Labai praktiška programa žmonėms be profesijos

Vilniaus meras – žurnalistas, Kauno meras – humanitaras, Klaipėdos meras – muzikantas…

Kiek žmonių šiuo metu dirba ne „pagal profesiją“? Daug! Gyvenimas mus vėto ir mėto. Gyvenimas greitas ir nenuspėjamas. Elektroninės technikos inžinierius vadovauja gimnazijai, statybos inžinierė vadovauja žiniasklaidos priemonės miesto skyriui, chemikė tapo edukologe, mechanikos inžinierė vadovavo socialinių mokslų fakultetui, mano mokslo draugas buvo sporto rūmų direktorius…

*

Abiturientai, jūs renkatės profesiją. O ar ruošiatės dirbti tai, ką gyvenimas pasiūlys? Kaip ruoštis? Štai kaip:

*

1. Išmok keliauti. Greitai, lengvai pasiruošti kelionei, bet kurią akimirką psichologiškai būti pasirengęs keliauti į bet kurią pasaulio vietą, mokėti tiksliai, lengvai ir greitai spręsti bilietų, viešbučių, transporto, „kontaktų“, pinigų ir visas kitas kelionių problemas.

*

2. Išmok kalbėti. Aiškiai, įtaigiai, argumentuotai. Taisyklingai kirčiuok. Valdyk auditoriją. Prisirink „perliukų“ (patarlių, pokštų, citatų…), kuriais papuoši kalbą. Daugybė žmonių valgo gerą duoną su storu sluoksniu sviesto, užsidirbdami tai kalbomis…

*

3. Išmok rašyti. Taip greitai ir paprastai, kaip aš tai dabar darau. Rašyti neturi būti vargas, rašyti turi būti duona kasdieninė ir šventė. Išmok rašyti bent dviem kalbomis. Išmok rašyti ir lyrinius laiškus, ir dalykinius raštus.

*

4. Išmok naudotis informacine įranga. Telefonais, kompiuteriais, GPS, projektoriais, grotuvais… Išmok naudotis naujausiomis programinėmis priemonėmis. Išmok naudotis taip gerai, kad kiti tai pastebėtų ir gėrėtųsi.

*

5. Išmok rengtis. Tiksliai pagal orą, šalį, vietovę, dieną, darbą, aplinką… Žinok aprangos kodus, tiksliai jų laikykis. Išmok rengtis greitai, be stresų. Drabužinėje turėk tai ir tik tai, ko reikia.

*

6. Išmok maitintis. Tailande, Peru, Norvegijoje, Briuselyje ir Paryžiuje. Išmok maistu įtikti savo kūnui ir jausmui, išmok gauti tiek energijos, kiek reikia, išmok išvengti sveikatos problemų dėl maisto.

*

7. Išmok saugoti sveikatą. Sportuoti. Maudytis. Miegoti. Kvėpuoti. Vaikščioti. Prižiūrėti akis, odą, plaukus, dantis, nagus…

*

8. Išmok skirstyti laiką. Darbui. Poilsiui. Pramogoms. Šeimai. Draugams ir priešams. Imti sau ir duoti kitiems. Viską paspartinti ir viską sulėtinti. Nieko nepamiršti. Neužsikasti smulkmenose. Matyti visą savo gyvenimą.

***

Jei viso to kaip reikant išmoksi, niekas nebeklaus (ar manęs klausia?), kokia tavo profesija. Visada gausi darbo ir už jį bus dosniai atlyginta. Jei neatlygins kiti, pats sau atlyginsi, nes gyvensi aukštai…

Atsakymai

Burgis, 2013-02-27 08:58:24

Vėl padėkokite, aš ilgokai galvojau…

Elena Tervidytė, 2013-02-27 10:09:48

Tobula!

Arvydas R., 2013-02-27 10:21:37

9. Išmok dirbti! Aistringai. Teisingai. Mėgautis darbu. Būk sąžiningas kritikas sau. Būk įkvepiantis pavyzdys kitiems. Neieškok pasiteisinimų! Ieškok įkvėpimo!

aleksandras, 2013-02-27 10:25:36

O kur “ismok skaityti”? Beje “skaityti” (t.y. suvokti “teksto” prasme/prasmes) dauguma jaunimo kaip tik ir nemoka

Rokas, 2013-02-27 10:39:48

Tikslūs patarimai. Gero vadybininko universitetas neparuošia, ruošia gyvenimas. Geras programuotojas tas, kuris stebi ir įsisavina naujoves, o ne tas, kuris atkalė 10-ukui universitete, gavo diplomą ir tuo didžiuodamasis pamiršo mokytis toliau.

Ir taip turbūt su kiekviena specialybe, vos viena kita nekinta. Tačiau jos nekinta tik akyse…

Elena Tervidytė, 2013-02-27 10:41:19

Gerb. Direktoriau, ar leisite šituos puikius patarimus atspausdinti DIALOGE?

Burgis, 2013-02-27 10:49:35

Visiems: viskas, ką skelbiu šioje svetainėje, yra laisvo naudojimo …

Iš arčiau, 2013-02-27 11:41:51

Laba diena,

Senai nebekomentavau čia. Taip susiklostė, kad teko užsienyje stažuotis porą mėnesių. Neprisiruošdavo niekaip.

Labai sutinkus su patarimais visiems jauniems žmonėms. Universalumas šiais laikais ypač naudingas ir vertinimas dalykas, vis gi nevisai sutinkus su Arvyru R. dėl paskutinio punkto.

Darbas niekada neturi būti gyvenimo esmė, tai tik papildymas, kuris padeda gyventi ir puoselėti kitas vertybes. Savianalizė, kritika, įkvėpimas – reikalauja daug pastangų ir laiko. O kas tada lieka šeimai ir kt. vertybėm. Taip dirbti reikia gerai, jeigu dirba ką mėgsti iš vis fantastiška. Bet darbas yra toks daiktas kuris duoda rezultatą, šiuo atveju pinigų. Nieko daugiau.

ak, 2013-02-27 11:53:08

O kada gyventi savo malonumui? Meškerioti, grybauti, kurti eilėraščius, mylėtis su gražia moterimį, gerti skanų vyną, skaityti knygą ne dėl to kad reikia, o sau, pasimėgavimui? Po 60 metų? Bijau, kad ir dabar Burgis tiems reikalams sunkiai suranda laiko.

Arvydas R., 2013-02-27 11:54:58

Iš arčiau, o Jūs kurioje vietoje perskaitėte, kad darbas – über alles? 🙂 Aš raginu ne darbą aukščiau visko statyti, bet, jei jau dirbame, tai dirbti taip, kad vėliau prieš save nebūtų gėda.

Burgis, 2013-02-27 12:15:11

ak: aš visada gyvenau ir gyvensiu savo malonumui! Kuriems reikalams nesurandu laiko? Moterims… Bet randu laiko savo antros kartos moterims! Grybauti nemėgstu, meškerioti nemėgstu, vyną geriu, knygas skaitau, eilėraščius užrašau, jei ateina…

Arvydas, 2013-02-27 13:04:29

Kodėl moterims (daugiskaita)?-kaip kokioms kojinėms..Kažkoks labai jau vartotojiškas požiūris.Moterys pačios mus susiranda-gerai jei gyvenime pasitaiko bent VIENA,kuri supranta ir išties myli.Dauguma juk nugyvena pilką gyvenimėlį be tikros meilės (štai tiems ir reikia MOTERŲ-kuo daugiau).O aš su bendravardžiu sutinku-darbas ,jei jis kyla iš įkvėpimo yra pats didžiausias malonumas ir gyvenimo prasmė-tada tu pats sau ir darbdavys ir vertintojas, o kitiems duodi geriausia ką turi.Patarimai geri ,pridursiu tik -viską daryk su meile ..stenkis.

Arvydas, 2013-02-27 13:11:29

P.S. ir ,pasakysiu, Burgis pataria ne blogiau už Brensoną, gal net ir geriau (juk už dyką).Aplamai duosiu VISIEMS labai gerą patarimą-niekad netikėk patarėjais ,kurie ima pinigus (jie TIK dėl pinigų ir pataria).Nuoširdūs geri patarimai visada dalijami už dyką. Na ,o man belieka tik padėkoti,Ačiū !

Ilma, 2013-02-27 13:24:33

Gražus palinkėjimas, bet, manau, praleistas pats svarbiausias dalykas – IŠMOK SAVE MYLĖTI Keliauti, rašyti, kalbėti, maitintis – visa tai labai gerai, bet svarbiausias klausimas, iš kur kyla tavo veiksmai, iš išorinių aplinkybių ar tikro vidinio noro. Mylėdamas, vertindamas ir gerbdamas save, natūraliai rūpinsiesi savo kūnu, siela, gyvenimo būdu ir kitais dalykais, viskas susidėlios į savo vietas, atsiras norima veikla ir gyvenimas bus tau pačiam ar pačiai prasmingas.

ak, 2013-02-27 13:38:32

AR TIKRAI NORĖTUMĖTE ATIDUOTI TAI KĄ TURITE IR SUGEBATE GERIAUSIO kapitalistui – darbdaviui? Jūs, sakykime, esate geras inžinierius ir dirbate kokio nors milijardieriaus firmoje? Tikrai jam tarnautumėte visa “dūšia”? Aš matyt jau esu beviltiškai sugadintas socializmo…

Arvydas, 2013-02-27 13:47:11

ak,Na ,pradžiai,nebūtina samdytis-kas gi jus taip verčia? jeigu jau žmogui būtinai reikia darbdavio-diagnozė aiški.Net ir būti darbdaviu nėra gerai (visgi susirišimas),ką jau bekalbėti apie samdomą darbą.Nors ,darbdavys darbdaviui nelygus -yra ir labai puikių žmonių.Nereikia į viską žiūrėt per Marxo prizmę-antagonistiškai.

Saulius, 2013-02-27 14:30:37

aš dar pridėčiau, kad viso to išmokus venk vietų ir situacijų, kur būtų toks pat antras. Antraip “peštynės” neišvengiamos, nes nei vieno nei kito sąraše mokėjimas klausytis ir klausti nėra prioritetas. 🙂

E.B., 2013-02-27 15:09:49

32/32. Dar neteko čia matyti rezultato į vienus vartus. 🙂

Burgis, 2013-02-27 15:25:41

Pasitvirtino taisyklė: geriausias ekspromtas tas, kurį savaitę rengi…

Saulius, 2013-02-27 15:40:12

… per savaitę galima užsimaskuoti, nusigludinti neatpažįstamai, o tai jau nesąžininga “žiūrovų” atžvilgiu.

Rasa, 2013-02-27 18:27:34

Šiek tiek juokinga man pačiai pasidarė, kai paskaičiau šiuos punktus. Ne dėl to, kad jie neteisingi, bet man mintyse iškilo du žmonės pirmiausiai. Turintys viską, kas čia aprašoma- puikius įvaizdžius, gerą skonį ir puikius bendravimo įgūdžius. Ir tai, iš ko jie pelnosi duonai. Vieno jų profesija- Lietuvos ponių draugas Mantas Petruškevičius, o kito pavardės neminėsiu, nes jis profesionalus neįkliūnantis vagis (gal net dirbantis ne savom rankom), kurį žinau tik iš matymo ir kuris lankosi visokiuose “išpuoselėtos” visuomenės renginiuose kaip “verslininkas” ir nužiūrinėja būsimas aukas 🙂

Renaldas, 2013-02-28 09:24:55

Tam, kad gyventum aukštai, tenka pereiti slėnius. Todėl dar pridėčiau: išmok klupti, o tada keltis. Panašiai kaip Petras išsižadėjimo metu. Tokiais riebiais keiksmažodžiais keikėsi, kad žodžiai net neužrašyti. O vėliau – bažnyčios tėvas.

ak, 2013-02-28 11:47:12

O aš visai nieko ypatingo nenoriu. Norėčiau ramiai sėdėti su meškere prie ežero, turėti laiko paskaityti gerai knygai, ( tą beje jau turiu). Norėčiau turėti darbą, kuris atitiktų mano gabumus ir jėgas ir galėčiau užsidirbti maistui, paprastiems rūbams, mokesčiams už komunalines paslaugas ir dar retkarčiais galėti nusipirkti butelį gero vyno, nueiti į teatrą, nusipirkti knygą. (šito neturiu). Milijardo ar net milijono man nereikia, būti lyderiu visai nenoriu. Man didžiausias malonumas yra vaikščioti rudenį po mišką ir ieškoti grybų, – taip klajodamas kartais viską pasaulyje užmirštu. Be to mėgstu pasišnekučiuoti su geru bičiuliu ar šiaip protingu žmogumi.(Tai kartais pasitaiko). Man, atvirai pasakius, tų Burgio taisyklių kaip ir nereikia. Aišku, kažkokį minimumą (išskyrus rengimosi būdą) išmoksti mechaniškai. Nerašysi gi pieštuku, jei yra kompiuteris…

jurgis, 2013-03-03 01:37:17

o kodėl “išmok mąstyti” liko tarp eilučių? 🙂

Burgis, 2013-03-03 08:46:37

Jurgiui: išmok mąstyti, išmok dirbti, išmok save mylėti… Šie ir dar daug kitų patarimų yra gerai, bet nelabai tinka šiai temai. Jie tinka visiems ir visada, o čia norėjau pažvelgti siauriau, parašyti programėlę tiems, kuriems teks dirbti ne pagal profesiją…