Kitoks požiūris į labdarą

Lapkričio 29, Šeštadienis

Vakar per du TV kanalus vyko du skirtingi labdaros rinkimo maratonai: maltiečių sriubai ir maisto bankui. Aš sėdėjau, perjunginėjau kanalus, klausiau, žiūrėjau ir galvojau – ne, man nepatinka…
* Man nepatinka, kad tai „šou“.
* Man nepatinka, kad taip neskoningai spaudžiama: aukok, aukok, aukok!…
* Man nepatinka, kai rengėjai džiūgauja dėl surinktų kelių šimtų tūkstančių, o valdžia šiuo metu skirsto biudžetą taip: iš čia paimam 10 milijonų, ten perkeliam; iš čia 300 milijonų perkeliam ten…
* Man nepatinka, kad norima sukurti jausmą: jei paaukojai 10 litų – esi šaunuolis! Gali dabar ramiai rūkyti kontrabandines cigaretes, pirkti kontrabandinius degalus, gali slėpti mokesčius ir pan.
***
Štai mano požiūris:
* Reikia pakeisti valstybę taip, kad nebeliktų nė vieno žmogaus, kuris gyventų iš labdaros.
* Reikia pakeisti žmonių mąstymą, požiūrį taip, kad kiekvienas galvotų: jei aš esu turtingas, laimingas, taip kiek žmonių dėl to yra laimingesni, sotesni? Tik dešimt? Tik šimtas? Tik tūkstantis? Kaskis giliau, kol surinksi bent dešimt tūkstančių.
Pavyzdys: mūsų vaikai yra ir sotūs, ir laimingi. Jie teisininkai. Per metus jie išsprendžia bent po dešimt teisinių problemų verslininkams taip, kad tie verslininkai tampa ir turtingesni, ir laimingesni. Jei tie verslininkai paklūsta mano taisyklei, tai tikrai bent dešimt tūkstančių žmonių, jų darbuotojų, tampa ir turtingesni, ir laimingesni.
* Reikia išmokyti žmones gyventi taip, kad tik didžiausių nelaimių atvejų jie patektų į valstybės remtinų žmonių grupę. Ta grupė turi būti maža! Visi kiti žmonės turi gyventi taip, kad jų gyvenimo garantas būtų jų pačių darbas, išsilavinimas, jų vaikai ir jų anūkai: dori, geri, išsilavinę.
* Jei nori ką nors pradžiuginti savo parama, jei nori su kuo nors pasidalyti likimo tau gal ir pernelyg dosniai pasiųstomis gėrybėmis, padaryk tai nelaukdamas „šou“, padaryk tai tyliai, nežymiai, padaryk tai  artimiausiai, tau gerai žinomai aplinkai.
***
Užpulkite, supeikite… Savo nuomonės nekeisiu.

patiko(0)RSS

Atsakymai (22)

Burgis, Lapkričio 29 11:35  #

Juk ir tu taip galvoji?…

patiko(0)qwerty, Lapkričio 29 12:28  #

Tai ir aš sakau: Visi žmonės turi būti geri, geranoriški ir draugiški. Neturi būti jokio smurto ir agresijos.Blogį reikia iš viso panaikinti ir atšaukti. Lai jo visai nelieka.Visi savo geru turi ir privalo dalintis su kitais.Make peace not war!Užpulkite, supeikite… Savo nuomonės nekeisiu… Kartais tinklaraštininkas mane nuoširdžiai pajuokina įrašais like this…

patiko(0)no name, Lapkričio 29 13:24  #

Beveik kaip komunistų partijos suvažiavimo pranešimas (tik nepykit) – pakeisti, sukurti, išmokyti. Trūksta tik audringų plojimų…
Tik keli elementarūs pavyzdžiai:
– yra žmonių, kurie nori aukoti anonimiškai;
– yra žmonių, kurių artimoje aplinkoje nėra žmonių, kuriems kažko trūksta ir jiems reikalinga parama, bet pasidalinti nori ir gali.
Taigi, valio, kad tokie renginiai yra ir yra žmonių, norinčių bei galinčių paaukoti – juk ten jokios prievartos aukoti nėra.

patiko(0)petras, Lapkričio 29 13:27  #

Na kad ir kaip sudėtinga būtų įgyendint tokį požiūrį, bet pirmą punktą galima net labai paprastai. tiesiog reikia nebedalinti labdaros ir nebebus kas gyvena iš jos :D

patiko(0)qwerty, Lapkričio 29 13:36  #

Petrai,DDD

patiko(0)qwerty, Lapkričio 29 14:12  #

„… Jei tie verslininkai paklūsta mano taisyklei…“ Verslininkai paklūsta vienai taisyklei, kurią įgarsijo Gordon Geko iš „Wall Street“-Greed is good! Ir tai yra gerai.Kitu atveju, jei jis galvoja, kaip čia, kad tik vis kuo daugiau kitiems būtų naudingiau, tai toks vIArslininkas yra rytojaus bankrotas dotacijų ir pašalpų gavėjas. T.y kitų žmonių nelaimių ir ašarų priežastis.Yra dėsniai.Jų nepakeisi.Yra liūtai ir yra antilopės.Tinklaraštininks gi svajoja kaip čia liūtam uždraudus antilopes medžioti…

patiko(0)qwerty, Lapkričio 29 14:14  #

O ir antilopių liūtais nepaversi.

patiko(0)MK, Lapkričio 29 14:17  #

Aš tai niekada neaukoju nei pinigais, nei maisto produktais. Gal kažkada seniai ir esu siuntęs kokią žinutę.

Pažįstu vidutiniškai (geriau nei aš) gyvenančių žmonių, kurie ima produktus iš Maisto banko.

Per pažįstamus Carito atstovus bandžiau gauti pagalbą vienišai, skurstančiai senai kaimynei. Spėkit, ar ją kas nors aplankė su sriuba? Ji mat turėtų kažkur eiti ir užsiregistruoti. Bet ji taip sunkiai vaikšto!

patiko(0)Tautvydas, Lapkričio 29 14:32  #

Nelaukdamas šou, tyliai – suprantu.
Bet kodėl tik artimiausiai aplinkai? Argi efektyvumas jau nėra svarbu? Akivaizdu, kad organizacija resursus gali paskirstyt efektyviau, nei bet kada galėčiau aš. Turėdamas infrastruktūrą tu gali žinot, kad tų ir anų vaikų ligų gydimas vienam ar kitam pasaulio regione mokyklų lankomumą vidutiniškai padidina tiek ir tiek procentų, o kitų lygų gydymas kitam regione – kiek mažiau, gali daryt racionalius sprendimus.

Taip, tyliai padėt kam nors artimoje aplinkoje būtų gera, bet ar geriausia? Aš mieliau rinkčiausi menką riziką, kad organizacija yra melas (prieš tai rimtai ja pasidomėjęs), nei tiesiog rinkčiaus padėt žinodamas, kad tai yra menkai efektyvu.

(nekalbu apie maltiečius ir apie maisto banką – per mažai žinau, kaip jie veikia)

patiko(0)Giedrius, Lapkričio 29 14:54  #

Pagrindinė mintis – kiek duosimės įtikinami? Atitrūkus nuo realybės taip ir pritarsi. Gerai, kad kiti žmonės šioje svetainėje sąmoningi. Kažkur jau buvo tema apie gerus ketinimus ir konkretumą.

patiko(0)aleksandras, Lapkričio 29 15:27  #

… dėl teisininkų „sprendimų“:
-tas, kas laimi „ginčą“ padaro „nelaimingų“ oponentą ir jo pusėje esančius žmones….. manau pavyzdys su teisininkais nelabai tinka

patiko(0)v.T., Lapkričio 29 17:01  #

Laba diena,
Kelis metus kažkiek žiūrėdavau daugiau tuos labdaros rinkimo maratonus,bet kasmet darosi vis aiškiau,kad daugiau tai ,,šau,, mūsų ,,žvaigždutėms,,.
Jūsų požiūris tikrai teisingas ir priimtinas,nes dabar Lietuvoje iš visokių pašalpų gyvena gana daug žmonių,kurie gauna įvairias išmokas tokio dydžio,kaip jaunas specialistas baigęs universitetą.
Kitas labai svarbus dalykas-kada mes surinksime į seimą visus sąžiningus ir mąstančius?!Tautoje vyksta protų ir mąstančių žmonių nutekėjimas!Sėkmės Jūsų planams!

patiko(0)skaitytojas, Lapkričio 29 19:59  #

Manau, kaip Jūs siūlote, yra Suomijoje (buvau porą kartų),Vokietijoje,Šveicarijoje .Valstybė ten užtikrina kultūrinio,ekonominio,socialinio gyvenimo standartą kiekvienam Suomijos piliečiui,kur jis begyventų-sostinėje Helsinkyje ar miestelyje už poliarinio rato. Beveik kiekviename Suomijos miestelyje stovi ar statoma simfoninės muzikos salė,kur koncertuoja pasaulinės muzikos žvaigždės.Jų gastroles apmoka valstybė arba didieji koncernai. Suomijos valstybė prieš keletą metų įsteigė Rytų Suomijos universitetą-valstybė rūpinasi visų Suomijos piliečių išsilavinimu,kur jie begyventų. Šveicarijoje valstybė dotuoja autobusų maršrutus į kelių trobų kaimelius Alpių kalnuose-valstybė užtikrina Šveicarijos piliečiams susisiekimą su sostine Bernu ir likusia valstybės teritorija. Lietuvoje yra kaimų,kuriuose gyvena Lietuvos piliečiai,o autobusai pravažiuoja kartą į dieną arba iš viso nebepravažiuoja. Gyvenant tokiame kaimelyje ir gavus širdies smūgį,medicininės pagalbos laiku galima ir nebesulaukti….Nors visi Lietuvos piliečiai prieš Konstituciją ir įstatymus yra lygūs… Lietuvoje susidaro įspūdis,kad viskas-žmonės,finansai,ekonomika,kultūra koncentruojama į vieną miestą-sostinę Vilnių (panašiai,kaip Rusijoje-į Maskvą). Estijoje švietimo ministerija yra Tartu,o ne sostinėje Taline. Manau tokia valdymo decentralizacija yra europietiškumo požymis. Lietuvoje tokia misija-kol kas,manau,neįmanoma…. Matyt,mentaliteto dalykai.

patiko(0)petras, Lapkričio 29 21:52  #

Skaitytojau, bet yra viena tik maža problema, kuri manau vėliau bus didelė. Į tokias klestinčias šalis labai noriai plūsta kitų šalių gyventojai su visai kitu mentalitetu ir praktiškai labai sunkiai integruojasi į visuomenę. „standartą“ užtikrina gal ir visiems, bet skirtumai tarp sluoksnių vistiek dideli
taip kad atsiskies ten viskas ir žiū po kokių 50-70 metų (o gal ir greičiau) mes jau panašiai atrodysim :D

patiko(0)Darius, Lapkričio 29 22:18  #

Būtent. Tik likdamas nežinomas gali vadinti savo dovana auka. Kitaip tai yra tiesiog kitos rūšies investicija. Aukoji ne siekdamas rezultato, o todėl, kad negali neaukoti. Ir kitą sekundę turi pamiršti tai, ką padarei. O TV show yra tik verslas. Kaip ir dauguma kitų viešų labdaros projektų.

patiko(0)Margos paraštės, Lapkričio 29 22:42  #

Koks matematiškas požiūris!
Aš šiuo klausimu galiu pasakyti, kad man nei trukdo, nei erzina. Šou labdaros tikslais nėra blogis pats savaime.
Aš visada paaukoju, nesu abejinga tiems, kuriems yra sunkiau negu man, neskaičiuoju pinigų tų, kurie jų turi už mane daugiau. Aukai, atjautai nelaukiu ir nereikia jokių progų, jokių šou, tačiau, kaip minėjau, ir netrukdo. Nekritikuoju, nepeikiu ir negiriu, patyliukais ir nesigirdama tiesiog būnu žmogumi.

patiko(0)pt, Lapkričio 30 00:04  #

Nuo ko pradėti tokį švietimą tiems nesugebantiems, savimi nepasitikintiems? Kurią meškerę duoti? Mokyti programuoti girtus ūkininkus? Kalbėti, kad darbas ir tvarka yra gerai? Atimti iš jų vaikus, kad tai nesikartotų ir auginti steriliai nuo tos aplinkos atkyrus?
Visa tai jau bandyta nesėkmingai. Gal tiesiog neužtenka pasišventusių šiai idėjai kiekvienoje įstaigoje kiekvieną sunkią dieną, neužtenka idėjų ir paprasčiausiai nėra veikiančių auklėjimo algoritmų.
Nuo ko pradėsite?

patiko(0)miklis, Lapkričio 30 09:34  #

Šioje temoje manau verta paminėti rekordinį milijono centų piramidės projektą ,,Tavo centas gali“, įvykdytą kaip tik vakar. Kaip atrodo pastatyta piramidė, galima pamatyti oficialiame projekto tinklalapyje. Kiek teko skaityti, viskas buvo sumanyta prieš trejus metus vieno neįdomioje fizikos paskaitoje sėdinčio studento. Kaip matome, kartais ir per nuobodžias paskaitas gimsta genialių idėjų. Surinktas milijonas centų bus iškeistas banke ir paaukotas Rostropovičiaus fondui, remiančiam gabius vaikus. Galbūt dalis jų ateityje jie taps dėstytojais, kurių paskaitos kur kas įdomesnės :D
Aš ir prisidėjau – surinkau apie 200 centų :)

patiko(0)Burgis, Lapkričio 30 09:41  #

Mikliui: Tu buvai ir esi šaunuolis, bet su tais centais man kažin kas „neskanu“… Net nežinau, kas.

patiko(0)dz0, Lapkričio 30 19:29  #

> ..Jei tie verslininkai paklūsta mano taisyklei

hm, o jei ne?..

patiko(0)Burgis, Lapkričio 30 21:21  #

dz0: jei ne, tai mano vaikai dirba ne tiems…

patiko(0)Egidijus, Gruodžio 1 20:43  #

Pritariu p.B.B 100 proc., kadangi siuose tv projektuose galima pamatyt, kaip graziai surenkami labdarai skirti pinigeliai, taciau dar niekas nesukure projekto parodancio (kuri dalis tu pinigeliu?) kaip graziai jie isleidziami labdarai?

patiko(0)XHTML

Leistinos XHTML žymos:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>