Nepasiduok, Mokytojau!

Lapkričio 27, Antradienis


Pažiūrėk į šį karkliuką mūsų terasoje. Lapkričio pabaiga, o jis nenori atiduoti žiemai lapelių, nenori! Atkakliai juos laiko…
*
Kiek atkaklumo turi tu, Mokytojau? Vieni tavo mokyklos mokytojai streikuoja, kiti nestreikuoja. Kaip tai suprasti? Nėra solidarumo net vienoje mokykloje?
*
Aš nenorėčiau šio įrašo paskelbti ten, kur lankosi daug mokytojų. Būčiau užpultas ir suniekintas. Tai teisinga! Kiekviena gildija turi ginti savus. Bet vis tik… Kai kurie požymiai verčia mane nerimauti ir netylėti. Pateikiu tik du faktus.
*
1. Po savo webinaro pasiūliau klausytojams dovanų – savo sukurtų, parinktų, pritaikytų ir išspręstų uždavinių paketą – per 300 uždavinių. Iš pradžių iš maždaug 100 klausytojų dovanos paprašė tik 30. Kai feisbuko grupėje mokytojams nusistebėjau tuo, teko išsiųsti paketą dar maždaug 70-čiai mokytojų. Dovanodamas parašiau, kad man atsilyginti negalima, bet galima paremti moksleivius per mūsų labdaros fondą. Įdėjau rekvizitus. Spėkite, kiek mokytojų ir kokiomis sumomis prisidėjo prie moksleivių gerovės? Atspėjote: nulis – nulis.
*
Kadaise vienas geros širdies pokštininkas fondą papildė tokia suma: 13,13€. Man patiko! Gal ir mokytojai galėjo papokštauti? O gal bent  vieno iš jų sutuoktinis neblogai uždirba? Ne?
Nepasiduok, Mokytojau! Nepriskirk savęs prie visiškų vargšų. Jei tu save nuvertinsi, tai ir kiti tave nuvertins…
*
2. Rengiu matematikos konkursą aštuntokams (Vilniuje, gruodžio 15 dieną). Norėdamas sureikšminti matematikos mokytojus, sustiprinti jų autoritetą, nurodžiau, kad moksleivius turi registruoti mokytojai (www.emapamokos.lt). Registruoja. Bet tikėjausi didesnio entuziazmo… Netikėtai sužinojau, kad keletas mokytojų ne tik neparagina moksleivių dalyvauti konkurse, bet neregistruoja net tų, kurie nori dalyvauti. Kodėl?! Aš gi niekada neskelbiu, kad tos ir tos mokyklos, to ir to mokytojo moksleiviai pasirodė kaip nemokšos. Viešai giriu geriausius.
***
Tuo ir baigiu. Galvokime. Pasitarkime.

patiko(34)