Neskubėk, neskubėk, pakentėk…

Lapkričio 15, Penktadienis


Kaip greitai dabar temsta…
Gerai šiemet, gerai: štai medelis net tamsoje šviečia nenumetęs lapų… Kenčia, nepasiduoda.
O aš kasdien save pagaunu galvojantį: greičiau tas lapkritis pasibaigtų, greičiau tas gruodis praeitų. Ir čia pat stabdau: „Nori greičiau pasenti? Nori vėl pamatyti, kad neįmanoma po to bent pristabdyti putojančio pavasario srauto?“
Ak, tokia mano prigimtis: greičiau, stipriau, aukščiau! Negalėjau kadaise pagalvoti, kad, palikęs visas darbovietes, dirbsiu dar daugiau. Na, ne dirbsiu, o vis kažką veiksiu, kursiu, važiuosiu, žiūrėsiu, skaitysiu… Kad jūs žinotumėte, kokį puikų uždavinį šiandien sukūriau, belaukdamas savo mieliausios prie prekybos centro, matuodamas žingsnius (išmanusis telefonas parodė 3,7 km)!
Dabar jau tikrai galėčiau konsultuoti visus, kurie rengiasi į „Sodrą“!
O po mėnesio aš jau būsiu tikras veteranas…

patiko(33)RSS

Atsakymai (16)

Sokolovas, Lapkričio 16 22:39  #

NAUJIESIEMS METAMS ARTĖJANT (1)

Pirmuoju vamzdžiu baseinas pripildomas per 63 minutes 20 sekundžių.
Antruoju vamzdžiu baseinas pripildomas per 77 minutes 35 sekundes.
980 sekundžių buvo atsukti abu vamzdžiai. Po to antrasis vamzdis buvo užsuktas.
Kiek sekundžių vanduo buvo leidžiamas tik pirmuoju vamzdžiu, kol baseinas buvo užpildytas ?

patiko(11)Burgis, Lapkričio 17 11:49  #

Sokolovui: nespręsdamas uždavinio spėju, kad atsakymas yra 2020. Tai būtų teisinga!

patiko(9)Sokolovas, Lapkričio 17 16:24  #

Gerb. Burgiui:
Taip, teisingai! Su artėjančiais Naujaisiais!

patiko(6)Burgis, Lapkričio 17 20:49  #

Sokolovui: ačiū! Gražiai sutikite Naujuosius, būkite laimingas ir kitais metais!

patiko(13)skaitytojas, Lapkričio 18 20:21  #

B. Burgiui: neįsižeiskite, bet vyriausiajai einančiai pareigas JAV Senato senatorei-86 metai,dar keli senatoriai yra 85 ar 84 metų. JAV Atstovų rūmų pirmininkei-79 metai, o ir pačiam JAV prezidentui Trumpui-73 metai.Kiek pamenu,partijos kandidato rinkimuose jis nugalėjo „jaunuolius“ Tedą Cruzą ir Marco Rubio.Demokratų partijos kandidatui Joe Bidenui-77 metai. Matyt, JAV žmonės vertinami ne pagal amžių,bet pagal protą.

patiko(20)Andrius, Lapkričio 19 13:23  #

Net ir aš šįkart sprendžiau ir išsprendžau Sokolovo uždavinį. Pats save nustebinau. Nesitikėjau. Kaip ir to, kad galėtų baigtis Sokolovo era šioje svetainėje…

patiko(3)Qwerty, Lapkričio 19 23:32  #

Siandien buvau bibliotekoje. Yra dar ju, jei ka. Ten besėdint atvyko.Gauja pyplių. Tokio amziaus, kurie dar meluot nemoka. Priziūrėtojos. Net trejos. Ekskursija vaikams į biblioteka. Pagal programa, matyt. Sugagagėjo zmogeliukai vidun. Klegesys, oj…Viena iš prižiūrėtojų: – Vaikai, kas mane girdit, paplokit. Pasigirsta audringi aplodismentai. Juos nustelbia antrosios pŕižiūrėtojos balsas: – Simona, nelipk ant kilimo! Niekas nelipa ant kilimo! (beje, ten kilimukas metras ant metro, vaikų kampelyje, vaikams ropinėti skirtas).Bet ne apie tai. Įdomiausia prasidėjo kiek vėliau. Prižiūrėtoja nr.3 priėjo prie

patiko(18)Sokolovas, Lapkričio 22 01:05  #

NAUJIESIEMS METAMS ARTĖJANT (2)

Iš 5 procentų riebumo pieno buvo pagaminta 606 kilogramų 12 procentų riebumo varškės. Liko 2 procentų riebumo išrūgos. Kiek kilogramų pieno buvo panaudota ?

patiko(5)Qwerty, Lapkričio 23 22:09  #

Tęsinys bus po Kalėdų

patiko(1)Ne autistas, Lapkričio 26 03:37  #

Qwerty, ar tęsinys bus po Kalėdų ?

patiko(15)Juozas P., Lapkričio 28 19:08  #

Prašymas Rasai – nenutylėkite.

patiko(5)Rasa, Lapkričio 28 23:45  #

Juozui P.: grįšiu iš darbo ir tada pakalbėsiu. Apie tylą pakalbėsiu. Gerą ir blogą :)

patiko(4)Rasa, Lapkričio 29 01:52  #

Tylėsiu ir aš.
Gera eiti su tylinčiom upėm.

Auga kažkas tyloje.
Gal mintys?
Gal žuvys?
Ir žuvys, ir mintys – bebalsės.

Per naktį pakyla žolė –
kaip žalias vešlus debesis –
ir tylėdama viską pasako.
(J. Marcinkevičius)

Taigi, pirmiausia apie gerą tylą ☺Kartais patylėti yra gera. Nes, kaip jau esame kalbėję, argi būtų muzika, jei nebūtų pauzių (tylos) tarp natų.
Šypsausi ir prisimenu… Štai stoviu su draugu nuostabiai gražioje vietoje, stebim saulėlydį. Tylim. Jis toks galvotojas…
– Apie ką tu galvoji?- klausia.
Pažiūriu į jį ir sakau:
– Aš negalvoju. Aš jaučiu…
Ir kaip kitam papasakot, kad kai nutyli minutei ir būni tame bendrame gerume, tu esi jo rankos tave apkabinusios ir tie tyliai plaukiantys debesys, ta saulė ir tas vanduo. Tas miškas ir tos gulbės. Tu esi pilnas meilės pasaulis pasaulyje.
Tai tokia tyla kartais būna… ☺

patiko(22)Rasa, Lapkričio 29 02:26  #

O būna tyla ir kitokia. Tyla baudžianti. Tyla kankinanti. Kartais patys save kankiname tyloje, kartais mus kankina kiti.
Žinot, kai mes nutylame, nes nenorime veltis i kofliktą ar pan., tai nėra blogai. Bet kartais (turbūt visiems yra pasitaikę) mes nekalbame su žmogumi ir jį ignoruojame. Dieną, dvi, ilgai… Seniai, kai dar buvau kitokia ir aš kartais taip elgdavausi.
Mes save pateisinam lengvai- aš TIK IGNORUOJU. Juk esu humaniškas. Juk nieko blogo nedarau, ar ne? Nemušu, neįžeidinėju. Išties tai baisu. Baisu, nes kito žmogaus pasąmonė tai priima kaip palikėjimą, kad jis mirtų. Tai ir yra palinkėjimas mirti. Keistai skamba, ar ne? Juk kai mes kažką su panieka ar iš pykčio ignoruojame, ar pagaliau kažkas mums visai nerūpi, mes tikrai nenorime, kad jis numirtų. Bet priimama tai taip- jis nebendrauja, vadinasi jis nori, kad manęs nebūtų. Mirtis yra mirtis ne tik tiesiogine prasme, nebuvimas irgi mirtis.
Žmonėms reikia kalbėtis. Aiškintis. Gal būt pasibarti. Nereikia tylėti ir ignoruoti, nes tai tampa baisiu kankinimo įrankiu- lašas po lašo, minutės, valandos, dienos… Žinoma, suaugęs gali tiesiog visai pasitraukti iš tos situacijos, jis puikiai protu supranta, kad kvaila blogai jaustis dėl kito nepaaiškintos tylos. Ar paaiškintos „tu man esi niekas“. O širdyje tūno tas kartais net sau nepripažintas jausmas- jis nori, kad manęs nebūtų, vadinasi kad numirčiau…
Geriau, kad nebūtų tokios tylos. Mylėkim vieni kitus. Kalbėkimės :) Net kai pasakom ne visai malonius dalykus.

patiko(15)Rasa, Lapkričio 29 03:31  #

Nesinori baigti liūdnai apie tą sunkią tylą :) Tai gal reikėtų dar pakalbėt apie vidurio kelią? :) Šypsausi, čia ne budistinį, ne.
Jei jau naktinėju savo rudens tyloje…
Daugelis mane pažįsta kaip plepią moteriškę, kuri tarška tarška…
Bet aš mėgstu tylą. Tyla gali būt ir ne visai tyli, kartais pasileidžiu namie kokią paskaitą, pav. apie „nulio psichologiją“ „kaip neužmigti“ arba apie neurostalkingą :) pasiimu siuvinėti Da Vinčio La Scapigliata (kokius metus užteks ką veikt) ir mėgaujuosi gyvenimu… Tyloje galim pažinti save. Giliau. Aiškiau. Nekankinant. Tyloje išsisprendžia problemos ir ateina atsakymai. Tereikia sutarti su savimi ir tada tyloje yra viskas… Vidinė nerėkianti tyla yra ramybė ir harmonija. Ir tai yra nuostabus jausmas. Nes šitam beprotiškam greitam šiuolaikiniam gyvenime tikrai kartais reikia sustoti, kad „siela spėtų pasivyti“. ☺
***
„Nuovokus priskiria man nuovokumą, o bukas – bukumą. Manau, jie abu teisūs.(Kahlilis Džibranas)
Labanakt visiems ☺

patiko(16)Sokolovas, Lapkričio 29 11:07  #

NAUJIESIEMS METAMS ARTĖJANT (3)

Yra 1552 didelės dėžės. Į dalį jų įdėta po 18 vidutinių dėžių.
Į dalį šių vidutinių dėžių įdėta po 18 mažų dėžių. Dabar tuščių dėžių skaičius lygus 1994.
Koks yra visų dėžių skaičius?

patiko(1)XHTML

Leistinos XHTML žymos:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>