Ko tau iš tiesų reikia?

Birželio 11, Trečiadienis

Žodžių karai. Tą perki, tą parduodi. Tą apsivelki, tas netinka. Tą pametei, tą pavogė. Tas sugriuvo, tas supuvo. To nepamatei, tą be reikalo pamatei. To neišgirdai, to nesupratai…
***
Visai tai – dulkės, dulkės, dulkės… Metų, dienų, gyvenimo dulkės. Stabtelėk ir paklausk savęs, ko tau iš tiesų reikia,  kaip tu iš tiesų nori gyventi, kas tau iš tiesų yra esminiai dalykai? Bandau atspėti…
*
1. Nerimas dėl mokslo, dėl darbo turi būti ribotas, saikingas, skatinantis, bet ne bauginantis.
2. Sirgti reikia teisingai: oriai, be panikos, iš anksto susiradus tinkamus gydytojus, vaistus, pasvėrus galimas išlaidas, įsivertinus gyvenimo stilių, tempą, apkrovas.
3. Kažkas tave turi mylėti, kažką tu turi mylėti.  Tai gali būti tėvai, seneliai, vaikai, vaikaičiai, sutuoktinis (-ė), kaimynai, draugai…
4. Turi žinoti, įsivertinti, kiek esi išprusęs, sumanus, gabus, mokytas, turi stengtis save lavinti ir nebijoti, kad kas nors pamatys, supras – esi nevykėlis.
5. Turi būti panašus į kitus ir nepanašus į kitus. Takoskyra tarp vieno ir kito apibrėžia tave kaip asmenybę, kaip Žmogų, kaip unikumą Visatoje.
***
Dabar jūs papildykite sąrašą…
Vasara!

patiko(0)RSS

Atsakymai (10)

Burgis, Birželio 11 09:57  #

Noriu pliusų… :-)

patiko(0)ir, Birželio 11 12:13  #

6.Neturėti rėmų,keistis daugybę kartų gyvenimo tėkmėj:keisti savo požiūrį,nuomonę,tikėjimą ir netikėjimą.
7.Nebijoti būti atviram,neslėpti savo gyvenimo(ypač žaizdų) po spyna.

patiko(0)Rasa, Birželio 11 17:21  #

Ko man šiuo metu iš tiesų reikia? :/
*
Niekaip neapsisprendžiu, ko skubiau ieškot ir ką greičiau rasčiau- ar meistro, kuris trimerį sutaisytų ar vyro, kuris galėtų dalgiu žolę kaime nušienaut… :)
*
Skaičiau va Burgio parašymą ir galvoju apie tai, kodėl vis tik taip tankiai nesutampa tie, ką mes mylim, su tais, kurie mus myli? Kaip manot, kodėl? :)
*
Dėl 4-o tai… Aš dažnai esu tikra netikėlė ir dar visokia. Ir manau, kad gana bjauraus būdo. Bet aš nuolat pati stebiuosi, kaip žmonės to nemato! Na, bent jau ne dažnai mane tokia laiko. Tai gal aš esu tiesiog užsislaptinimo meistrė? :)
Nors neseniai tai mane Songoku penkto lygio išvadino… :D
*
O jei rimtai… Ko man iš tiesų reikia? Gyventi… Ir viskas.

patiko(0)Indra, Birželio 11 18:58  #

Man vertingas 4 punktas: „Turi būti panašus į kitus ir nepanašus į kitus. Takoskyra tarp vieno ir kito apibrėžia tave kaip asmenybę, kaip Žmogų, kaip unikumą Visatoje.“
Norisi pratęsti – ir reiktų niekada, niekada, niekada neatsisakyti to, kas tik tau būdinga, kas individualu. Išmokti nebijoti savęs. Tikro. Aštraus. Gyvo. Savito. Įkvepiančio.
Aš mokausi…

patiko(0)Rasa, Birželio 11 19:08  #

Indrai: na taip tai taip, tik… Tik prieš nebijant savęs reikia labai gerai save apžiūrėti iš visų pusių… Kartais gal verta ir pabijoti. Gal :) Nežinia kas pas ką slepiasi! :) Kartais verta save ir paauklėti. Ir prilaikyti. Turbūt kiekvienam tai individualu. Ne pas visus tik geri dalykai tūno, norėdami ištrūkt į laisvę :)

Be šiaip tai pritariu beveik. Priimti mums patiems pačus save reikia. Su viskuo, ką savyje turim. Ir mylėti :)

Noriu namo… O tas darbas vis nesibaigia :/

patiko(0)Indra, Birželio 11 19:32  #

Rasai: Man norisi tikėti mūsų senolių išmintimi – jie sakė: „Nuo savęs nepabėgsi!“ :)

patiko(0)Rasa, Birželio 11 19:42  #

Indrai: taip. Bet tai nereiškia, kad nereikia savęs auklėti :) Reikia mokytis būti tokiu, kad nereikėtų norėti nuo savęs bėgti :) Dažnam žmogui labai reikėtų nepamiršti „padirbėti“ su savimi :) Labai dažnas visiškai negali būti vienas, jam tuoj pat tampa vieniša. Tai kaip jie taip „nusigyvena“, kad jie visiškai nebeištveria pabuvimo su savimi?

patiko(0)Indra, Birželio 11 20:46  #

Rasai: Tas, kuris negali būti vienas, gyvenime jaučiasi iš tikrųjų visiškai vienišas, nesuprastas, nereikalingas – tai žlugdanti būsena. Kas norės ją patirti? Tai didelė nelaimė. Tai katastrofa. Žmogus žino, kad tos būsenos jis negali pakeisti. Jis atsiribojęs nuo kitų, o gal yra atstumtas…
O tas, kuriam vienatvė nebaisi, išgyvena palaimą, ramybės būseną. Šventos akimirkos, kai gali pabūti tik su savo mintimis, prisiminimais… Tada kyla egzistenciniai klausimai, tada pažįsti save – tikrąjį… Gali save paauklėti! Pasikrauni „baterijas“ ir vėl – į bendraminčių ratą!

patiko(0)Kaimietė, Birželio 11 22:45  #

Makalienė, o ne gyvenimas.

patiko(0)Rasa, Birželio 11 22:47  #

Indrai: „Настоящее одиночество, когда вы всю ночь говорите сами с собой — и вас не понимают…“ (Михаил Жванецкий)
:)

patiko(0)XHTML

Leistinos XHTML žymos:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>