Ko mus išmokė Idomenėjas?

Nieko neišmokė!

Kas mokėjo (aš…), tas moka, kas nemokėjo – tas nė nesimoko…

Užvakar patyrėme didelį malonumą – Operos ir baleto teatre buvo W.A. Mozarto operos „Idomenėjas“ premjera. Ko gero, tai geriausia, ką iki šiol tame teatre buvome matę!

*

Bet pakalbėkime apie siužetą, apie dvi pamokas, kurias pateikia ši opera.

Pirmoji pamoka – su mylimaisiais nesiskirkite, nors to norėtų tėvai, seneliai ir visas pasaulis. Nieko naujo. Romeo ir Džiuljetos versija. Šimtai romanų, spektaklių, filmų tą pamoką pateikia. O kiek išmokusių? Labai mažai!

*

Antroji pamoka – dievai jau pražudė milijonus žmonių. Ir dar pražudys. Idomenėjas, Kretos karalius, dėl kvailo įžado Neptūnui ir Jupiteriui, vos vos nenužudė savo mylimo sūnaus. O kiek dabar nužudoma iš religinio fanatizmo? Tik nereikia aiškinti, kad krikščionys nežudo! Dievas yra vienas, pamiršote?

Maža to, žudoma ir dėl šventaisiais paverstų valdovų. Gal Putinas jau prilygsta Neptūnui ir Jupiteriui? Kad Sirijos valdovas prilygsta, neabejoju…

***

Genialusis Mozartas mokė. Nueikite, pasimokykite. Nepasigailėsite.

Atsakymai

kaimietė, 2018-06-02 09:29:57

Ačiū už nuorodą į meną. Kas nuotraukoje?

Dalius, 2018-06-02 09:35:16

Ačiū, Bronislovai, už pamokas. Jūs kietas!

Burgis, 2018-06-02 09:53:37

kaimietei: nuotraukoje – trolių kaimas Italijoje, Puglijos regione. Kažkam ir troliai svarbūs… 🙂

Dalius, 2018-06-02 09:56:33

O aš maniau, kad troliai iš Norvegijos…😀

skaitytojas, 2018-06-02 10:50:07

Manau, krikščionis yra tas, kuris laikosi dešimties Dievo įsakymų, o ne tas, kuris žegnojasi šventykloje prieš televizijos kameras.

Anonimas, 2018-06-02 17:07:51

Žmogus stovi į rytus nuo bokšto. Kampas tarp jo ir bokšto yra 45°. Jis nueina į pietus 42 metrus, dabar kampas tarp jo ir bokšto yra 30°. Kokio aukščio yra bokštas? Pastaba: kampas tarp bokšto ir žmogaus matuojamas nuo žemės iki bokšto viršaus.

Juozas P., 2018-06-03 11:01:00

Su Tėvo diena!

http://1.bp.blogspot.com/-w8nB0CWcVio/TymvoRG5PXI/AAAAAAAANRU/4U09rAH0DmI/s1600/s321.jpg

Ina Vaičienė, 2018-06-03 13:19:35

Buvau ir aš Idomenėjuje. Tikrai išsiilgtai puiku. Visom prasmėm (režisūrine, aktorine, muzikinio atlikimo, scenografija).

Bet koks stiprus žodis. Kuriantis arba griaunantis. Niekada – neutralus. Ir vienintelis tikras Dievas – MEILĖ. Tad koldėl NUOŽMŪS DIEVAI?

Vis galvoju apie tai.

Sokolovas, 2018-06-03 17:10:07

MATEMATIKOS EGZAMINUI ARTĖJANT

Liko šešios

naktys…

Pirmasis ekskavatorius, dirbdamas vienas, visą darbą karjere atliktų per 6 valandas, antrasis-per 9 valandas.

Pirmajam ekskavatoriui pradėjus dirbti karjere, antrasis ekskavatorius 30 km/val greičiu pajudėjo iš transporto įmonės į karjerą.

Atvykęs į karjerą, antrasis ekskavatorius ėmė dirbti kartu su pirmuoju, ir, praėjus dar dviems valandoms, visas darbas buvo baigtas.

Apskaičiuokite kelio, vedančio iš transporto įmonės į karjerą, ilgį.

Anonimas, 2018-06-04 00:13:27

Sokolovui:

Manau, kad viena valanda. Tikiuosi, paskaičiavau gerai.

Anonimas, 2018-06-04 00:22:21

Na, o atstumas, aišku, 30 km.

Anonimas, 2018-06-04 09:21:15

Suklydau. labiau norėjau pasakyti 80 km.

Rasa, 2018-06-04 09:26:44

🙂 Taip, su mylimaisiai skirtis sunku…

Jų išsiskyrimas buvo sunkus. Verkė abu… Jis turėjo dešimčiai dienų išvažiuoti į komandiruotę, o ji pas mamą į kaimą.

Susitikimas buvo ne mažiau įspūdingas. Kitą dieną. Pliaže Egipte.

O dievai… Ką dievai… Jie bejėgiai prieš žmonių norus 🙂

Važiuoja vyriškis troleibusu ir mintyse vardina: “žmona bjaurybė, draugai išdavikai, gyvenimas suš… skylė”

Už nugaros stovi angelas ir rašosi. Ir galvoja: “kokie keisti žmogaus norai. Ir kasdien tie patys… Bet ką padarysi, reikia vykdyti…”

Saulėtos dienos jums visiems 🙂

Sokolovas, 2018-06-04 10:14:30

Rasai:

“Žmona bjaurybė” Nėra nieko, brangesnio už laisvę.

“Susitiko Egipto pliaže” Ištikimas gali būti tik tie, kam sveikata neleidžia kitaip elgtis. Teatleidžia man Išimtys, jų misija-patvirtint šią taisyklę…

“Draugai – išdavikai”…Istorijoje nėr buvę atvejo, kai “išdavė priešai” Išduoti gali tik draugai…:)

Rasa, 2018-06-04 12:06:21

Sokolovui: manau mes nevienodai suprantam, kas yra laisvė. Gyventi su mylimu žmogumi anaiptol neturėtų būti “nelaisvė”. Be to, laisvė, tai nėra “ėjimas per laukus” 🙂 Laisvė yra pakankamai atsakinga. Jei ji teisinga.

Nežinau kaip ten su kitų ištikimybe, bet tarkim aš buvau ištikima savo buvusiam. Jei įskaičiuot ir draugystę, tai kokius 26 metus 🙂 Lyg ir nebuvau mirtinai serganti visus tuos metus. Aišku, kažkas gali pasakyt kad “na ir durna”. Bet tai ne visai psichinė liga 🙂 Nėra tai jau taip sunku, jei požiūris į tai, kas yra tikros vertybės, va toks. Ištikimas.

Draugai, sakot, išdavikai? 🙂 O jei pažiūrėtume iš kitos pusės? O gal jūsų (mūsų) lūkesčiai kitų žmonių atžvilgiu per dideli? Tarkim aš nesijaučiu nieko niekada išdavus. Bet pilnai tikiu, kad kažkam galiu atrodyti esanti išdavikė, nes iš manęs tikėjosi kažko kito kažkuriuo atveju.

Be to, gyvenimas yra toks įvairiaspalvis. Tarkim mane išdavė mano ex-as. Nekalbėsiu apie tuometinį skausmą ir t.t. Ten visokių tų išdavysčių buvo, jei kalbėtume įprastais terminais. Pakalbėkim protingiau, ne apie emocijas. Ar galima kaltinti vieną žmogų? Na vadinasi aš nebuvau tokia, kokios jis tuo metu norėjo, kokią jis įsivaizdavo 😉 O aš esu pakankamai protinga ir labai gerai jį pažinau, kad tikrai būčiau galėjus būti tokia, kokios jis nori. Juo manipuliuoti nebūtų buvę sunku. Bet aš labai norėjau būti tiesiog savimi 🙂

Kita vertus, dabar aš esu labai jam dėkinga ir linkiu visko, kas jam geriausia. Lyg ir susiklosto ten jo gyvenimas po truputį. Kodėl nekeikiu? Nes aš turiu du puikius vaikus. Nes aš įgijau milžinišką patirtį, kuri leidžia suprasti tikrai daug. Aš išmokau sugebėti visiškai pasirūpinti savimi ir ne tik savimi. Aš esu laiminga. Ypač laiminga dar ir dėl to, kad man nebereikia su juo gyventi 😀

Rasa, 2018-06-04 12:08:30

Gyvenimas nėra juodas arba baltas. Va tas gerai, o anas blogai. Gyvenimas tiesiog yra. O kol jis yra, tai ir puiku. Vieną dieną jis vienoks, kitą kitoks. Ir nekaip nėra blogai 🙂 Pav. šiandien jis man kvepia jazminais ir bijūnais (nes vakar iš mamos parsivežiau). O dar šiandien jis man saldus ir čiulba 🙂 Nes atsidarius langus valau ir turiu skanaus torčiuko. Žinoma gal už torčiuką būtų saldžiau mylimo bučinys, bet, mano metuose, tai žinokit ir torčiukas ne blogiausias variantas 🙂

Sokolovas, 2018-06-04 16:42:59

Rasai:

Aš nesakiau to, vardan ko reikėtų tiek daug prirašyti 🙂

Nerašiau, kad DRAUGAI-IŠDAVIKAI, Rašiau, kad išdavikais gali tapti tik draugai.

Bet jei norite, pridursiu, Paskaitykite kriminalines kronikas, daug kur matysite -“nuėjo su draugais, susidėjo su draugais, norėjo padėt draugui, todėl į muštynes įsivėlė…”

O kas informaciją apie žmogų nutekina, jei ne jo draugai ? Galvojat, tarnybos iš telefono pokalbių klausymosi info surenka ? Ne ! Iš draugų !!! Ir iš kaimynų, jei turite neatsakingumo su jais atvirauti,,,

O dėl meilės…Žinote, suprantu dvidešimtmečius, Bet , kai meile-seile tiki brandaus amžiaus žmogus,-tai čia jau liga !

Sokolovas, 2018-06-04 17:17:13

O jei išsiskyręs žmogus tiki meile (turiu omeny abstraktų žmogų)-tai jau visai liūdna/

Išsiskyręs žmogus-tai žmogus, gavęs Gyvenimo pamoka apie tai, jog “meilė” yra ne tik tuščiaviduris, bet ir klaidinantis girtų poetų išgalvotas štampas.

Kiek būdavo, ir kiek bus naivių jaunuolių, kurie nieko neklauso, ir tarsi užhipnotizuoti kartoja-“Pas mus bus viskas kitaip ! Nes mes MYLIM !!!…”

Nebus kitaip, Kaip radom, taip paliksim…Ir daugumos jų iliuzijos skausmingai suduš…

Nereikia to melo gražiam apvalkale !

Rasa, 2018-06-04 18:36:13

Sokolovui: Įdomiai jūs čia 🙂

Niekada gyvenime nė sekundei nesu suabejojusi Meile- jos galia, jos jėga, jos gebėjimu kurti, jos neapsakomu grožiu. Ko gero mes ne apie tą patį dalyką kalbam 🙂 O kad meilę žmonės supranta skirtingai, tai, manau, tikrai taip yra 🙂

P.s. pagalvokit, o jei išmoktumėt mylėti žmones taip, kaip mylit matematiką? Juk išties kiek daug visko atrastumėt? Tikimybes ir pasikartojimus, x-us ir tokius nerealius kaip pi, lengvus uždavinius ir tuos, kurių niekada nesuprasit 🙂

Sokolovas, 2018-06-04 19:01:19

Rasai:

Aš nesuprantu, ką reiškia “MYLĖTI ŽMONES”.

Kokius žmones ? Kokia prasme ?…

Ką reiškia “mylėti žmones” ?

Random, 2018-06-04 19:38:48

Kad Sokolovas paranojikas – aišku seniausiai. To priežastys pamažu aiškėja 🙂

Sokolovas, 2018-06-04 22:07:23

MATEMATIKOS EGZAMINUI ARTĖJANT

Liko penkios

naktys…

Laivas nuplaukė tam tikrą atstumą stovinčiame vandeny per 10 valandų, tą patį atstumą upe pasroviui-per 6 valandas.

Per kokį laiką šis laivas nuplauktų tą patį atstumą, plaukdamas šia upe prieš srovę ?

Giedrius, 2018-06-04 22:41:33

Iš knygutės “Jūs mylite, reiškia, Jūs Gyvi!” (“Вы любите, значит, Вы Живы!”):

“… tai, ką daugelis jūsų vadina Meile, iš tikrųjų, nėra Meilė visiškai… Tai, ką daugelis iš jūsų kartais laikote meile, savo reikšme artima lytiniam instinktui. Šis jausmas niekuo nesiskiria nuo jausmų, kuriuos vieni kitiems jaučia gyvūnai ar paukščiai… Tikroji Meilė neturi prisirišimo nei prie konkrečios lyties, nei apskritai prie savo Meilės objekto. Tai vidinis jausmas, tai Meilė visai kūrinijai, visai Gyvybei, visai visatai… Jūs nustebsite, bet Meilės jausmo, kuris nuo pat pradžių yra būdingas visai kūrinijai, tikrojo Meilės jausmo, jūs nejaučiate beveik niekada”.

Dabar pacituosiu vieną matematiką, kurį labai gerbiu ir kaip savo srities žinovą, ir kaip žmogų, kuris yra labai tiksliai pasakęs: “Nėra “Mistikos”. Yra nepažintų reiškinių”. Gal mes tiesiog ne viską, o galbūt ir nieko nežinome apie Meilę? Gal reikėtų įvesti naują mokslo rūšį: mokslas apie Meilę, jeigu žinoma tai įmanoma sutalpinti į mokslo kategoriją 🙂

Ir dar vienas gyvenimiškas pvz.: italų gydytojas Džiuzeppe (Juozapas) Moskati (1880-1927). Romos katalikų bažnyčios paskelbtas šventuoju. Trumpai apie jį: http://www.bernardinai.lt/straipsnis/2018-04-12-sv-juozapas-moskatis/61112. Koks motyvas jį vertė daryti tai, ką jis darė? Gal tai ir buvo Meilė? Man labai rekomendavo pažiūrėti filmą apie jį “Джузеппе Москати: Исцеляющая любовь”. Nespėjau. Perleidžiu pirmumo teisę Jums visiems 🙂 Youtube’je yra rusų kalba ir su angliškais subtitrais.

Rasa, 2018-06-05 18:54:02

Giedriui: 🙂 Gražiai parašei.

Gražu ir ta bendražmogiška meilė, kuria tas Džiuzepė mylėjo žmones.

Bet grįžkim vėl į pradžią. Apie tuos Romeo ir Džiuljetas 🙂 Šiaip ar taip, egzistuoja ir meilė va tokia. Tarp vyrų ir moterų. Aistringa.

Kartais juokiuosi, kad visus žmones mylėti yra kur kas lengviau nei kurį nors vieną 🙂 Gal todėl, kad tai ir yra ta nesavanaudiška meilė, nieko nereikalaujanti? Žinoma, jei nesavanaudiška.

Bet va tu, kaip vyras, dabar ir papasakok, kokia turėtų būti meilė tarp vyro ir moters 🙂 Labai gražų p. Burgio požiūrį žinau, savo žinau, Sokolovas nepapasakos normaliai. Taip kad įdėmiai klausau. Tavo požiūrio. Kaip tu myli moterį. Kaip reikėtų mylėti. Arba tiesiog. Na pasiilgau kalbų apie meilę kažko šį vakarą. Ar remiesi vedišku požiūriu? 🙂

Sokolovas, 2018-06-05 20:07:40

MATEMATIKOS EGZAMINUI ARTĖJANT

Liko keturios

naktys…

a ir b-teigiamieji skaičiai, tenkinantys lygybes

a(a+b)=13,

b(a+b)=23.

Apskaičiuokite a+b

skautas, 2018-06-05 22:39:55

valio 6, ačiū

Giedrius, 2018-06-06 00:10:25

Rasai: Tik ką grįžau ir rašau jau vėlokai, bet gal apie meilę kalbėti toks laikas yra pats geriausias 🙂

Kaip reikėtų mylėti rekomendacijų stengiuosi nedalinti 🙁 Kiekvienas eina savo keliu per savo kupstelius, kiekviena situacija yra skirtinga, todėl vienam gali būti patartina tai, kas kitam nerekomenduotina. Todėl atsakymų kiekvienas turėtų ieškoti savo širdyje.

Tačiau kaip ir kiekvienas normalus vyras, moteris… myliu 🙂 Gerąja to žodžio prasme! Tikiu karma ir reinkarnacija, todėl iš to viskas ir išplaukia.

Šiuo metu manasis požiūris ko gero būtų arčiausiai vediškojo. Nenoriu labai išsiplėsti, bet meilė šeimoje tai pasiaukojimas, tarnavimas ir pagalba vienas kitam. Visada (beveik visada 🙂 pasirengęs paaukoti savo asmeninį interesą (pvz. užsiėmimą joga) vardan bendro šeimos ar žmonos intereso (reikia jai kažkur kažką padėti, nuvykti, nunešti/parnešti). Negalima iškelti savo, net ir labai aukštų dvasingų interesų virš pareigos prieš tuos, kuriems esi įsipareigojęs. Geranoriškai priimu sutuoktinės silpnybes/aštrumus ir stengiuosi darbuotis su savosiomis. Tam yra daug priemonių. Na, net nežinau, čia daug galima prirašyti, bet mane domina harmonija ir ramybė šeimoje, kad visi jaustųsi joje kaip Dievo užantyje, todėl savo ego šeimoje reikėtų susikišti… na, kur nors 🙂

O šiaip tai labai skeptiškai žiūriu į visus tuos patarimus, kuriuos dalina glamūriniai žurnalai, jų neskaitau, o jeigu ką ir išgirstu, tai išklausau ir padarau savaip 🙂 Ramus, kryptingas siekis padaryti laimingu kitą, suprantant, kad tam visiškai nereikia pasakiškų pinigų, milijono raudonų rožių, baltų limuzinų, atostogų Pietų ašigalyje ir pan… Tai tik išorė…

Kaip mums sekasi?… Esu labai dėkingas savo žmonai ir meilei, kad labai sunkiu metu prieš keletą metų, viename teismo posėdyje ji atsistojusi ramiai išdėstė: aš pilnai palaikau savo vyrą.

Ko gero, pasakiau daug ir kartu nepasakiau nieko, bet ši tema yra begalinė… Tai jau taip 🙂 Bet juk žodžiai visada pasako gerokai mažiau nei pasakoma tarp žodžių.

Rasa, 2018-06-06 00:25:23

Giedriui: ačiū 🙂 Šaunuolis 🙂 Gera nuo tokių pasidalinimų.

Sokolovas, 2018-06-06 06:33:10

Skautui :

Teisingai !

Inga, 2018-06-06 14:11:09

Dėl laivo… Per 30 valandų? Ar gali taip būti?

Sokolovas, 2018-06-06 14:47:26

Ingai:

Taip, puiku ! Taip ir yra…

O jei rezultatas atrodo įdomiai-reiškia, -geras uždavinys. Tiktų per egzaminą 🙂

Sokolovas, 2018-06-06 16:57:13

MATEMATIKOS EGZAMINUI ARTĖJANT

Liko trys naktys…

Vasaros naktys…

Jos tokios trumpos…

Inga sugalvojo du skirtingus skaitmenis. Jurga, nepriklausomai nuo Ingos, sugalvojo tris skirtingus skaitmenis. Kokia tikimybė, kad bent vienas merginų sugalvotas skaitmuo sutampa ?

Anonimas, 2018-06-06 22:39:45

Sokolovui:

1-7/15=8/15

vilkas pilkas, 2018-06-07 11:00:27

Gerb. Sokolovai,

pastebėkit, kad pastarasis uždavinys bus pasiutiškai smagesnis, jei sąlygoje paminėsim, kad naudojami

ne dešimtainės abėcėlės skaitmenys…

(liko dar 2 naktys – viena Idomenėjui ir viena Rasai)

Sokolovas, 2018-06-07 12:03:57

Gerb. Vilkui

Manau, jog taip daryt negalima. Nes ir taip daugybė žmonių neskiria skaičių nuo skaitmenų.

Skaitmenys yra: 0, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9

Sokolovas, 2018-06-07 12:08:41

MATEMATIKOS EGZAMINUI ARTĖJANT

Liko dvi naktys…

A, B, C, M-tam tikro apskritimo taškai,

AB=BC=AC. Taškai C ir M yra skirtingose stygos AB pusėse.

Įrodykite, jog MC=MA+MB (Pompėjo teorema)

Sokolovas, 2018-06-07 12:16:03

“DAR PO VIENĄ”

Dėžėje yra kortelės, kuriose surašyti visi natūralieji keturženkliai skaičiai, kurių skaitmenys nesikartoja.

Kiekvienoje kortelėje yra tik vienas toks keturženklis skaičius.

a) Kiek kortelių yra dėžėje ?

b) Inga atsitiktinai paėmė vieną kortelę. Kokia tikimybė, kad joje esantis skaičius dalijasi iš 10 ?

Sokolovas, 2018-06-07 12:21:50

“TARP PIRMOS IR ANTROS-VENKIM PERTRAUKOS ILGOS…”

  1. Mažoje saloje-gripo epidemija. Mėnesio pradžioj gripu sirgo 20 procentų salos gyventojų.

Per mėnesį sergančių salos gyventojų skaičius padidėjo 20 procentų.

Keliais procentais per tą mėnesį sumažėjo nesergančių salos gyventojų skaičius ?

Sokolovas, 2018-06-07 12:28:27

  1. Kiek įstrižainių turi aštuonkampis ?

  2. Į skritulį, kurio plotas 673pi, įbrėžtas taisyklingasis daugiakampis, turintis 54 įstrižaines. Apskaičiuokite šio taisyklingojo daugiakampio plotą.

Sokolovas, 2018-06-07 13:03:52

ŠIS UŽDAVINYS ŠIEK TIEK PAVĖLAVO…

Šachmatų turnyre susitiko n vyrų ir n moterų. Iš pradžių kiekvienas vyras sužaidė su kiekviena moterimi po vieną partiją. Po to visi vyrai sužaidė tarpusavyje po vieną partiją, ir visos moterys sulošė tarpusavyje po vieną partiją.

Iš viso buvo sulošta 2016 partijų. Apskaičiuokite n reikšmę.

Rasa, 2018-06-07 13:04:35

Vilkui Pilkui ir Sokolovui: Mes čia su Idomenėjum pasitarėm ir aš nutariau, kad aš imu sunkiausią uždavinį, o jis likusius 🙂

Taigi. Naktis su Sokolovu. Skaičiuojam aštuonkampio įstrižaines…

M (įstrižainių kiekis) lygu n(n-3)/2, kur n-kampų kiekis. Taigi 8(8-3)/2 lygu 20 įstrižainių 🙂

Bet man tai vis vien naktimis labiau patinka skaičiuot žvaigždes.

Sokolovas, 2018-06-07 13:38:04

NAKTIS SU RASA PO ŽVAIGŽDĖTU SKLIAUTU

Naktis…Juodi šešėliai, krintantys nuo dar juodesnių paukščių…Ir tik tūkstančiai žvaigždžių šviečia dangaus skliaute. Jos telkiasi į įmantrias figūras, tarsi bendrautų tarpusavy, nenorėdamos būti vienišos. O jau Paukščių Tako gražumas !

Vaikštinėjame nakties tyloj su Rasa. Aš apie kažką kalbu, Rasa apie kažką tyli…

Rasa piešia apskritimus dangaus skliaute. Mintimis, žvilgsniu, kuris taip nenori trauktis nuo šio didingo vaizdo…”Šviesmečiai, parsekai…’- vis kartoja Rasa, tarsi ruoštųsi tolimai kelionei į Galaktikos platybes…

Ir staiga Rasai apsireiškė

UŽDAVINYS: Štai viename apskritime yra 20 žvaigždžių. Jas visas sujunkime atkarpomis. Kiek bus atkarpų ?

Aš susimąsčiau. O Rasa tęsia toliau-kiekviena žvaigždė jungiasi su n-1=19 žvaigždžių, tad

20*19. O kadangi AB ir BA yra ta pati atkarpa, tai

jų bus n(n-1)/2=190.

Puikiai pasijaučiau, supratęs šio uždavinio (jis man pasirodė nelengvas) sprendimą. Kad visi dėstytų matematiką taip, kaip išdėstė Rasa po dangaus skliautu !

Bet Rasa eina toliau. Uždavinys gimdo uždavinį (dar vienas uždavinių gyvasties įrodymas !), ir Rasa formuluoja:

Tarkime, kad ankstesniojo uždavinio jokios trys atkarpos nesikerta viename taške, esančiame apskritimo viduje. KIEK BUS TŲ ATKARPŲ SUSIKIRTIMO TAŠKŲ, ESANČIŲ APSKRITIMO VIDUJE ?

Kol kas neišsprendžiau…Lauksiu, kol Rasa po žvaigždėtu skliautu paaiškins 🙂

Inga, 2018-06-07 14:36:56

Gripas: Nesergančių gyventojų sumažėjo 5 proc.

Šachmatai: n=32

Elena, 2018-06-07 15:43:57

Sokolovui ” už naktis su Rasa po žvaigždėtu skliautu”

Jums ne 10 o 100 balų.

Sokolovas, 2018-06-07 15:46:23

Elenai

Ačiū !

Sokolovas, 2018-06-07 15:48:02

Ingai:

Taip, puiku ! Jūs gal matematikė ? Tiesiog įdomu 🙂

Inga, 2018-06-07 15:56:14

Sokolovui:

Pati tikriausia filologė 🙂

Todėl, deja, ne visus uždavinius įveikiu.

Sokolovas, 2018-06-07 16:34:39

NE ŠIO PASAULIO…

Ingai:

Geras….:) Tačiau…Visų uždavinių neįveikia niekas. Uždaviniai už mus stipresni. Žmogus negali pakilt virš jų galios. Ir ne žmogus-kūrėjas jų…

Uždaviniai gimsta ir gausėja lygiagrečioj erdvėj-Pen ktajame Išmatavime.

Tai-savotiška užveidrodė (kas mena Alisą stebuklų šaly). Tai- erdvė, nepripažįstanti žemiškų “realijų”.

Todėl didžiai klysta tie, kas klausinėja “kam reikia matematikos gyvenime?”. Didžiai klysta. O kas klysta didžiai,-apsirinka ir mažumėle. Ir juokingai atrodo tie, kas išgalvotais pavyzdžiais aiškina, kad “matematika reikalinga gyvenime”. Dirbtinumas, lįsdamas iš maišo, pralenkia ylą…

Matematika-ne mokslas apie gyvenimą. Tai Kosmosas-ne šio pasaulio !

A. Einšteinas mokė-matematikos dėsniai, susieti su tikrove,-nepatikimi. Patikimi matematikos dėsniai nėra susiję su tikrove.

chl, 2018-06-08 00:57:23

Sveiki, Sokolovai,

Ar jūsų manymu, tokiame uždavinyje būtų pakankamai matematikos?

Tarkime, n yra duotas ir n >= 4. Atsitiktinai, nepriklausomai ir tolygiai pasirinkime n apskritimo taškų – P1, P2,…,Pn. Imkime iškilųjį n-kampį, kurio viršūnės yra taškai Pi. Kokia tikimybė, kad bent vienas iš viršūnes atitinkančių šio daugiakampio kampų yra smailusis?

Sokolovas, 2018-06-08 10:42:19

Chi :

Ko gero…Bet (kol kas taip regiu) -tai būtų geometrinio modelio uždavinys (n-1)-matėj erdvėj

x1+x2+…+xn=1

x1+x2<1/2

x2+x3<1/2

x3+x4<1/2

……………….

x(n-1)+xn<1/2

chl, 2018-06-08 12:21:34

Atsiprašau, bet o ką jūs pažymėjote x1,…,xn?

Sokolovas, 2018-06-08 15:56:28

Laikau, jog apskritimo ilgis 1.

x1, x2,…-lankų tarp gretimų apskritimo taškų ilgiai

chl, 2018-06-08 16:58:41

Tada, tiesa sakant, neatrodo, kad jūsų pasiūlyta mąstymo kryptis būtų produktyvi. Greičiau klaidinga ir klaidinanti. Argi tokiu būtų galima gauti tikimybę bent jau, kai kalbame apie keturkampį (n=4)?

Sokolovas, 2018-06-08 17:58:40

Mano būdas veda link priešingo įvykio -VISI KAMPAI BUKI, tikimybės.

Taip, keturkampiui lengva gaut akivaizdų faktą, jog tokio įvykio tikimybė lygi nuliui. Tai akivaizdu, nes

x+y+z+t=1

x+y<1/2

y+z<1/2

z+t<1/2

t+x<1/2

Sudėję keturias pastarąsias nelygybes, sueinam į prieštaravimą su pirmąja lygtimi

chl, 2018-06-08 18:20:54

Jūs visiškai teisus – tikimybė keturkampiui, kad bent vienas kampas yra smailus yra lygi 1. Sveikinu! Bet, žinoma, taip nėra penkiakampio ir kitais atvejais ir bendru atveju, esu visiškai tikras, būtų galima rasti paprastą formulę…

Sokolovas, 2018-06-08 22:23:37

Ieškosim. Nežinau, ar ji bus paprasta…