Matematika visiems!

Čia aš įdėsiu šį tą savo studentams. Rytoj… Bet štai pirmas žingsnis šiandien į internetą parodė, kad gal be reikalo vargstu – viskas jau įdėta:

http://www.personalas.ktu.lt/~irmkaun/Tikim_t_ir_stat/3%20e-pratybos.pdf

http://wiki.mifsa.lt/Tikimybi%C5%B3_teorija_ir_matematin%C4%97_statistika_%28informatika%29 (čia be sprendimų -B.B…)

Aš netikrinu, žinokitės!

Atsakymai

vasia, 2010-09-27 19:22:37

uzuojauta del nemiegiu naktu

ST, 2010-09-27 19:51:20

Ne į temą – šioje svetainėje kažkurios temos komentaruose stebėjausi itin gerais šiemetiniais VBE rezultatais. Pasirodo, šiemet norint išlaikyti anglų, istorijos, biologijos, chemijos VBE pakako surinkti 16 taškų iš 100 🙂

Burgis, 2010-09-27 20:45:33

vasia: kas nemiega?

Burgis, 2010-09-27 20:46:11

ST: apie tai jau šimtą kartų rašiau – abiturientams į atestatus rašo ne balus, o batus…

ST9, 2010-09-28 18:09:25

Gerb. Dėstytojau, sakėte, kad norite sulaukti iš mūsų klausimų. Štai uždavinys. Urnoje yra: du maži, keturi vidutinio dydžio ir penki dideli žali rutuliai. Taip pat trys maži, septyni vidutinio dydžio ir du dideli mėlyni rutuliai. Be to, vienas mažas, vienas vidutinio dydžio ir keturi dideli geltoni rutuliai.

4 maži = 2 vidutinio dydžio = 1 didelis rutulys (pagal tūrį).

Kokia tikimybė ištraukti mėlyną rutulį? Kokia tikimybė ištraukti vidutinio dydžio rutulį?

Mane domina jo sprendimas. 🙂

Burgis, 2010-09-28 21:27:42

ST9: čia pokštas? Ką reiškia „taip pat…“, „be to…“? Toje pačioje urnoje? Jei rutuliai skirtingo dydžio, tai gal traukėjas jaučia jų dydį? Ne, tai pokštas!

ST9, 2010-09-28 22:55:58

Pokštas pokštas. 🙂

Vykintas, 2010-10-13 00:27:42

Internete radau viena galvosuki, kuris staiga man primine Gerb. Burgi. Galvosuky zmones, jiems kepures ant galvu, reikia pasakyti savo kepures spalva (pries kelis metus Jus buvote toki galvosuki pateike savo tuomet katik sukurtam tinklalapy; galvosukis man labai paliko ispudi, daugkam ji uzduodavau). Taigi pagalvojau pasidalinti juo, manau si skiltis tiks, tuolab kad jau buvo paminetas galvosukis, kad ir juokais. O stai sio salyga:

Desimties zmoniu grupej paaiskinamos zaidimo taisykles: „Jus busite sustatyti i eile, visi atsisuke i viena puse, ir kiekvienam is jusu ant galvos bus uzdeta po kepure – raudona arba juoda (visiskai atsisiktine tvarka, bei raudonos ir juodos kepuriu santykis irgi gali buti bet koks). Mes pradesime klausineti nuo galinio iki prieky stovincio zmogaus, kokios spalvos kepure ant jusu galvos.

Zmoniu grupei duodama laiko susitarti, kokia logika jiems naudotis, kad pasakytu savo kepuriu spalvas. Taciau vienintelis dalykas, kuri jie gali sakyti jau zaidimo metu yra spalva (intonaciskai, uzdelsus atsakyma ir panasiai informacijos perduoti negalima).

Taigi klausimas, kaip maksimaliam zmoniu skaiciui teisingai atsakyti savo kepures spalva, naudojantis tik pries tai esanciu zmoniu pasakytomis spalvomis?

Mainais kad salyga gan griozdiska, ir gal sudetingai suformuluota, pasakysiu, kad tas skaicius devyni, galinis zmogus eileje, kurio klaus pirma, gali tik speti, taciau savo istartoje spalvoje uzkoduoti atsakyma visiems likusiems (logika ju tarpe sutariama is anksto). Taigi kokia ji?

Uzdavinio salyga ir sprendimas ne tokie elegantiski, kaip jusu galvosuky, na, bet gal patiks ir sis.

Ir beje, atsiprasau uz lietuvisku raidziu nebuvima, siame kompiuteryje ju tiesiog nera.

Gintas, 2010-11-23 00:44:48

Sveiki. Pamenu, kazkada vaikysteje skaiciau apie uzdavini, kai bene keturiems broliams reikejo teisingai pasidalinti tevo palikima. Daiktai keturi (lygtai), ju verte skirtinga. Buvo nurodyta, kaip tai padaryti, nepaisant to, kad kiekvienas is broliu daikta vertina skirtinga pinigine verte. Labai prasau-gal kas nuotu nuoroda i is uzdavini ir jo sprendimo buda? Buciau labai dekingas. Gintas

P.S Atsiprasau del lietuvisku raidziu. Nera galimybes deja.