Labora

Birželio 16, Pirmadienis

Kol da idealais, brol, besigėrėsi,
Siek prie idealo, tik doro ir aukšto,
O skubink! Paskui tu… jų išsižadėsi
Dėl trupinio aukso, gardaus valgio šaukšto.
(Vincas Kudirka)
*
Ar jums rūpi darbas birželio vidurio pirmadienio rytą? Labai tuo abejoju! Bet vienas dalykas yra dirbti, o kitas – pasikalbėti apie darbą. Taigi prieš pradėdamas dirbti savo mėgstamiausius darbus (tam ir yra vasaros laikas), parašinėsiu apie darbą…
*
Kokioje terpėje mes dirbame? Regina D. keliuose komentaruose šiokią tokią panoramą parodė… Įsivaizduokite, kaip aš, sužinojęs (ne tik iš Reginos D. ir qwerty komentarų sužinau…), kad ministerijoje apie mane negražiai kalba, imu dirbti kitaip. Įsivaizduokite, kaip jūs, supratę, kad jūsų viršininkas jūsų darbu nepatenkintas, imate dirbti kitaip. Kaip kitaip? Taip, kaip jūs nenorite? Taip, kad tas darbas būtų toks pat, bet atrodytų (viršininkui) kitaip?
*
Darbo stilius yra labai inertiškas. Ir gerai, kad jis toks yra! Diena iš dienos, metai po metų, lėtai, atkakliai jį (stilių) keisdamas, gali šiek tiek patobulėti, neprarasdamas savęs, neprarasdamas džiaugsmo dirbti, veikti. Bandymai ką nors pakeiti staiga yra pražūtingi: tau arba kitiems.
*
Čia jau ne kartą rašiau apie darbo esmę, bet pakartosiu: negalima dirbti už pinigus, dėl pinigų, bet tavo darbo, tavo veiklos vertę įrodo būtent pinigai. Kapitalizmas už lango. Negalima dirbti, siekiant ko nors ateityje, dirbti, veikti su aistra, malonumu reikia čia ir dabar, bet tai, kas vyniojasi į ateitį, yra tos veiklos pripažinimas tinkama.
*
Gera dirbti vasarą! Lėtai, lėtai, pasimėgaudamas, išsirinkdamas gardžiausius kąsnelius, darai tai, ko kiti, dabar gulėdami ant smėlio ar gerdami alų, nedaro… Gero jums oro!

patiko(0)RSS

Atsakymai (11)

Burgis, Birželio 16 09:01  #

Panašiems į mane…

patiko(0)qwerty, Birželio 16 11:40  #

Aš tikrai nežinau kaip apie jus ministerijoje kalba) Ministerija…skamba paslaptingai. Kažkodėl įstrigo vienos mokytojos, kuomet dar buvau mažas bambliukas pirmoje klasėje, pasakyti žodžiai:“-Man tai nesvarbu kas jūsų tėvai. Ministro vaikas ar kieno kito. Visi vienodi“. Tuomet ilgai galvojau, kas tas ministras, bet taip ir nesugalvojau, o pasiklausti nebuvo ko. Tik jis man atrodė kažkas tokio ohoho didelio turėtų būti).

Viską pažinsi palygindamas. Todėl ir sakau, kokie laikini ir apgailėtini, bei verti užuojautos yra visi tie kalbantys ministerijoje viršininkai. Kiek jų per tą ketvirtį amžiaus buvo…kiek pasikeitė…kiek pasimirė…ministrų…viceministrų…vedėjų…atsakingų…? Dešimtys, gal šimtai, o gal šimtų šimtai? O Burgis vienas! Buvo yra ir dar ilgai bus) Todėl, kas čia viršininkas?

patiko(0)Burgis, Birželio 16 11:47  #

Ačiū, qwerty! Iš tiesų, nesigirdamas ir nesipūsdamas turiu pasakyti: aš vidurinio švietimo sistemoje jau ketvirtis amžiaus, o jūs ateinate ir išeinate, kaip keleiviai laive, tai gal galėtumėte bent atėję trumpai pakalbėti su manimi, sužinoti, kaip aš matau švietimą. Tikriausiai blogai matau, tikriausiai esu savo amžiaus, savo pareigų įkaitas, bet juk tai vis tiek svarbu, kaip švietimą mato tokie, į mane panašūs! Tai ne – apkalbomis užsiima, „telefoninę teisę“ bando pritaikyti…

patiko(0)qwerty, Birželio 16 11:56  #

Gaila, kad aš nuo švietimo toli.

patiko(0)Rasa, Birželio 16 12:06  #

:) qwerčiui: kodėl gaila? Gal laimė? :)

patiko(0)ainana, Birželio 16 12:06  #

qwerty,
pradedi pataikaut chozeinui ?

patiko(0)ainana, Birželio 16 15:18  #

Pasakykit man, , kur ir kada, ir kaip bus paskelbti PUPP
rezultatai ?

is anksto dekavoju

patiko(0)Burgis, Birželio 16 15:22  #

ainanai: nesidomiu…

patiko(0)ainana, Birželio 16 15:42  #

REIKIA VISKUOM DOMETIS

gal Adefabija zino?

patiko(0)Dominykas, Birželio 17 22:40  #

„Aš mėgstu darbą. Jis mane žavi. Galiu ištisas valandas sėdėti ir žiūrėti, kaip kiti dirba!“

patiko(0)XHTML

Leistinos XHTML žymos:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>