Kraujas. Miškas. Saulė

Jiedu šiandien išvyksta į šiaurę… Ten šilčiau.

O, kokios sunkios, kokios nuostabios buvo tos dienos nuo gruodžio 22-osios!

Šlapia, po to – šalta, sausa, po to – baltas sniegas!

Žiūrėkite, kaip mūsų voras įklimpo sniege…

voras_m

*

Vakar jauniausia anūkėlė Emelie greitai greitai nupiešė piešinėlį, atnešė ir pasakė, kad suprastume esmę: „Kraujas. Miškas. Saulė.“ Pirmą kartą išgirdau taip iššifruojant Lietuvos vėliavą…

veliava

*

Lukas sukūrė lėktuvnešį. Tikėkimės, kad netrukus jis plaukios mūsų, Lietuvos ir Švedijos, jūroje ir saugos mus…

luko

*

O aš prisiminiau, kad jūs jau seniai čia nerašėte savo pageidavimų – kokia tema aktuali jums?

Atlyginimai? Švietimas? Baukutė? Vaikai? Sveikata?

Palauksiu, gal kas parašys…

 

Atsakymai

Sokolovas, 2017-01-08 12:37:16

Švietimas ir…Matematika.

Elena, 2017-01-08 13:12:52

Lyrika, literatūra, grožis, gėris – ne tiek mene, bet ir gyvenime -įvykiai, poelgiai, sprendimai. Praeity to pas Jus buvo žymiai daugiau.

Pvz,- mane sujaudino visai nesenai Santariškių Klinikose įvykis. Kelių savaičių kūdikėliui atlikta širdies operacija. Sunkioj komos būsenoj,jokių poslinkių pagerėjimui nėra.Ir štai palatoje jam gyvai pagrojo klasikinę muziką. Kūdikėliui iškart atsirado ilgai lauktas pirmas pagerėjimo simptomas.

Pasirodo Santariškėse praktikuojama muzikos terapija- groja Muzikos Akademijos studentai, tik gyvai, ir tik klasikinę muziką, ir tik sunkiems komos būsenos ligoniams.

no name, 2017-01-08 13:13:26

Valstybės kryptis. Mes jau gerą dešimtmetį neturim jokių konkrečių tikslų dėl mūsų valstybės ateities. Buvo tikslai – ES, NATO. Įvyko. Ir viskas. Atrodo, kad visa kita turi ateiti kažkaip savaime. Ir mūsų renkamieji (negaliu aš jų vadint politiniu elitu tradicine prasme) užsiima kažkokių nesisteminių, ad hoc sprendimų priėmimais (dabar vis įtariau žiūriu į nuolatinius pažadus ką nors drausti), mes gyvenamam nežinodami, kas kokiam galios turėtojui į galvą šaus rytoj. Švietimas, atlyginimai ir pan. – tiesiog tos pačios krypties nebuvimo įkaitai. Žinot, dar koks R. Kuodis, prisiskaitęs J. Rawls ar Baumann, parašo kokį normalesnį straipsnį, bet jie mūsų valdžios nepasiekia, neinspiruoja jokių konceptualių diskusijų (priešingai, valdžia diskutuoja apie tautinius kostiumus, vėliavas, fortepijonus, draudimus siųsti popierines atvirutes ir kitas šiai dienai visiškai neaktualias “problemas”). Taigi, kokios visuomenės ir valstybės mes norim ir kokią sutinkam visi kartu kurti? Aš, pavyzdžiui, norėčiau saugios (socialine, ekonomine, karine prasme), nuspėjamos valstybės, o ne kažkokios visų auksinėmis šakutėmis ir peiliais draskomos paklodės, kokią ji primena dabar. Noriu teisingai paskirstomų ir naudojamų mano sumokamų didžiulių mokesčių, noriu teisingo atlyginimo už kvalifikuotą ir aukštos pridėtinės vertės darbą gydytojams, mokytojams, tiems patiems policininkams ar gaisrininkams. Noriu efektyvaus viešojo administravimo sektoriaus, o ne krūvos prisodintų giminaičių ar šiaip kokių reikalingų žmonių, jų žmonų, vaikų, darbe žiūrinčių filmus, mezgančių šalikus anūkams ir pan., noriu lygių galimybių visiems gabiems vaikams. Negi čia daug?

Giedrius, 2017-01-08 13:46:24

no name: Tai visai nedaug. Tai savaime suprantami žmoniški poreikiai. Labai tikslus Jūsų pastebėjimas dėl krypties nebuvimo. Tai viena iš didžiųjų mūsų valstybės problemų, kuri absoliučiai neturi vystymosi krypties. Todėl joje vyksta daugybė tarpusavyje nederančių ir viena kitai prieštaraujančių veikų. O kai vienu metu bandai eiti ir į kairę ir į dešinę, tai lieki stovėti vietoje. Nėra vienos krypties ir nėra vieningo vadovavimo, siekiant užsibrėžtų tikslų. Yra tik chaotiškas Brauno judėjimas valstybės valdyme vis nuklystant į užribius. t.t. su begaliniais griežtinimais, kurie veda tik į dar didesnį socialinį nesaugumą ir neteisingumą. Kartais net pradeda atrodyti, kad visa valdžia susirgo šizofrenija: t.y. neadekvačiu realybės suvokimu.

Giedrius, 2017-01-08 13:51:48

Elenai: Puiki įžvalga nuo ko reikėtų pradėti taisyti padėtį šalyje ir pasaulyje – nuo muzikos!!! Čia daugiau informacijos apie muzikos poveikį mums: http://klass.sirius-centers.net/lectures/zhivitelnye_zvuki_muzyki#ch2 ir čia http://klass.sirius-centers.net/lectures/muzyka_opredelyaet_napravlenie_razvitiya_tsivilizatsii

skaitytojas, 2017-01-08 14:26:25

no name: R.Kuodis vienur kalba apie nelygybės aklavietę:

http://www.delfi.lt/verslas/verslas/r-kuodis-priejome-nelygybes-aklaviete.d?id=72924698

kitur-apie tai,kad nebereikia tiek pinigų skirti regionams (tarsi regionuose gyventų ne Lietuvos piliečiai):

http://www.delfi.lt/verslas/verslas/r-kuodis-nebeverta-skirti-tiek-pinigu-regionams.d?id=71308812

Kur pažiūrų nuoseklumas?

no name, 2017-01-08 15:13:59

Skaitytojui: manau, klausimus dėl pažiūrų nuoseklumo reikėtų uždavinėti pačiam autoriui, ne man, Kuodį paminėjusiai kaip intelektualą, provokuojantį diskusijoms, tik, deja, mūsų sprendimų priėmėjai toms provokacijoms nepasiduoda. Nors šiaip aš nelabai matau Kuodžio pažiūrų nenuoseklumą: jis pastoviai akcentuoja efektyvų išteklių naudojimą, sprendimų priėmimą vadovaujantis kaštų-naudos metodu ir pan. Ir jo žinutė dėl regionų buvo juk ne tokia, kad jiems apskritai nereikia skirti biudžeto lėšų. Žinia buvo ta, kad tos lėšos turi būti skiriamos ir naudojamos efektyviai. Suprantu, pavyzdžiui, kokio miestelio norą turėti kultūros centrą, bet jeigu jis stovi tuščias, jame kartą per mėnesį pakoncertuoja koks radžis ar pan., o tame centre “dirba” seniūno/mero sūnus, dukra, žentas ir dar septyni biudžetininka ar pan., tai čia jau ne investicija, o pinigų įsisavinimas. Ir tokie įsisavinimai juk regionams absoliučiai jokios teigiamos naudos, išskyrus konkrečią naudą konkretiems asmenims, ne visuomenei, neduoda.

skaitytojas, 2017-01-08 15:44:27

no name: tenka dar kartą prisiminti skaitytą teiginį apie Suomiją- valstybė užtikrina ekonominio,socialinio kultūrinio gyvenimo standartą kiekvienam Suomijos piliečiui ,kur jis begyventų-sostinėje Helsinkyje ar miestelyje už poliarinio rato. Buvau Suomijoje porą kartų- mažuose miesteliuose stovi kultūros centrai su koncertinėmis salėmis,kur atvyksta koncertuoti pasaulinės rimtosios muzikos žvaigždės.Jų gastroles dažniausiai finasuoja vasltybė ar didieji koncernai. Berods 2010 metais valstybė įsteigė Rytų Suomijos universitetą Kuopio ir Joensuu miestuose. Tiesiog Suomijos Konstitucijoje parašyta,kad valstybė piliečiams užtikrina kokybišką gyvenimo aplinką.

Nežinau,ar pasiteisins šis eksperimentas,bet Suomijos valdžia ne tik kalba, bet realiai bando spręsti visuomenės problemas:

http://www.delfi.lt/verslas/verslas/suomija-zengia-revoliucijos-link-visiems-pilieciams-kas-menesi-mokes-po-803-eurus.d?id=69783326

no name, 2017-01-08 15:56:34

Skaitytojui: mūsų Konstitucija irgi tiek visko teoriškai užtikrina žmogui ir visuomenei (18-45 str. pilni tokų garantijų), o praktiškai turim, ką turim. Žinote, man labai keistai atrodo tie Suomijos ar kitų valstybių pavyzdžiai ir bandymai juos “užmauti” LT realijoms. Kur Jūs norėtumėte tos koncertų salės? Varniuose? Šilalėje? Mosėdyje? Dar kažkur? Ir tada jau būtų viskas gerai ant tos Lietuvos? Ir gal atimkim iš tų, kurie dirba ir uždirba (sumokėjęs krūvą mokesčių), ir padalinkim visiems po 803 EUR (nes dabar, spėju, biudžete neturim tokių lėšų kaip suomiai)? Būsim visi lygūs ir laimingi. Tik priminsiu, kad 50 m. kišo visus į Prokrusto lovą, ir nepasiekė tos visuotinės lygiavos ir laimės. Nebenorėčiau atgal…

skaitytojas, 2017-01-08 16:15:31

no name: kam tada dejuoti- “… norėčiau saugios (socialine, ekonomine, karine prasme), nuspėjamos valstybės…”? O gal žinote stebuklingą receptą,nepanašų į Suomijos , Olandijos ir kt. pavyzdžius?

no name, 2017-01-08 16:30:40

Skaitytojui: manau, reikėtų skirti norus nuo dejavimų.

Nuraminsiu:), nėra stebuklingų receptų. Yra kasdienis kiekvieno iš mūsų elgesys ir darbas: tinkamas ir profesionalus savo darbo atlikimas, sąžiningas mokesčių mokėjimas, taisyklių laikymąsis, neapgaudinėjimas savo valstybės – jeigu kiekvienas iš mūsų laikytųsi šių minimalių elgesio standartų, nereikėtų kaip tam Pavlovo šuniui su nutįsusia seile ir pavydu žiūrėt į suomį, olandą. Beje, pamenate, kad Šveicarijoje žmonės referendume balsavo prieš pinigų dalijimą visiems?

skaitytojas, 2017-01-08 16:39:20

Štai ir receptas : jeigu kiekvienas laikytųsi dešimt Dievo įsakymų…

Esencija, 2017-01-08 17:53:10

Parašykit ką nors iš savo vaikystės/jaunystės atsiminimų. Kaip švęsdavot šventes? ko labiausiai dovanų laukdavot iš Senelio Šalčio? kada sužinojot, kad Senelio Šalčio nėra? ar labai nusivylėt? kokių firmų drabužiais tėveliai Jus rengė žiemą, kad nesušalumėt? kokia žiemos sportui skirta įranga naudojotės? kada pirmą kartą važiavot traukiniu? kada pirmą kartą paragavot banano? kada pirmą kartą pamatėt gyvą bezdžionę, o kada gyvą afroamerikietį? ir t.t.t.t.

Papasakokit su visais savo įspūdžiais, taip, kaip Jūs mokat.

ainana, 2017-01-09 12:04:25

Sokolovas ir Gyvenimas

Amber, 2017-01-09 15:25:48

Jei Emelie ne taip iššifravo Lietuvos vėliavą, tai kaip ji tada išsišifruoja?

Jūs mokėtės į elektrikus, tad kodėl nieko nemokinate ir nepasakojate apie ją? Elektros teorijoje yra daugybė mokslinės fantastikos, todėl šitai sričiai reikia šviesių protų. Ar pastebėjote, kiek žmonių baigia elektros mokslus ir kiek iš jų iš tikrųjų susieja savo gyvenimą su elektra?

Alma, 2017-01-09 16:24:30

Švietimas ir vaikai! 🙂

Vilkas Pilkas, 2017-01-10 11:24:28

Amber,

kaip “fantastikos” skaitytojas nesutinku su tamstos teiginiu “Elektros teorijoje yra daugybė mokslinės fantastikos”. Turbūt su tuo nesutiktų nei Nikola Tesla, nei Šrėdingerio katinas. Gal dar gravitaciją “magija” pavadinsite?

bha, 2017-01-10 13:10:25

Na, gravitacijoj dar daug neaiškumų ir “mistikos” 🙂 Nebent kažkas kitkas turėta omeny

Rimas, 2017-01-10 15:40:00

Sunku kalbėti apie švietimą, kai gimnazijos chemijos mokytoja 11-okams rašo dešimtukus už iškarpytas snaiges, kuriomis papuošti kabineto langai. Ir tai mokiniams, kurie pasirinko chemiją mokytis A lygiu!

O per kontrolinį 10 gali gauti tik tie, kurie sėkmingai dalyvauja LitChO, nes prašoma parašyti reakcijas, kurių mokyklos programoje nebuvo net tais senais laikais, kai mokyklose buvo mokoma, o ne žaidžiama…

petras, 2017-01-10 16:44:23

Rimai, mokyklinis pažymys realiai nelabai ko vertas. todėl nereiktų nusiminti, kad už snaiges rašo 10, o už kontrolinius tik jei viską išsprendi.

jei mokinys mokosi tikrai gerai, jis pats jaučia kiek moka, kiek žino ir kiek gali. o tas, kuris mokosi tarkim dvejetais ar ketvertais, taip pat supranta padėtį. padėties gali nesuvok nebent nemąstantis arba smarkiai per daug savimi pasitikintis moksleivis. tai tik tokiem mokiniam kontrolinių įvertinimai gali kažkokios naudos duot. daugiau iš jų vertės nėra, todėl nereik taip pergyvent dėl pažymių. aišku reikia gauti patenkinamą įvertinimą, kad perkeltų į kitą klasę.

petras, 2017-01-10 16:49:39

Ai ir dar. Kaip čia taip gavosi, kad žmonės, besimokę “tais laikais, kai buvo mokoma, o ne žaidžiama” dabar skundžiasi, kaip čia taip blogai viskas aplinkui ir mokyklose žaidžiama ? kaip čia taip nepastatė šviesaus rytojaus, gi MOKĖSI.

Rimas, 2017-01-11 18:43:59

petrui: žmonės mokėsi, o ne partines uodegas laižė, taigi ir neturėjo galimybių valdyti ar vkomunizmo statyti 😉