Koks tas lietuvis?

Liepos 5, Ketvirtadienis

Rytoj visi lietuviai pasaulyje giedos Lietuvos himną. „Tautišką giesmę“. Taigi Lietuvos piliečiai, bet ne lietuviai, himno negiedos?
*
Šiandien Kaune bus atidengtas paminklas „Laisvės karys“. O gal Vytis? O gal ne paminklas, o tik skulptūra? Nuo ko tas karys, atšuoliavęs prie pilies (o ne nuo pilies) gina Lietuvos laisvę? Nuo vokiečių? Nuo švedų? Nuo lenkų? Tai jau tikrai ne nuo rusų ginti kardu…
*
Vakar per TV iki nakties žiūrėjome dainų šventės ansamblių vakarą. Galvojau: kiek mumyse dar tų sutartinių, tų lėtų šokių, tos kaimo romantikos? Gal tie dronai-sakalai įdomesni? Džiaugiausi, kad šokiuose tie vyrukai tokie panašūs į mane: išdidūs, gal net pasipūtę prieš merginas, energingi, drąsūs. O mane tai juk kaltina arogancija, kaltina!
Galvojau: ar tas laisvės karys būtų toks mėmė prieš valdžią, kaip dabartiniai jaunuoliai? Ar ir jis žiūrėtų, kaip čia nugvelbti ką nors vokelyje, maišelyje, dėžutėje? O gal tas laisvės karys pagaliau atšuoliavo ginti lietuvių nuo lietuvių?
*
Rytoj – nacionalinė šventė. Karaliaus diena. Karaliaus. Mes vis dar negalime be karalių. Negalime. Bet gal laisvės karys nuves mus ten, kur laisvai skraido sakalai, kur nėra lygių ir lygesnių, kur garbė svarbiau už turtus? Kur su žmonėmis galima kalbėti savo kalba, o ne skaityti jiems iš popieriuko…
*
Aš tikiu tais, kurie šoka ir dainuoja!

patiko(37)