Liežuvio neturi, o daug pasako…

Ką tik šimtas mano studentų laikė pirmąją egzamino dalį. Dar beveik nieko neperskaičiau, neperžiūrėjau, nieko neištaisiau, bet jau žinau, kas laikė egzaminą…

*

Atsiprašau visų, kuriems nusibosiu rašydamas vis apie tą patį, bet jūs patikėkite, patikėkite – tai labai svarbu! Nes tas pluoštelis „egzamino“ darbų labai griežtai ir įsakmiai man pasakė: gal tie žmonės ir geri, ir protingi, bet jie (dauguma jų…) tikrai nėra universiteto antro kurso studentai! Jei nežinotum, iš kur jie atėjo, turėtum susiprasti – jie iš tavęs pasityčiojo. Jie verčia tave, vargetą, o ne universiteto docentą, raustis po šiukšles…

***

Pakartosiu – dar nežinau turinio, bet žinau, ką gavau:

***

Mokytojai, dėstytojai! Kada jūs mane išgirsite? Kada jūs padėsite tiems geriems vaikams išbristi iš šiukšlynų? Kada jūs jiems priminsite patarimą: „Žmoguje viskas turi būti gražu…“? Kada jūs juos pagąsdinsite, kad jokia solidi bendrovė niekada, niekada, niekada neleis jiems taip rašyti!? O kada tie vaikai išmoks rašyti? O gal jie jau pasmerkti dirbti tik „Ragai ir kanopos“ tipo bendrovėse?

Atsakymai

Burgis, 2012-03-27 11:39:08

Aš teisus!…

Audrius*, 2012-03-27 11:48:27

Gerb. Direktoriui: Jūs teisus. Reikia reikalauti to, kaip… elementarios pagarbos dėstytojui įrodymo. Juk, Dėstytojai Jus moko… būt vertais Studento vardo…

Verksmas_Ktu_150aud_8h ryto., 2012-03-27 11:52:56

Nieko nieko,

Atostogos artėja,

Po nesėkmės,

Sielvartą nuplaut padės.

Iš arčiau, 2012-03-27 11:53:03

Dėl tvarkos taip, bet pvz dėl rašto, ką man daryti jeigu aš iš principo esu kairiarankis, bet rašyt moku tik su dešine, mano raštas kaip gydytojo… Neišmoksiu jau kitap rašyt…

Arvydas, 2012-03-27 12:00:48

Raštas – ne vien pagarba dėstytojui. Raštas – tai mūsų pačių atspindys. Patyręs grafologas, skaitydamas mūsų raštą, apie mus papasakotų daugiau nei Palmyra, penkios būrėjos iš kavos tirščių ir visi „Delfi“ komentatoriai, kartu sudėjus.. Skaitant raštą nesunku nustatyti žmogaus lytį, amžių, charakterio tipą, bendrą psichologinį paveikslą ir pan. Pvz., chaotiška rašysena, skirtingų dydžių raidės, kreivos eilutės parodo, kad žmogus ir gyvenime yra nenuoseklus, chaotiškas, nedėmesingas. Kaip sakė šios svetainės šeimininkas – geras darbdavys į tai tikrai atkreips dėmesį. Jau nekalbant apie personalo skyrių, kurio specialistai būtent tam ir ruošiami.

Audrius*, 2012-03-27 12:54:30

Arvydui: Taip, raštas – tai žmogaus psichologinis paveikslas. Rašyti kaligrafiškai – būtų per didelis reikalavimas, tarkim, mediko išvadai (paradoksalu) ir t.t. O ir laikai jau nebe tie, kai buvo rašomi ilgiausi laiškai, be jokio “netinkamo žodžio” nubraukimo. Negražiai ir nesuprantamai rašyti buvo blogas tonas ir gaila, kad, atsiradus kompiuteriui, šis sugebėjimas nyksta geometrine progresija. Didžioji rašto mokymo dalis tenka vidurinių mokyklų pedagogams. Į universitetą ateina vienaip ar kitaip pasiruošę jaunuoliai. Jei bus rašomas kontrolinis darbas, studentus reiktų informuoti (pats stebiuosi, iki ko prieinama, bet tai duoda naudos, sutaupo dėstytojo laiko), kokie darbai nebus priimami. Būna mažiau pretenzijų. Rašyti aiškiai, tvarkingai reikia mokintis ir mokinti… Už darbo kokybę juk ir rašomas galutinis pažymys. Bet žmogus – tai Visuma, ne vien tik raštas apibūdina žmogų… Čechovas… dar kartą Čechovas:) Pagarbiai…

MariusM, 2012-03-27 13:08:17

Konstatuoti, kad jau kažkas kažko nebeišmoks (kad ir rašyti) gali nebent patologanatomas…

Audrius*, 2012-03-27 13:37:53

Ėjo kalba apie netvarkingus darbus, neįskaitomą raštą… Bet yra ir gražių pavyzdžių. Tik kai kuriems studentams, mokiniams reiktų pasitempti… jų pačių labui. To ir linkiu!

artūras, 2012-03-27 19:41:19

kažkada per paskaitą užsiminėte apie Dievo įstatymus. prisiminkime vėl. 8 Dievo įsakymas teigia: NEKALBĖK NETIESOS. Juk buvo sakyta, kad per egzaminą galima bus spręsti savo uždavinį. Po galais, kaip išspręsti uždavinį, jeigu negalima naudotis uždavinio sąlyga?! O uždavinys buvo tikrai “kietas” ir reikalaujantis atitinkamo atlygio(pažymio).

7 įsakymas: NEVOK. Vagystė dideliu mastu? Kažkur girdėtas ši frazė, ar ne?

Matas, 2012-03-27 21:06:29

O studentai, kaip matau, kritikos nemėgsta ir nesupranta. Minusiukus spaudo…

Burgis, 2012-03-27 21:16:55

Informacija visiems, linkusiems teisti: komentarą parašė „artūras“, kurį šįryt išprašiau iš egzamino auditorijos, nes tas studentas atsinešė Einšteino uždavinio sąlygą. Pabrėžiu, net ne savo, o Einšteino uždavinio sąlygą, kuri užima daugiau kaip pusę puslapio. Susiraskite tą sąlygą internete ir suprasite, kad prisiminti išmoktą sprendimą, turėdamas prieš akis sąlygą, galėtų net penktokas… O gal net arklys.

*

Ir tas „studentas“ (tuo neabejoju!) savo minusiukais sugadino mano dviejų temų reitingus! :-))) Vargšas vaikas… Jis nesupranta, prieš ką balsą pakėlė… 🙂

artūras, 2012-03-27 21:40:31

atsimenu “kažkas” pasakojo, kad išsprendė abitūros egzaminams skirtus uždavinius ir išleido knyga. ir “kažkas” buvo pasakęs, kad sugalvoti naują uždavinio sąlyga neįmanoma.

be to, bet kokio uždavinio sprendimą galima mintinai išmokti. šį kartą tai aš teisus.

o kam tie grasinimai?

Burgis, 2012-03-27 21:57:01

Artūrui: kol nenukeliavome pernelyg toli, siūlau perkelti mūsų pokalbį į auditoriją. Lauksiu, kol prieisite pakalbėti. Jei neprieisite, su Jumis pasielgsiu taip pat, kaip pasielgiau su pasmerkusiais mūsų knygą – pasakojau… Viskam yra riba.

Gintarė, 2012-03-27 22:40:05

Gerbiamas B.Burgi, pagarba jums už tai, kad būdamas dėstytojas, mokytojas, direktorius, turėdamas pareigų ir namuose, rašote čia ir bendraujate su studentais ir kitais norinčiais tobulėti žmonėmis. O dėl netvarkos studentų egzaminų darbuose galiu pasakyti tiek: jūs teisus, turi būti pagarba dėstytojui, bet…viskas prasideda dar mokykloje, kur mokytojai ne visada kreipia dėmesį į dalykus, kurie atrodo neesminiai, bet yra be galo reikšmingi.

Iš arčiau, 2012-03-27 22:45:03

Artūrai, čia tau šiaip draugiškas patarimas, neskalbk baltinių niekada viešai, nes tai būna įdomu tik liaudžiai, o pačiam naudos dažniausiai neatneša.

Arvydas, 2012-03-27 22:54:30

Na, man kaip liaudies atstovui, tai visai neįdomu.. 🙂

tulis, 2012-03-27 23:20:16

Na dėl rašto aš drįsčiau paprieštarauti, ypač egzamino metu. Nežinau, kaip Jūsiškio egzamino metu, bet bent jau visuose, kuriuos pastaraisiais metais aš laikiau per trumpą laiką reikia parašyti tiek daug, viską taip išsamiai, kad tai netgi fiziškai sunku. Išeini iš egzamino ir ranką vos pajudini, o raštas pirmame lape – gražus (subjektyvi sąvoka), bet paskutiniuosiuose vos pats įskaitai. Dėl braukymų… klysti žmogiška ir gal geriau ištaisyti tas klaidas prieš pateikiant darbą vertinimui. 🙂

Petras, 2012-03-27 23:32:45

Tas įrodymas turėtų būti iš lygio B(3) bet dėja tokio nebuvo… O uzdavinys tai geras… Man patiko!!!

Naujokas, 2012-03-27 23:34:42

Čia tiems, kurie grafologus labai vertina ir raštą daug komentavo – psichologinis žmogaus tyrinėjamas remiantis jo raštu yra grynų gryniausias mitas. Patys psichologai tai pripažino ir publikavo ne viename savo srities žurnale. Tad tvarkingo rašto šalininkas gali būti tiek pat neatsakingas ir pasileidęs kiek neįskaitomo rašto savininkas – pedantas.

Iš arčiau, 2012-03-27 23:41:10

Pasižiūrėjau apie ką tas Einšteino uždavinys, pasirodo apie žuvytes, o prie ko čia matematika, tai yra logika, bet juk šita diciplina atskira, todėl dabar manau kad svetainės šeimininkas teisus.

Iš arčiau, 2012-03-27 23:45:58

Arvydai, o man tik taip atrodo, ar jūs man pastoviai prieštaraujat kad prieštaraut? 🙂

Arvydas, 2012-03-27 23:52:55

Iš arčiau, Jums atrodo 🙂 Pirmą komentarą Jūs parašėte tuo metu, kai aš rašiau savąjį, todėl Jūsų komentarą pamačiau jau paspaudęs mygtuką “sakyti”. Gavosi savotiškas sutapimas :))

O antras mano komentaras, tai Jūsų komentaro papildymas. Aš kaip ir pašalinis čia (nesu nei dėstytojas, nei studentas), tačiau tas viešas santykių aiškinimasis – man visiškai neįdomus. Gal ir būtų įdomu, jei studentai pateiktų kažkokius rimtus argumentus, o dabar – bla-bla-bla ir tiek žinių.. 😉

Smile, 2012-03-28 10:26:11

200 proc palaikau. Ir tikrai ne tėvai kalti, kad vaikų neišmoko tvarkos. Kiek sykių baisėjausi savo paauglio namų darbais – mano mokytojai būtų net netikrinę tokių sąsiuvinių. Matematikė net tvarkingiausiai perbrauktą žodį ar skaičių raudonai pavingiuodavo, nekalbu apie geometrijos uždavinių sprendimą be liniuotės, skriestuvo ir aštraus kaip adata pieštuko. Jeigu tai tekstinė užduotis, tai privalomai surašoma kas duota, ką reikia rasti ar įrodyti, būsimo sprendimo eiga, sprendimas, atsakymas. Yra buvę, kad dėl kokio nors atsitiktinio liapsuso perrašydavome visą sąsiuvinį (rašydavome tik į plonus, taigi gal ir nebuvo labai baisu), nes šiaip jau imti ir pradėti naują nelabai būdavo galima, nes mokytojas surinkęs sąsiuvinius tikrindavo ir senesnius namų darbus – ar ir kaip padaryti. O dabar – uždavinio numeris, kažkokia skaičių eilutė, gerai jei nepribraukyta ir vienas atsakymas į mano bandymą sugėdinti – mokytojui tinka, o tau ne (kad būtų aiškiau patikslinsiu – vaikas matematiką, fiziką ir chemiją mokosi dešimtukais)? P.Burgi atsakykite, kada tai prasidėjo? Kur ir kada mokytojo savigarba dingo jei jie sutinka tokias šiukšles skaityti? Jeigu klasė neatsistoja mokytojui įėjus? Tik nereikia apie mažas algas, girdėjome. Apskritai aš Lietuvos kontekste turiu savo nuomonę apie mokytojų algas, seminarus ir atostogas mokslo metų metu, mėnesiais neištaisomus kontrolinius ir t.t. Čia matau ir labai daug mokytojų kaltės. Nejaugi tas krepšelis taip nupirko visus, kad net paskutinis “biezdarius” ir chamas mokyklai su savo krepšeliu yra svarbesnis už mokytojų ir norinčių mokytis orumą? Ar mokytojams labai patogu gūžčioti pečiais ir sakyti, kad jie nieko negali padaryti? Ar direktoriams taip yra lengviau gyventi? O kas sakė, kad gyventi turi būti lengviau – gal tai matydami ir vaikai ieško kur lengviau?

algis, 2012-03-28 10:50:06

Sugedo MLT puslapis ?

jamaica, 2012-03-28 11:05:55

Vedu užsienio kalbos kursus suaugusiems, aukštąjį arba aukštesnįjį išsilavinimą turintiems žmonėms. Po šių kursų jie vyks dirbti į tą šalį, kurios kalbą mokosi. Viena iš temų, kurias mokomės, – CV pildymas. Ir tai ne tik teorinė tema, bet pats praktiškiausias dalykas, koks tik gali būti, nes jiems tikrai reikia užpildyti CV ir pagal tuos jų užpildytus CV darbdaviai atsirinks, kurių darbuotojų pageidauja.

Dabar į temą: kad jūs matytumėt, kaip žmonės pildo tuos CV… Aš nekalbu apie užsienio kalbos klaidas, tam ir esu dėstytojas, kad jas pataisyčiau. Bet šiaip, – kokių elementariausių nesąmonių prirašo… Nurodydami metus, praleidžia skaitmenis… Nemoka rašyti didžiųjų ir mažųjų raidžių… Skyrybos ženklų nemoka tvarkingai sudėliot, pvz., prieš kablelį ar tašką deda tarpą, o po taško – be jokio tarpo pradeda naują sakinį. Kairįjį skliaustą parašo, o dešiniojo jau nebe. Ir pan.

Jeigu rašytų ne kompiuteriu, o ranka, manau, dar ir rašalo “kleckų” pridėtų…

Maždaug: tau, dėstytojau, reikia – tu ir susitvarkyt tą mano CV. O man svarbu, kad kažkaip padariau namų darbus. Bet jeigu darbo negausi, tai tave kaltinsiu!

Pentium100, 2012-03-28 13:24:03

Smile:

Galbūt tai pasikeitė todėl, kad rašymas ranka yra naudingas tik mokykloje? Taip, įvairias formas pildyti irgi reikia ranka, bet ten prašoma rašyti spausdintinėmis raidėmis, tuo tarpu visur kitur yra rašoma kompiuteriu, o kompiuterius turi beveik kiekvienas.

Be to, sprendžiant geometrijos uždavinį kas svarbiau – tiesiai nubrėžtos linijos ar teisingai išspręstas uždavinys? Ar tikrai tai, kad aš nesugebėčiau nubrėžti tiesios linijos ar parašyti idealiai tvarkingai, reiškia, kad nesuprantu geometrijos ar šiaip matematikos?

Mane mokytoja ir seneliai bandė išmokyti tvarkingai rašyti – kiek aš buvau puslapių prirašęs perrašinėdamas įvairius tekstus. Rezultatas – jei labai lėtai rašiau, išeidavo daugmaž tvarkingai, jei rašiau tokiu greičiu, kad spėčiau mokykloje užsirašyti (ar išspręsti kontrolinio uždavinius), išeidavo kaip anksčiau.

Aš manau, kad daug naudingiau mokinius yra mokyti greitai ir be klaidų spausdinti. Žymiai naudingesnis sugebėjimas nei tvarkingas rašymas ranka (kad ir koks tvarkingas raštas, žmogus skaitydamas tokį raštą užtruks du kartus ilgiau nei skaitydamas spausdintą tekstą).

MariusM, 2012-03-28 14:04:08

Reikia mokyti ne (vien) rašto, o kitokio požiūrio į tai, ką darai.

Smile, 2012-03-28 14:26:00

Pentium100:

žinoma kuo toliau tuo mažiau tenka rašyti ranka, šitai jau matyt atgal negrįš. Bet teko skaityti pakankamai įtikinančių straipsnių apie tai, kad ryšys tarp pirštų ir smegenų yra labai sudėtingas ir dvikryptis. Liaudiškai sakant tvarka galvoj padeda palaikyti tvarką ant darbo stalo ir atvirkščiai. Ir labai svarbu suvokti ir įsisąmoninti, kad labai svarbu “ir atvirkščiai”. Tvarkingas darbo stalas, tvarkingas sąsiuvinis nejučiomis daro teigiamą įtaką mąstymui ir netgi moralei. “Mama, nesijaudink, man gerai kaip yra, kai reiks tai ir susitvarkysiu” bėda ta, kad kažkaip neprireikia. Kokia blogo pažymio priežastis? “kvaila klaida” – vietoj kablelio taškas, skliaustelis užmirštas, dvejetas parašytas per aukštai ir vietoj indekso gavosi pakelti kvadratu, o šiaip tai “aš viską suprantu”.

Aš kartais pagalvoju, kodėl tarybiniais laikais mūsų mikrochirurgai buvo tokios aukštos klasės? Gal todėl, kad jei berniukas norėjo kietesnio žaislo, vėliau kietesnio stiprintuvo ar teleskopo – jis turėdavo juos susikonstruoti – išpjauti dantratį, sulituoti schema, nušlifuoti stiklą. Šlifuojant, drožiant, lituojant reikdavo sukaupti dėmesį, ugdyti kantrybę, lavinti pirštus, smegenys kontroliavo procesą, koregavo jį, planavo tolesnius veiksmus. Kai toks vaikas nutardavo tapti chirurgu jis jau turėdavo visus pagrindinius įgūdžius, jam reikėdavo mokytis pačios profesijos, jo nestabdė dvi kairės rankos, smegenys, vargiai suvokiančios tekstą ilgesnį už standartinę SMS, jis mokėjo planuoti darbo eigą nuo pasiruošimo iki galutinio rezultato. Jis gal net pats nesuvokdavo, kiek daug jis jau mokėdavo – tai buvo norma. O dabar – brūkšt, tekšt, varnelę padėjo, raidę į kvadratėlį įrašė. 12 klasės vadovėliai spalvomis ir piešinukais primena mūsų laikų pirmokų elementorių. Taip jis nebijo klausti, jam niekas ne autoritetas, jis drąsus, pasitikintis, atviras pasauliui, tik kad nematau aš jame chirurgo, kuriam drąsiai savo kepenis patikėčiau.

Burgis, 2012-03-28 14:29:15

Smile: labai teisingas, labai geras Jūsų komentaras!

petras, 2012-03-28 14:35:52

Ech tie tarybiniai laikai, kaip gaila, kad greitu metu nesugrįš 😐

Smile, 2012-03-28 14:57:37

petras kaip suprantu jau šių laikų produktas ir iš visų komentarų kaip bulius raudoną skudurą, kaip darželinukas smailą iš SMS pastebėjo žodį “tarybinis”.

Aš rašau apie laikus, kuriuos žinau, bet galima paėjėti ir dar toliau – ar Jums teko skaityti pvz lietuvišką prieškarinį S.Kairio vadovėlį, gal teko muziejuje matyti dar iki pirmojo pasaulinio karo išleistus švediškus, vokiškus, rusiškus vadovėlius ir žinynus tiltų statytojams, geležinkeliečiams, hidraulikos inžinieriams? Ir tebestovi jų pastatyti tiltai, akvedukai, tuneliai, įtariu, kad jei tais laikais būtų konstravę lėktuvus, kur kas mažesnis jų nuošimtis kristų negu dabar. O dabar – matyt ne iš gero gyvenimo kuriamos istorijos apie jauną meistras gavęs darbų užduotį ir brigadą vietoj švyturio iškasė šulinį su lempa dugne – viską teisingai suprato tik brėžinį ne ta puse paėmė.

Smile, 2012-03-28 14:58:48

aš irgi jau produktas…

jauną meistrą, kuris gavęs darbų užduotį ir brigadą vietoj švyturio iškasė šulinį su lempa dugne – viską teisingai suprato tik brėžinį ne ta puse paėmė.

MariusM, 2012-03-28 15:04:46

O gal dabar tokie laikai- galimybių laikai, kai statyti tiltus įgauna galimybes įvairiausi balvonai? Juk ir dabar atrasi tikrą inžienierių, chirurgą… tik jų lygiai taip pat mažai, kaip ir prieš šimtą metų…

Pentium100, 2012-03-28 15:46:06

Smile:

Tvarka – sąlyginis dalykas. Yra tvarka dėl išvaizdos, yra tvarka ir dėl patogumo/pasiekiamumo. Taip, tuščias stalas – gražu, bet, jei ant to stalo yra vykdomas kažkoks kelias dienas trunkantis projektas (kad ir sudėtingos schemos litavimas ar kokio prietaiso taisymas), gal geriau viską palikti taip, kaip yra tam, kad kiekvieną kartą nereikėtų pasiruošinėti ir užbaiginėti, nes laikas sunaudojamas tam yra švaistomas veltui.

Dėl pasidarymo – ir šiais laikas yra kam įdomu susilituot prietaisą ar pasigamint kažką. Tačiau vėl, visiems to daryti nėra prasmės, nes, pavyzdžiui, kokiam teisininkui to visiškai gali nereikėt, be to, tikriausiai jis uždirba tiek, kad gali sumokėti keliems kiniečiams, kurie surinks tą prietaisą.

Senų tiltų ir t.t. patikimumas: čia manau, kad inžinieriai yra tokie patys geri, o gal dar geresni nei anksčiau, tačiau pasikeitė tikslai. Dabar statant tiltą taupomi pinigai iki paskutinio cento, o kompiuterinė įranga padeda tiksliau apskaičiuoti medžiagų ir t.t. reikalavimus. Anksčiau, kai nebuvo galimybės tiksliai apskaičiuoti kokio storio strypo reiks, visi darė su atsarga, nes geriau įdės storesnį (ir išleist daugiau pinigų statant) nei tilto griūtis.

Panašiai su automobiliais – nauji nelaikys tiek kiek seni (mano auto yra 30 metų, kažkiek parūdijęs, sulopytas, bet variklis dirba puikiai), tačiau sunaudoja mažiau kuro.

petras, 2012-03-28 15:46:38

būtent. kad aplinka žmonių pasikeitė. pasikeitė laikai, tai ir žmonės pasikeitė. tai yra normalu ir reiktų tai suprast. ne vienodi žmonės, gyvenę prieš šimtą metų ir dabar, ir neįmanoma, kad jie būtų vienodi. ir reikia su tuo susitaikyt. yra ir šiais laikais pasaulyje vietų, kur tą jūsų tarybinį chirurgą išmetus jis ir mėnesio neišgyventų. o vietiniams jis keistas būtų (matai nesupranta elementarių dalykų). kai aplinka taip greit keičiasi, tai ir žmonės visumoj keičiasi. kaip mariusM pastebėjo, yra ir dabar super kietų chirurgų, inžinierių (tokius dangoraižius pastato, kosminius laivus, apie ką prieškarinis žmogus tik sapnuot tegalėjo), programuotojų, tik jų vienetai. nes dabar dauguma žmonių gali išgyvent su paprastom žiniom (kurių beje irgi reikia mokytis n metų) ir nebereik būti visų galų meistrais (kaip to reikėjo seniau), nes daugumą darbų dabar už pinigą perkam, kurį kiekvienas užsidirbam skirtingai. tiesiog tokiu keliu aina žmonės ir nieko čia nepadarysi. gal ir kvailėjam ir įgūdžius prarandam, bet atrandam ir kažkokius naujus. ir apskritai juokingi mes atrodom, kai pradedam diskutuot katra karta “geresnė”, lygiai kaip ginčytis katras obuolys skanesnis.

ir beje dabar atliekamos daug sudėtingesnės ir įvairesnės operacijos nei seniau, tai kame kampas ?

Smile, 2012-03-28 16:46:20

petrui

aš nesiginčiju, kad kiekviena karta savaip gera, tiesiog ieškom priežasties, kodėl dabar moksleiviai leidžia sau atnešti dėstytojui darbą ant kažko tokio, ko mes net juodraščiu nedrįsdavome pavadinti. Nes man tai atrodo nemandagu ir neprofesionalu. O kai kuriems moksleiviams – norma. Ar nuo čia pradėti ginčą?

Pentium100:

įsitraukiau 🙂

atrodo jau užmiršau nuo ko prasidėjo ginčas – dabar dėl senų ir naujų daiktų – taip nauji sutaupo medžiagos, kartais valgo mažiau elektros (nors irgi nevisada – pvz jūsų sena mašina) ir gamintojas aiškina, kad aš turiu saugoti gamtą ir kas trejetą metų pirkti naują ekonomiškesnį šaldytuvą. Tik kažkodėl visi tyli, kiek elektros ir naftos reikia vis naujam kas treji metai pagaminti ir mano senąjam utilizuoti.

🙂 Smagu čia su Jumis

Arvydas, 2012-03-28 16:51:10

Smile, pavyzdžiui, mano automobilis pilnai atitinka visus ekologijos standartus – jis nevažiuoja, todėl nenaudoja kuro; jo nereikia utilizuoti, nes jis savaime baigia suirti.. 😉

Šarūnas, 2012-03-28 18:12:46

Likau nesupratęs… Ar aš esu geras mokytojas, jei kankinu savo varganas akis ir skaitau neįskaitomą mokinuko raštą riebaluotame lapelyje, kuris panašus į šiukšlę, tačiau džiaugiuosi atrasdamas tikrą talentą ir vertindamas negaliu parašyt mažiau nei 10? P.s. nuolat aiškindamas apie tvarką ir t.t.

Burgis, 2012-03-28 18:20:38

Šarūnui: Jūs geras mokytojas, jei aiškinate ir aiškinate, bet būtumėte dar geresnis, jei po daugelio aiškinimų pradėtumėte bausti – neskaityti, nevertinti…

Smile, 2012-03-28 23:50:22

Šarūnui: manau, kad vieną kartą padarius pastabą, antrą kartą reikia paprasčiausiai nepriimti tokio riebaluoto. Nėra jie kvailesni už mus, o mes labai greitai suprasdavome tokias pamokas. suprastų ir jie. O sutaupytą laiką, kurį dabar gaištate bandydamas suprasti neįskaitomą raštą, netrukus galėtumėte išnaudoti aiškindami jiems sudėtingesnius dalykus

petras, 2012-03-29 08:58:14

Na tai va, Smile, pati sau ir atsakėt kodėl moksleiviai dabar sau leidžia atnešt darbus tokius netvarkingus. nes mokytojai tai toleruoja.