Kur vaikai? Gatvėse?

Birželio 9, Ketvirtadienis

Trikampis toks: skaitau Harlan Coben detektyvą „Laikykis stipriai“ apie vaikų auginimo problemas; skaitau Gerb. Rasos komentarą apie tai, kad laisviems, be auklių augti buvo gerai (pritariu!); girdžiu per radiją, kad labai trūksta „dienos centrų“, vaikų stovyklų – vaikai gali „patekti į gatvę“.

*

Sprendžiu tą trikampio uždavinį. Kodėl aš dieną nematau vaikų būriais (gaujomis?) vaikščiojančių Laisvės alėja, kvatojančių akropoliuose ir megose, linksmai siaučiančių Ąžuolyne ir pan.? Noriu matyti pulkų pulkus tokių linksmų, laisvų, draugiškų vaikų! Kuo bloga gatvė? Gatvė bloga naktimis, blogos tamsios tarpuvartės, bet ne gatvė. Vaikai, ypač nuo 6 iki 14 metų, turi būriuotis, „socializuotis“, turi išmokti susirasti draugų ir pramogų. Turi išmokti išdykauti… Ne nusikalsti, o išdykauti.

*

Nutolau nuo vaikų. Nežinau, ką šiuo metu veikia jūsų vaikai. Nejaugi vis dar yra senelių kaimuose ir vaikai mėgaujasi kaimo pramogomis? Be draugų? Kompiuteriai? Sportas? Kokios dienos laiko proporcijos tam ir kitam? Ar ir jūsų vaikai rengia farma vakarėlius, kaip tame detektyve, o paskui žudosi? Iš knygos sužinojau apie naują problemą: vaikai vagia tėvų vaistus, suneša juos „į bendrą katilą“ ir svaiginasi… Farma vakarėliai.

*

Įdomu būtų sužinoti, kaip vaikų vasarą padeda organizuoti čia užklystantys vaikų tėvai.

patiko(0)RSS

Atsakymai (18)

Burgis, Birželio 9 09:31  #

Ar aktuali tema? Reitinguokite…

patiko(0)laguna, Birželio 9 09:58  #

Auginam vienturtę 12-atę. Šiuo metu dedam daug pastangų, apžavų ir visokių kitokių gudrybių, kad pradėtų skaityti anglų kalba parašytas knygeles ;). Rengia maršrutą mūsų šeimos atostogoms. Planas-Gruzija. Ji sudarinėja maršrutą, kurį pristatys ir bus visos šeimos aptarimas. Dar ruošiasi išvykai į kalnų alpinizmo stovyklą. Iš vakaro aptariam sekančios dienos pietus: ji gamina ir mes atvažiuojam papietaut į namus arba mes ją kvieciam pietų i mietą.
Vakarais dažnai važiuojam dviračiais į centrą – susidaro apie 30 km. Dar dažnai traukiam burtus kuri iš mudviejų važiuos su tečiu motociklu pasivėžint. Dažnai laimi ji ;)

patiko(0)Burgis, Birželio 9 10:09  #

lagunai: o, čia tai planai! Gėriuosi.

patiko(0)Rasa, Birželio 9 10:20  #

Lagunai: nuostabu, bet jūs kartu kartu- toks įspūdis susidaro. O kada gi ji būna su vaikais? Jei dienomis su jumis, vakarais su jumis? Ar ji būna su draugais? Kodėl ji su jumis važiuoja su dviračiais į centrą, o ne su draugais prie kokios balos maudytis vakarais? :)
Neturiu nieko prieš, tiesiog priekabiauju prie tobulos šeimynos… :)

patiko(0)laguna, Birželio 9 10:43  #

;), labai skatinam but ir su draugėm. Tik toks laikas kai visos matyt nori vadovaut, o nusileist niekas nenori. Jos klausiam ar jai patikų, jai visada draugė nurodinėtu kaip ir ką daryt, o ji būtų tik vikdytoja. Aisku ji atsimena tik tuos atvejus kai ji nusileido ;). Mokinasi draugaut ;). Važiuoja su draugėm ir su riedučiais ant rampų pasivažinėt ir šiaip ledų ant suoliuko susėdus suvalgyt. Tik vasara jos klasiokių netiek ir daug mieste. Todel ir prigalvojam visokiu tokiu veiklų. Ir į kaimą drauges kviečiasi savaitgaliui ir ji pati yra pakviesta…

patiko(0)M11, Birželio 9 12:09  #

Dar ne tėtis, bet…
…rytais daromės šukuosenas
…sprendžiame, kaip „teisingai“ apsirengti
…mokomės vairuoti
…planuojame/ gaminamės pietus/ vakarienę
…kartu apsiperkame
…mokomės „įdomių“ žodžių
…bandome laimę lažybų punktuose
…ieškome, ką būtų galima jam nuveikti mano darbe
…vakarais bandome „teisingai“ sportuoti
…pasportavę maudomės Neryje
…išgeriame po nelegalią taurę alaus
…priekaištaujame vienas kitam
…prieš miegą pasakojame anekdotus
…naktimis kartu žiūrime NBA finalus
…kai man bus atostogos, lėksime į Rygą į U19 pasaulio krepšinio čempionatą, po to – į Palangą
Jam 17, ši vasara mums pirma, kurią beveik visą praleisime kartu.

patiko(0)Rimvydas, Birželio 9 13:24  #

lagunai:
O lietuviškai ar bent jau mėgsta skaityt?
Mano manymu: ,,Maža garbė svetimom kalbom kalbėti…“

patiko(0)petras, Birželio 9 13:36  #

gatvėj reik susėst visiem ratu, gert alų/sidrą, saulėgrąžas gliaudyt ir kortom lošt. garsiai keikiantis. bet čia jau N-14

patiko(0)sirena, Birželio 9 14:35  #

Mano vaikas dar darželyje (paskutiniai metai),bet kai pagalvoju, ką jis veiks po pirmos klases visą vasarą…Nei kaimo,nei galimybių į stovyklas

patiko(0)Rasa, Birželio 9 16:15  #

M11 puikus dar ne tėtis :) Tikiuosi jam lieka tuputį laiko ir tai mamai :))))) Bent pažiūrėti į valgančią jų pagamintą vakarienę :) Nors kyla įtarimas, kad jai belieka užmigti ant jo peties ir tai sunkiai, jei jie naktimis žiūri NBA :)
Bet vis vien labai patiko :)

patiko(0)petras, Birželio 9 16:29  #

čia kaip supratau broliai :DDD

patiko(0)Rasa, Birželio 9 16:43  #

Oi, kaip juokiuos, o aš… kaip tikra sena tarka iš romantiškai bobiško taško galvoju, va blyn, kaip vyriškis myli savo būsimos moters sūnų… :))))))))
Mhm, juoksiuos turbūt iki vakaro prisiminus :) Ir paskui dar kokias tris dienas… :)))))))

patiko(0)laisvas, Birželio 9 23:44  #

Trikampis. Stabilumo pagrindas. Stalas su trimis kojomis niekada nesvyruos. Šeimos trikampis: tėtis, mama, vaikai… Ar stovės stalas su dviem kojom?
*
Sūnui dabar egzaminų, išleistuvių (kuriose tebus vien mama), kelionės i universitetą Danijoje planai… Mažylei (12m) maudynių kaime, stovyklos Kintuose ir brolio išleistuvių planai…
*
Ką veikia ir ką planuoja mano vaikai aš žinau. Tikiuosi, kad viską žinau. O, kad jie galėtų planuoti aš blaškausi po Europą. Vasarą tik savaitę pabūsiu su šeima… Etc…

patiko(0)M11, Birželio 10 09:23  #

Rasa, kalbėjau apie savo globotinį-draugą-jaunesnįjį „brolį“ :)

patiko(0)Vilė, Birželio 10 09:36  #

Rasai: aš pagalvojau lygiai taip pat:)
laisvam: mano atveju, tokia gyvenimo eiga, baigėsi tuo, kad vaikai dvasiškai atitolo nuo tėvo. Vyras bandė save pateisinti-dirbti ir dirbti, kad šeima galėtų planuoti. Mes planuojame, solidžiai planuojame:)), bet dabar dažniausiai kiekvienas sau, deja. Vaikai myli tėtį, tačiau dvasinio ryšio tarp jų nera. Tikiuosi Jums taip nenutiks.

patiko(0)Rasa, Birželio 10 12:34  #

Vilei: deja deja… Dažnai dvasinis ryšys nepriklauso tik nuo buvimo kartu. O kartais jis labai stiprus ir nebūnant kartu.

patiko(0)Žydrūnas, Birželio 10 23:54  #

Dabar kitoki laikai…
http://www.fishki.lv/flash/childhood.swf

patiko(0)jurgis, Birželio 11 23:09  #

> vaikai, ypač nuo 6 iki 14 metų, turi būriuotis, „socializuotis“
hm, socializuojasi dar ir kaip… visokiuose socialiniuose tinkluose… bei prie žaidimų prilipę neretai…

nes jei jų nesimato gatvėse, trūksta stovyklų, o tėvai vidutiniškai skiria 7min per parą, tai kur daugiau dingsi?

patiko(0)XHTML

Leistinos XHTML žymos:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>