau) padarėme, kad būtų kitaip? Pavyzdžiui, ar Jūs KTU gimnaziją įkūrėte dėl įšorės pageidavimų, ar dėl to, kad pats norėjote?

patiko(0)Burgis, Balandžio 15 08:39  #

Vaidui: ir Gimnaziją įkūriau savo noru, ir žurnalą „Kompiuteriją“ leidau savo noru, ir apie 20 mokymo priemonių išleidome mano iniciatyva… Ne, manęs neapkaltinsite – aš dirbau ir dirbu, kad užaugtų kitokia žmonių karta.

patiko(0)Aš, Balandžio 15 08:55  #

Dominykui: Man tai irgi įdomu ką Vaderis įžvelgė Kėdainiuose ar Marijampolėje… Gal ten gyveno kažkada?
Arba istorijos visai nemoka :)

patiko(0)petras, Balandžio 15 09:35  #

taigi matot, kad demokratija visai prasta valdymo forma :D gal reiktų grįžt prie kokios autokratijos, arba valdymo formų mišinį kokį geresnį surast. bet vistiek kaip bebūtų, valdžia bus bloga :) o juk kitaip ir būt negali, per daug visi žmonės skirtingi.

patiko(0)Milda, Balandžio 15 10:50  #

Būtinai reikia keisti rinkimų sistemą, nes dabartinė save visiškai diskreditavo. Rinkėjai praktiškai nebeturi jokios įtakos valdžios išrinkimui – po rinkimų susidariusios koalicijos rinkėjų valią apverčia aukštyn kojom. Mano nuomone, BŪTINA priimti nuostatą, kad koalicijos turi būti sudarytos dar prieš rinkimus ir negalėtų keistis po jų. Turi būti suteikta galimybė rinkėjams atšaukti prastai dirbantį tarybos (Seimo) narį. O kas dėl partijų mūsuose, tai jos yra visiškai beveidės (arba daugiaveidės), o jų prirašytos programinės nuostatos yra visiškas niekalas, nes jų nesilaikoma, arba net daroma priešingai.

patiko(0)Ema, Balandžio 15 11:03  #

Dominykui: Kėdainiai garsėjo agurkais dar Smetonos laikais, kai agurkų fabriko savininkas dar nebuvo gimęs. Aš: kuom užkliuvo Marijampolės ir Kėdainių istorijos? Ar todėl, kad maždaug prieš 20 metų spaudoj buvo paskelbta ,jog Marijampolėje palaidotas Lenino sūnus (atseit) Armand (vardo neatsimenu)? Tarp kitko: buvo laikas kai Kėdainiai ,,skolindavo“ Vilniui budelį (viduramžiais, medžiaga yra Kėdainių kraštotyros muziejuje).

patiko(0)nv, Balandžio 15 11:07  #

Petrui:Lietuvos biurokratinė demokratija lyg veidrodinis atvaizdas užterštam,lėtai tekančiame vandenyje :saulėtą dieną vieniems tviskantis vaivorykštės spalvomis,kitiems-kvietimas į gamtos apvalymo ,,tradicinę akciją“.
Realios piliečių demokratijos apraiškų teturėjom tik 1990-1995 m.m.Vėliau prasidėjo partinukų ,,demokratijos tik saviems“ era.Šiuometinis merų ,,parinkimo“ laikotarpis,mano nuomone,yra paskutinio partdemokratijos pabaigos pradžia.

patiko(0)petras, Balandžio 15 13:17  #

nv, o tai už Lietuvos sienų kitaip ???? tas pats :DD

patiko(0)Skaidra, Balandžio 15 14:12  #

Emai: Dėl budelio – visiška tiesa, bet tai nebūdavo dažnai. Ir skolindavo ne vien Kėdainiai.

patiko(0)dominykas, Balandžio 15 17:51  #

Na, jei neklystu, kai tais Smetonos laikais Kėdainiai garsėjo agurkais, tai Kaunas garsėjo pačiu Smetona:)

Aš neturiu nieko prieš nei Kėdainius, nei juolab Marijampolę (labai gražus man tenykščių žmonių akcentas, mm…), tiesiog būtų įdomu, ką istorikas (!) Darth Vader nurodytų kaip šiųjų pranašumą prieš Kauną.

patiko(0)Ema, Balandžio 15 19:04  #

Dominykui: Nejaugi tik Kaune gyvena visaverčiai žmonės? Ale merus tai ne visada visaverčius išsirenkat.

patiko(0)Regina A., Balandžio 17 13:08  #

Dominykui: „tarmė“, ne „akcentas“ :-)

patiko(0)Regina A., Balandžio 17 13:19  #

Nekvepia, kai politikai viena deklaruoja, o kita – daro.
Konservatorius Andrius sudarė koaliciją su tvarkos ir teisingumo partijos atstove!!! (net jau nekalbant, kad ji Henytės gaujos advokatė). Dar žemiau jau nebegalima. Ko vertos tada vertybės, idėjos ir t.t. Kuo toliau, tuo labiau visos partijos tampa partijomis su pavadinimu „Prie lovio“. Tik eilės Nr. skiriasi. Nieko švento. Jokių principų, vertybių…

patiko(0)Regina A., Balandžio 17 13:28  #

Arba kaip vertinti politikus-perbėgėlius: pabuvo vienoj partijoj, perbėgo į kitą?
Paulauskas (gaudęs tokius kaip Uspaskich), prisijungė prie Darbo partijos…
Priežastys? Kad taptų pavaduotoju? Kad į seimą (miesto tarybą) per kitus rinkimus pakliūtų? Kaip pigu…
Gal dėlto tokie, kaip BB, į tą „nešvarią“ politiką ir nesivelia

patiko(0)nv, Balandžio 17 22:28  #

Petrui:..kitaip.Pvz.šveicarai referendumu neleido muslimams statyti minaretų,islandai atmetė parlamento priimtą įstatymą dėl skolų grąžinimo už bankrutavusį privatų banką.

patiko(0)petras, Balandžio 18 08:41  #

tai jojo, tai tik išimtys :) beje šveicarai gan dažnai rengia referendumus įvairiais klausimais, va čia tai suprantu demokratija, tiesiogine to žodžio prasme :)

patiko(0)XHTML

Leistinos XHTML žymos:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>