Kur dėti tas knygas?

Intrapas pasvarstymams:

„Ūkininkas vaikšto po medicininių augalų terasas Kinijoje“ (lrytas.lt)

Kuo skiriasi gydomieji augalai nuo medicininių? Ar tie augalai, kuriuos matome, ekologiški? Kiek tokių terasų Kinijoje, pasaulyje? Kokia didelė Kinija, kokia įdomi, kokia keista, tiesa?

***

_**Didžiojoje Britanijoje kas trečias vaikas neturi nė vienos knygos. Tokią išvadą padarė britų Nacionalinis raštingumo fondas, apklausęs apie 18 tūkst. vaikų ir paauglių nuo 8 iki 16 metų amžiaus.

(http://www.europedirect.lt/lt/straipsnis/4322/britai-suskaiciavo-trecdali-vaiku-be-knygu)**_

***

Prezidentė rengia „knygų akciją“.

Vienas gimnazistas papasakojo, kad kitoje šalyje moksleiviai suneša į vieną vietą jiems nebereikalingas (?) knygas, bet kas gali pasiimti bet kurią knygą, įmesdamas, tarkime, penkių litų ekvivalentą į ten padėtą dėžutę.

Viena bendradarbė papasakojo, kad jos vaikų mokykloje veikia tokia bibliotekėlė: bet kas atneša bet kokias knygas ir padeda lentynoje. Bet kas gali pasiimti bet kurią knygą, perskaityti ir grąžinti į lentyną.

***

Kuris variantas jums patinka?

Pirmadienį žadu atnešti į gimnaziją kelias knygas, kurios užsigulėjo namuose. Bet kurias? Tos, kurių aš neskaitau, nevertinu, nebus įdomios ir kitiems? Gerųjų gaila, nes turiu įprotį retkarčiais perskaityti jau skaitytas knygas. O ir vaikams, anūkėliams reikėtų palikti. Pabandysiu rasti kompromisą.

***

Vaikai, reikia skaityti! Reikia dovanoti knygas! (Reikia pigiai parduoti nepatinkančias knygas?)

Atsakymai

Burgis, 2011-12-09 08:31:53

Įvertinkite…

scania, 2011-12-09 09:12:00

Oi, kaip mėgstu žurnalistus, kurie nuorodų nededa savo straipsniuose.

Taigi:

„In the UK, Amazon announced it had sold 242 ebooks for every 100 hardbacks since 1 April 2011“

Aišku, apklausoje apie knygas nėra e-knygų?

Radau čia:

http://digital-stats.blogspot.com/2011/05/ebooks-are-easily-outselling-hardbacks.html

Jei elektroninių parduodama perpus daugiau, tai gal ir vaikai popierinių nebeperka?

Saugok gamtą, neskaityk popieriuje! 😀

Beje, e-knygomis lengva dalintis, negaila ištrinti, o jau padovanoti net eiti niekur nereikia 😉

sonata, 2011-12-09 12:15:13

scania, aš konservatyvi iki batų kulniukų – e-knyga man yra kaip “fast food”. Gera atsiversti tikrą knygą, o jei dar randu paraštėse pabraukymų ir pastabų, galiu susikurti visą detektyvą apie tai, kas buvo aktualu ją skaičiusiam žmogui. Mėgstu pirkti jau skaitytas knygas.Darbe turim savo bibliotekėlę, kažkas panašaus į tai, ką aprašė Gerb. Šeimininkas – atneši, padedi, pasiima kam įdomu, grąžina, po to vėl ratukas. Į tikrą biblioteką ne visda galima rasti laiko ir tai labai įpareigoja. Kokius nors bestselerius perkam kas gali paeiliui – dabar mano eilė Brensono knygai, vis dar galiu – turinys gal šimto litų ir nevertas, bet skaitys 20 žmonių.

scania, 2011-12-09 12:22:37

Sonata – aš ne prieš popierines, saugok dieve! 😉

Internete intonacijų nėra – bet patikėkit, aš už skaitymą, ir bent jau elektroninį, jei jau popierinės nekimba 🙂

Tiesiog tas straipsnis, parašytas profesionalių žurnalistų, yra profesionaliai tendencingas. Nesusituriu nepaburbėjęs 😀

Arvydas, 2011-12-09 12:25:58

Dažniausiai elektroniniu pavidalu skaitau specifinę literatūrą, kurios Lietuvoje pirkti nėra, o siųstis popierinio varianto neapsimoka. Dažniausiai tai būna skaitiniai susiję su darbu arba pomėgiais. Grožinę literatūrą skaitau vien tik seną-gerą popierinę.

Knygas, skaitytas daugiau nei vieną kartą, pasilieku namuose. Jas patogu pasiimti, kai užeina ūpas paskaityti, o taip pat knygos – puikus interjero elementas. Žinoma, jei jos tvarkingai saugomos ir prižiūrimos. Ir čia tik mano nuomone :)) Knygas, kurias perskaičiau tik kartą, po kažkiek laiko nunešu į gyvenvietės biblioteką. Manau, kad tokiu būdu knyga dirbs savo tiesioginį darbą – švies skaitytojus, o mano namai nebus užgriozdinti skaitiniais, kuriems ypatingų sentimentų nejaučiu 🙂

Beje, man labai patiko darbo/mokyklos/draugų bibliotekėlės idėja. Reikės ją aptarti su kolegomis!

Burgis, 2011-12-09 13:32:26

scania: šiek tiek ne į temą, bet apie žurnalistines antis…

Buvau čia parašęs, kad vidutiniškai per gyvenimą žmogaus plaukai užauga 725 km. Gerai, kad Ernestas sukritikavo. Pasisekė dar kartą pamatyti tą informaciją ten, kur buvau matęs. Taigi ne „plaukai“, o „plaukų“! Yra skirtumas… Atsiprašau.

scania, 2011-12-09 21:19:59

Burgi – viskas mūsų pasaulyje yra ne taip:

Knygos yra vertybė, kurią nežinai, kur dėti.

Žurnalistai stengiasi ne tiesą rašyti, o lankomumą ar pardavimus didinti.

Ir mokyklose ne stengiasi vaikus išmokyti, o pasiekti kokių nors pasiekimų.

Viena tik yra atgaiva – pastovumas:

Knygas, kiek pamenu, visi tik gyrė, ir maža kas skaitė.

Žurnalistais kiek tada tikėjom, tiek ir dabar.

O mokytojai – vaikų susirinkimuose tebesako tas pačias kalbas, kurias ir man sakė, kai mokiausi.

O juk norėtųsi Utopijos – kur mokytojas moko, rašytojas rašo, o kepėjas kepa. Ir kepa ne mišinį iš cheminių medžiagų, o duoną 🙂

Gintaras, 2011-12-12 17:08:02

Apie senas geras popierines knygas – ar tikrai jos TOKIA vertybė? Man pvz labai dažnai nepatinka knygos šriftas, tarpai tarp eilučių per maži, prispausdinta teksto iki pat lapų sandūros. Ką, neskaityt, o laukt kito leidimo? Su el.knyga tokios problemos nėr, viską susistumdai ir šriftą pasiderini komfortiškam skaitymui PATS. O turinys, ar jis atspausdintas popieriuj, ar atvaizduojamas skaityklės ekrane juk nenukenčia. Ir dar, jei vaikas nelinkęs skaityt, duokit jam kokių norit knygų ir dar primokėkit – neskaitys, deja… Bet žinau atvejų, kai skaityt žmogus pradėjo jau baigęs mokyklą, taip kad neprarasti tie neskaitantys mokiniai 🙂