Mes neprisimename sapnų…

Gegužės 19, Šeštadienis

Netiesa, kartais prisimename. Kartais sapnai mums primena, kad jie yra. Kartais jie mus apdovanoja: nežemiška ramybe, beprotiška palaima, susitikimu su mylimais žmonėmis, pergalių ir džiaugsmo aidu…

Kartais jie mus įspėja, kaip griaustinis įspėja, kad pamatytum debesį, kaip žaibas įspėja, kad gali pataikyti… Kartais baisus sapnas mus net pažadina, kad labiau jį įsimintum, kad patikėtum jo realumu, jo realiai sukeliamu jausmu. Sapnas taip įspėja, kad jis galingesnis už mus. Jis ateina nematomas, nenuspėjamas, nesuprantamas, ateina netikėtai…
*
Daugumos sapnų mes neprisimename… Jei prisimintume visus, nebegalėtume gyventi, nebegalėtume ištverti. Jie primena skolas, jie primena skriaudas. Jie neleidžia savęs teisinti, guosti, apgaudinėti. Sapne tu teisingai kalbi su savimi. Sapnai niekada nieko nepamiršta, jie ateina per metų metus… Sapne tu gali būti jaunas ir senas vienu metu, ten tu vaikas gali galvoti senelio protu, o senelis gali striksėti pieva kaip vaikas…
*
Sapnas yra keršto įrankis. Pažiūrėk, kaip tas niekadėjas vartosi per miegus, kaip jis mykia negalėdamas pasiteisinti. Pakilęs jis nežino, kas nematomas keršija, nuodija jo gyvenimą. Jis bėga nuo vienos nuodėmės prie kitos, jis nesaikingai ėda ir geria, jis bando išsipirkti pinigais, prisidengti panašiais į save. Pažiūrėk, kaip jis meldžiasi, veidmainis! Sapnas palaukia, kol ta gyvenimo nuodėmė priguls, panirs į miegą, – ir kerta!
*
Galėtum sužinoti, kaip nuteisė sapnai, bet jau nepaklausi tų, kurie lėkė beprotišku greičiu iki vartų į kitą pasaulį, nei tų, kurie sudegė, nebaigę sapno, nei tų, kurie su šypsena veide užmigo amžinu miegu, džiaugdamiesi, kad sapnai pasirinks kitas aukas…
***
Aha, išsigandote!… Reikia gyventi teisingai.

patiko(0)RSS

Atsakymai (13)

Burgis, Gegužės 19 20:12  #

Neskriauskite manęs!… :-)

patiko(0)Ieva, Gegužės 20 16:23  #

Reikia gyventi teisingai, bet klysti žmogiška. :) Svarbu pasimokyti iš klaidų – tada augame.

patiko(0)Vladas, Gegužės 20 21:16  #

Gal ir ne į pagrindinę temą (apie teisingą gyvenimą), bet pabandysiu įkelti gabalėlį savo namų d. kažkada rašyto apie sapnus:

Manau sapnų vaizdiniai turi du šaltinius.
Pirmasis tai mūsų kasdieninio gyvenimo ryškesnių emocijų nuotrupos kurias pasąmonė sapne sujungia į daugiau ar mažiau logišką seką. Tai paprasti „Einamieji“ sapnai. Tas nuotrupas gali iliustruoti vaizdeliai kuriuos matome kompiuterio ekrane atsidarę atsiųstą nuotrauką ir paspaudę rodyklę rodyti kitus vaizdus. Ten galim pamatyti kažkokius lankytų interneto puslapių banerių fragmentus, straipsnių iliustracijas ir t.t. iš esmės jie nieko nereiškia, bet jei kokia sąmonė (ar pasąmonė) iš jų sulipdytų siužetą – turėtume sapną.
Antrasis sapnų šaltinis tai mūsų pasąmonė į kurią nustumiamos mūsų emocijos, troškimai ir įspūdžiai neatitinkantys mūsų Personos.
Kuo intensyvesnė ir labiau atitrūkusi nuo Ego Persona, tuo didesnis Šešėlis ir ryškesni bei reikšmingesni sapnai. Tai „Didieji“ sapnai.

patiko(0)Ieva, Gegužės 21 10:13  #

„Aha, išsigandote!… Reikia gyventi teisingai“ – na žinote, tas paskutinis žodis labai jau kvestionuotinas šių dienų pasaulyje. Ką gi reiškia TEISINGAI?

patiko(0)Giedrius, Gegužės 21 11:52  #

Vladai, puiku…kasdienio gyvenimo nuotrupos ir mūsų pasąmonė. Trumpai ir aiškiai („Mūsų atsakymas Čemberlenui“). Vienas mokslininkas prasitarė: „žinau bent 42 sapnų teorijas…ir visos klaidingos“;)

patiko(0)Vladas, Gegužės 21 14:36  #

Giedriui:

Manau tas mokslininkas stipriai klydo. Iš savo asmeninės patirties galiu pasakyti, jog praktiškai visos (ne tik sapnų) teorijos tam tikromis sąlygomis ar konkrečioje situacijoje yra teisingos ir nei viena teorija nėra universali, t.y. teisinga bet kokiomis sąlygomis.:)

patiko(0)Burgis, Gegužės 21 14:49  #

Ievai: „teisingai“ žodį kildinu iš „teisti“… Gyventi reikia taip, kad nei kiti, nei tu pats savęs niekada neturėtum teisti.

patiko(0)Burgis, Gegužės 21 14:49  #

Sapnų teorijų žinovams: galiu garantuoti – mano sapnams jokia teorija netiktų!

patiko(0)Vladas, Gegužės 21 15:01  #

Burgiui: nieko nuostabaus. reiškia savo sapnus galite apibendrinti sukurdamas 43-čią teoriją, kuri jūsų atveju bus teisinga:)).

patiko(0)Burgis, Gegužės 21 15:34  #

Vladui: jei aš įminčiau savo sapnų paslaptį, pradėčiau suprasti paukščių kalbą, sužinočiau, kodėl erdvė trimatė, kodėl laikas – į vieną pusę, kodėl tie skaičiai e ir pi tokie svarbūs ir t.t.
* Geriau pasikartosiu eilėraštį savo mylimajai:
*
Neišmokau tavęs
Aš įvertinti blaiviai,
Kaip eilėraščių savo,
Sapnų prigimties…
Ko bereikia
Išplaukusiam laivui?
Gero vėjo,
Gelmės ir vilties…
Dėl gelmės nebijau –
Tavo žodžiai nuskendę
Žvaigždėmis vandenyno dugne.
Vėjui tiesą sakau,
O jis skrenda ir randa
Atlapotas duris pas tave.

patiko(0)petras, Gegužės 21 15:40  #

negi per visą mokytojo ir dėstytojo karjerą neteko sutikt mokinių/studentų, kurie sprendžiant užduotis ngaudavo „neigiamą laiką“ ? :)

patiko(0)Burgis, Gegužės 21 16:07  #

Petrui: neigiamo laiko nepasitaikė, bet neigiama tikimybė buvo…

patiko(0)Vladas, Gegužės 21 18:43  #

Burgiui: SUPER:) Džiaugiuosi, jog nesistengiate įminti ir sugrūsti į teorijos narvą visų gyvenimo patirčių.

Manau sukurti teoriją, reiškia neišvengiamai iškirpti gabalėlį gyvos patirties iš gyvenimo, ją išpreparuoti, sudėlioti į lentynėles, pamerkti į formaliną ar prismeigti kaip drugį kolekcijoje. Teoretizuota patirtis tampa išaiškinta, taisyklingai aprašyta ir suprantama, tačiau nebegyva:(

Gal apie tai ir sakoma: „Teorija, brolau, – sausa šaka. Tiktai gyvenimo vaisingas medis žydi“:))

patiko(0)XHTML

Leistinos XHTML žymos:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>