Nelimpa!…

Gruodžio 12, Penktadienis


Ar mano gyvenimas šiuo metu keičiasi sparčiau? Taip, sparčiau! O kai jis sparčiau keičiasi, tai ir įvairiausių žmonių aplink padaugėja…
*
Vakar buvau Vilniuje. „Soul & Pepper“ bare įvyko keistas renginys, primenantis „flashmob’ą“: bare sėdėjo arti šimto žmonių, bet ne visi jie buvo atėję į renginį, kiti tiesiog tuo metu pasitaikė būti bare… O mes kalbėjome apie švietimą. Garsiai kalbėjome, mikrofonus rankose laikydami kalbėjome, visiems žmonėms kalbėjome! O žmonių ten buvo visokiausių: nuo kadenciją baigusių mūsų gimnazistų iki garbaus amžiaus veteranų. Ir visi galėjo klausti!
*
Bandau įsivaizduoti, ką apie mano dalyvavimą tame renginyje dabar galvoja tie žmonės… Tikrai labai įvairiai galvoja! Giria, peikia, keikia, stebisi… O man rūpi tik vienas dalykas: ar aš keičiuosi dėl to, kad įvairiausi žmonės, žurnalistai (žurnalistai?) ir komentatoriai, draugai ir buvę bendradarbiai, įvairiausiai apie mane galvoja, rašo, kalba?
*
Ir atsakau sau: ne, dėl to tikrai nesikeičiu! Na, nelimpa prie manęs purvas, nelimpa! Kuo labiau kas nors  stengiasi išpurvinti, pažeminti, tuo labiau mane ima juokas iš tų pastangų. Žmogau, tu pagalvok: kai eini gatve, šalia tavęs galbūt eina vagis, prostitutė, psichikos ligonis, žudikas… Ar tu jauti jų poveikį? Ne!
*
O kai sulauki 60+ metų, tai jau visai nesvarbu net tai, ką tau drebia į akis. Gali gerai jaustis net šalia esant politikams, kurių politikai nepritari, daugelį metų nepritari. Nelimpa prie manęs politika!
*
Norėčiau, kad visi žmonės išmoktų vertinti žmogų pagal tai, kas jis yra, ką jis daro, ką jis kalba, o ne pagal tai, kur jis yra, su kuo jis yra. Kitaip juk nepasikeis tų, kurių jūs nemėgstate, veikla, jei šalia jų nebus tų, kuriais jūs pasitikite.
*
Aš nevagiu! Tiki? Aš nemeluoju! Tiki? Aš nesiekiu, kad tu man paklustum! Tiki?
Ačiū, tavo atsakymai man tinka!

patiko(0)