Laikas parodyti tiesą

Gegužės 19, Trečiadienis

Esu įtikintas – matematika mokyklose jau kitokia… Šiandien mes priimsime moksleivius į antrąją (taip, ne pirmąją, o antrąją!) gimnazijos klasę. Geriausiai matematikos testą atlikęs gavo 61,9 proc. taškų. Tik! Kodėl? Du iš tų, kuriuos priimsime į pirmąją klasę, turi po 100 proc. Tai gal devintokų testas buvo nepaprastai sunkus? Pateikiu jį visą jūsų kritikai… O aš neslėpsiu – dresūros stilius duoda liūdinančių vaisių.

stoj_9_g

stojamasis_matematika_8

patiko(0)RSS

Atsakymai (24)

dominykas, Gegužės 19 15:59  #

Labai tvarkingas testas, o taip pat net ir ganėtinai naudingas laikiusiems – nesužibėjęs egzamino metu, bet nepatingėjęs vėliau išsiaiškinti sprendimų, nemenkai patobulėsi (t. y. jau ir iš valstybinio kokius 60 surinksi kaip minimum) – labai jau čia viskas klasiška.
Tiesa, žinant, kad jau tie „patys patys“ kauniečiai turbūt įstoję prieš metus, 61,9 proc. irgi nestebina, visai dar padorus rezultatas, iki tol dar nieko panašaus nelaikius…

patiko(0)giedrius m, Gegužės 19 16:35  #

Įdomu būtų pamatyti statistiką prie kurių klausimų suklumpa moksleiviai dažniausiai. Yra užduočių, kurių sprendimai paprasti pasibraižant, bet sudėtingesni bandant tiesiog išmastyt (na nesakau, kad turėtų kam nors būti labai sudetinga išmąstyt). Kitų uždavinių formuluotės gali „sumaišyti“ mokinius, nes nemoka pritaikyti žinias.

patiko(0)jonas, Gegužės 19 21:50  #

Užduotys labai įdomios, bet taip pat labai domintų ir atsakymai.

patiko(0)AL ir VB, Gegužės 19 23:57  #

Klausimas del 8-oku testo, klausimo Nr.2 atsakymo varianto: atrodo, kad truksta ‘teisingiausio’ atsakymo!
Variantas G): Visi skaiciai, taciau kai abu to paties zenklo.

Persiprasom, jeigu apsiskaiciavau! Modulius seniai mokemes…

patiko(0)Lenkas, Gegužės 20 00:26  #

galiu Giedriui atsakyti :) Visi buvo sunkus, nes tiketasi ko kitko ir asmeniskai as nebuvau gerai jam pasiruoses tai taip ir islaikiau… :)

patiko(0)Egidijus, Gegužės 20 00:53  #

Testas tikrai labai geras atrodo. Tik nežinau ar iki 9 klasės ar vėlesnėse klasėse, tačiau visi uždaviniai matyti ir išspręsti, na išskyrus gal 10.

patiko(0)Lina, Gegužės 20 02:24  #

Įdomu dar ir kiek laiko skirta testui, nes net ir labai lengvo testo rezultatai gali būti prasti, jei laiko sprendimams bus skirta labai mažai. Bet šiaip užduotys įdomios ir, mano nuomone, nesunkios. Tačiau kadangi mano matematikos žinios kiek aukštesnės nei 9 klasės lygio, tai gal ne aš ir spręsiu apie sunkumus… :)

patiko(0)Mar, Gegužės 20 03:26  #

„Trijų matų visata.
Nesiliaujančia kaita
Veržias ilgis neribotas,
Nuolatos didėja plotas,
Grimzta gylis prarajon.
Pavyzdį iš jų kiekvieno
Imk nedelsdamas kas dieną.
Kol dar kupinas jėgos,
Ženk pirmyn be atvangos.
Mintimis aprėpęs plotį,
Daug pajėgsi sužinoti,
Pagaliau gelmėj išvysi
Tu aiškiausiai prasmę visą.
Laimi tas,kas atkalklus.
Tik pilnatvėje šviesa,
Tik bedugnėje tiesa.
FRYDRICHAS ŠILRIS
1797

patiko(0)M, Gegužės 20 08:48  #

Koks yra aštuntokų testo antros užduoties atsakymas?

patiko(0)petras, Gegužės 20 08:59  #

bet aš vistiek nesuprantu, kur čia trečiame klausime uždavinys :D čia tik lygybė.
ir kas galit pasakyt, kaip matematikai vadina kintamuosius x ir y funkcijoje, jei pvz. y=2x. tai y reikšmė, o x ? ar atvirkščiai ?:)

patiko(0)petras, Gegužės 20 09:31  #

ainasau, tas 8 klasės stojamojo 10klausimas tai geras :)) nes kažkaip sunku patikėt, bet bent jau man gaunasi 50 gramų :)

patiko(0)petras, Gegužės 20 09:45  #

ir dar .. labai atsiprašau, kad potvynius keliu, bet dar vieną dalyką norėjau pastebėt :) kur M klausia, koks atsakymas, tai tinka: b, d, e, f. tik niekaip nesuprantu, kuom skiriasi teigiami skaičiai, nuo neneigiamų ir atvirkščiai ?:DD kažkaip įdomiai, čia paslėpta kokia gili prasmė ?:)

patiko(0)giedrius m, Gegužės 20 10:03  #

M : man rodos, AB ir VL atsakė teisingai.
Burgiui: 4 klausime nėra klausimo. Yra neaišku, ką reikia atsakyti. Gal pradiniame variante yra kitaip?

patiko(0)Ignas, Gegužės 20 12:32  #

Visi uždaviniai čia jau išspręsti (kai kurie nepilnai), tad trečias uždavinys tikrame testo variante nėra tik lygybė.

y – funkcijos reikšmė, x – argumentas.

Skirtumas tarp teigiamų ir neneigiamų gilus lygiai tiek, kiek gilus yra 0 – labai gilus.

O 4 klausime gana aišku, ką reikia atsakyti, tereikia atkreipti dėmesį į „:“.

patiko(0)Burgis, Gegužės 20 13:12  #

Taip, mielieji, jūs teisingai pastebėjote, kad čia ne visi sprendimai, kai kurių tik fragmentai. Neturiu nei laiko, nei tikslas toks – juk ne jūs stojote į KTUG. Tačiau giriu tuos, kurie pastebi TESTO netikslumus! Dar kartą ir jūs pabandykite. Tai aukščiausia klasė, kai griežtoje matematikoje pastebime ką nors „apytikslio“… Ką tokiu atveju turėjo daryti stojantieji? Tik parašyk vieną sakinį – ir atsakymas įskaitytas! Visada testų sudarytojams pabrėžiu, kad nereikia bijoti, jei paliksite dviprasmybę – visas gyvenimas yra būtent tokie uždaviniai!

patiko(0)zore, Gegužės 20 14:21  #


petras, Gegužės 20 14:24  #

Tai dviprasmybes palikt galima žinoma, juk nerobotai kuria testus. bet tada ir vertint reikia atitinkamai :)
nes kai pamenu, kai reikėjo atsiskaityt teorinės mechanikos kažkokius darbus pas dėstytoją. tai jam reikėdavo atnešt popierius su sprendimais ir atsakymais paraštėj. tuos atsakymus įmanoma būdavo pamatyt pas dėstytoją užrašų knygutėj. tai kai visai striuka buvo ir reikėjo atsiskaityt, tai belenko iš kito dalyko prirašiau, panašių brėžinukų papiešiau, gerus atsakymus įdėjau ir viskas. surinaku gal pusę taškų :0 nes jau vėlavau labai smarkiai, tai sako negaliu maksimaliu balu vertint. žmogelis tik atsakymus žiūrėjo.
tai vnž nebūkim robotai ir viskas bus gerai :D

patiko(0)Lina L., Gegužės 20 14:42  #

Na jei būtų vien matematika, sakyčiau, turi stojantieji į tokią gimnaziją išspręsti. Bet kai pagalvoju, kad jie ten varė non stop ir lietuvių, ir anglų, ir chemiją, ir fiziką… Tik rimtai ir kryptingai treniruotoms galvelėms pakeliamas toks darbas.

patiko(0)petras, Gegužės 20 15:44  #

8 klasės kai kurie klausimai gal sunkūs, kai kuriuos ir matematikos nesimokius galima atsakyt :)

patiko(0)Lina L., Gegužės 23 00:54  #

O dėl stojimo į KUG, kaip išgirdau iš rūpestingų tėvelių, iš tikrųjų yra samdomi korepetitoriai! Ne ne, nieko blogo tame nėra, tiesiog spėju, kad neruoštų specialiai vaikų rezultatai prastesni, o tokių daugiau stojo į 2 klasę.

patiko(0)V., Gegužės 23 09:33  #

Linai L. Mums išėjo atvirkščiai – pernai vaikas mokėsi papildomai ir anglų, ir matematiką, ir dar fiziką truputį, bet į KTUG vis tiek nepavyko įstoti. Šiemet gi nieko specialiai (papildomai) nesimokė, o į 2 klasę įstojo. Gal todėl, kad mokyklą vis tiek turėjo keisti, ir pastaruosius metus mokėsi stipresnėje. Bet ir konkursas į 2 klasę būna mažesnis.

patiko(0)Lina L., Gegužės 23 10:05  #

V. Ne, jums neatvirkščiai, aš ir sakiau, kad į antrą klasę stojantieji jau kitaip ruošiasi, kaip matom, jie ir 100 proc. nesurenka.
Sveikinu įstojus!
O į pirmą vyksta rimtas konkursas tarp besimokančių papildomai. Mamos, iš kurios girdėjau apie samdytus papildomus mokytojus, (beje, Jėzuituose) duktė taip pat neįstojo, bet įstojo daug klasiokų.
Tik tiek, kad pagal rezultatus negalima daryti išvadų apie mokymo būklę mokyklose. Apie vaikus ir jų tėvelius – taip :)

patiko(0)Vilius, Gegužės 28 16:08  #

O kam jums tie korepetitoriai. Yra gi tevai, kurie manau bent jau 9-10 klasiu uzdavinius tikrai supranta ir gali paaiskinti. Bent jau as kai mokiausi, tai pas teti klausdavau, o ko nepaaiskindavo, tai spresdavau pats kol isspresdavau. Nu blogiausiu atveju mokytojas paaiskina.

patiko(0)Dainius, Birželio 2 17:07  #

Na, man testas tikrai patiko. Jau vien dėl to, kad jis buvo šiek tiek netradicinis, kokius Gimnazijoje ir mėgsta. Juk ir 10 klasės kontrolinio metu turėjom uždavinį apie žiogą, kuris šokinėjo ant skaičių skritulio (ačiū mokytojai Mildai). Tačiau tikrai – testui išspręsti reikėjo pakankamai „tradicinių“ metodų, ne kažko, ko visi nežinotų ar negalėtų. Ir skaičiavimo mašinėlių čia visai nereikėjo; Žinau, paprasta komentuoti iš šalies, jau post factum, bet gerai, kad nekrenta paties testo lygis. Beje, visiškai sutinku su dominyku, kad patobulėti galima ir neįstojant.

patiko(0)XHTML

Leistinos XHTML žymos:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>