Kokia tikimybė, kad išsprendėte?

Vasario 11, Šeštadienis

Mokytojams ir dėstytojams sunku suprasti, ką iš mokyklinių laikų mokslų prisimena, vis dar moka su mokyklomis nesusiję suaugusieji. O tie suaugusieji, kiek pastebėjau, iš visų jėgų stengiasi neišsiduoti…
*
Sunkiau neišsiduoti antro kurso studentams. Juk universitetai negali dirbti be prielaidos, kad studentai prisimena mokyklinius mokslus. Tai ir pasitikrinkime!
Štai kelios eilutės teorijos ir trys uždaviniai – iš 2011 ir 2010 metų valstybinio brandos egzamino. Valstybinio, kolegos studentai! Valstybė tiki, kad jūs tokius uždavinius spręsti mokate. Mes su jumis tik tęsiame tikimybių teorijos kursą. Po savaitės pasitikrinsiu, kaip jūs pasitikrinote galimybę tęsti…
***
teorija

pirmas

antras

trecias

O gal ir jūs, su mokyklomis nesusiję suaugusieji, pasitikrinote? Kaip jums sekėsi?

patiko(0)RSS

Atsakymai (25)

Burgis, Vasario 11 09:34  #

Kiek padėkos, tik tiek studentų ir turiu… :-)

patiko(0)Arvydas, Vasario 11 10:27  #

O Jūs niekada nebandėte organizuoti suaugusiųjų matematikos pamokėlių? Panašiai, kaip nesenai organizavote 5-8 klasių moksleiviams? Manau, kad tokios pamokėlės turėtų turėti nemažą pasisekimą! :)

patiko(0)algis, Vasario 11 11:08  #

Taip pat siulau organizuoti matemalikos lyderiu turnyrus savivaldybes tarnautojams ir seimo nariams

patiko(0)D., Vasario 11 12:07  #

Algiui: o aš siūlau lietuvių k. lyderių turnyrus ;)

patiko(0)Is arciau, Vasario 11 12:12  #

Arvydai as manau kad suaugusiu daug nesurinktu. 1 Suauge dirba, turi vaikus, namu uki. 2 Suauge irgi turi namus draugus. 3 Sportas, kalbu kursai, kinas, teatras suaugusiems atrodys naudingiau. As ateiciau jei butu laiko tai tik su Direktoriumi pasneket, nes tai super idomu

patiko(0)Arvydas, Vasario 11 12:34  #

Iš arčiau, žinoma, kad suaugę neturi laiko. Bet, kas norėtų, tikrai laiko rastų. Aš pats užsiėmęs pagal visus tris Jūsų išvardytus punktus – reikia ir namus susitvarkyti, ir vaikui bei žmonai dėmesio skirti, ir sportui laiko rasti, ir hobiams pasiaukoti, ir savaitgaliai su draugais susitikti, bet, nors aš ir gyvenu Klaipėdoje, vis tiek surasčiau laiko per savaitę kartą ar du atlėkti į Kauną. Nieko tokio – mažiau pamiegočiau ;)

O, jei galiu aš, manau, kad galėtų ir kiti! Čia, kaip sakoma, ne galimybių, bet noro klausimas. O aš laiko pasistengčiau rasti dėl kelių priežasčių:

1. visada įdomu mokytis;
2. būtų naudinga atnaujinti matematikos, geometrijos, istorijos, geografijos žinias. Ne vien dėl savęs, bet ir mano mažasis vyrukas ne už ilgo pradės į mokyklą eiti..
3. būtų smagu pabendrauti su bendraminčiais, su Direktoriumi;
4. bet kokiu atveju, tai būtų šimtą kartų geriau praleistas laikas, nei vakaras prie TV.

Bet aš čia neagituoju :) Gerb. šeimininkas gali pasielgti kaip tik jis pats nori. O aš norėjau pasakyti, kas nori, tas tikrai ras ir laiko, ir galimybių apsilankyti suaugusiųjų pamokėlėse :)

patiko(0)Burgis, Vasario 11 13:34  #

Įdomi mintis apie matematikos pamokėles suaugusiems… Panašu, kad aš jas pasiūlysiu! Pasirengsiu ir pasiūlysiu.

patiko(0)algis, Vasario 11 14:18  #

Arvydai, eik , isgerk alaus, gal nusiraminsi

patiko(0)e, Vasario 11 21:13  #

Arvydai, jei taip nori mokytis matematika, kas tau trukdo tai padaryti paciam? Praleisk visus vakarus prie matematikos knygu, gal tau dabar matematika atrodo lyg hobis, bet kuo giliau brisi i miska, tuo tamsiau tau bus.

patiko(0)Arvydas, Vasario 11 21:34  #

Mieli jaunuoliai, žiūrint iš mano pozicijų, Jūsų pastabos atrodo visiškai beprasmės!
Algi, aš visiškai nevartoju alkoholio. Nei alaus, nei vyno, nei šampano, nei sidro, nei kitų – sunkesnių ar lengvesnių – alkoholinių gėrimų. Nepagalvok, kad giriuosi, tiesiog aš gyvenu tokį gyvenimą, jog man nereikia papildomų priemonių, norint atsipalaiduoti.
E, aš mokausi. Šiuo metu savarankiškai studijuoju mažųjų statinių architektūrą. Bandau perprasti jų konstrukcinius mazgus, projektavimo ypatumus, komunikacijų išdėstymą ir t. t. Bet su mielu noru sužinočiau dar ką nors naujo. Tai nebūtinai turi būti matematika.
O dabar Jūs man atsakykite – kodėl aš negaliu judėti į priekį, stengtis sužinoti/išmokti ką nors naują? Juk aš Jums nedaviau jokių nurodymų lankyti papildomas pamokas.. Keista, kad Jūs taip jautriai reaguojate į mano smalsumą. Kita vertus, man įdomu, kodėl Jūs esate apatiški? Kodėl Jūs nenorite gyventi visaverčio gyvenimo? Kam Jūs save taupote? Kada Jūs žadate pradėti tikrą gyvenimą? Ar Jūs planuojate tik egzistuoti?

patiko(0)Manfredas, Vasario 12 03:13  #

„algis“ su „e“ priminė… (Įspėjimas: jeigu buvo sunki diena, geriau ant nuorodos nespausti. Čia, kad man el. laiškų nerašytumėt, jei sudaužysit kompiuterį.)

Arvydui: pagarba Jums. Esu 100% tikras, kad svetainės šeimininkas turėtų apie ką papasakot apie matematiką suaugusiems. Tokių, kuriems suprast nereikėtų aukštosios matematikos žinių, bet praplečiančių pasaulio supratimą (ir atitraukiančių nuo alaus, „algio“ atveju).

Keletas pavyzdžių, kurie šovė į galvą:
– Kokių skaičių daugiau, lyginių, ar lyginių ir nelyginių?
– Poliklinikoje pasidarėte 99% tikslumo kraujo tyrimą retai ligai (pasireiškiančiai 1 iš 10 000 žmonių). Jūsų tyrimas buvo teigiamas. Kokia tikimybė, kad sergate?
– Kiek viršūnių/kraštinių turi keturmatis kubas? O kaip atrodo?
– Laimėjote kvietimą į TV loteriją. Studijoje yra trejos uždarytos durys: už dviejų yra asilas, už trečių – 512 arklio galių, geltonas Lamborghini Gallardo. Jūs išsirenkat duris #1, o šou vedėjas (kuris žino kur yra „lambordžinis“) jums specialiai parodo, kad už durų #3 buvo asilas. Lieka dvejos uždarytos durys (#1 ir #2), o vedėjas jums siūlo keist savo spėjimą į #2. Keisit?
– Kas bendro tarp kalnų, kalafijorų ir kraujagyslių?
– Kas yra √-1? O „e^(i * pi) + 1“ (čia jau truputį pažengusiem)?

Pabaigai, parekomenduosiu.

patiko(0)e, Vasario 12 11:07  #

Atsiimu žodžius, Arvydai. Teisingai, visada reikia judėti į priekį, vienas iš blogiausių dalykų (pabrėžiu, kad ne blogiausias, bet vienas ir blogiausių), tai būti vidutinybe, pritapėliu.

patiko(0)Arvydas, Vasario 12 14:44  #

E, dėkoju, kad supratote mano nuomonę! Svarbu ne tik išdėstyti savo mintis, bet pasistengti suprasti oponentą. Jums tai pavyko, už tai Jūs nusipelnėte mano pagarbos! Tik kitą kartą pasistenkite savo poziciją reikšti ne taip kategoriškai ;)

Beje, aš truputį paaiškinsiu savo poziciją. Tiesiog, toks gyvenimo būdas, kurį pasirinkau aš, man labai tinka bei patinka. Bet tai nereiškia, jog tai yra absoliučiai teisinga gyvensena. Galbūt, Jūs turite kitokių pomėgių ir kitokį požiūrį? Jei Jūs esate laimingas, reiškia – pasirinkote teisingai. O būti išskirtiniu ar vidutinybe – čia jau kiekvieno iš mūsų skonio reikalas.

patiko(0)Iš arčiau, Vasario 12 20:48  #

Arvydai, dėl jaunuolio… Aš suprantu, kad jūs vyresnis, bet aš 22 metų būdamas ketvirtame kurse jau auginau vaiką ir turėjau žmoną, kuri tuo metu tik buvo baigusi mokykla. Patirties pas mane įvairios pilnas. Todėl nepavadinčiau aš jau savęs labai jaunuoliu. Tiesiog suaugęs ir tiek.

patiko(0)Arvydas, Vasario 12 21:51  #

Iš arčiau, mano komentaras buvo skirtas tikrai ne Jums :)

patiko(0)Edmundas, Vasario 12 23:13  #

Suaugusiųjų matematikos pamokų idėja tikrai atrodo gera. Bet siūlau pagalvoti ir internetinių pamokų galimybę, aišku, derinant su gyvu bendravimu. Virtualiai kartais lengviau atvykti:)

patiko(0)laisvamanis, Vasario 13 17:11  #

ne oponentas, tik kritikas (švelnus) – teisingai išsprendžiau, bet vaikus ne matematikos mokau… bet atmetu mokinius, kurie iš elementarios aritmetikos paprasčiausioje mokykloje gauna 5…. tiesa, po 2 min trukmės primityvaus testo… daug tėvų pyksta – bet neturiu kur trauktis – nemėgstu B.B. – bet JIS – geriausias geros mokyklos direktorius

patiko(0)Burgis, Vasario 14 20:34  #

Aciu, laisvamani, tai bene kilniausias oponento pagyrimas…

patiko(0)Ela, Vasario 15 19:30  #

Labai lauksiu matematikos pamokeliu suaugusiems :) Ir ne tik as, bet ir mano vyras laukia :)

patiko(0)Burgis-Q.E.D., Vasario 19 13:06  #

Manfredui: man patiko klausimas apie keturmatę erdvę. Aš, žinoma, jau tiek nebeišgeriu, kad ten patekčiau, bet teoriškai pamėginsiu…
*
Trimatės erdvės kubas (tarkime, kad jo briaunos ilgis yra vienetas) turi aštuonias viršūnes. Tinkamai pastačius tą kubą koordinačių pradžioje, tų viršūnių koordinatės yra:
000
001
010
011

111
Taigi dabar aišku, kad keturmatės erdvės kubas turi 16 viršūnių. Jū koordinatės yra:
0000
0001
0010

1111
*
O kaip tas kubas atrodo? Tai kad niekaip neatrodo, nes ten mes matyti negalime!

patiko(0)biurokratas, Vasario 27 23:49  #

Apie tikimybes:
Ar galima bausti už tikimybę?
Pasirodo, LT galima…
Pateiksiu porą ištraukų iš LRS priimtų dokumentų:
13. Laikoma, kad tikrinamos Stoties spinduliuotės radijo dažnio didžiausias nuokrypis viršija leistiną radijo dažnio didžiausią nuokrypį, kai tikimybė, kad radijo dažnio nuokrypis viršys ribinę vertę, yra didesnė kaip 1 procentas (skaitinių rezultatų tikslumas – viena dešimtoji procento dalis).
21. Tarnybai Taisyklių nustatyta tvarka ir sąlygomis nustačius, kad asmuo pažeidė nustatytas radijo dažnio (kanalo) naudojimo sąlygas, jis atsako teisės aktų nustatyta tvarka.
Pilnas dokumentas čia
http://www3.lrs.lt/pls/inter3/dokpaieska.showdoc_l?p_id=391202&p_query=&p_tr2=3

Kaip manote, ar matematiškai korektiškai parašytas 13 punktas? Juk kas jau išmatuota, tai jau yra tikrai ivykęs įvykis, ne tikimybė. Kai daug išmatuotų reikšmių- statistika. Ar tikimybė gali būti iš praeities? :)

patiko(0)Burgis, Vasario 28 10:10  #

biurokratui: na, aš manau, kad čia viskas teisinga… Įsivaizduokite buitinį elektros tinklą. Atėjo ekspertai, pamatavo – 220 voltų. Bet aš sakau: „Dabar 220, bet čia ta įtampa taip šokinėja, kad labai didelė tikimybė, jog tuoj ji bus 280 ar daugiau. Taisykite!“
Jei yra tikimybė 0,01, kad radijo dažnio nuokrypis viršys leistiną ribą, reikia kažką taisyti, tiesa?

patiko(0)biurokratas, Vasario 28 21:26  #

Apie elektros tinklą:
1.1.4. Įtampos svyravimai. Tiekiamos (gaminamos) elektros įtampa nuo 2002 metų (nors elektros tinklo vardinė įtampa nedidinama iki 230V) įvedamos naujos leistinos tinklo įtampos ribos: nuo -10%iki +6% (laikant vardine įtampa 230 V), t.y. nuo 207,0V iki 243,8 V. Po 2009 metų elektros tinklo įtampa didinama iki vardinės 230 V reikšmės ir nustatomos leistinos nuo -10% iki +10% darbo įtampos ribos, tai yra nuo 207 V iki 253 V.
Šaltinis štai čia:
http://www.vei.lt/index.php?id=582
Gero vakaro, įtampos be svyravimų! :)

patiko(0)biurokratas, Vasario 28 21:33  #

Gero vakaro ir įtampos be nesinusiškumų!!!
(žiūr ten pat, 1.1.3) :):)

patiko(0)biurokratas, Kovo 1 22:18  #

Apie tą patį:
ar tikimybė matuojama kokiu nors prietaisu? Mano galva, tikimybė tai apskaičiuojama definicija.

patiko(0)XHTML

Leistinos XHTML žymos:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>