Lietuviai dainuoja angliškai

Sausio 29, Trečiadienis

* Japonai dainuoja japoniškai. Lietuviai dainuoja angliškai.
* Rusai dainuoja rusiškai. Lietuviai dainuoja angliškai.
* Vokiečių kalba nedaininga, todėl lietuviai dainuoja angliškai.
* Italų kalba daininga, bet lietuviai dainuoja angliškai.
* Mireille Mathieu, Charles Aznavour, Salvatore Adamo gražiai dainuoja prancūziškai, bet lietuviai nesupranta prancūziškai, todėl dainuoja angliškai.
* Angliškų dainų tekstai banalūs, lėkšti, todėl lietuviai jų neverčia ir dainuoja angliškai.
* Operečių tekstai lėkšti, banalūs, todėl pasaulis mėgsta jų klausyti itališkai.
* Lietuvių dainininkai ir poetai nesugeba sukurti patrauklių lietuviškų tekstų, todėl lietuviai dainuoja angliškai.
* Lietuvių žiūrovai, klausytojai supranta lietuviškai, bet nesupranta angliškai, todėl lietuviai dainuoja angliškai.
* Ne visi lietuvių dainininkai gerai moka angliškai, todėl jie be drovumo dainuoja angliškai.
***
Dvidešimt ketveri metai nepriklausomybės…

patiko(0)RSS

Atsakymai (17)

Burgis, Sausio 29 10:09  #

O aš sakau – suanglėjome…

patiko(0)petras, Sausio 29 11:11  #

šiaip tie patys rusai, labai dažnai dainuoja angliškai, japonai irgi padainuoja angliškai. rusijoj (didžiuosiuose miestuose) suanglėjimas žymiai labiau matomas nei pas mus (dabar taip madinga). apskritai visas pasaulis anglėja :) juk bet kur nuvykus, klausiama ar kalbate angliškai. tarptautinė kalba

patiko(0)petras, Sausio 29 11:14  #

dar madingiau įmonių (Ar šiaip neaiškios kalbos), parduotuvių, maitinimo ir pasilinksminimo įstaigų pavadinimus angliškus sugalvot, gal tiesiog geriau skamba, o gal madingiau. viskas į pinigus orientuota :)

patiko(0)D., Sausio 29 11:48  #

gal todėl ir esperanto kalba neprigijo, nes nedaininga? :)

patiko(0)Burgis, Sausio 29 11:54  #

D.: aš turėjau plokštelę „Litova canto en esperanto“. Lietuviai dainavo populiarias dainas esperantiškai. Nieko gero…

patiko(0)genute, Sausio 29 11:58  #

Hier encore
J’avais vingt ans
Je caressais le temps
Et jouais de la vie

patiko(0)petras, Sausio 29 12:33  #

Švedai, vokiečiai irgi dainuoja angliškai. anglakalbių rinka labai didelė.

patiko(0)Mykolas, Sausio 29 13:08  #

„Ne visi lietuvių dainininkai gerai moka angliškai, todėl jie be drovumo dainuoja angliškai.“ – labai gerai pasakyta :)

patiko(0)sonata, Sausio 29 15:25  #

Šviesios atminties Kernagis mano jaunystės laikais jau kėlė šitą problemą : „Dainuojam angliškai kaip mokam, Europoj sukeliam daug juoko“. O dabar tai stebiu tendenciją prie grįžimo į „Laskovyj maj“ (daugelis jaunimo vakaruškų (dūzgių, mergvakarių ir šiaip „tūsų“) kažkaip ėmė nebeapsieiti be „Bielyje rozy“). Iš principo – tegul tik dainuoja ir klauso -lietuviškai, vokiškai, prancūziškai, rusiškai itališkai, japoniškai. Kad tik neskriaustų esamų ir būsimų anūkėlių:)

patiko(0)petras, Sausio 29 15:45  #

o kur jūs sonata gyvenat, jei ne paslaptis ?

patiko(0)Cimfaravilichipidiličiauskaitė, Sausio 29 16:50  #

Nu mums lietuviams tikrai nepasisekė, nei su istorija, nei su teritorija, nei su kaimynais, nei su kalba, nei su dainom. Kalba tokia prastuoliška, kad nuolat neįterpiant tarptautinių žodžių, ji skamba labai nevalyvai. Todėl lietuviškai tinka dainuoti tik raudas arba mišriam chore.

patiko(0)sonata, Sausio 29 17:04  #

petrai: aga, man irgi keista – gyvenu Kaune:)

patiko(0)ak, Sausio 29 19:17  #

Kas čia keisto? O kada tie lietuviai lietuviškai kalbėjo? LDK pagrindinė kalba buvo rusų, net Vytautas savo metriką surašė rusų kalba. Žečpospolitos laikais pagrindinė kalba buvo lenkų, nemaža dalis kalbėjo rusiškai, bene 6 proc. gyventojų – žemaitiškai. Žečpospolitą okupavus Rusijai pagrindinė kalba vėl tapo rusų – ja buvo mokoma mokyklose ir kalbama valstybinėse įstaigose. Ir tik kažkur apie 1901 metus Jablonskis tą lietuvių kalbą sukūrė ir ėmė propaguoti. Net Kudirka ilgą laiką save laikė lenku, kol sugalvojo būti lietuviu… Taigi…Jeigu caras nebūtų sumanęs tų lietuviškų leidinių uždrausti, tai ko gero ta lietuvių kalba nei atsiradusi nebūtų … bent jau niekas nuobodžių Valančiaus pasakėlių nebūtų pirkęs ir skaitęs…. Dabartinė mūsų kalba, kuria kalbame irgi jau nebe lietuvių. Puseę jos sudaro tarptautiniai žodžiai, svetimybės, taigi…

patiko(0)petras, Sausio 30 08:16  #

išties sonata keista, pas mus vilniuje, kur pilna rusakalbių ir tai lietuvių jaunimas tokių dainų neklauso ir niekada neklausė :) (va tau ir kaunas, lietuvos širdis :))

patiko(0)sonata, Sausio 30 08:48  #

petrui: aš neabsoliutinu, tik nemažai tenka bendraut su įvairiais įvairių renginių vedėjais – ne vien Kaune. Tendencija tokia, kad dažnai didžėjaus prašo būtent tos dainos:) Bet ar tai problema? Ar net ir čia įžvelgiat nutautėjimą? ABBA dainuoja angliškai, bet vistiek tai švedų grupė. O jei Biplan-ų paklausysiu rusiškai – tai man turėtų būt labai gėda? Man gražu „Pasvarscyk, antela“, bet viskam yra laikas, vieta ir kompanija.

patiko(0)Aušrius, Sausio 30 18:12  #

ak, šitą jūsų šmeižtą apie lietuvių kalbą platina internete trys keistoki žemaičiai, pasivadinę bendru vardu „Būkime vieningi“. Iš tiesų lietuvių kalba yra itin sena, jos šaknys siekia sanskritą. Tą žino visi. O kad Vytautas rašė nelietuviškai, joks ne rodiklis. Kažin ar jis išvis buvo raštingas. O ir lietuvis jis buvo toks, koks dabar Landsbergis. Abu lietuvių tautos nekenčia ir ją niekina.

patiko(0)Neringa, Sausio 30 18:56  #

Lietuviai dainuoja angliškai…
Nes angliškai sukurta labai daug dainų. Taip pat ir naujas sukurti labai lengva.
G&G Sindikatas teigia, kad tik analizuodamas ir ilgą laiką ieškodamas gali atrasti rimą ir ritmą lietuvių kalba, kadangi ji sudėtinga. O lietuviai „dainininkai“ nenori gaišti… juk žymiai lengviau dainuoti angliškai. Tai ir dainuoja angliškai…

patiko(0)XHTML

Leistinos XHTML žymos:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>