Ko paklausė abiturientai? Ketvirtoji dalis

Penktadienio popietė, gimnazijoje tylu… Tyla prieš gerą šurmulį (MLT ir MMLT) rytoj!

Turiu laisvo laiko, atsakysiu dar į tris klausimus iš abiturientų man padovanoto šimtuko per „Šimtadienį“. Nenustoju žavėtis ta tobula dovana!

***

1. Dėl ko gyvenime labiausiai gailitės?

2. Kam Lietuvoje gyventi gera?

3. Ar esate toks draugas, kokį pats norėtumėte turėti?

***

  1. Gailiuosi, kad vaikystėje nemokėjau būti švelnesnis, geresnis, atviresnis savo tėvams… Teisinuosi, kad niekas neišmokė. Gal dėl to ir savo vaikų nemokėjau tinkamai to išmokyti, nors pažanga, palyginus su mano vaikyste, buvo didelė! Tikiuosi, kad dabar, mylėdamas anūkėlius, ir vaikams dar kartą parodysiu, kaip galima gyventi šeimoje.

*

  1. Lietuvoje gera gyventi protingiems, teisingiems, geriems ir drąsiems. Būtina, kad žmogus turėtų visas šias savybes! Atsiprašau, kad išgąsdinau, bet kitaip nebus gera gyventi. Pastebėkime, kad „gera gyventi“ yra žmoguje, o ne jo kieme, darbe, name, automobilyje, tribūnoje, restorane… Žmogus gerai gyvena, kai jam gera, kai jis žino, kad gerai gyvena. Reikia proto, kad tai suprastum, surastum, reikia teisingumo, nes save teisi kasdien, reikia gerumo, nes tik tavo gerumas tau sukuria gerą aplinką, reikia drąsos, nes gyvenimas labai sunkus…

*

  1. Ne, nesu toks draugas… Mano draugai moka dainuoti, groti! Džiaugiuosi, kad turiu tokių draugų! Be to, aš nelabai turiu laiko tokiai draugystei, kuri bent kas mėnesį realizuojama susitikimu, pasibuvimu… Bet aš draugams stengiuosi kompensuoti savo netinkamumą: draugams galiu atiduoti brangiausius savo baro gėrimus; pas draugus, su draugais galiu važiuoti į pasaulio kraštą, pavyzdžiui, į Palangą; niekada neišduosiu savo draugų.

***

O jūs kaip atsakytumėte?

Atsakymai

Burgis, 2012-03-23 16:01:17

Įvertinkite…

delit, 2012-03-23 16:51:00

“protingiems, teisingiems, geriems ir drąsiems” gyventi yra gera bet kurioje civilizuotoje šalyje 🙂

Jonas, 2012-03-23 21:18:55

Noriu paklausti biškį ne į temą: kodėl prie ketvirtojo MLT nėra mygtuko: dalyvausi?

Vladas, 2012-03-24 08:45:57

Leisiu sau atsakyti (nes buvo toks klausimas).

1.Man labai pasisekė nes turėjau (ir tebeturiu) tokius tėvus koks pats norėčiau būti (ir, manau, esu) savo vaikams ir jie atrodo tokie bus (ir yra) mano anūkams. Aš atsimenu konkrečių poelgių ir situacijų kuriose šiandien aš elgčiausi kitaip, tačiau gal būt tie poelgiai ir jų pasekmių suvokimas lėmė, jog šiandien esu toks, koks esu. Aš šiandien jaučiuosi priimtinas sau, gal todėl dėl nieko nesigailiu.

  1. antrą klausimą iš esmės atsakyčiau taip pat kaip ir autorius, tik savo žodžiais: Mes negalime pasirinkti kokioje šeimoje, kokioje šalyje ir kokioje istorinėje epochoje gimti, bet nuo mūsų valios ir proto priklauso ką mes su tuo “kraičiu” darysime. Žmogui, pakankamai realiai (adekvačiai) suvokiančiam aplinką turinčiam proto priimti teisingus sprendimus ir valios juos įgyvendinti, gera gyventi bet kurioje šalyje. Ne tik civilizuotoje.

Bendruoju atveju, jei žmogus jaučiasi, kad jis gyvena gerai – TAI JIS IŠ TIKRO GERAI GYVENA! Ir tai iš esmės nelabai priklauso nuo to, kiek jis turi pinigų, nekilnojamo turto, kokia jo šeima ir kokioje šalyje jis gyvena (na, jei jo pagrindiniai baziniai saugumo, maisto, būsto ir bendravimo poreikiai patenkinti). Ir, jei žmogus galvoja, kad jis gyvena blogai – JIS – deja – IŠ TIKRO GYVENA BLOGAI. Nepriklausomai nuo to, kiek jis turi pinigų, kur gyvena ir kokią padėtį užima visuomenėje.

  1. Aš norėčiau ir turiu draugų, labai panašių į save. Grojom ir dainavom studentiškais metais, dar kokį dešimt metų po to, o dabar daugiau tik dainuojame. Mes kiekvienais metais susitinkame kartu su žmonomis, vaikais (ir, kartais, anūkais):)