Ministrė rūpinasi abiturientais. Abituriente…

Lapkričio 27, Pirmadienis

*
Kaip gerai, kaip gerai, kad Švietimo ir mokslo ministrė turi dukrą abiturientę! Visai kitaip mato, kad reikia pasirūpinti vaikais (vaiku…). Žaibiškai reaguoja. Nes kitais metais jau bus vėlu…
*
Ir vis tik nesugeba išspręsti tos neišsprendžiamos lietuvių kalbos ir literatūros (apie matematiką – kitą kartą…) brandos egzamino problemos. Iš vienos pusės, tai egzaminas apie lietuvių literatūrą, o ne šiaip literatūrą. Iš kitos pusės – daugybė moksleivių nemėgsta tos lietuvių literatūros. Iš trečios pusės – juos reikia priversti pamėgti tą literatūrą arba priversti apsimesti, kad pamėgo. Iš ketvirtos pusės, daugybė moksleivių apskritai nieko literatūriško nebeskaito. Iš penktos pusės, tie vargetos mokytojai irgi labai mažai beskaito. Ir pagaliau – ką tokio didingo per 27-erius metus parašė dabartiniai lietuvių rašytojai?
*
Tai va, kokia problema!
Kaip ją sprendžia valstybė? Ministrė rūpinasi savo dukra. O valstybė sako: „iš praeities tavo sūnūs…“ – ir stato viduryje sostinės bunkerį, ir verčia jaunus žmones, laikančius lietuvių literatūros, istorijos VBE, veidmainiauti. Nes tie valstybės lyderiai juk irgi veidmainiauja! Tai ir jūs, jaunieji Lietuvos kūrėjai, to turite išmokti.
*
„Nebeužtvenksi upės bėgimo…“. Jūs dar nesupratote, kokia išradinga ta Z karta! Savo dukrai ministrė gali stengtis padėti. Kiti patys ras savo kelią. Žolė ir pro asfaltą prasikala.

patiko(33)RSS

atsakymai (58)

Rasa, Gruodžio 2 14:14  #

Rūtai: bet užtat kokia puikia, supratinga ir protinga dabar pati patapot! :) Tai gal ir į gera, kad viskas ne per lengvai…
Ir dar gražuolė… Bent aš jus tokia matau :)

patiko(3)Rasa, Gruodžio 2 14:16  #

Oj… Po penkiasdešimto komentaro vėl viskas pabrakšt ir dingsta :/

patiko(2)Rūta, Gruodžio 2 14:45  #

Ačiū, Rasa :). Taip, po 50-ojo tradiciškai įvyksta istorijos sunaikinimas :). Tikėkimės, kad savo įžvalgas Sokolovas ir Simonas dar kada nors primins.

patiko(1)Sokolovas, Gruodžio 2 15:16  #

NAUJIESIEMS METAMS ARTĖJANT (13)

Žieminis paltas vasarą kainavo 2825 eurus, žieminiai batai 280 eurų.
Rudenį paltas pabrango 60 procentų, batai pabrango 50 procentų.
Naujiesiems Metams artėjant, paltui bus pritaikyta 60 procentų nuolaida, batams-50 procentų nuolaida.
Kiek eurų teks sumokėti, perkant žieminį paltą ir batus kartu Naujųjų Metų išvakarėse ?

patiko(3)Rūta, Gruodžio 2 15:31  #

Sokolovui – 2018 eur.? Sprendimo nerašysiu, nes nieko rimto nenuveikiau, tik kalkuliatorių paspaudžiau. Apgaulingas dalykas tie procentai, taip ir norisi pasukt trumpiausiu keliu…

patiko(3)Sokolovas, Gruodžio 2 16:36  #

Rūtai:
Taip, puiku ! Su artėjančiais Naujaisiais !

patiko(2)Darius, Gruodžio 2 16:57  #

Bet tai kur Sokolovas tokius brangius paltą ir batus surado? Natūralūs kailiniai pigiau kainuoja nei šis paltas… :-)

patiko(5)Giedrius, Gruodžio 2 18:46  #

Na va, kol atradau laiko prisėsti parašyti komentarą tokiai puikiai diskusijai, jos ėmė ir nebeliko :( Ką gi, belieka išreikšti pagarbą gerbiamiems diskusijos dalyviams ir jos iniciatoriams.
Nors, prisipažinsiu, gerb. Sokolovo mintys ir pozicija man buvo artimesnės. Tokios artimos – kaip savos :), gal tik su nedideliais pataisymais.
Sveikinu Visus su Žiemos pradžia ir vėl visus džiuginančiais Sokolovo uždaviniais!

patiko(11)XHTML

Leistinos XHTML žymos:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>