Mano slaptoji valstybė

Atsiprašau visų, kurie nuo vakar iki šiol negalėjo patekti į šią svetainę. Kažkas su serveriu… Kas? Nežinau… Kur? Nežinau… Tai tik atsiprašau.

*

Smulkmena ta svetainė, bet priminė man apie valstybės slaptumą. Šiandien vis kalbama, kad neparašyta Sausio 13-osios istorija. Bet juk keli šimtai bylos tomų yra! Ir kas ten parašyta? Nežinau…

*

Bent trys mūsų valstybės prezidentai bendradarbiavo su KGB. Kas čia tokio! Šiokia ar tokia valstybė buvo, valstybės saugumo komitetus turėjo (dabar turime departamentą…), tai kažkas ir bendradarbiavo. Visa esmė – kaip bendradarbiavo! Aš nežinau. Ir jūs nežinote. Kodėl?!

*

Ką valstybės tarnybos žino apie mane, tave, jus, mus? Mes nežinome… Jei žinotume, tai gal abejotume jų teise tai žinoti. Juk jie, tų tarnybų tarnautojai, – ne dievai. Kodėl turime jais pasitikėti, jei jie (tie ar kiti) jau ne kartą mus išdavė? Pavyzdžiui, dabar išlenda, kad kompartijos veikėjai giriasi ir sutuokę bažnyčiose, ir vaikus krikštiję bažnyčiose, o aš buvau mulkinamas, kad jie ištikimi komunizmo idealams.

*

Visos valstybės turi savo slaptąjį klodą. Bet ar jums neatrodo, kad mūsų klodas ir per storas, ir labai nepatikimas? Šiandien tokia diena – verta pasvarstyti…

*

P.S. Tie akmenys – Seišeliuose. Ką aš žinau apie Seišelius? Beveik nieko…

Atsakymai

Burgis, 2012-01-13 11:16:23

Įvertinkite nuostatą…

Arvydas, 2012-01-13 12:13:22

Daugelis blogų dalykų kyla iš žmogaus netobulumo. Slaptosios tarnybos, sekliai, renkama asmeninė informacija yra pavojingos tol, kol žmogus turi ką slėpti. Kalbant kapitalizmo terminais – nebūtų pasiūlos, neliktų ir paklausos 🙂

Ir komunizmo idėja nebuvo prasta. Tik nevykęs jos įgyvendinimas. Dėl ko? Dėl žmogaus netobulumo. Kažkas nori valdžios, kažkas nori pinigų, kažkas nori sekso, kažkas nieko nenori, kažkas nori dirbti, kažkas nori mokytis, kažkas nori garbės. Matote? Kiek žmonių – tiek ir norų, tikslų, siekių. Bet kokia sistema pasmerkta iš anksto žlugti dėl žmogiškų sąvybių. Komunizmas, kapitalizmas, demokratija, monarchija. Atsiras kažkas naujesnio, geresnio, tobulesnio? Nieko tokio! Patys viską ir sunaikinsime 🙂

petras, 2012-01-13 13:16:01

Tai jau tikrai, kiek žmonių tiek nuomonių. gal todėl ir vyksta pastoviai kova, todėl ir “tobulėjame”.

o į temą, tai pasakyčiau, kad kuo mažiau žinai, tuo ramiau gyveni. ir apskritai, bent jau man atrodo, kuo žmogus mažiau galvoja tuo laimingesnis yra. hemingvėjus sakė apie tai, negaliu pacituot, bet mintis ta, kad kuo žmogus inteligentiškesnis, tuo mažiau linksmas. tiesioginė priklausomybė.

Martynas, 2012-01-13 23:16:05

Arvydui: Jeigu sutariame, jog viena iš teisingumo savybių yra grąžinimas kiekvienam to, kas jam priklauso, komunizmas yra iš esmės neteisinga santvarka, mat, joje nesant asmeninės nuosavybės, niekas niekam tariamai nepriklauso, taigi nebeįmanoma būti teisingam.

Jeigu valstybė vadovaujasi santvarka, kuri savo esme nepajėgi užtikrinti teisingumo, ji tampa ne kuo kitu, o (kaip šv. Augustinas yra senokai pastebėjęs) plėšikų gauja, kuri dengiasi kokios nors išoriškai gražios sistemos etikete.