Lietuvos vėliavos žmonės

Lapkričio 14, Pirmadienis

Dabar mano kabinete gimnazijoje – dar jaukiau. Virš linksmo chaosėlio – dviejų mielų man žmonių nuotraukos.

kabinetas

Pasižiūriu į vėliavą, kurią Vasario 16-osios proga po gimnazijos langais suformavo gimnazistai, pasižiūriu į Emelie ir Luką – ir galiu našiai dirbti. Galiu nebematyti, kad kabineto siena suskilusi, seniai dažų nemačiusi. Nieko tokio! Iš čia kylama į žvaigždes, todėl vibracijos ardo…

*

Ta vėliava ir tie vaikučiai kasdien man patvirtina – mes esame pasaulio žmonės! Šiame kabinete niekas neišdrįs kalbėti nei kaip rasistas, nei kaip nacionalistas – Lietuvos vėliavą patikimai saugo vaikai. Lietuvos vėliava visada, amžinai mano anūkėlių bus gerbiama taip, kaip aš dabar gerbiu Lietuvos vėliavą ir Švedijos vėliavą.

*

Mūsų šalis yra ten, kur yra mūsų žmonės. Šią tiesą žinojo ir žino visi užkariautojai. Dabar laikas šią tiesą suprasti ir be užkariavimų. Pasidalytas gėris yra gėris kiekvienam. Džiaugiuosi, kad mano kabinete gimnazistai nesidrovi kalbėti apie savo planus tolimose šalyse. Džiaugiuosi, kad į šį kabinetą užsuka dešimtys buvusių gimnazistų, jau aplankiusių, jau gyvenusių įvairiausiose šalyse.

*

Taip, aš patriotas! Ne, aš ne toks patriotas, kokiu jūs norėtumėte mane paversti! Aš, pasaulio žmogus, geriau žinau, kaip reikia gerbti Lietuvos vėliavą. Man gera prie tų trijų nuotraukų. Išmokite šią pamoką.

*

Atsiprašau už įsakmų toną. Bet gal tikrai prieš mokydami mane pasimokykite patys?

patiko(0)