Mirties kultas

Atsiprašau visų, kuriems šis įrašas pasirodys šventvagiškas… Suprantu, kad ne pats geriausias laikas apie tai rašyti, kai sužinojome apie maestro Vytauto Kernagio mirtį. Bet juk visai neseniai šalis buvo panirusi į gedulą dėl J. Miščiukaitės. Prieš tai – dėl J.Ivanauskaitės. Senokai – dėl V. Daunio…

Ką turi pagalvoti lietuviškai nesuprantantis svetimšalis, kai per nacionalinę televiziją mato tylos minutę? Kad mes taip kasdien pagerbiame visus tą dieną mirusius nusipelniusius, garbingus žmones? Ar tik artistus? Kodėl tik artistus? Ar mes taip tramdome netinkamą nacionalinį džiaugsmą dėl tądien gimusių, susituokusių? Gal mums mazochistiškai smagu sudrumsti pavasarinę nuotaiką tūkstančiams žmonių?

Mirties kulto kartelė pakelta aukštai. Mirtis tampa “šou” elementu. Ką darysime, kai mirs operos grandai, krepšinio žvaigždės, Nepriklausomybės šaukliai? Vis dažniau liūdėti negalėsime, todėl neišvengiamai į mirties “šou” įpinsime ką nors prašmatnesnio – gal “Kepurinę” (sveikas atvykęs į pomirtinę karalystę…)?

Galite pykti, bet nėra tokios žvaigždės lietuviškoje estradoje, kurios mirtis man sukeltų didesnį skausmą nei, pavyzdžiui, artimo, kilnaus, išmintingo ir doro Mokytojo mirtis. Bet tai – ne “televizinė medžiaga”, todėl Mokytojas išeis tyliai ir oriai. Kaip derėtų ir visiems kitiems…

Atsakymai

scania, 2008-03-15 22:22:32

Aš neišdrįsau parašyti kažką panašaus. Belieka tamstai pritarti komentaru. Tiesą sakai!

Tomas, 2008-03-15 22:39:33

Pritariu.

Bet nepasikeis niekas iki tos dienos, kol į Gyvenimą žiūrėsime džiaugsmingai, o ne perkreiptais veidais. Keliasdešimt metų ėjome į vieną pusę, tiek pat užtruks ir sugrįžti.

Ignas, 2008-03-15 23:28:54

Gal siek tiek ir pikta ant Jusu, nes V.Kernagi gerbiau uz tai ka jis dave Lietuvos kulturai. Taciau as pastebiu jog mirtis daroma sou elementu, todel tenka pritarti Jums bent jau is didziosios dalies. Dar pikciau pasidaro kad Lietuvoje zmones labai jau idomus darosi… Tokie zmones kaip Ivanauskaite ar maestro Kernagis buvo zymus dydziaja dali savo gyvenimo, taciau kodel ju kuriniu populiarumas stipriai isaugo tik jiems sunkiai susirgus? Man tai labai neaisku… zmones negi liga ar mirtis Jums sukelia didesne pagarba tam zmogui ir jo darbui? Vertinkit tai ka turit, nes kai neteksit tai jau su visam… Tai tiek liudnos dienos vakarui…

A.B., 2008-03-15 23:34:03

Iš esmės Jūs teisus, bet ar estrados žvaigždė negali būti mokytoju, tuo artimu, kilniu ir išmintingu…? Kažkam maestro Vytautas Kernagis buvo toks Mokytojas, kažkam Jurga Ivanauskaitė.

Aš toje tylos minutėje įžvelgiu tik pagarbos gestą, jokio šou tame nematau. O tai tapo ”televizine medžiaga” vien todėl, kad Tų žmonių ( J. Miščiukaitės ir kitų ) gedi ne tik šeima ir artimieji, bet ir dalis lietuvių. Jei tai buvo paviešinta, pagarsinta, tai dar nereiškia, kad buvo ne oru. Bet Jūsų žodžiuose, gerb.B.B., yra ir labai daug tiesos.

Remigijus, 2008-03-16 00:28:04

Televizija pinigus “plėšė” ir “plėš”, ne vienais tai kitais būdais, mirtis ne išimtis. Aš manau kad galima parodyt tokio kaip V.Kernagio biografija, jo pasiekimus, Lietuvos kultūroje, šiokia tokia prasme, galbūt tai būtu jo kaip nusipelnusio žmogaus pagerbimas, tačiau ne tokia diena. Reikia, kad praeitu šiek tiek laiko. O dar geriau jei tau būtu parode dar esant jam gyvam…..

Vladas, 2008-03-16 09:48:17

V. Kernagis, J. Miščiukaitė — paskutiniai, dainavę atviru balsu. Bet kai jų laidotuvės tapo prezidento, premjero darbotvarkės reikalu, iškart supratau, kad tai tik pradžia, netrukus jų vietą užims tikri šiuolaikinės „žiniasklaidos“ pajacai, tokie kaip Minedas. Greitai jau dabar vairininkės elitas rinkimuose, tarybos narys.

Smunkant Romai, šou artistai irgi buvo tapę svarbesniais, „uždirbo“ daugiau už išradėjus, inžinierius, agronomus, architektus, pramoninkus, jūrininkus, netgi karvedžius, netgi artėjant hunų kariuomenei.

V. Kernagis pats nelaikė savęs nei išganytoju, nei apaštalu, tik kabareto artistu, šventinių renginių vedėju. Bet vėl gyvename kaip vaikų darželyje, ne tikrus, o suvaidintus gyvenimus. Savęs pateikimas, gražbylystė vėl svarbiau už logiką, nuveiktus darbus, suteiktą naudą, asmeninę atsakomybę.

ex-Marius, 2008-03-16 09:56:19

Direktoriau, pritariu Jums – daromas nereikalingas sou, prekybininkai (maza paslaptis) is to pesa savo nauda. Pabandykite atrasti informacijos, kiek maestro V. Kernagio kompaktines ploksteles kainavo pries savaite, ir kiek kainuoja siandien – nustebsite (ir lygiai tas pats buvo su J. Ivanauskaites kuriniais). O jeigu pasiektu informacija, kiek kuriniu parduota po gedulingos zinios..

Taciau, mano nuomone, i tai galima atsakyti Jusu paties zodziais : “Tai – kapitalizmas”.

Sepa, 2008-03-16 13:15:25

Iš dalies sutinku, tačiau nei amžinatilsį minėti pagerbtieji patys to tikrai nesiprašė. Problema yra lietuviškose televizijose, kurios darosi šou ir pinigus visais įmanomais būdais. Būtų buvęs turbūt geras pagerbimas – santūriai užsimenant kas jie tokie, kuo nusipelnė ir viskas.

O vakar per visus kanalus (net per LRT!) buvo kažkoks keistas “šou” visur rodė V.K. Ir rungtyniavo tarpusavyje kuris daugiau parodys…

Vis dėl to, mano nugalėtoja yra LTV – rodys filmą “Maža išpažintis”, kurį jau senokai labai norėjau pamatyti.

math, 2008-03-16 16:56:15

Įsiterpsiu: temos pavadinime“ Mirties kulto kartelė pakelta aukštai“ išreikšta pirminė mintis neskatina netgi diskutuoti(nebent vis norite girdėti pritariančius), kas paneigs, kad kultas, ar jis būtų mirties, ar vartojimo, ar politinių stabų, religijų, atskirų asmenų, yra kritikuotinas ir, kažin, ar kas gali prieštarauti. Juk akivaizdu. Besąlygiškas paklusnumas/garbinimas/aukštinimas-jau seniai atgyventa.

Kadangi esu kvaila ir neadekvati aplinkai, pasak jūsų, Burgi, patikinu ir šį kartą savaip: gailesčiui, bendrai žmonių sutelkčiai, atsiminimui į beišeinantį pergalėjus televizijos tinklelio siūlomam kasdieninio kvailinimo standartui, aš šį kartą pritarsiu – te žiūri ir klauso(vakar) ir supranta bent trupinį poezijos/dainos/tėvų svajos ištakų (tai netruks ilgai)-prisiminsiu-esu augus laisvų idėjų paieškos pasaulyj.Vytas ir kūrėjai, kurie išeina, man brangūs, nes buvo daugiau Idėja Būti Laisvu Savimi…Dainavau nuolat..Matyt, todėl ir išmokiau savo vaikus brazginti gitara “Milžinų, „Trakų pilis“ ,.. Ir, žinoma, niekada nebijoti būti savimi…Sudie..:)

O komercialumas, įsiskverbiantis į pačias giliausias ir jautriausias žmogaus gelmes, beabejo, -šiurkštus, žeidžiantis, neigtinas, taisytinas. Nuoširdžiai, jūsų Kvailas.

vvv, 2008-03-16 17:02:46

Beveik vienu metu su Vytautu Kernagiu mirė aktorė Ona Knapkytė. Su jos balsu multikuose užaugo ne viena karta. Tačiau žiniasklaidoje jos mirtis nušviesta labai kukliai. Taip pat kukliai, kaip ir Margaritos Dvarionaitės, kuri mirė diena anksčiau. Mirtis vienodai skaudi visų mirusiųjų artimiesiems ir juos pažinojusiems. O su šou anapilin išeina tie, kurių gyvenimas irgi buvo šou.

Andrius, 2008-03-17 00:08:31

Nepikdždžiaukit, bedieviai.

Jei mirus žinomam asmeniui liūdna man, mano kaimynui ir kaimyno kaimynui, tai kodėl mums nesusėdus trise, nepasidalinus savo skausmu ir kartu jo neišgyvenus..?

Jei miršta Jūsų artimas, o kaimynas už sienos geria, šoka ir dainuoja..? Ar Jums nebūtų lengviau, jei jis vietoj dainavimo ateitų ir pareikštų Jums užuojautą?

Tomas, 2008-03-17 00:33:43

Andriau, sumetei nepalyginamus dalykus į vieną krūvą, kam to?

Liūdesys yra normali reakcija, bet ar nebėra jausmų, kuriuos reikia pasilaikyti sau, neafišuoti? Man taip pat liūdna, kaip ir tau su tavo kaimynais, bet kam dirbtinai liūdinti tuos, kurių tai neliečia? Yra, tikrai yra ir tokių! LTV – nacionalinis, suprask – visų (VISŲ!), o ne mano ir tavo transliuotojas.

Andrius, 2008-03-17 08:31:05

Dirbtinai liūdinti? 😀

Kurioj čia vietoj dirbtinumas? Čia tik pagarba išėjusiajam. Kokio tavo galva asmens garbei nacionalinis investuotojas galėtų transliuoti “in memoriam” laidas?

Burgis, 2008-03-17 10:16:12

Andriui: tai mano bėda, kad manau, jog JOKIO ASMENS garbei (garbei?) nereikia transliuoti “in memoriam”. Jokio arba visų! Nėra lygių ir lygesnių! Kas yra tas, kuris “suranguoja”? Ir sutapk tu man taip, kad kaip tik šiomis dienomis mirė O.Knapkytė ir M.Dvarionaitė: buvau teisus – televizijoms ir užuojautas mėgstantiems reikšti žmonėms (net šios svetainės lankytojams…) šios dvi asmenybės neprilygsta V.Kernagiui… Ar tikrai?

Apie šamanizmą šioje svetainėje jau rašiau, nebenoriu kartoti. Kiek dar šimtmečių turi praeiti, kol žmogus supras, kad tik žmogus, o ne ritualai yra vertybė?

Vladas, 2008-03-17 10:23:11

Man taip pat nepatinka, kad televizijos tokia “proga” sugeba padaryti “šou” ir netgi sugalvoja jais konkuruoti. Bet man asmeniškai, kaip jaunam ir neturėjusiam galimybės stebėti Kernagio tikrojo, savalaikio talento (taip Kernagis buvo puikus laidų vedėjas, šoumenas, bet, mano manymu, didžiausias Kernagio talentas buvo jo dainos), buvo tikrai malonu tiek klausytis jo dainų, tiek žiūrėti “Mažą išpažintį” (filme Kernagis tikrai atrodė šauniai, galima buvo suprasti, kad tai įvairaus talento žmogus).

Manau toks pagerbimas, kai yra prisimenama (kai kam, pavyzdžiui man, parodoma), ko netekome yra gražu, jeigu tai nėra pradedama pūsti į didžiulį perdėto gedulo burbulą.

____

Aš čia dažnai nerašau, tik retkarčiais užsuku peržvelgti, temas, palyginu savo nuomonę su kitų, kartais ją pareiškiu (kaip kad ir dabar). Mačiau, kad čia rašo (kaip ne keista) ir kitas “Vladas” (ar Vladai). Iš esmės, tokiu atveju galima būtų susigalvoti kitą “nick’ą”, bet kadangi čia prašoma Vardo, tai ir šį kartą juo pasirašysiu. Visa tai (kas po brūkšnelių) rašiau tik tam, kad kiti Vladai nesijaustų apgaudinėjami.

Neprisistatantysis, 2008-03-17 10:36:56

Visiškai pritariu svetainės šeiminkui. Populiarūs numirėliai (amžiną jiems atilsį), Lietuvoje tampa komercijos objektu, kur uždirbti taikosi ne tik ritualines paslaugas teikiančios įmonės, bet ir žiniasklaidininkai bei kitokie intelektualinės produkcijos tiražuotojai. Atsiprašau, bet man tai šiurpiai panašu į antrinį kūno panaudojimą.

Vladas, 2008-03-17 10:51:57

Nepristatantysis, mes galim guostis nebent tuo, kad nepasiekėm tokio lygio, kaip kad buvo pasiekę rusai, sugalvoję šitaip pasielgti su Leninu.

____

Diana, 2008-03-17 13:16:52

Pritariu svetainės šeimininko nuomonei, televizijos daro šou, pasinaudodamos garsaus žmogaus mirtimi.Garsių žmonių yra daug, tad kodėl nesukūrus kanalo, kuris transliuotų tik laidas apie mirusius.

Andrius, 2008-03-17 13:42:21

Burgiui: argi a. a. V. Kernagiui nebuvo pareikšta derama pagarba ir palaikymas jam dar gyvam esant? Man, pvz., V. K. buvo tikrai labiau žinomas jei O. K. ir M. D. Manau kitiems taip pat. Todėl jam ir atiteko visas eteris.

Gal kiek ir paradoksalu, kad šeštadienio vakarą net 3 televizijos tuo pačiu metu rodė įrašus su Kernagiu. Bet tai natūralu. Negi galima uždrausti “Respublikai” rašyti apie tai jei jau parašė “Lietuvos rytas”..? Sakote TV daro šou? Kiek čia to šou, parodys šįvakar per žinias reportažą apie V. K. laidotuves ir daugiau nebeminės.

Sakote visi turi būti lygūs? Arba visi, arba nė vieno? Tai gal man pradėt piktintis, kad S. Povilaitį rodo dainuojantį per Tv, o manęs nerodo ir niekad neparodys? 😉

Burgis, 2008-03-17 14:42:47

Andriui: nežinau, kuo Jūs užsiimate, bet manau, kad tai, ką darote Jums pavyksta ne blogiau už S.Povilaitį. Nereikia piktintis, kad S. Povilaitį rodo per TV, o Jūsų, pavyzdžiui, pievagrybių plantacijų nerodo, bet dėl to Jūs nė kiek ne blogesnis už S.P. O mirtis visus sulygina. Taigi ir vėl tvirtinu: arba ir Jums turi būti numatyta (po daugelio metų!) “pro memoria”, arba nereikia niekam.

Neslėpsiu, šiomis dienomis pajutau Leonido Brežnevo laidotuvių dvelksmą…

Andrius, 2008-03-17 15:07:41

O aš sakyčiau, kad tai puikus akstinas žmonėms pasitempti ir palikti po savęs kažką ilgaamžiškesnio nei trumpas mūsų gyvenimas. Juk dabar visai kitokios prasmės įgauna V. K. dainuojami žodžiai: „Išeinu, palieku tave, nepyk, išeinu, palieku tave, atleisk…“. Man, pvz., tokiomis akimirkomis norisi sukurti ką nors, ką žmonės galėtų prisiminti kai manęs jau nebebus ir tokiu būdu tapti nemirtingu (kitų atmintyje).

matematikos mokytoja, 2008-03-17 18:34:16

Mocartas ir šiandien nemirtingas. Tik kas dalyvavo jo laidotuvėse ir kur jis palaidotas?

Andrius, 2008-03-17 19:32:21

O Mocartas Jūsų ar mano amžininkas..?

Briedis, 2008-03-17 22:31:44

Nu ir palyginot, gerbiamieji: Brežnevas, Mocartas ir Kernagis. Kiti amžiai,kiti masteliai, kitos salės, kiti ir perukai. Atrodytų, kad Vytautas Kernagis . labiau tiktų į kompaniją Vladimirui Semionovičiui Visockiui . Aišku, jei atmesti šoumeno patirtį ir įvertinus Lietuvos mastelius.Bet apie mirusius gerai arba gerai.

Tai gal ir laidotuvės jų panašios?? Tik pirmom daugiau rūpinosi KGB , o antrosiomis visagalė žiniasklaida. Bet tas juk esmės nekeičia. Susibūrę masės jautė panašiai.

Saula, 2008-03-17 23:57:33

Iš dalies sutinku su p. Bronislovu. Taip, gal TV šou, komercija… Bet juk yra jungiklis.

Sutinku, kad kiekvienas žmogus – tai ŽMOGUS. Visi lygūs prieš Sutvėrėją… Bet vienus mes geriau pažįstame, prisimename, kitus mažiau. Ne kiekvieną, kad ir labai nusipelniusį, žmogų aš pažįstu, myliu, gerbiu už jo kūrybą ar pan. Tik tuos, kurie man artimesni. Gal ir tie TV laidų organizatoriai yra TO kūrėjo gerbėjai, draugai, ir tai daro nuoširdžiai (gal juos įtariate be pagrindo?), gal juos skatina tai daryti netylantys telefonai…

Nematau nieko blogo, kad skambėjo Vytauto dainos ar buvo rodoma „Mažoji išpažintis“ (vietoj Radži ar vulgarių Gintarės „Nepūsk arabų…“). Su tom dainom aš užaugau. Gal „Šaukiu aš tautą“ lyginate su Minedo kūryba?!

Pritariu Briedžiui. Nuo jaunystės iki dabar kur prie laužo ar pan. skambinu gitara ir dainuojam su draugais Vytauto geriausias, artimas mūsų širdžiai dainas. Jis ir liks su mumis, tik ne tarp mūsų, Liūdna, kai suvoki, kad nebebus jo, naujų jo dainų. Liūdna, kaip netekus artimo žmogaus. Gal tai jaučia daugelis tų, kurie palydėjo Vytautą į paskutinę kelionę…

S, 2008-03-18 00:28:32

Prieš metus išgirdau nuosprendį – vėžys. Gyvenimas pasakė: „Stabtelk“. Daug ką permąsčiau, prioritetai susikeitė vietom. Džiaugiuosi kiekviena dovanota diena. Visada buvau „linksmų plaučių“. Dabar nebe taip. Atsisakiau savo hoby, nebekoncertuoju, vengiu neigiamų emocijų. Bet Maestro stiprybė, veikla ligos laikotarpiu suteikia optimizmo. Ačiū jam. Ačiū jam ir už jo kūrybinį palikimą mums. Mūsų visuomenėje taip stinga dėmesio žmogui. Tai nors jam… Deja, stinga ir tolerancijos kitaip manantiems…

Rasa, 2008-03-18 08:53:00

Šou tai ar ne šou? Neturiu laiko, taigi tik pasakysiu vakar išgirstus žodžius: “Gaila, kad nėra laiko, būtų SMAGU nuvažiuoti į Kernagio laidotuves!” Žmogus net nepajautė, ką pasakė, jam taip natūraliai gavosi…

Burgis, 2008-03-18 15:49:00

S. Nustebtumėte sužinojęs, kiek daug žmonių žino tą nuosprendį sau, bet atsisako viešai priiminėti užuojautas…

Briedis, 2008-03-18 17:27:42

Pagalvojau ar tik rašydamas šį tekstą jo autorius nebus bandęs savęs nejučiom lyginti su Kernagiu. Juk net gimimo metai labai panašūs. Mokytojas vs Artistas. Tas labai būdinga visiems ir visų rūšių patinam . Aš turiu būti bandoje geriausias! Jei ne laukia kito pavasario kad vėl galėtų susiimti ragais (ar žodžiais) su kitais patinais ir tą įrodyti. Mes aišku tą slepiam bandom visaip užmaskuoti, bet vis tiek išlenda. Tą kartais labai akivaizdžiai pasako ir parodo patelės kurios gyvena šalia, nes joms tai žymiai mažiau būdinga.

Taip Burgi, deja ir Jūsų turbūt tada nerodys per tiek TV kanalų, gal ir minios bus mažesnės, bet turbūt ne vienas ir ne dešimt ir net ne šimtas pasakys kad tai buvo Mokytojas, vienas iš kokių 5 svarbiausių žmonių padariusių įtaką gyvenime. Briedis vienas iš jų.

Uhh kiek čia prisiatviravau. Tikiuosi Briedžio kaukė dar nenusmuko…

4vejininkas, 2008-03-18 21:15:53

Didziuli sou is tos “mirties” daroma, as nesuprantu TV gerai zmogus mire visi pagerbiam, bet kam tik po mirties pradeda rodyti jo visus koncertus sukurtas geriausias dainas ir t.t. Zmogus po mirties TV deka tampa ZVAIGZDE cia yra didziausia televijos nesamone !

S, 2008-03-18 21:47:30

P. Bronislovui: Žinau… Deja. Baisiausia, kiek daug JAUNŲ žmonių. Aš tai aš – kai perlipi per 50, jau nėr ko Dievo varyt į medį.

„Atradau“ Jūsų svetainę tik rudeniop, kai turėjau priverstinį laisvalaikį. Kaip kažkas rašė, tikra oazė čia. Patinka viskas. Tik kartais Jūs gal perdaug: balta-juoda. Kad ir dėl tų užuojautų. Kalbėjau su Veronika (ji mano pirmoji folklorinio ansamblio vadovė). Patikėkit, ne tam ji žmogus, kad „viešai priiminėtų užuojautas“. Nepriiminėja ji jų, tai blogas tonas ir t.t.. Ji paaukojo savo privatumą, kad kitos moterys nedelstų, kad tikrintųsi, nes krūties vėžys išgydomas ankstyvose stadijose.

Gal tik nežinome ir kitų žmonių motyvų…

Saula, 2008-03-18 22:08:44

Rasele, tas Jūsų minėtas žmogus pagal šią temą lyg ir „aukščiau…“. Berods Indijoj laidotuvininkai dėvi baltus drabužius ir džiaugiasi, kad žmogus išėjo į geresnį pasaulį. Na, o šiam mūsų „apkalbamajam“ lietuviui (jei jis ne tas „tikras“ lietuvis:-)) gal sunku būti toli, gal lengviau būtų pabūti su a.a. Vytautu jo paskutinėje kelionėje, su jo gerbėjais, su artimais „dūšia“ žmonėm…

Žinoma, visokių yra. Ir Jūs jį pažįstate geriau. Čia tik prasimušė mano programavimas-algoritmavimas…

Burgis, 2008-03-18 22:34:12

Mielieji, užbaikime šią temą… Pagalvokime ne apie mirtį, o apie gyvenimą! Ateis laikas – visi vienas apie kitą sužinosime daugiau, tik gaila, kad daugiausia apie tą, kuris jau bus miręs…

Prisikėlimo šventę supranta net laisvamaniai! Būkite laimingi!

Žydrūnas, 2008-03-18 23:11:37

Na tas žmogus buvo tv daug laiko, tai tv ir skyrė jam daug laiko, aš kaip tv nežiūrau beveik, tai to ir nepastebėjau. Šita tema beje irgi kaip…nors ir susimąstyt verčia.

p.s. Briedi aš ir iš tų kuriem p.Burgis įsiminė savo laiku 🙂 ir tikrai dabar smagu, kad teko su juo turėt reikalų 😉

Burgis, 2008-03-19 11:48:20

Ačiū, Žydrūnai!

Tomas, 2008-03-21 21:07:49

Madingiausia Lietuvoje – mirtis

http://www.lrytas.lt/-12060757381205170745-p1-Komentarai-Madingiausia-Lietuvoje-mirtis.htm

Burgis, 2008-03-21 22:02:19

Tomui: pripažinkite – nusirašė nuo šios svetainės… 🙂

Andrius, 2008-03-22 18:31:50

O tas Lietryčio teksto autorius – toli pažengęs pavydus iškrypėlis 😀

Švaistosi tokiais terminais kaip “nekrofilas”, neprarandančius vilties žmones vadina cinikais, kalba apie kažkokį pelną… Tik įdomu kas čia pelnosi iš nelaimės? Išėję anapilin ar milijonieriai TV magnatai? Man čia uodžiasi pavydas. Gerai, kad apie straipsnio autorių niekas ilgai nekalbės po jo mirties.

Marius, 2008-03-22 20:47:14

man tai jis toks “įdomus” 😀

Per Aspera…, 2008-03-23 22:45:00

Matau, kad mano filosofiniai pamąstymai nelabai susiję su tema, bet gal ji Jums suteiks minčių…

Žmogus retai suvokia akimirkos prasmę, vieno žodžio vertę.

Vos prieš kelias dienas supratau, kiek daug gali duoti vienas vienintelis žodis. O ypač – kiek daug gali kainuoti, jeigu jis neiškyla tavo mintyse reikiamu laiku reikiamoje vietoje.

Turėti galimybę ir nesugebėti ja pasinaudoti.

Turėti tikslą, jo atkakliai siekti ir suklupti paskutiniame žingsnyje.

Pirmas jausmas, kuris pajuntamas suvokus, jog suklydai, panika, po to seka viltis, kad ši klaida tau nekainuos tiek daug.

Bet ji kainuoja.

Po truputį tampu fataliste. Raminu save: „taip ir turėjo atsitikti, tai tik pamoka, nes kitą kartą tokia klaida gali kainuoti daugiau“

Mąstau: „tai dar ne kelio pabaiga, dar ne viskas prarasta, tu dar turi viltį, nors ir su netektimis, pasiekti savo galutinį tikslą“

Tačiau netektys išmuša iš vėžių.

Dabar labai nedrąsiai atsigaunu ir svarstau, ar aš pajėgsiu kovoti toliau.

Lengviau būtų pasiduoti. Padėti tašką. Užmiršti. Nusistatyti naujus tikslus.

Tačiau ar lengvesnis kelias man suteiks tiek pat laimės?

Vis prisimenu Hemingvėjaus „Senį ir jūrą“: „Žmogus sutvertas ne pralaimėti. Žmogų galima sunaikinti, tačiau nugalėti neįmanoma“

Linkiu visiems suvokti, kad smulkmenos gali būti tokios svarbios…

P.S. Filosofinis klausimas, labiau susijęs su pagrindine tema: ar savižudis toks stiprus, kad gali nugalėti mirties baimę, atsisakyti kūno ir šio pasaulio, ar toks silpnas, kad nesugeba ištverti jam skirtos kančios?

Burgis, 2008-03-24 09:05:14

Per Aspera: nežinau, ar tai padės, bet pasakysiu: o, jei tu žinotum, kaip dienas skaičiuoja kai kurie šalia esantys, bet viešai nesiskelbiantys! Ne tikslai svarbiausia, o procesas ir tu tame procese. Štai kodėl niekada nepateisinsiu savižudžių – jie pasitraukia iš proceso, kuris, koks pragariškas bebūtų, yra gyvenimo dalis. Pasitraukti iš trasos – silpnumas.

Bet pateisinu eutanazija: mano treneriai turėtų į ringą išmesti baltą rankšluostį, kai supras, kad laimėti nebeįmanoma. Bet kas žino, kada jau nebeįmanoma?

Saula, 2008-03-24 21:37:53

Per Aspera: Sakoma, Dievas niekada neduoda žmogui nešti kryžiaus sunkesnio, negu jis gali pakelti… Žmogus, kuriam gydytojai paskelbė nuosprendį, džiaugiasi kiekviena dovanota minute, valanda, pražydusia žibute, kad ir koks nepakeliamas būtų gydymas (chemoterapija/švitinimas).

Visa kita didesnės ar mažesnės kad ir nemalonios smulkmenos. Patikėkit, TAI (jei TAI –„visa kita“) praeis… Tik sustiprins Jus. Reikia tik išlaukti, prakentėti sukandus dantis. Jei tikrai nepakeliamai sunku, nueikit į vaikų onkologinį…

Savižudybė – TIK silpnumas.