Moksleivių valdžios galia

Kovo 19, Pirmadienis

Šiandien mūsų gimnazijoje buvo Kauno mokyklų moksleivių prezidentai, mokinių tarybų pirmininkai. Valdžia. Elitas. Vos pažiūrėjęs į tą pulkelį matei, kad jie kažkokie rinktiniai…

Viena mergaitė paklausė, kiek įtakos mūsų gimnazijoje turi mūsų moksleivių taryba. „Ne kažin kiek“, – pasakiau. Bet ta įtaka yra gera! Pas mus įprasta, kad iniciatyvą rodo tie, kurie yra aktyviausi: sporte – vieni, saviveikloje – kiti, moksle – treti… Tai gerai, kad niekas nieko neužgožia, kad negimsta „diktatūra“. Bet visos moksleivių savivaldos yra gerai! Pirma, jos yra gera mokykla tiems, kurie nori išmokti veikti, vadovauti, organizuoti. Antra, jos kažkaip „įrėmina“ gimnazijos veiklą, parodo kryptis, pateikia kai kurias gaires, išreiškia kolektyvinę valią, nuomonę.

*

Norėčiau, kad visi prezidentūros, visi tarybų nariai būtų labiau matomi pagal tai, kaip jie patys save įpareigoja reprezentuoti bendriją. Norėčiau, kad pagal tai, kaip kas nors klausia, pasako savo nuomonę, sudrausmina suklydusį, generuoja idėjas, galėčiau iškart suprasti, kad tie ir yra valdžia. Man patinka moksleivių valdžia! Ji – dar nesugadinta valdžia.

*

O jūs, mieli lankytojai, esate pajutę, pamatę, išgirdę moksleivių valdžią?

patiko(0)