Lietuviškos braškės! Lietuviškos!

Birželio 27, Šeštadienis

Šiandien buvau dviejose turgavietėse. Nepatikėsite: beveik visos braškės – tik lietuviškos, visi pomidorai – lietuviški, mėlynės – lietuviškos, net šviežios bulvės – lietuviškos!

Jau net nežinau – pykti ar juoktis. Prie „Maksima bazės“ gal 10-12 metų mergaitė iš autobusėlio pardavinėja braškes. Greta iš autobusėlio perkame ūkininko pieną, sūrį, sviestą, bet braškės buvo naujiena. Paklausiau – lietuviškos, mūsų, iš Kazlų Rūdos! Tai va, jau antrą savaitę tas braškes pardavinėja… Kaip viena šeima Kazlų Rūdoje tiek braškių priaugino?

Prekeiviai jūs, prekeiviai… Išmokote vaikų, senelių įvaizdį parduoti (pernai stovi šimtametė senučiutė, uogeles savo rinktas pardavinėja…; prieina toks kvadratinis ir klausia: „Mėlynių dar turi ar atnešti?“), meluojate ir neraudonuojate. Savus gi apgaudinėjate, tautiečius. Iš dešimties aštuoni – katalikai, o kas Dievo įsakymų laikysis?

patiko(2)RSS

Atsakymai (9)

sonata, Birželio 27 20:26  #

Manyčiau, kad reklaminis šūkis „Rinkis prekę lietuvišką“ mūsų galvose paliko tai, ką ir turėjo palikti – gerą savijautą, kai perkame į pigų „patriotizmo“ popierių susuktą seniai visas lietuviškų gaminių savybes (skalsumą, patvarumą, sveikumą) praradusį niekalą. Kam rūpi vaikų ir anūkų sveikata, rekomenduočiau pažiūrėti į http://beta.sveikasvaikas.lt/spring/productList?execution=e2s1
Ir duok Dieve, kad pienas iš ūkininko autobusėlio turi mažiau aspirino,“Fairy“ ir kalio permanganato priemaišų, nei pirktas parduotuvej.

patiko(0)rv, Birželio 28 06:34  #

Labai nedaug, mano nuomone reikia. Reikia sutapimo: reikia kad pirktu atkaklus zmogus, kuriam kas nors nutiktu del to kad jis apgautas buvo, kad kita puse butu paduota i teisma, kad byla butu laimeta, kad melavusi puse labai skaudziai nukentetu ir kad visi apie tai zinotu.

Gal nera blogai, kad zmonems mazuose dalykuose meluojama. Zmones tada tures geresni imuniteta ir uosle didesniems melams.

O jei rimtai, tai tikriausiai vartotoju teisiu apsaugos tarnybos matyt prastai dirba.

patiko(0)llo, Birželio 28 12:19  #

„Kaip viena šeima Kazlų Rūdoje tiek braškių priaugino?“
Na, tiek priauginti tikrai yra nesunku vienai šeimai. Tikrai. Patys auginom, tik nepardavinėjom. Kur dėjom? Dalinom, nes pirkti ir tai retas norėjo – duok nemokamai prisiskinti ir tai neis…

patiko(1)Laura, Birželio 28 20:55  #

Na viena šeima tikrai nemažai braškių gali užauginti. Juolab, jei jomis rūpinasi ir nemažai prisisodina.:)
Ir nemanau, kad kažkas blogo, jei šeimos (akcentuoju) versle prie darbo kažkaip prisideda ir vaikai (jei vaikai nėra išnaudojami prieš jų valią ir t.t.). be to gal vaikas ar senyvo amžiaus žmogus iš tos šeimos pardavinėja tas pačias braškes, ne dėl tam tikro įvaizdžio, o tiesiog dėl to, kad tai tik papildomos lėšos šeimai, tad tuo metu kiti šeimos asmenys dirba nuolatiniame darbe. kam galvoti apie vieną ir dar neigiamą variantą? Optimizmo!:)

patiko(0)Burgis, Birželio 28 23:07  #

Ačiū, Gerb. Laura, optimizmo šiandien turiu!

patiko(0)Ovidijus, Birželio 29 10:48  #

aš tai pasakyčiau baisu. kažkas kažkur girdėjo kad kažkas kažkam melavo. ir dabar dėl tokių dalykų lengviausia yra nepasitikėti/netikėti. o patikrinti tai nenuvažiuosi. todėl apsisprendi vietoje – arba perki ir galvoji kad gerai, arba neperki ir taip pat galvoji kad gerai.

patiko(0)Mantas, Birželio 29 13:24  #

Geriau patiems užsiaugint. Tada bent jau aišku, kad tikrai lietuviškos. Pats kaip tik dabar tokias valgau :)

patiko(0)Andrius, Birželio 30 01:52  #

Jeigu lenkiskos braskes blogesnes uz lietuviskas klausti kilmes sali butu logiska, kitu atveju man idomu suzinoti, jus uz europos sajunga, ar pries? Mane labiau liudina bananai, kuriuos ,europiecio akimis ziurint, augina vergai. Zinoma, svarbiausias momentas cia melas.

patiko(0)[…] mielieji, kol jūs iš visokių neaiškių prekeivių perkat visiškai neaiškios kilmės, neaiškiom trąšom tręštas ir po visokiom agroplėvelėm užaugintas braškes, šiaurės rytų […]

patiko(0)XHTML

Leistinos XHTML žymos:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>