Ministrė rūpinasi abiturientais. Abituriente…

Lapkričio 27, Pirmadienis

*
Kaip gerai, kaip gerai, kad Švietimo ir mokslo ministrė turi dukrą abiturientę! Visai kitaip mato, kad reikia pasirūpinti vaikais (vaiku…). Žaibiškai reaguoja. Nes kitais metais jau bus vėlu…
*
Ir vis tik nesugeba išspręsti tos neišsprendžiamos lietuvių kalbos ir literatūros (apie matematiką – kitą kartą…) brandos egzamino problemos. Iš vienos pusės, tai egzaminas apie lietuvių literatūrą, o ne šiaip literatūrą. Iš kitos pusės – daugybė moksleivių nemėgsta tos lietuvių literatūros. Iš trečios pusės – juos reikia priversti pamėgti tą literatūrą arba priversti apsimesti, kad pamėgo. Iš ketvirtos pusės, daugybė moksleivių apskritai nieko literatūriško nebeskaito. Iš penktos pusės, tie vargetos mokytojai irgi labai mažai beskaito. Ir pagaliau – ką tokio didingo per 27-erius metus parašė dabartiniai lietuvių rašytojai?
*
Tai va, kokia problema!
Kaip ją sprendžia valstybė? Ministrė rūpinasi savo dukra. O valstybė sako: „iš praeities tavo sūnūs…“ – ir stato viduryje sostinės bunkerį, ir verčia jaunus žmones, laikančius lietuvių literatūros, istorijos VBE, veidmainiauti. Nes tie valstybės lyderiai juk irgi veidmainiauja! Tai ir jūs, jaunieji Lietuvos kūrėjai, to turite išmokti.
*
„Nebeužtvenksi upės bėgimo…“. Jūs dar nesupratote, kokia išradinga ta Z karta! Savo dukrai ministrė gali stengtis padėti. Kiti patys ras savo kelią. Žolė ir pro asfaltą prasikala.

patiko(33)